Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mój top Bajmu
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 398
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Mój top Bajmu
Z okazji topu Bajmu odbywającego się na forum LP3 zrobiłem także swój top tego zespołu. I tradycyjnie przygotowałem konkurs. Zawiera on wprawdzie aż 11 pytań, ale proszę się tym nie przerażać i traktować to jako zabawę.
Cały top:
1. Z ilu utworów będzie się składał top?
2. Jaki utwór zwycięży?
Top33:
3. Czego będzie więcej - otwieraczy czy zamykaczy?*
4. Na którym miejscu będzie pierwszy przebój zespołu czyli Piechotą do lata?
5. Na którym miejscu będzie najwyżej notowany utwór spoza podstawowej wersji płyty studyjnej (pwps) i jaki to będzie utwór?
6. Na którym miejscu będzie najwyżej notowany utwór, który był na pierwszym miejscu LP3 (Dwa serca dwa smutki, Dziesięć przykazań, Modlitwa o złoty deszcz) i jaki to utwór?
7. Ile będzie utworów pochodzących spoza pwps?
8. Z pwps jakiego albumów z XX w. nie pojawi się żaden utwór?*
9. W tytułach ilu utworów pojawi się nazwa zwierzęcia?
Top 21:
10. Z jakiej pwps będzie najwięcej utworów?
Spoza topu:
11. Jaki utwór uważam za zdecydowanie najgorszy?
Dopuszczalne odpowiedzi:
3. Tyle samo.
8. Nie ma takiej płyty.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.03.2019 01:42 PM przez kajman.)
13.03.2019 12:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #2
RE: Mój top Bajmu
1. 66
2. Nie ma wody na pustyni

3. Otwieraczy
4. Na 16.
5. Na 16. Icon_wink
6. Na 20. i Modlitwa o złoty deszcz
7. Trzy
8. Nie ma takiej płyty
9. Dwóch

10. Chroń mnie
11. Krótka historia

Radio Epsilon
13.03.2019 05:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 398
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Mój top Bajmu
O odpowiedzi proszę do czwartku, 21 marca g. 21.03.
13.03.2019 06:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #4
RE: Mój top Bajmu
Cały top:
1. 32
2. Małpa i Ja
Top33:
3. zamykaczy
4. 3. miejsce
5. 28 - Krótka historia
6. Dwa serca, dwa smutki - 16 miejsce
7. 3
8. nie ma takiej płyty
9. 3
Top 21:
10. Szklanka wody
Spoza topu:
11. Myśli i słowa
13.03.2019 11:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #5
RE: Mój top Bajmu
Cały top:
1. 39
2. "U stóp szklanych gór"
Top33:
3. otwieraczy
4. 37
5. miejsce 12, ale nie mam pojęcia jaka to będzie piosenka
6. Dziesięć przykazań - 5
7. 4
8. Nie ma takiej płyty
9. 2
Top 21:
10. Szklanka wody
Spoza topu:
11. Blondynka
14.03.2019 12:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #6
RE: Mój top Bajmu
Edit: w 10. zamiast Szklanki wskazuję na Etnę
14.03.2019 12:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 398
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Mój top Bajmu
Tomekk napisał(a):Cały top:
1. 32
Top33:
Top ma minimum 33 utwory, więc jest wskazane, żebyś edytował post.
dejmieeen napisał(a):Cały top
Miło mi, że wziąłeś udział w konkursie.
dejmieeen napisał(a):4. 37
To pytanie dotyczy top 33 czyli utwór będzie w najgorszym przypadku na tym miejscu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.03.2019 07:32 AM przez kajman.)
14.03.2019 07:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #8
RE: Mój top Bajmu
Wybacz, jestem ostatnio bardzo zmęczony - nie ogarnąłem tematu Icon_biggrin jutro edytuję głosy.
14.03.2019 08:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 398
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: Mój top Bajmu
Spokojnie, pośpiechu nie ma. Icon_biggrin
14.03.2019 08:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #10
RE: Mój top Bajmu
Cały top:
1. Z ilu utworów będzie się składał top? 39
2. Jaki utwór zwycięży? Małpa i ja
Top33:
3. Czego będzie więcej - otwieraczy czy zamykaczy?* Zamykaczy
4. Na którym miejscu będzie pierwszy przebój zespołu czyli Piechotą do lata? 11
5. Na którym miejscu będzie najwyżej notowany utwór spoza podstawowej wersji płyty studyjnej (pwps) i jaki to będzie utwór? Piechotą do lata - na 11
6. Na którym miejscu będzie najwyżej notowany utwór, który był na pierwszym miejscu LP3 (Dwa serca dwa smutki, Dziesięć przykazań, Modlitwa o złoty deszcz) i jaki to utwór? Dziesięć przykazań - 8
7. Ile będzie utworów pochodzących spoza pwps? 4
8. Z pwps jakiego albumu z XX w. nie pojawi się żaden utwór?* Nie ma takiej płyty
9. W tytułach ilu utworów pojawi się nazwa zwierzęcia? 4
Top 21:
10. Z jakiej pwps będzie najwięcej utworów? z debiutu
Spoza topu:
11. Jaki utwór uważam za zdecydowanie najgorszy? Plama na ścianie Icon_lol

WOLNE MEDIA!!!
14.03.2019 02:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #11
RE: Mój top Bajmu
Nie mogę edytować tamtych głosów, więc jeszcze raz:

Cały top:
1. 39
2. "U stóp szklanych gór"
Top33:
3. otwieraczy
4. 32
5. miejsce 12, ale nie mam pojęcia jaka to będzie piosenka
6. Dziesięć przykazań - 5
7. 4
8. Nie ma takiej płyty
9. 2
Top 21:
10. Etna
Spoza topu:
11. Blondynka
14.03.2019 10:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 866
Dołączył: Aug 2007
Post: #12
RE: Mój top Bajmu
kajman napisał(a):8. Z pwps jakiego albumów z XX w. nie pojawi się żaden utwór?*
Rozumiem, że w tym pytaniu bierzesz pod uwagę tylko płyty studyjne?
(chcę sie upewnić) Albumu "Ballady" nie zaliczasz do studyjnych albumów?

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
15.03.2019 12:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 398
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: Mój top Bajmu
Lilian napisał(a):Albumu "Ballady" nie zaliczasz do studyjnych albumów?
Zdecydowanie nie, podobnie jak innych składanek. Pomijam już fakt, że nawet nie wiem, co na składankach się znajduje (z wyjątkiem tych utworów, których nie ma na studyjnych).
Czyżbyś chciała spróbować sił? Bardzo by mnie to ucieszyło.
15.03.2019 07:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 866
Dołączył: Aug 2007
Post: #14
RE: Mój top Bajmu
Będę próbowała Icon_smile

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
15.03.2019 10:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #15
RE: Mój top Bajmu
kajman napisał(a):Top ma minimum 33 utwory, więc jest wskazane, żebyś edytował post.
no tak, więc 33 Icon_smile
15.03.2019 10:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 398
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
RE: Mój top Bajmu
Na początek chciałbym podziękować wszystkim odpowiadającym. Icon_biggrin3 12 osób na dwóch forach to wynik imponujący.
To może kilka uwag do pytań i odpowiedzi.
Początkowo chciałem, żeby wszystkie pytania dotyczyły top 21, ale wtedy pytanie nr 8 mogłoby być zbyt łatwe, bo wprawdzie dwie płyty z poprzedniego stulecia nie mają tam ani jednego przedstawiciela (ale spodziewałem się, że będzie ich więcej). Z drugiej strony rozszerzenie tego do top 33 ograniczało odpowiedzi na pytanie pierwsze, bo jednak kilka osób obstawiłoby mniej utworów. No cóż, ale z drugiej strony top 33 spowodował sporą liczbę odpowiedzi nie ma takiej płyty, co okazało się nieprawdą. Ale jaka 20-wieczna płyta nie będzie miała przedstawiciela to na razie nie zdradzę (napiszę tylko, że ogólnie dwie płyty oceniam całościowo gorzej niż tą), chociaż za chwilę będzie już wiadomo, jakie cztery płyty to na pewno nie będą.
Odpowiem od razu na pytanie trzecie. Tutaj tak się dziwnie złożyło, że to już trzeci top z rzędy, w którym otwieraczy jest dokładnie tyle samo co zamykaczy. Jakieś fatum czy co?
Co do zwycięzcy to Małpa miała największe powodzenie. Jeżeli faktycznie to ona to aż dziewięć osób trafi. Bardziej zróżnicowane są odpowiedzi na pytanie o utwór uznany przeze mnie za najgorszy. Tutaj padło 10 różnych odpowiedzi i przynajmniej jedna osoba trafiła poprawnie, ale też minimum jedna osoba obstawiła utwór, który będzie w top 21. Swoją drogą najbardziej mieszane uczucia wzbudziła Woda na pustyni obstawiona w obydwóch pytaniach.
To może dość marudzenia i trzeba ruszyć z wynikami. Top składa się z 33 utworów, a siedem ostatnich miejsc wygląda następująco:
27. Dziecko we mgle
28. Dobre i złe
29. Męski świat
30. Ściany maja uszy uszy znakomite
31. Łąki pełne snów
32. Ogień i lód
33. Moja wina wielka wina

Tak się złożyło, że Skały, Woda i Etna mają po dwóch przedstawicieli, a Płomień jednego. I z każdej z tych płyt coś pojawi się wyżej.
Większości tych utworów nie znałem lub przynajmniej nie kojarzyłem. Wydaje mi się, że Ściany już słyszałem, ale pewności nie mam. Na pewno znałem Męski, ale jakoś wcześniej mnie nie za bardzo przekonywał, więc jego pojawienie się w topie odbieram jako niespodziankę (nie jedyną i na pewno nie największą, bo będą dwa utwory, których do tej pory zdecydowanie nie lubiłem). No i przede wszystkim znałem i lubiłem Łąki.
24.03.2019 03:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 398
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
RE: Mój top Bajmu
Poprzednio sporo już zdradziłem, więc teraz w zasadzie nic nie zdradzę. W zasadzie, bo Gosia słusznie wyeliminowała dwie płyty, co widać w poniższej piątce.
22. Ameryka
23. Szklanka wody
24. Po prostu stało się
25. Lola Lola
26. Przyjaciel

Tutaj tylko Przyjaciela nie znałem wcześniej. A z pozostałych to dwóch niższych się nie spodziewałem (bardziej Stało się, które mi się jakoś mocno źle kojarzyło, Lola zdecydowanie mniej). Co do Szklanki to przed topem raczej też byłbym na nie (o czym świadczy to, że w moich notatkach utworu nie znalazłem). Z Myśli znałem niewiele, ale z tych, które były mi znane to tylko Ameryka mi się podobała (i na pewno nic co znałem wyżej się nie pojawi, teoretycznie z tego czego nie znałem może). Chociaż przyznam, że teraz Być niewiele brakowało.
Dodam, że poziom utworów w tym topie oceniam jako bardzo wysoki i tylko może trzy ostatnie lekko odstają. Pozostałe zaprezentowane wcale nie chciały się tak nisko znaleźć, ale musiały ulec konkurentom.
25.03.2019 05:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 398
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
RE: Mój top Bajmu
To teraz piątka (potem będę czwórkami jechał):
17. Piramidy na niby
18. Żegnaj smutku
19. W klatce lwa
20. Diabelski krąg
21. Jezioro szczęścia

Jezioro pewnie byłoby znacznie wyżej, ale końcówka niestety nie dorównuje reszcie utworu.
Bajm ma sporo dobrych textów, ale także trochę słabych, które kiedyś mnie wkurzały i w czasach, kiedy miały znacznie większy wpływ na mój odbiór utworu powodowały, że i samych utworów bardzo nie lubiłem. Niektóre z nich nie bronią się także pod względem muzycznym, tak jak Nie ma wody czy Józek (ale on to już w ogóle jest katastrofa i był to jedyny utwór, którego nie zdołałem przesłuchać do końca - i to jest odpowiedź na pytanie o najgorszy utwór). Ale pojawiły się utwory, które pozbawione balastu odbioru słów nagle bardzo mnie do siebie przekonały i przede wszystkim były to dwa utwory, które tu się pojawiły czyli Krąg i Piramidy.
Tą piątkę zdominowały utwory z Martwej, a wśród nich utwór, który w całej twórczości Bajmu określiłbym jako najbardziej dziwne. Specyficzne (i niewątpliwie ciekawe) wykorzystanie wokalu i uskromnienie instrumentarium w Klatce okazało się bardzo ciekawym zabiegiem, niestety natomiast nie dano utworowi jeszcze chociaż minuty na wygranie się.
Jeżeli chodzi o płyty jest już wszystko jasne, bo w topie nie pojawi się nic z Chroń (najbliżej była Hiena i Szczury, ale się nie udało i ostały się dwa zwierzęta (w tytułach, bo w texstach Lwa oprócz niego występują inne zwierzęta)). Nie było też nic z Blondynki, ale to byłoby zbyt oczywiste, dlatego ograniczyłem pytanie do poprzedniego stulecia. Na dwudziestym piątym zakończył karierę Płomień, a na 21 Skały. Z kolei Żegnaj smutku okazało się być moim ulubionym utworem z Armii, jedynym, który trafił do tego topu.
26.03.2019 06:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 398
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
RE: Mój top Bajmu
13. O key, o key, nic nie wiem, nic nie wiem
14. Modlitwa o złoty deszcz
15. Mandarynki pomarańcze
16. Łatwa miłość

W tej grupie dwa hiciory i dwa mniej znane kawałki (przynajmniej w moim odczuciu). OK było obstawione przez jedną osobę na zwycięzcę. Jak widać nie wyszło, ale i tak był bliżej niż dwie inne osoby, które obstawiły utwory, które się w topie nie znalazły. Z kolei Modlitwa to utwór, o który pytałem ale nie zdradzę na razie czy jest najwyżej notowanym utworem z pierwszego miejsca LP3 (przy czym wiadomo już, że serc i smutków nie będzie). Mandarynek chyba wcześniej nie znałem, Miłości na pewno nie i to jest wielka zaleta takich topów, że poznaje się nowe wspaniałe rzeczy (a wyżej jeszcze kilka takich będzie).
27.03.2019 08:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 398
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
RE: Mój top Bajmu
9. Dziesięć przykazań
10. Wyspa bezludna
11. Różowa kula
12. Plama na ścianie

Dwie osoby uznały, że Plama będzie najbardziej nielubianym przeze mnie utworem, kolejna stwierdziła, że tego utworu w moim topie nie będzie. Czyżby za ten utwór miały się na mnie posypać gromy. Nic nie mogę poradzić, ale ten utwór bardzo mi się podoba.
Na 11 i 9 uplasowały się dwa wielkie hity Bajmu. Różowa kula to kolejny utwór, który kiedyś u mnie tracił z powodu textu (chociaż nie aż tyle co kilka innych), teraz zabrzmiał dobrze, text też mnie raził niż kiedyś, chociaż dalej nie kumam, o co w nim chodzi. Przykazania zawsze lubiłem i jego miejsce w zasadzie jest takie, jak się spodziewałem, bo nie wyprzedził nikogo z wielkiej czwórki, którą przewidywałem przed topem i nie został przez nic z tego, co pamiętałem wyprzedzony.
Wyspa to chyba najmniej znany utwór z tych, które znalazły się w tej czwórce. I najmocniejszy w brzmieniu. Być może dlatego nie został singlem, chociaż mam wrażenie, że potencjał miał.
Tutaj są utwory z trzech płyt: Bajmu, Etny i (aż dwa) ze Szklanki (to już czwarty utwór w top 21, ciekawe czy jakaś inna płyta będzie w stanie osiągnąć taki sam lub lepszy wynik; inna sprawa, że album miał fory, bo z 20-wiecznych zawierał zdecydowanie najwięcej utworów). I w sumie te płyty plus Martwą wodę uważam za najlepsze w dorobku zespołu. Z tych czterech płyt co najmniej dwie będą miały przedstawicieli w top 8. Jeden utwór jest raczej oczywisty, kolejny/e może niekoniecznie. A skoro o topie 8 piszę to dodam jeszcze, że do tej pory nie pojawił się żaden utwór spoza płyty studyjnej, ale nic straconego, bo takie utwory się jeszcze pojawią.
28.03.2019 05:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości