Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mój top Bajmu
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: Mój top Bajmu
Wymieniliście tyle utworów, które z płyty MIS mogłyby się znaleźć w tym topie, że boję się wklejać czwórkę z utworem, który moim zdaniem jest na tej płycie zdecydowanie najlepszy. A że do tego moje ulubione utwory ze Szklanki i Etny pewnie spotkają się z nieprzychylnym przyjęciem to tym bardziej mogę się obawiać. No ale jednak muszę to uczynić.
5. Piechotą do lata
6. Etna
7. Siła i lęk
8. Kamienny las

Na miejscach 6-8 długi czas kolejność zmieniała się z każdym przesłuchaniem, ale ostatecznie Etna pokonała kolejną dwójkę zdecydowanie. Obydwa pokonane utwory to w zasadzie ballady o sporym ładunku dramatyzmu, przy czym w Lesie ujawnia się dopiero pod koniec, w SIL znacznie wcześniej.
Nie jestem lady (dla niezorientowanych napiszę, że to aktywna forumowiczka z forum LP3) więc na bluesach zbyt dobrze się nie znam, ale nawet jeżeli Etna scricte bluesem by nie była to i tak ma ewidentnie bluesowy klimat, który bardzo mnie chwyta.
O piątym miejscu to chyba nie muszę nic pisać. Od tego utworu i jego drugiego miejsca w konkursie debiutów w Opolu zaczęła się kariera tego utworu. Mnie wtedy nie chwycił (znowu zadziałały słowa) i dopiero po długim czasie się do utworu przekonałem i jak widać bardzo mocno.
No cóż, mamy tu utwory z trzech płyt, a wyżej czeka nas po jednym z dwóch pierwszych (chyba łatwo zgadnąć jakie to utwory), jeden raczej oczywisty nie pochodzący z płyty studyjnej i jeszcze jeden też na żadnej się nie pojawiający i ten może być bardzo dużym zaskoczeniem (napiszę, że dla mnie też, bo utwór znałem, ale nie lubiłem i kompletnie o nim zapomniałem).
30.03.2019 06:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
RE: Mój top Bajmu
1. Małpa i ja
2. Łamaga
3. Żal prostych słów
4. Rano

O ile Piechotą mnie wówczas nie przekonało to ich kolejny utwór mnie zachwycił. I zachwyca do dzisiaj. Rano zawsze byłóo w moim top 3 Bajmu. Ale potem przyszły utwory, który mnie nie przekonywały albo wręcz ich nie lubiłem (Czary mary, które nadal cenię bardzo nisko). I znowu pojawił się promyk słońca w postaci Żalu. To utwór o typowo rockowej expresji i zespół nigdy nawet się do tego poziomu nie zbliżył. I jak dla mnie to zdecydowanie najlepiej zaśpiewany prze Beatę utwór. A między tym utworem a poprzednim pojawił się utwór, który jakoś mnie nie chwycił (pewnie znowu miały na to wpływ słowa, które zresztą obecnie zupełnie mi nie przeszkadzają, a nawet oceniam je jako sympatyczne). Teraz było kompletnie inaczej, chociaż dopiero drugie przesłuchanie wprowadziło Łamagę do mojego topu, ale każde kolejne przesłuchanie mocniej mnie przekonywało. Cały ciężar utworu spoczywa na partii kong, które brzmią w tym utworze rewelacyjnie, do tego dokłada się Beata, a wszystkie pozostałe instrumenty idealnie wpisują się w tło. Ale wracajmy do chronologii. Utwory z debiutu, które pojawiły się na LP3 coraz bardziej zniechęcały mnie do zespołu, dołożyły się do tego pierwsze dwa z Martwej. I nagle pojawiła się Małpa i od razu mnie powaliła. Słowami przede wszystkim (pod tym względem to też mój ulubiony utwór zespołu), ale także muzyką. Wszystkie elementy (kompozycja, aranżacja, instrumenty, wokal) budują niepowtarzalny klimat.
Wyniki konkursu postaram się podać w najbliższym czasie i wtedy rozstrzygnie się, kto zada mi kolejny top do przeprowadzenia.
31.03.2019 12:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #23
RE: Mój top Bajmu
Okej, już wszyscy wiemy jaki utwór uznajesz za najlepszy, ale ja nadal czekam na rozstrzygnięcie który uważasz za najgorszy Icon_lol

Drugie miejsce zaskakujące, ale to faktycznie bardzo fajna piosenka Icon_biggrin Zupełnie inna od tej z miejsca pierwszego.

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.03.2019 01:07 PM przez EVENo.)
31.03.2019 01:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
RE: Mój top Bajmu
EVENo napisał(a):ja nadal czekam na rozstrzygnięcie który uważasz za najgorszy
No tak, napisałem o tym na Sebastosie w odpowiedzi na czyjś post, a tutaj nie wrzuciłem. Icon_redface Jedyny utwór, którego nie dałem rady przesłuchać w całości to Józek nie daruję ci tej nocy.
Przy okazji najwięcej utworów (pięć) w top 21 pochodzi z płyty Szklanka wody.
31.03.2019 01:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
RE: Mój top Bajmu
Wyniki konkursu:
131 Aro
104 thestranglers
100 Lilian
92 Tomekk
90 neo01
85 Miszon
78 mateusz
78 Starless
73 barb42
73 obserw99
65 dejmieeen
54 EVENo

I jako dodatek mój ranking płyt:
1. Martwa woda
2. Etna
3. Bajm
4. Szklanka wody
5. Nagie skały
6. Płomień z nieba
7. Myśli i słowa
8. Chroń mnie
9. Biała armia
10. Blondynka
31.03.2019 07:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości