Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top zespołu Rush
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #61
RE: Mychartsowy Top zespołu Rush
Plejka od barb42:

https://open.spotify.com/user/basioczek ... MRqVD4-4mg

plus 'Not Fade Away': https://www.youtube.com/watch?v=wDlK52SvJVY
04.04.2019 08:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 000
Dołączył: Sep 2017
Post: #62
RE: Mychartsowy Top zespołu Rush
Jezu, żebym tylko nie zapomniał Icon_rolleyes Zapracowany tydzień, a tu jeszcze obiecałem Eurowizję, a i Retro Chart czeka. W niedzielę powinienem ogarnąć tego Rusha, wstępny odsłuch i murowanych faworytów już mam, teraz jeszcze tylko kolejność.

Radio Epsilon
12.04.2019 11:43 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #63
RE: Mychartsowy Top zespołu Rush
Bajm mi blokuje Rush, co począć.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.04.2019 12:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #64
RE: Mychartsowy Top zespołu Rush
(04.04.2019 08:40 PM)thestranglers napisał(a):  Plejka od barb42:

https://open.spotify.com/user/basioczek ... MRqVD4-4mg

Coś ty zrobił z tym linkiem? :O
To działający link:
kliknij aby zobaczyć zdjęcia kotów Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
12.04.2019 06:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #65
RE: Mychartsowy Top zespołu Rush
Dobrze, że Ciebie mamy Arturze.
12.04.2019 11:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #66
RE: Mychartsowy Top zespołu Rush
Uhu, frekwencja osób, które oddały głos nie poraża. Icon_eek
Czyżby istniała szansa, że wreszcie pobity zostanie (niechlubny) rekord Akosa?
Ja mam już dwa przesłuchania, ale że dotąd kojarzyłem ich tylko ze sławnego z Trójki "NH" to dziś mam zamiar wykonać jeszcze jeden decydujący odsłuch, żeby być jak najmniej subiektywny w tych ocenach. Icon_twisted

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
15.04.2019 09:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #67
RE: Mychartsowy Top zespołu Rush
Sundrajta napisał(a):Czyżby istniała szansa, że wreszcie pobity zostanie (niechlubny) rekord Akosa?
Oczywiście 11 głosów oddanych w topie Węgra nie było najmniejszą liczbą, wystarczy spojrzeć ile głosów przyjąłem chociażby w topie mojego ulubionego zespołu. A tu z pewnością wynik będzie lepszy, spokojnie... Sam chcę sobie jeszcze sprawić dziś powtórnie niezwykłą przyjemność odsłuchania Topu15, dokładnie takiej ilości nagrań, bo w żaden sposób nie mogłem tym razem odrzucić tzw. poczekalni. Głupio mi chwalić własny top, ale z drugiej strony oczywistą sprawą powinno być, że mi się niezwykle podobał. W samej dziesiątce umieściłem nagrania z pięciu płyt, z różnych okresów ich działania, a co za tym idzie w różnej stylistyce. Pierwsze odsłuchy przekonywały mnie do tezy Miszona o dość suma sumarum odpychającym głosie wokalisty, jednak gdy się głębiej wgryźć w muzykę słychać, że nie odgrywa już on decydującej roli stając się jednym z wielu 'instrumentów', na pewno nie przeważającym.
15.04.2019 01:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #68
RE: Mychartsowy Top zespołu Rush
Faktycznie, tylko 7 głosów na The Stranglers! Zupełnie niezasłużenie taki "zaszczyt". Icon_wink No ale tamte pierwsze topy w ogóle miały niższą frekwencję niż dzisiejsze.

Co do Rush to utwierdziłem się w swojej opinii. W swoim "progresywnym" wcieleniu zbytnio nudzą i pokazują, że nie mają dość umiejętności na takie granie. A z drugiej strony w tym "piosenkowym" nieco braknie im pazura jak na hard rocka, a często po prostu niczym się nie wyróżniają. Mimo to w okresie "Moving Pictures" trochę przezwyciężyli obie słabości i wyszła im naprawdę fajna płyta.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
15.04.2019 03:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #69
RE: Mychartsowy Top zespołu Rush
Artur.O napisał(a):Mimo to w okresie "Moving Pictures" trochę przezwyciężyli obie słabości i wyszła im naprawdę fajna płyta.
hmm, po prawdzie jest tam jeden fantastyczny utwór, a wstyd, że go wcześniej nie znałem nie schodzi mi z twarzy do dziś... Icon_redface poza tym płyta jednak nie dla mnie

Artur.O napisał(a):A z drugiej strony w tym "piosenkowym" nieco braknie im pazura jak na hard rocka, a często po prostu niczym się nie wyróżniają.
ta opinia tyczy też LP 'Counterparts'?
15.04.2019 03:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #70
RE: Mychartsowy Top zespołu Rush
(15.04.2019 03:14 PM)thestranglers napisał(a):  poza tym płyta jednak nie dla mnie
A co tam jest nie dla Ciebie? Icon_surprised

Cytat:
Artur.O napisał(a):A z drugiej strony w tym "piosenkowym" nieco braknie im pazura jak na hard rocka, a często po prostu niczym się nie wyróżniają.
ta opinia tyczy też LP 'Counterparts'?
Tak. Rozumiem sentyment Icon_razz2 ale ani riffy nie te, ani refreny nie są ciekawe.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.04.2019 03:28 PM przez Dobromiera.)
15.04.2019 03:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #71
RE: Mychartsowy Top zespołu Rush
Artur.O napisał(a):A co tam jest nie dla Ciebie?
właśnie na tej płycie głos wokalisty drażnił mnie najbardziej, a muzycznie też jakoś ta płyta nie odbiega znacząco in plus od innych... ale odbierz to za pochwałę w aspekcie całej twórczości zespołu Icon_wink
15.04.2019 03:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #72
RE: Mychartsowy Top zespołu Rush
Artur.O napisał(a):No ale tamte pierwsze topy w ogóle miały niższą frekwencję niż dzisiejsze.
Bezczelnie i nieskromnie stwierdzę, że to po części moja zasługa. Mój jak się początkowo zdawało szalony pomysł zbliżenia Mycharts i Sebastosa dał całkiem przyzwoite efekty.
15.04.2019 04:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #73
RE: Mychartsowy Top zespołu Rush
kajman napisał(a):Dałem też zerowe miejsce utworowi, którego nie zgłosiłem, bo nie miałby żadnych szans.
ha, obstawiam nagranie, którego z tych nieznanych mi wcześniej najbardziej wg mnie brakuje:



Artur.O napisał(a):ciekawe, jak zostanie potraktowany mój następny wybór. Rockowy, ale tak nie do końca. Oczywiście nie zdradzam szczegółów.
coś podpowiedz Icon_twisted np. czy w topie 1981 jest obecny?
15.04.2019 05:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #74
RE: Mychartsowy Top zespołu Rush
do 18:59:59 się wyrobię Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.04.2019 06:11 PM przez tomas585.)
15.04.2019 06:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #75
RE: Mychartsowy Top zespołu Rush
thestranglers napisał(a):obstawiam nagranie
To źle obstawiłeś, bo tamten utwór taki długi nie jest.
15.04.2019 06:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #76
RE: Mychartsowy Top zespołu Rush
Zgłoszone utwory:

YYZ
Limelight
Tom Sawyer
New World Man
The Big Money
Marathon
Nobody's Hero
The Spirit Of Radio
Cold Fire
Caravan
La Villa Strangiato
Fly By Night
Closer To The Heart
Working Man
Headlong Flight
The Wreckers
Where's My Thing?
Subdivisions
Freewill
2112
Red Barchetta
Cinderella Man
Natural Science
Animate
The Garden
Clockwork Angels
Not Fade Away
Secret Touch
Red Sector A
Countdown
Circumstances
Roll the Bones
Madrigal
BU2B
Workin' Them Angels
The Camera Eye
Witch Hunt
Leave That Thing Alone
Everyday Glory

Głosujecie na swoje Top10 systemem eurowizyjnym 12-10-08-07-06-05-04-03-02-01 do mnie na PW do godziny 19:00. Za swoje głosy otrzymacie po dwa punkty w programie lojalnościowym.

Zagłosowali:

thestranglers
Yacy
kajman
obserw99
barb42
EVENo
1981
dziobaseczek
Artur.O
neo01

Sundrajta
Lilian
15.04.2019 06:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #77
RE: Mychartsowy Top zespołu Rush
Potrzebuje trochę spokoju żeby napisać posta. Musze nakarmić dzieci i umyć, a potem uśpić, mogę po 20 zagłosować?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
15.04.2019 06:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #78
RE: Mychartsowy Top zespołu Rush
Spoko, głosów mniej niż przypuszczałem, więc mamy czas. A jak uda się szybciej to umówmy się, że po Twoim głosie zamykam głosowanie, dobrze? Icon_wink
15.04.2019 06:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #79
RE: Mychartsowy Top zespołu Rush
No to tak, nie zdradzając szczegółów głosowania, napiszę, że faktycznie Rush mnie również nie poruszył. Icon_wink
Głos wokalisty bardzo rzadko pasuje do hardrockowych brzmień, bardziej bym go słyszał w jakimś boysbandzie. Icon_lol Chociaż o dziwo są utwory, w których absolutnie mi on nie przeszkadza. Przede wszystkim zabrakło mi oryginalności w tej muzyce, wiele dźwięków przypominało mi Toto, Led Zeppelin, a to tylko te które przyszły mi do głowy podczas przesłuchań, bowiem innych już nie kojarzyłem na bieżąco.
Co nie zmienia faktu, że to był zdecydowanie najlepszy top z pięciu ostatnich (wszak ta muzyka jest już bliska mojemu gustowi).
Aha i najsłynniejsza piosenka wcale nie okazała się najlepsza (tu odrobinę swoich wyników zdradzam). Plotki

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
15.04.2019 07:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #80
RE: Mychartsowy Top zespołu Rush
Poszło.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
15.04.2019 08:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mychartsowy Top zespołu Travis thestranglers 137 10 947 12.04.2021 10:23 AM
Ostatni post: AKT!
  Mychartsowy Top zespołu Кино (Kino) thestranglers 168 4 657 23.03.2021 08:01 AM
Ostatni post: kajman
  Mychartsowy Top zespołu Can thestranglers 140 4 653 25.11.2020 08:38 PM
Ostatni post: thestranglers
  Mychartsowy Top zespołu Tool thestranglers 186 6 715 16.06.2019 04:13 PM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości