Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajman30 nr 126 z 10.04.09
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #21
 
saferłel napisał(a):Disco? Znów w stricte-klasyczno-rockowej kompozycji dostrzegłeś disco!! Icon_smile2
Wydaje misie, że kajman ma jedną z najszerszych definicji disco, więc mogę sobie wyobrazić, że to nagranie takie było [chociaż ja go nie pamiętam]. Swoją drogą to nawet największe zespoły czasem grały disco.
11.04.2009 02:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
Ale tu tak nie jest! Tak jak napisałeś, Krzysztof ma swoją definicję, która jest tylko dla niego. Zapewniam cię, że z disco tam nic nie ma Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.04.2009 03:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
saferłel napisał(a):1. Ale tu tak nie jest!
2. Tak jak napisałeś, Krzysztof ma swoją definicję, która jest tylko dla niego.
3. Zapewniam cię, że z disco tam nic nie ma Icon_biggrin
4. Krzysztof
1. Nawet jeżeli tak nie jest, to jest to uproszczona kompozycja zdominowana przez jednostajny, prosty rytm z kilkoma efekciarskimi ozdobnikami stylizowanymi na muzykę arabską.
2. Jest dla mnie, ale sporo osób potrafiło wyczuć, o co mi chodzi.
3. Dla mnie utwór, który wydaje mi się nadawać tylko do tańczenia, a tak odbieram ten, sytuuję nawet jeżeli nie w disco, to w jego okolicach. Zresztą chyba nie napisałem, że to disco.
Sprawdziłem i nie pisałem tak.
4. Czy naprawdę takim problemem dla Ciebie jest używanie jakieś innej formy mojego imienia?
11.04.2009 07:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
abd3mz napisał(a):2. W 'Sercu' na pewno. To był pierwszy utwór, o którym się dowiedziałem.
'Wesele' składa się z fragmentów dramatu Wyspiańskiego.
'Ocalić od zapomnienia' to fragmenty 'Pieśni' Gałczyńskiego.
Jeszcze kilka przykładów pewnie znalazłoby się na 'Szalonej lokomotywie'.
Rzeczywiście one są innego rodzaju niż przytoczone przez Ciebie, ale dla mnie i tak świadczą o niezwykłych umiejętnościach Grechuty.
1. Z tych bardzo znanych i/lub bardzo dobrych to chyba tylko 'Kantata'.
Akurat Wesele nie robi na mnie wrażenia jednolitej całości, o Gałczyńskim zapomniałem, a na Lokomotywie to być może. Ale jak dla mnie najlepiej wyszło to właśnie w KZWIL.
Z Lokomotywą kojarzy mi się, że swego czasu przyłapałem Grechutę na błędzie. Powiedział w wywiadzie prasowym, że na płycie nie ma żadnego tekstu pochodzącego z dramatu pod tym samym tytułem, a to nie było zgodne z prawdą. Nota bene, widziałem ten spektakl w teatrze STU z Grechutą i Rodowicz.
1. Przyjmując wariant lub, to ze znanych na pewno niepewność, a z bardzo dobrych (moim zdaniem) to chociażby Piosenka.
11.04.2009 07:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #25
 
Różnie i różniasto tutaj u Ciebie.
11.04.2009 11:42 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kaczy1993 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 430
Dołączył: Feb 2009
Post: #26
 
Mikromusic Icon_eek2 Ale w sumie mi też się ostatnio spodobało...
Piwko też zdziwiło - jak dla mnie bardzo przeciętny utwór Kazika. Tyle lepszych utworów na płycie :roll: (Mariola, Rozprawa o Robokach)

[Obrazek: Kaczy93.gif]
12.04.2009 10:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
Kaczy1993 napisał(a):1. Mikromusic Icon_eek2 Ale w sumie mi też się ostatnio spodobało...
2. Piwko też zdziwiło - jak dla mnie bardzo przeciętny utwór Kazika.
3. Tyle lepszych utworów na płycie :roll: (Mariola, Rozprawa o Robokach)
1. Czemu shock? Przecież jazz zawsze się u mnie przewijał.
2. Dla mnie nie jest przeciętny (przypuszczalnie nr 2 na jego topie), ale jeszcze nie rozgryzłem dlaczego.
3. Całej płyty nie znam. Mariola jest bardzo ciekawa, ale może za dobrze kojarzę oryginał. Roboki były blisko mojej listy. Gdyby wyciąć beat i zastąpić go czymś mniej jałowym to bez problemu by się załapało.
13.04.2009 11:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości