Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajman30 nr 127 z 17.04.09
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
kajman30 nr 127 z 17.04.09
Wydawało się tydzień temu, że Goryle nieco spasowały, ale jak się okazało było to totalnie błędne mniemanie. Tym razem zaatakowały mocniej niż kiedykolwiek. Inna sprawa, że tym razem było im łatwiej, bo otrzymały wsparcie. No, ale o tym za chwilę, na razie to trzeba przede wszystkim stwierdzić, że zupełnie niespodziewanie ich liderem staje się Helpless corpses enactment. Wprawdzie pierwsze miejsce już było, ale tym razem jest ponownie i ani przez chwilę nie było wątpliwości, że ktoś może mu zagrozić. Z kolei Puppet show stara się nie odpuszczać i pewnie melduje się na drugim miejscu. Natomiast o trzecie miejsce rozgorzała piekielna walka i wyszło z niej z The greenless wreath (które do tej pory doszło tylko raz na szóste, a tym razem skoczyło z 11).
W zestawieniu jest jedna nowość, która zadebiutowała od razu w top10 i chyba nikt nie ma wątpliwości, że w tej chwili na coś takiego to stać jedynie Goryle. A kiedyś wydawało mi się, że Widening eye odstaje od reszty płyty (nota bene to same wrażenie zrobił i obecny lider). W sumie obecnie wszystkie 9 Goryli jest w top14, z tego aż 8 w top11 (to rekord na mojej liście).
Dalej jest kilka ciekawych ruchów. Jedna Eva powędrowała z 18 miejsca do leżakowni, a tymczasem My love is like a red red rose po wielkim skoku pojawiło się na 13 miejscu. W zestawieniu są jeszcze dwa wielkie skoki, które zaliczyły: Underneath the stars (największy) i Burzowa.
Dawno nie było w moim zestawieniu aż 5 nowości z pominięciem poczekalni (chociaż początkowo się na to nie zapowiadało). Dwie z nich raczej nie powinny nikogo zaskakiwać, bo nigdy nie ukrywałem sympatii do Archive (Lights było na szczycie). Z 4 poznanych piosenek jedna może jeszcze dostanie szansę, a Chaos i Collapse/collide od razu wskoczyły na miejsca 27 i 30. Swego czasu wysoko u mnie zawędrował Ayreon, a kolejna jego piosenka, E=mc2 też nie miała problemów z dostaniem się do top50. Ostatnia nowość to I'm in love. Maria Mena już kilka razy pukała do mojej listy, ale dopiero ta piosenka została wpuszczona. Dwóm kolejnym piosenkom niewiele zabrakło do debiutu, ale jest szansa, że zarówno Dido jak i Metallica za tydziń zawitają do top50.
Nowości pojawiające się po pobycie w poczekalni są pomarańczowe, z jej pominięciem czerwone. Powroty do zestawienia z poczekalni są niebieskie, z leżakowni błękitne, a z niebytu fioletowe. Skoki o minimum 10 miejsc nadal zaznaczam na zielono. W poczekalni kolor błękitny, czerwony i fioletowy oznaczają to samo co w Top50.
1. 2. 6 HELPLESS CORPSES ENACTMENT - Sleepytime Gorilla Museum
2. 6. 9 PUPPET SHOW - Sleepytime Gorilla Museum
3. 11. 9 THE GREENLESS WREATH - Sleepytime Gorilla Museum
4. 1. 10 KARDAMON I PIEPRZ - Mikromusic
5. N. 1 WIDENING EYE - Sleepytime Gorilla Museum
6. 3. 19 THE MAN I LOVE - Rokia Traore
7. 12. 12 THE COMPANIONS - Sleepytime Gorilla Museum
8. 7. 9 THE SALT CROWN - Sleepytime Gorilla Museum
9. 5. 52 SUMMERS LOST - Hurt
10. 9. 8 OSSUARY - Sleepytime Gorilla Museum
11. 4. 13 FORMICARY - Sleepytime Gorilla Museum
12. 15. 14 JESZCZE ZIMA - Nosowska
13. 35. 27 MY LOVE IS LIKE A RED RED ROSE - Eva Cassidy
14. 13. 9 ANGLE OF REPOSE - Sleepytime Gorilla Museum
15. 8. 85 TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
16. 17. 8 A TABLE FORGOTTEN - Faun Fables
17. 14. 3 BATTLE FOR THE SUN - Placebo
18. 16. 81 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec
19. 10. 12 LATAWCE - Żywiołak
20. 26. 13 NAWET GDY NOC POKRYWA CIENIEM ZIELONĄ ZIEMIĘ - Osjan
21. 25. 21 SZUKAŁEM CIĘ WŚRÓD JABŁEK - Grzegorz Tomczak & Iwona Loranc
22. 24. 14 THE SWITCH AND THE SPUR - The Raconteurs
23. 19. 5 THANATOS - Soap&Skin
24. 21. 9 DEFILADA - SBB
25. 30. 5 THE SUN - Soap&Skin
26. 31. 20 THIS I LOVE - Guns n'Roses
27. N. 1 CHAOS - Archive
28. 27. 31 ALL NIGHTMARE LONG - Metallica
29. 50. 16 UNDERNEATH THE STARS - The Cure
30. N. 1 COLLAPSE/COLLIDE - Archive
31. 22. 2 PIWKO - Kazik
32. 47. 2 BURZOWA - Mikromusic
33. 29. 5 PIEŚŃ GIROLAMY - Osjan
34. 32. 3 DBAJMY O CZAS - Grzegorz Tomczak
35. 33. 4 SATT ATT SE - Dungen
36. 23. 48 A MY NIE CHCEMY UCIEKAĆ STĄD - Strachy na Lachy
37. 34. 6 ROBINSON - Wolna Grupa Bukowina
38. 28. 6 JOCKEY FULL OF BOURBON - Joe Bonamassa
39. 36. 2 BETTER DAYS - Ian Gillian
40. 37. 7 WINTER SLEEP - Faun Fables
41. P. 4 THE KICKING MACHINE - Melvins
42. N. 1 E=MC2 - Ayreon
43. 43. 2 NEITHER OF US, UNCERTAINLY - Deerhunter
44. 38. 9 THE WILLING VICTIM - Von Hertzen Brothers
45. 48. 2 BEYOND HERE LIES NOTHIN' - Bob Dylan
46. 39. 18 COUNTING SHEEP - Bigelf
47. 42. 6 FEELIN' GOOD - Joe Bonamassa
48. N. 1 I'M IN LOVE - Maria Mena
49. P. 15 ABERINKULA - The Mars Volta
50. 40. 4 EPILEPSY IS DANCING - Antony & the Johnsons


poczekalnia:
49. THE CRANE WIFE 3 - Marianne Faithfull & Nick Cave
41. THE DAY BEFORE THE DAY - Dido
45. ŚWIAT ODDALA SIĘ ODE MNIE - Mikromusic
IT COMES AND IT GOES - Dido
46. GRAVEST SHOW OF EARTH - Bigelf
CZARNO-CZARNY FILM - Jean Lubera & Piotr Nalepa
44. CAMINHO - Dorota Miśkiewicz
THE END OF THE LINE - Metallica
PRZYJDŹ DO MNIE DWA - Elżbieta Adamiak
BLACKBALL - Bigelf
ANOTHER WAY TO DIE - Jack White & Alicia Keys
KOKAINA - Nosowska
SOMEWHERE - Eva Cassidy
SORRY - Guns n'Roses
THE EVILS OF ROCK & ROLL - Bigelf
WORLD AIN'T RIGHT - Hurt & Shaun Morgan
KULT OKULARA - Big Fat Mama
THE SPACE FOR THIS - Cynic
THE FINAL TRUTH - Lunatic Soul
KTO TAM U CIEBIE JEST - Nosowska
I'M NOT AFRAID - Ayo
CREATIVE - Leon Jackson
EYES LOSE THEIR FIRE - Kyte
JUNGLE DRUM - Emiliana Torrini
BRING OUT THE SUN (SO ALIVE) - Von Hertzen Brothers
SZAROŚĆ A RADOŚĆ - Lidia Pospieszalska
TOY COLLECTION - Katie Melua
ZAMKNIJ WSZYSTKIE DRZWI - Strachy na Lachy & Renata Przemyk
LOUD - Sammy Hagar
BRIDGE OVER THE TROUBLED WATER - David Foster & Josh Groban & Brian McKnight
BEFORE THE BEGINNING - John Frusciante
FLJOTAVIK - Sigur Rós
TIME MUST HAVE A STOP - Votum

leżakownia:
18. SUMMERTIME - Eva Cassidy
20. UCIEKAJ MOJE SERCE - Nosowska

przyszłość?:
RAINBOW CONNECTION - Jane Monheit
THE BOY FROM IPANEMA - Diana Krall
A KIEDY DNIA PEWNEGO - Indios Bravos
WHORE - Archive
CIEBIE SZUKAŁEM - Cisza Jak Ta
THE RAIN - Melody Gardot
HAPINESS - Riceboy Sleeps
...AND WE DANCE - Gasmac Gilmore
ENJOY THE STRUGGLE - Therapy?
16.04.2009 06:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #2
 
'Widening Eye' to mój numer 9 z płyty, a to znaczy że u mnie się nie pojawi.
Co to za protest przeciwko moim nowościom? Icon_wink2
Chaosu nie kojarzę, a już kilka razy tu i ówdzie podkreślałem, że Collapse/Collight to mój numer jeden z płyty.
Cieszy stabilna forma Kasi i duży awans Evy. Icon_smile2
Nie wiem czy zauważyłeś, ale u mnie też była tylko ta Maria. Icon_razz
16.04.2009 06:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kaczy1993 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 430
Dołączył: Feb 2009
Post: #3
 
Sam podtytuł mnie przestraszył...
kajman napisał(a):17. 14. 3 BATTLE FOR THE SUN - Placebo
Icon_cry A myślałem, że coś z tego będzie... :roll:

[Obrazek: Kaczy93.gif]
16.04.2009 10:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
abd3mz napisał(a):1. 'Widening Eye' to mój numer 9 z płyty, a to znaczy że u mnie się nie pojawi.
2. Co to za protest przeciwko moim nowościom? Icon_wink2
3. Chaosu nie kojarzę, a już kilka razy tu i ówdzie podkreślałem, że Collapse/Collight to mój numer jeden z płyty.
4. Cieszy stabilna forma Kasi
5. i duży awans Evy. Icon_smile2
6. Nie wiem czy zauważyłeś, ale u mnie też była tylko ta Maria. Icon_razz
1. Jak przesłuchiwałem płytę to był mój numer 11, a numerem 10 było obecne moje pierwsze miejsce Icon_lol .
2. Jaki protest? Aż 3 z 5 nowości w 30 załapały się na kolejne przesłuchanie, a piąta to jest u mnie już od jakiegoś czasu.
3. C/C przez większość czasu było wyżej, ale na finiszu przeżyło lekki kryzys i dało się wyprzedzić. Chaos zaczyna się świetną wyciszoną partię piana z wokalem (które zresztą są do końca, tylko inne instrumenty trochę piano zagłuszają).
4. Dwa tygodnie temu była mało stabilna i nie wykluczam, że może się to powtórzyć.
5. Mnie też cieszy, ale nie wiem, co się dzieje, że dwa tygodnie z rzędu tak skacze.
6. Ale chyba nie w top30. Nie pamiętam często tytułów utworów, których nie ściągałem. Ale cieszy mnie, że u Ciebie też była.
16.04.2009 10:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Kaczy1993 napisał(a):1. Sam podtytuł mnie przestraszył...
kajman napisał(a):17. 14. 3 BATTLE FOR THE SUN - Placebo
2. Icon_cry A myślałem, że coś z tego będzie... :roll:
1. Nic na to nie poradzę, Goryle u mnie rządzą i pewnie sporo jeszcze porządzą.
2. 17 miejsce jest złe? Poza tym z faktu, że coś spada, nie wynika u mnie kompletnie nic.
16.04.2009 11:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #6
 
kajman napisał(a):2. Jaki protest? Aż 3 z 5 nowości w 30 załapały się na kolejne przesłuchanie, a piąta to jest u mnie już od jakiegoś czasu.
No właśnie. Najwyższa się nie załapała, a z pozostałych żadna nie chwyciła od razu.
kajman napisał(a):5. Mnie też cieszy, ale nie wiem, co się dzieje, że dwa tygodnie z rzędu tak skacze.
Love?
kajman napisał(a):6. Ale chyba nie w top30. Nie pamiętam często tytułów utworów, których nie ściągałem. Ale cieszy mnie, że u Ciebie też była.
Łoś ze mnie. Icon_mrgreen Sprawdziłem i okazało się, że było tylko Power Trip Ballad... :roll:
17.04.2009 10:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Jeszcze ''jedziesz'' materiał z Ayreona? Okropna była ta płyta z tego co pamiętam i dostała ogromne baty od krytyki. Zasłużenie. Zdecydowanie bardziej podoba mi się Archive na tym miejscu. Wreszcie coś co nas łączy!, bo o Sleepytime się rozpisywać nie ma co, chociaż numer 3 to ich moja ulubiona kompozycja. Hmmmm Melvins? Czy to ten grunge'owy band? Thanatos spada, dobrze, że chociaż The Sun w top 25. Super, że lista nie wyrzekła się też bardzo dobrego popu (Maria Mena).

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.04.2009 05:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Stadko coraz większe... Icon_mrgreen A lista zgodnie z przypuszczeniami trochę zbłękitniała Icon_wink2 Co prawda raczej w dolnych rejonach, ale kopiąca maszyna miło zaskakuje Icon_smile2 Czerwonego też sporo, mnie najbardziej cieszy ten najniżej położony, jednak liczę że to się zmieni Icon_wink2 Ciekawe czy coś się urodzi z przyszłości, chociaż dotychczasowe doświadczenia na tym polu nie napawają optymizmem Icon_wink2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
18.04.2009 11:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
No to mam trochę luzu, żeby spokojnie poodpowiadać.
abd3mz napisał(a):
kajman napisał(a):2. Jaki protest? Aż 3 z 5 nowości w 30 załapały się na kolejne przesłuchanie, a piąta to jest u mnie już od jakiegoś czasu.
No właśnie. Najwyższa się nie załapała, a z pozostałych żadna nie chwyciła od razu.
kajman napisał(a):5. Mnie też cieszy, ale nie wiem, co się dzieje, że dwa tygodnie z rzędu tak skacze.
Love?
kajman napisał(a):6. Ale chyba nie w top30. Nie pamiętam często tytułów utworów, których nie ściągałem. Ale cieszy mnie, że u Ciebie też była.
Łoś ze mnie. Icon_mrgreen Sprawdziłem i okazało się, że było tylko Power Trip Ballad... :roll:
2. Najwyższa jest fajna, ale momentami razi moje uszy. Z pozostałych to dwie z nich pojawiły się bardzo późno, a nie miały takiej siły przebicia, żeby od razu skoczyć do top30, a Diana... no cóż, słyszałem już lepsze wersje tego utwory, w tym także polską.
5. Wypluj! Akurat tutaj ostatnio jest wyjątkowo fatalnie (bo wyglądało, że będzie wspaniale).
6. No tak, to już nie tak bardzo się dziwię, że u Ciebie przeoczyłem. Jeżeli jej nie było, to było mi to łatwiej uczynić.
19.04.2009 01:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
saferłel napisał(a):1. Jeszcze ''jedziesz'' materiał z Ayreona?
2. Okropna była ta płyta z tego co pamiętam i dostała ogromne baty od krytyki. Zasłużenie.
3. Zdecydowanie bardziej podoba mi się Archive na tym miejscu. Wreszcie coś co nas łączy!,
4. bo o Sleepytime się rozpisywać nie ma co, chociaż numer 3 to ich moja ulubiona kompozycja.
5. Hmmmm Melvins? Czy to ten grunge'owy band?
6. Thanatos spada, dobrze, że chociaż The Sun w top 25.
7. Super, że lista nie wyrzekła się też bardzo dobrego popu (Maria Mena).
1. Skoro pojawiła się lista z utworem z ich płyty to korzystam. A płyta jeszcze drugiej rocznicy nie obchodziła (ma 15 miesięcy).
2. Z poznanych przeze mnie 2 utworów nie miałem takiego wrażenia. Oba są znakomite. A akurat krytykami się nie przejmuję. To trochę muzyka nie z tych czasów.
3. Obydwa? A Archive w dobrym, starym swoim stylu. C/C momentami przypomina mocno Again, ale to dla mnie nie jest wadą.
4. No cóż, dla mnie zdecydowanie 2 pierwsze bardziej się podobają i obydwie budzą skojarzenia - 1 z Kashmirem, 2 - z Bema pamięci...
5. Może i grunge'owy. Ja się na tym nie znam. Dla mnie to okolice metalu, ale bardzo dobre okolice.
6. Mam wrażenie, że w tych utworach odkryłem już wszystko co jest do odkrycia i niczym mnie już nie mogą zaskoczyć. To ma wpływ na wyniki.
7. Ja nigdy nie odżegnywałem się od popu. Zresztą chyba na mojej liście cały czas istnieje.
19.04.2009 01:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
p.u.r.h. napisał(a):1. Stadko coraz większe... Icon_mrgreen
2. A lista zgodnie z przypuszczeniami trochę zbłękitniała Icon_wink2
3. Co prawda raczej w dolnych rejonach, ale kopiąca maszyna miło zaskakuje Icon_smile2
4. Czerwonego też sporo, mnie najbardziej cieszy ten najniżej położony, jednak liczę że to się zmieni Icon_wink2
5. Ciekawe czy coś się urodzi z przyszłości, chociaż dotychczasowe doświadczenia na tym polu nie napawają optymizmem Icon_wink2
1. No i jeszcze przez niecałe 40 teoretycznie może się powiększyć, ale potem... sterylizacja.
2. Nie będę wytykał palcem, kto...
3. Przed wylotem chyba była nawet nieco wyżej, no ale nie pozwolono jej...
4. Ten najniżej to Twoja zasługa. Wcześniej go nie znałem, a wpisuje mi się w klimat Alla i Judasa.
5. No fakt, rzadko coś trafia. Ale u mnie najczęściej utwór łapie od razu. No ale czasem tam łapią się utwory, które pojawiły się bardzo późno i te chyba mają najwięcej szans.
19.04.2009 01:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Tak, obydwa.

Co do popu na twojej liście....chyba istnieje, acz zawsze w takiej dość mało klarowanej definicji. Niektórzy za pop uznać by mogli bez problemu Anne Marię, Mikromusik czy chociażby Tomczaka, ale dla innych byłaby to nadinterpretacja. Ja sam nie nazwałbym żadnego z tych artystów popowym, nie tylko ogólnie, ale i w przypadku konkretnych kawałków, które tutaj są ich nazwiskami reprezentowane - więc suma sumarum, pop ma się tu bardzo słabo, bardzo.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.04.2009 06:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
saferłel napisał(a):Tak, obydwa.
Co do popu na twojej liście....chyba istnieje, acz zawsze w takiej dość mało klarowanej definicji. Niektórzy za pop uznać by mogli bez problemu Anne Marię, Mikromusik czy chociażby Tomczaka, ale dla innych byłaby to nadinterpretacja. Ja sam nie nazwałbym żadnego z tych artystów popowym, nie tylko ogólnie, ale i w przypadku konkretnych kawałków, które tutaj są ich nazwiskami reprezentowane - więc suma sumarum, pop ma się tu bardzo słabo, bardzo.
Ja dodałbym jeszcze bez problemu Groniec, Bukowinę, Miśkiewicz, Pospieszalską, nad kilkoma innym się zastanawiał, ale przede wszystkim nie wyobrażam sobie, gdzie można by indziej zaliczyć Dido.
19.04.2009 06:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #14
 
Widzę, że przerabiasz nową płytę Archive. Masz racje. Najlepiej wpuścić od razu wszystkie ulubione utwory a nie czekać na single.
20.04.2009 12:35 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #15
 
kajman napisał(a):A kiedyś wydawało mi się, że Widening eye odstaje od reszty płyty (nota bene to same wrażenie zrobił i obecny lider). W sumie obecnie wszystkie 9 Goryli jest w top14, z tego aż 8 w top11 (to rekord na mojej liście).
Cieszy mnie bardzo ze Cie złapało. Ciekawe co zadecydowało. Mnie np. dobiła druga cześc utworu Icon_smile2
Przyznam że lista totalnie zagorylona a do tego w top 14 . Imponujace.
Summers Lost ma urodziny Icon_biggrin3
Z innych nowosci bardzo mnie cieszy Metallica i Ayreon .
Archive. Przesłuchałem płyte z trzy razy. I najblizej mi do CC.
Bigelfy troche straciły powera ale za to mój ulubiony dzielnie sie trzyma w zestawieniu.
Natomiast z odległej przyszłości bardzo podoba mi sie Gasmac -Tankian-Gilmore Icon_wink2 Choc trudno mi wyczuc czy ma u Ciebie szanse.
20.04.2009 09:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Sleepytime Gorilla Museum... Hmm... Warte posłuchania dla ogółu, czy nie? Icon_wink2
15. 8. 85 TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek - podziwiam za upór i konsekwencję
kajman napisał(a):SATT ATT SE
Sätt att se Icon_smile2 Widzę, że ze Szwecji, to wystarczająca rekomendacja Icon_mrgreen
Paru nieznanych wykonawców spróbuję i wypowiem się za jakiś czas Icon_smile2
21.04.2009 04:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Aro napisał(a):
kajman napisał(a):A kiedyś wydawało mi się, że Widening eye odstaje od reszty płyty (nota bene to same wrażenie zrobił i obecny lider). W sumie obecnie wszystkie 9 Goryli jest w top14, z tego aż 8 w top11 (to rekord na mojej liście).
1. Cieszy mnie bardzo ze Cie złapało. Ciekawe co zadecydowało. Mnie np. dobiła druga cześc utworu Icon_smile2
2. Przyznam że lista totalnie zagorylona a do tego w top 14 . Imponujace.
3. Summers Lost ma urodziny Icon_biggrin3
4. Z innych nowosci bardzo mnie cieszy Metallica i Ayreon .
5. Archive. Przesłuchałem płyte z trzy razy. I najblizej mi do CC.
6. Bigelfy troche straciły powera ale za to mój ulubiony dzielnie sie trzyma w zestawieniu.
7. Natomiast z odległej przyszłości bardzo podoba mi sie Gasmac -Tankian-Gilmore Icon_wink2
8. Choc trudno mi wyczuc czy ma u Ciebie szanse.
1. Co zdecydowało? Cały utwór jest świetny. Strasznie jest pogięty muzycznie.
2. Zanosi się, że to jeszcze potrwa, chociaż trochę się boję, że Sebastian zacznie moją listę odgorylać.
3. Po pierwsze nie zauważyłem, więc dzięki, po drugie nie do końca, bo zaliczył tydzień w leżakowni.
4. Ayreon jest z tym utworem pierwszy i wygląda na to, że przdostatni raz. Selawi (kogo to dzisiaj obchodzi, że se, że la i że wi - nota Benek, czy ktoś pamięta z czego to pochodzi?).
5. Zapytam na wszelki wypadek: do CC czy do C/C?
6. Boję się, że już niedługo.
7. No prosze, nie wiedziałem, że to on za tym stoi.
8. Ja już wiem, ale niech to zostanie tajemnicą przez jakieś 2 dni.
21.04.2009 07:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
prz_rulez napisał(a):1. Sleepytime Gorilla Museum... Hmm... Warte posłuchania dla ogółu, czy nie? Icon_wink2
15. 8. 85 TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek - podziwiam za upór i konsekwencję
kajman napisał(a):SATT ATT SE
2. Sätt att se Icon_smile2 Widzę, że ze Szwecji, to wystarczająca rekomendacja Icon_mrgreen
3. Paru nieznanych wykonawców spróbuję i wypowiem się za jakiś czas Icon_smile2
1. Nie wiem czy dla ogółu, ale jeżeli się lubi totalną alternatywę, zwariowane aranżacje, pogięte rytmy, zaskakującą instrumentację, mnóstwo przejść i zmian nastroju, muzykę sięgającą stylistycznie w różne rejony, ale zasadniczo jednak opartą na rocku (chyba głownie na hard i prog), z przepięknym damskim lub troche demonicznym męskim wokalem to polecam.
15. Zastanawiam się, co napiszesz po kolejnych 50 tygodniach.
2. Wiem, ale nie chce mi się prowadzić długich poszukiwań szwedzkich literek. Ogólnie rekomendacją może być także to, że utwór podebrałem u Rafała, co mi się raczej rzadko zdarza.
3. Polecam. Gdyby mi się jeszcze chciało uzupełnić chomika.
21.04.2009 07:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Przeżyjemy Icon_smile2 Na szczęście Twoich ulubieńców można bez problemu ściągnąć z Soulseeka.
kajman napisał(a):15. Zastanawiam się, co napiszesz po kolejnych 50 tygodniach.
Że pobiłeś moją rekordzistkę.
22.04.2009 11:06 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
prz_rulez napisał(a):
kajman napisał(a):15. Zastanawiam się, co napiszesz po kolejnych 50 tygodniach.
Że pobiłeś moją rekordzistkę.
Ja nikogo nie biję, a szczególnie kobiet. Icon_wink2
22.04.2009 11:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości