Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 122 (05.04.09)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 122 (05.04.09)
Manic Street Preachers - Jackie Collins Existential Question Time - Historia tego numeru na mojej liście jest tak burzliwa i pełna niespodziewanych i szybkich zwrotów akcji jak czas trwania pierwszej nowej piosenki Manic Street Preachers od czasów krążka ''Send Away The Tigers''. ''Jackie...'' usłyszałem wczoraj w godzinach porannych gdy DLP była jeszcze w powijakach, ale miejsca dla nowości były już obsadzone. W ciągu następnym kilku godzin na początku wydzierżawiła od jednego utworu miejsce w top 70, potem zajęła pozycję 67, by w końcu po wykonaniu kilku większych ruchów (50, 45, 32) znaleźć się w ścisłej czołówce. Od razu. Duży kredyt zaufania jak na piosenkę, która mam okazję słyszeć jak na razie tylko i wyłącznie w wersji radio-rip. To dwie minuty super-energetycznego grania, które przenoszą mnie w czasy ''The Holy Bibble''. Bez dwóch zdań ''Jackie...'' byłby idealnym dodatkiem na tej kultowej płycie. Pierwsze pociągnięcia strun gitary Jamesa Bradfielda dają nam wyraźny znak, że chłopaki cofnęli się do pierwszych płyt. Niezwykła dynamika, przebojowość, duch muzyki punkowej i riff, którego nie można pomylić. Tak brzmiało i tak brzmi Manic Street Preachers. I tylko szkoda, że ten radosny popis młodzieńczego ducha trwa ledwie ponad 2 minuty(!!!). Oprócz wspomnianego masterpiece-owego riffu, uwagę powinien przykuć zabawny refren: ''Oh mummy, what's a Sex Pistol?'' oraz czadowa i nieograniczona żadnymi barierami końcówka [spełniająca zarówno rolę mostu, refrenu jak i trzeciej zwrotki]. Tekst oczywiście pióra zaginionego w 1995 roku R.Edwardsa - tak jak każdy numer na nowej płycie.

Röyksopp - The Girl And The Robot
- Rozkręca nam się Röyksopp. Wielu nie nacieszyło się jeszcze Happy Up Here a do obiegu wkracza ''The Girl And The Robot''. ''Robot'' to oczywiście zaklęci w mechaniczny twór muzyki Norweskiego projektu synthpopowego, natomiast ''Girl'' to Robyn, która zgodziła się udzielić wokalnie. Miałem trochę obaw co do tej współpracy. Robyn nie należy do specjalnie lubianych przeze mnie artystek, ale ciąglę chyba zapominałem, że muzykę pisze Röyksopp. Nowoczesny futurepop oślepia wręcz tego, kto zdecyduje się spojrzeć na tracklistę ich najnowszej pozycji tj. ''Junior''. Płyta mimo to nie jest przeznaczona stricte pod dyskoteki, jest tam dużo bardziej stonowanej i wyciszonej przestrzeni, specjalnie jakby pod głosy innych wokalistek z którymi przy okazji tej płyty udało się popracować. Jednakże Robyn to dziewczyna od szybszych rytmów i taki też jest ''The Girl And The Robot''. Od pierwszej sekundy wprowadza transowy rytm, przez który próbują przebić się wiązki syntezatorów i loopów spełniających rolę basu. Robyn brzmi prawie identycznie jak Kylie Minogue z ostatniej swojej studyjnej płyty ''X'' i trzeba przyznać, że działa to na jej korzyść. Piosenka nie zwalnia ani na moment, oprócz końcowego wyciszenia gdzie w zamian za ten ''psikus'' dostajemy solówkę na syntetycznych smykach co jeszcze bardziej uatrakcyjnia całość. Jedyna denerwująca rzecz to ''backing vocale'' trochę zbyt dramatyczne i przesadnie Erasure-owe. Na szczęście w muzyce elektronicznej dużo rzeczy da się ukryć, a i każdy z osobna potrafi słyszeć różne dźwięki. To jest magia elektroniki, której w dużej mierze nie da się powtórzyć w innych gatunkach.

Kasabian - Vlad The Impaler - Nowy kawałek Kasabian już legalnie nie jest dostępny w sieci. Przez pewien czas dało się go za darmo pobrać ze strony www zespołu, ale termin minął wczoraj czy też dzisiaj o północy. Cały krążek pod tytułem ''The West Ryder Pauper Lunatic Asylum'' miał się tak w ogóle ukazać nieco wcześniej, ale ostatecznie wyznaczono datę 8 czerwca i tego się trzymamy. ''Vlad The Impaler'' nie jest singlem. To typowa dla dzisiejszych czasów promówka. Możemy cieszyć się tym numerem, zanim w nasze ręce trafi kompozycja Fire, pierwszy pełnoprawny singiel z albumu. Czym tym razem zaskoczył niewątpliwie jeden z najważniejszych alt-rockowym zespołów na Wyspach? Ano właśnie....po pierwsze zaskoczył. Ostatnio taki termin wydaje się być najrzadziej stosowanym tagiem przez muzyków, którzy nie mają już pomysłu na kreowanie zaskakującej i świeżej indie rockowej mieszanki, a wszystkie pomysły to nowsze wersje pierwszej wielkiej płyty tego nurtu (i dla wielu od razu ostatniej, bo w pełni wykorzystującej potencjał gatunku) czyli ''Is This It?'', Strokesów. ''Vlad The Impaler'' zostaje kapitalnie otwarty przez pląsającą psychodeliczną gitarę, która szczyci nas swoim udziałem w kompozycji jeszcze paru momentów i z pewnością jest najbardziej nośnym i zapamiętywalnym motywem. Perkusja wybija jednostajny rytm. Zero zbędnych ruchów pałeczki. Floor-tom chodzi w rytmie raz-dwa-raz-dwa, a na dodatek nałożono na to pogłos imitacji tłuczonego szkła. Bardzo dobry pomysł! Kawałek kilka razy podczas swojego trwania korzysta z pomocy różnego rodzaju przejść i mostów, przez co tworzy się dość ''wirująca'' atmosfera. Dobrze brzmią wstawki elektroniczne, trochę kakofoniczne i mało przejrzyste - tak jak u nowego Franza. Niezwykle podoba mi się ten numer i dopiero teraz zauważyłem na jakim miejscu zadebiutował Icon_wink

Pati Yang - Summer Of Tears - Pati Yang solowo nie miałem okazji jeszcze gościć na DLP. Jej ostatnia płyta wyszła na ponad rok przed pierwszym notowaniem. Za to jej elektroniczny projekt - tworzony wspólnie z mężem - FlyKkiller, to była przez kilka dni lektura obowiązkowa w moim odtwarzaczu mp3. Wylansowany został nawet jeden przebojowy singiel. Teraz żałuję, że tylko jeden - ale prawdę mówiąc na dłuższą metę ''Experiments in Violent Light'' przejadła mi się. Tak bardzo, że nie byłem dość długo świadomy nowej płyty tej niezwykle zdolnej wokalistki. Dopiero Piotr Stelmach zaprezentował mi jej nowy singiel (''Stories From Dogland'') jak i właśnie tę kompozycję, która od pierwszego przesłuchania mi się spodoba. I co z tego, że śpiewa ''This is the summer song''? Ja nie mam zamiaru czekać do końca czerwca, aby móc pochwalić się tym nagraniem. W porównaniu do projektu FlyKkiler (solowych płyt nie znam, ale podobno ta nowa jest dużo bardziej oddalon stylistycznie od poprzednich dwóch) tutaj mamy do czynienia z muzyką raczej popową. Mam na myśli zarówno singiel jak i cały album. ''Raczej'', ponieważ wcale nie na upartego mógłbym nazwać ''Summer Of Tears'' electropopem. Tło i dźwięki są niezwykle bogate. Aranżacje są interesująca, wiele elementów jest na siebie nałożone, ale produkcja jest niezwykle czysta, pozbawiona żadnego wewnętrznego miksu i przyjazna dla ucha. Zadowoleni powinni więc być i Ci, którzy szukają dobrego alternatywnego popu jak i DJ-e radiowi. Szkoda, że być może najlepszy polski krążek pop tego roku zostanie nagrany przez w tym momencie już obywatelkę Wielkiej Brytanii, która śpiewa i nagrywa w Londynie...ale cóż, chyba tak musi być. W Polsce równie dobrej popowej muzyki, którą w dodatku moglibyśmy podziwiać w wykonaniu artysty płci żeńskiej nie sposób niestety uzyskać od wielu miesięcy.


Empire Of The Sun - We Are The People - W końcu są. Kilka tyg. temu poznałem Empire of The Sun na liście vingoe i ten numer spodobał mi się od samego początku. To w końcu rytmy, które lubię i nie powinno to nikogo dziwić. Jestem w stanie również wybaczyć tej piosence duże zapożyczenia jakie dokonali z muzyki MGMT. Może to właśnie taka pokuta za to, że MGMT nie znalazło się nigdy na mojej liście, bo urok ich debiutanckiego krążka odkryłem bardzo późno, prawdę mówiąc dopiero w pierwszych tygodniach 2009 roku. Czym jest więc ''We Are The People''? To słoneczny, radosny pop. Bijący pozytywną energią i dobrymi wibracjami. Bez większych udziwnień, polega sam na sobie. Nie szuka guza, próbując stosować nieprzeniknione ściany klawiszy i masę efekciarstwa wciśniętego w tło.Rytmiczna gitara akustyczna i beat wystarczają wokalowi Luke'a Steela to tworzenia trochę psychodelicznej i ulotnej atmosfery wakacji. Takiego numeru zazdrościć mogą wszyscy muzyce reggae, którzy przez całą swoją karierę próbują tworzyć podobnie ''pozytywne numery'', ale na szczęście tutaj mamy aranżacje typowo popowe, żadnego reggae. Ciekawe tylko na ile ten nadzwyczajnie prosty przepis na piosenkę mnie zadowoli...

NOWOŚCI NA CHOMIKU.


01. 01. 06. Yeah Yeah Yeahs - Zero
02. 03. 12. UNKLE - Against The Grain
03. 20. 06. Deerhunter - Neither Of Us, Uncertainly
04. 08. 03. Pet Shop Boys - Pandemonium
05. 19. 02. Depeche Mode - Perfect
06. 02. 05. PJ Harvey & John Parish - Black Hearted Love
07. 04. 07. Armia - Zły Porucznik
08. 10. 08. Junior Boys - Parallel Lines
09. 05. 09. Pet Shop Boys - Love Etc.
10. 13. 06. Fanfarlo - Drowning Men

11. 11. 06. Strange Attractor - The Best Things Are Left Unspoken
12. 14. 05. Antony & The Johnsons - Epilepsy Is Dancing
13. 12. 03. Placebo - Battle For The Sun
14. 07. 08. Guillemots - Clarion
15. 09. 07. Lotus Plaza - Quicksand
16. 18. 05. Soap&Skin - The Sun
17. 06. 12. Röyksopp - Happy Up Here
18. 16. 09. The Prodigy - Omen
19. NE. 01. Manic Street Preachers - Jackie Collins Existential Question Time
20. 26. 03. Keane - Better Than This

21. 22. 04. Cloud Cult - When Water Comes To Life
22. 23. 04. Cranes - High And Low
23. 15. 09. Archive - Bullets
24. 28. 07. Depeche Mode - Wrong
25. 21. 11. Psychocukier - Bikiniarska Potańcówka Suto Zakrapiana Jamajką
26. 32. 02. Phoenix - Lisztomania
27. 17. 10. Guns N' Roses - If The World
28. 37. 08. Oasis - Falling Down
29. 25. 13. Beck - Modern Guilt
30. 24. 11. Of Montreal - Nonpareil Of Favor

31. 36. 04. …And You Will Know Us By The Trail Of Dead - Isis Unveiled
32. 30. 15. Antony & The Johnsons - Her Eyes Are Underneath The Ground
33. 31. 07. Afro Kolektyw - Najlepszy Informatyk W Mieście
34. 29. 13. Calexico - Writer's Minor Holiday
35. 33. 12. Asobi Seksu - Familiar Light
36. 27. 14. Animal Collective - My Girls
37. NE. 01. Röyksopp - The Girl And The Robot
38. 41. 03. Doves - Kingdom Of Rust
39. 34. 10. The Smashing Pumpkins - FOL
40. 35. 10. The Decemberists - A Record Year For Rainfall
-----------------------------------------------------------------------------------
41. NE. 01. Kasabian - Vlad The Impaler
42. 50. 02. Nine Inch Nails - Not So Pretty Now
43. 57. 02. Therapy? - The Head That Tried To Strangle Itself
]44. 40. 04. Marianne Faithfull & Rufus Wainwright - Children Of Stone
45. 47. 02. Wardruna - Kauna
46. 42. 14. Morrissey - I'm Throwing My Arms Around Paris
47. NE. 01. Pati Yang - Summer Of Tears
48. 44. 16. The Pains Of Being Pure At Heart - Young Adult Friction
49. 38. 11. White Lies - To Lose My Life
50. 43. 08. U2 - No Line On The Horizon II
51. 51. 10. Vivian Girls - Where Do You Run To
52. 49. 04. Camera Obscura - French Navy
53. 45. 15. Franz Ferdinand - Ulysses
54. 39. 05. Fever Ray - If I Had A Heart
55. 48. 19. Mercury Rev - Dream Of A Young Girl As A Flower
56. 55. 16. Matt Elliott - I Name This Ship The Tragedy, Bless Her And All Who Sail With Her
57. NE. 01. Empire Of The Sun - We Are The People
58. 46. 15. Gang Gang Dance - House Jam
59. 53. 13. Sparks - Let The Monkey Drive
60. 62. 20. The Kills - Tape Song
61. 61. 14. Primal Scream - Beautiful Future
62. 56. 18. Portishead - Hunter
63. 52. 17. Kings Of Leon - Use Somebody
64. 54. 15. Rockettothesky - The Dead, Dead Water Lily Thing
65. 65. 22. Tricky - Past Mistake
66. 69. 19. Ladytron - Tomorrow
67. 58. 19. Duffy - Rain On Your Parade
68. 63. 17. The Raconteurs - Carolina Drama
69. 59. 21. Simply Red - Go Now
70. 60. 20. Fleet Foxes - He Doesn't Know Why

Z listy wypadły:

z 64 - The Cure - The Hungry Ghost - po 23 tyg.
z 66 - The Music - Cold Blooded - po 11 tyg.
z 67 - TV On The Radio - Family Tree - po 16 tyg.
z 68 - Elbow - The Loneliness Of A Tower Crane Driver - po 15 tyg.
z 70 - Coldplay - Life In Technicolor II - po 19 tyg.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.04.2009 08:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #2
 
Lider sprzed tygodnia utrzymał pozycję, to dobrze, u mnie debiutuje w top 50.

Miejsce nr 2
saferłel napisał(a):02. 03. 12. UNKLE - Against The Grain
rewelacyjne. Może za tydzień namieszać u mnie na topie.
saferłel napisał(a):14. 07. 08. Guillemots - Clarion
Trochę szkoda, że spada Icon_frown
Nowości właśnie testuję. Mam nadzieję, że Empire... będzie wysoko Icon_exclaim
05.04.2009 08:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Lista płyt:
01 - Pet Shop Boys - Yes
02 - Depeche Mode - Sounds Of The Universe
03 - Neko Case - Middle Cyclone (2009)
04 - John Parish & PJ Harvey - A Woman a Man Walked By (2009)
05 - Various Artists - Labels - Parlophone Records - War Child: Heroes (2009)
06 - Killing Joke - Pandemonium (1994)
07 - Garbage - Version 2.0 (1998)
08 - Pati Yang - Faith, Hope & Fury (2009)
09 - Super Furry Animals - Dark Days / Light Years (2009)
10 - The Notwist - The Devil, You + Me (2008)


W tym tyg. lista płyt w stylu The Best Of z ostatnich kilkunastu dni, kiedy to nie było okazji jej oglądania. Nie dziwi więc, że są na niej ''Yes'' i ''Sounds Of The Universe''. Dwie najważniejsze płyty tego roku na papierze. Ostatecznie żadna z nich tego tytułu na pewno nie posiądzie, a nawet w tej chwili obie są poza strefą top 3 tegorocznych krążków. Bo to tak już jest, że od najlepszych ma się największe wymagania i jednocześnie można ich być może w lekko sztuczny sposób przepchnąć wyżej, ale to samo uwielbienie dla nich powoduje z drugiej strony, że i wymagania są wyższe. Zarówno ''Yes'' jak i ''Sounds Of The Universe'' nie pobiły raczej poziomem poprzednich płyt Pet Shop Boys i Depeche Mode, ale pokazują, że obie grupy są nadal w dobrej formie i dlatego trzymają się na szczycie muzycznej piramidki już od ponad 25 lat i pobędą tam kolejna kilka, zanim ewentualnie przydarzy im się jakaś klapa. To przynajmniej moja opinia, bo z tego co widzę to nowy album DM bardzo niesłusznie zbiera dość ostre i mało pozytywne oceny poza środowiskami fanowskimi (które i tak się podzieliły! jak zwykle).
Neko Case to wynalazek Pana Stelmacha. Słucham na okrągło (znaczy się co tydzień) jego audycji Myśliwiecka 3-5-7 i tam takie perły można czasem wypatrzeć. Kurcze....no ona miała debiutować na liście w tym tyg., z pewnie tego nie uczyniła bo zapomniałem jej kawałka do propozycji dodać Icon_mrgreen Na nową gwiazdkę alt-popu i song/writerstwa będziecie musieli więc jeszcze tydzień poczekać.
PJ Harvey i John Parish jak na siebie zawiedli, ale i tak nagrali dobry album. Niestety w porównaniu z kilkoma solowymi krążkami ten nie prezentuje się tak znakomicie w dyskografii Polly. Na szczęście widzę szanse na wydobycie z niej kilku alternatywnych hitów na kilka list z mycharts. W ostatnim czasie poznałem też War-Child: Heroes i to był bardzo pozytywny kontakt. Album zróżnicowany, nagrany przez wiele super kapel wykonujących covery słynnych hitów. To zawsze wypali. Moi faworyci to ''Call Me'', ''Atlantic'' oraz ''Live And Let Die''.
Ponownie wróciłem do Garbage. Taki mały impuls wysłało YYY's, którego nowa płyta w dużej mierze przypomina mi dokonia Szkocko-Amerykańskiego kwartetu z czasu ich drugiego krążka (chociaż dzisiaj w TR przeczytałem, że moje YYY'sowe ''Temptation Waits'' czyli utwór Zero to raczej twór Pet Shop Boys i New Order).
Puściłem więc Version 2.0 po długiej przerwie i odpłynąłem...Nadal niesamowita siła drzemie w tych 12 kompozycjach. Wątpię czy jeszcze kiedyś muzyka doczeka się tak genialnego elektroniczno-pop-rockowego albumu. Każda jego część mogłaby być singlem, każda jest część składowa to numer, który nie pozwala odpocząć moim nogom, które chodzą to przecież już wydawałoby się znanych na pamięć nut. Pokochałem w końcu ''When I Grow Up'', które niegdyś wydawało mi się zbyt infantylne, a i ''I Think I'm Paranoid'' zyskał wiele dzięki temu, że znów zmieniłem trochę położenie wtyczki od głośników i most w tym numerze od razu zmienił swoje brzmienie. Jest industrialny, słychać mocne gitary, elektronika została wykasowana. Cóż...nie wiem czy pamiętacie, ale podobną sytuację opisywałem gdy słuchałem pierwszej płyty tej grupy i numeru ''Stupid Girl'' i też miałem podobne problemy z głośnikami. Numer brzmiał inaczej. Z tego wniosek, ze Garbage są po prostu mistrzami produkcji i ich muzyka brzmi różnie, zależnie od tego na jakim sprzęcie go słuchać i jakie masz parametry. Nagle odkrywasz, że pojawia się dźwięk którego nigdy wcześniej nie słyszałeś, a inny może zniknąć. To po prostu niesamowite i GENIALNE. I znów płaczę przy ''The Trick Is To Keep Breathing''....
Listę zamyka wcale nie słabe Notwist, które kiedyś podobało mi się bardziej, ale nie skupiłem się wyraźnie na tym krążku i jego pełne przesłuchanie nastąpiło dopiero wczoraj. Niestety z trochę gorszym skutkiem. 3/5

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.04.2009 08:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
koszMAREK napisał(a):Nowości właśnie testuję. Mam nadzieję, że Empire... będzie wysoko Icon_exclaim

Czułem, że takie dźwięki Ci się spodobają....ale reszta nowości też pewnie znajdzie uznanie w twoich uszach Icon_wink

A co do UNKLE to już pierwsi byli, a teraz znów na chwilę mocne doładowanie dostali!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.04.2009 08:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #5
 
Z nowości Mańków jeszcze nie znam, a Pati Yang będę chciał poznać cały album.
05.04.2009 09:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #6
 
saferłel napisał(a):19. NE. 01. Manic Street Preachers - Jackie Collins Existential Question Time
świetny utwór, (zresztą jak większość MSP) tylko szkoda, że taki krótki Icon_wink2
saferłel napisał(a):Kasabian - Vlad The Impaler
chciałem załapać się do ściągnięcia tego utworu, ale niestety nie przyszedł na pocztę Icon_confused2 ale po obejrzeniu teledysku na razie mam mieszane odczucia
saferłel napisał(a):20. 26. 03. Keane - Better Than This
24. 28. 07. Depeche Mode - Wrong
26. 32. 02. Phoenix - Lisztomania
28. 37. 08. Oasis - Falling Down
fajnie, że w górę Icon_wink2
05.04.2009 09:15 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Krótko, no krótko...ale może w tej niedoskonałości tkwi jego siła. Idealnie piosenki szybko mogą się nudzić Icon_wink A tu jest konkretnie z wykopem i w tradycji najlepszych dokonań, a nie żadne Your Love Alone.....TO BĘDZIE OSTRA PŁYTA!

Nie wierz teledyskowi słabej jakości Icon_wink2 , zapraszam na chomika i wsłuchaj się w bębny i gitarkę Icon_wink

Wszystkie fajne utwory idą w górę Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.04.2009 09:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
abd3mz napisał(a):Z nowości Mańków jeszcze nie znam, a Pati Yang będę chciał poznać cały album.

Mam nadzieję, że będzie niedługo okazja posłuchać ich w Trójce Icon_wink

A nowy album Pati polecam. Tak jak w opisie, w Polskim popie, takim przystępnym dla ucha, nie dzieje się ostatnio wiele dobrego...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.04.2009 09:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #9
 
saferłel napisał(a):01. 01. 06. Yeah Yeah Yeahs - Zero
Świetnie że się utrzymali
saferłel napisał(a):05. 19. 02. Depeche Mode - Perfect
Perfekcyjnie.
saferłel napisał(a):19. NE. 01. Manic Street Preachers - Jackie Collins Existential Question Time
To będzie przebój na tym forumIcon_wink Bardzo dobry kawałek.
saferłel napisał(a):24. 28. 07. Depeche Mode - Wrong
Chciałbym napisać 'właściwa piosenka na właściwym miejscu', ale do tego Wrong musiałby jeszcze awansować;p
05.04.2009 09:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
1. Zero wyrasta na wielki hit, ale niestety forum go przespało....Trójka nie puszcza i taki efekt...ok, Piotr Stelmach tylko odrobił pracę domową i to dwa razu w ciągu 3 tyg.!

3. Manicy zwykle mieli tutaj dobre notowania, więc nie powinno być inaczej....ale czy w tych czasach są w stanie wyrobić numer jeden na forumowej? I czy mieli owy w przeszłości? Już nie pamiętam...

4. Wrong i tak już jedzie na albumowym dopalaczu. Gdyby nie Sounds pewnie tkwił by nadal gdzieś w okolicach 40 miejsce. Przyszłości należy do innych, lepszych numerów DM, których jest całkiem sporo na nowej płycie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.04.2009 09:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #11
 
saferłel napisał(a):Wszystkie fane utwory idą w górę Icon_razz2
yyy... nie wszystkie - np. Coldplay wypadł Icon_razz
05.04.2009 09:30 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
michal91d napisał(a):
saferłel napisał(a):Wszystkie fane utwory idą w górę Icon_razz2
yyy... nie wszystkie - np. Coldplay wypadł Icon_razz

Coldplay to już przeżytek Icon_cool2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.04.2009 09:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #13
 
nie wspomnę o tym, że wypadł też Elbow Icon_razz Icon_wink2
05.04.2009 09:37 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Już mi przeszła Elbow-mania niestety Icon_wink Czekam z niecierpliwością na nową muzykę od najbardziej subtelnej rockowej ekipy roku 2008 Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.04.2009 09:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #15
 
michal91d napisał(a):np. Coldplay wypadł Icon_razz
michal91d napisał(a):nie wspomnę o tym, że wypadł też Elbow
ale jak strasznie długo byli na liście. u mnie kawałek poszaleje 6 tygodni i koniec balu panno lalu Icon_razz Icon_mrgreen
05.04.2009 09:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 630
Dołączył: May 2008
Post: #16
 
Pozycja #1 bardzo mi się podoba, tak samo zresztą jak najniższa nowość! Icon_biggrin3
I super, że Junior Boys w górę Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.04.2009 10:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #17
 
Placebo i Archive coś słabiutko Icon_smile2
Fajnie, że Pati debiutuje. Szkoda tylko, że nie jest to "Stories From Dogland" Icon_mrgreen
nie lubisz tego singla?
05.04.2009 10:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 630
Dołączył: May 2008
Post: #18
 
#12 i #23 to słabiutko? Icon_eek2 na 70 pozycji? Icon_eek2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.04.2009 11:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Tomekk napisał(a):Placebo i Archive coś słabiutko Icon_smile2
Fajnie, że Pati debiutuje. Szkoda tylko, że nie jest to "Stories From Dogland" Icon_mrgreen
nie lubisz tego singla?

Bardzo lubię.

A sprawę Placebo i Archive wyjaśnił kolega Konrad. Zresztą, tak dużo ciekawej muzyki jest, że warto w nią inwestować, a nie ciągle jechać na tych przereklamowanych zespołach, których i tak wszędzie pełno Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.04.2009 10:17 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
szybko Cię Manic złapało. ja jeszcze będę potrzebował kilku przesłuchań, a po wynikach piosenek z "Send Away The Tigers" i samej płyty, liczę na wiele Icon_smile2.
w pierwszej piątce Pet Shop Boys i Depesze i wreszcie Twoja lista wygląda tak jak powinna Icon_wink2. a i "Wrong" jeszcze 4 do góry Icon_razz.
Placebo już w odwrocie... no trudno, może następne piosenki lepiej sobie poradzą.
Kasabian też szybko się pojawił. u mnie póki co daleeeko.
Therapy? do góry. mi jednak najbardziej podoba się póki co "Enjoy The Struggle" i to ten kawałek jest najbliżej debiutu.
"Carolina" już zapewne po raz ostatni. było dużo pozytywnych emocji Icon_smile2. czas godziwie pożegnać. ale ja jeszcze będę się cieszyć tym utworem Icon_smile2.
fajnie, że wraca lista płyt. fajnie też, że wraca Garbage, bo to naturalne, że czasem nachodzi nas powrotna ochota na te nasze osobiste największe płyty. ciekawe co piszesz o tym, że dało się wyłuskać inne dźwięki w zależności od tego jak wtyczka jest umieszczona.
ja Depeszów poznam już niedługo, a PSB walczy o wejście na moją listę Icon_smile2.
09.04.2009 10:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości