Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mark Hollis - Talk Talk
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Mark Hollis - Talk Talk
Wokalista Talk Talk, Mark Hollis zmarł w wieku 64 lat.

Posłuchajmy naszych ulubionych utworów Talk Talk. Mój to "Life's What You Make It".
25.02.2019 10:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #2
RE: Mark Hollis - Talk Talk
bardzo smutna wiadomość [*]
25.02.2019 10:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Online
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #3
RE: Mark Hollis - Talk Talk
Muzycznie Talk Talk to nie moja bajka, ale "It's My Life" rzecz jasna znam i lubię. Z jednej strony to trochę przykre, że wiele osób, w tym moja mama, byłoby w stanie wymienić cover No Doubt jako jedną ze swoich ulubionych piosenek ever, a nigdy nawet nie słyszało nie tylko oryginalnego wykonania, ale i nawet o istnieniu grupy Talk Talk. Z drugiej strony pewnie istnieją osoby, które zaczęły poznawać i słuchać ich muzyki właśnie dzięki temu coverowi. Można wręcz uznać, że takie utwory rozdzielają ludzi na pustaków, ignorantów i niewolników mass mediów oraz na tych, którzy potrafią sięgnąć głębiej, wykazać odrobinę zainteresowania i docenić tego, kogo trzeba. No bo sory, ale cover No Doubt nie wnosi do piosenki aż tyle, by puszczać go w radiu częściej od oryginału...

No, ale doczekaliśmy się dnia, w którym oryginał był puszczany częściej od coveru - dzień śmierci Marka Hollisa. Bawi mnie to jak RMF-y chcą w ten sposób niby pokazać, że oddają hołd muzykowi, a tak naprawdę tylko pokazują jak bardzo mają go w poważaniu.

Wybaczcie tę wycieczkę na takie tematy, ale dostałem impulsu do tego typu rozważań. Śmierć to zawsze jest impuls do rozważań i wolę skorzystać z tego impulsu, a później wspominać człowieka, niż wspominać go przez dwa dni, a potem zapomnieć. A utworu "It's My Life" będę słuchał do końca życia.

Radio Epsilon
26.02.2019 11:38 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Mark Hollis - Talk Talk
EVENo napisał(a):Muzycznie Talk Talk to nie moja bajka
Całe? Bo jest to zespół, który na ostatniej (a może jeszcze bardziej na przedostatniej) to kompletnie inna bajka. Stylistycznie, bo w kwestii poziomu wypowiadać się nie chcę, gdyż każdy może mieć własne zdania. Ale napiszę, że prywatnie mam wielki szacunek, że przeszedł odwrotną drogę niż wielu innych wykonawców - od skrajnej komercji do głębokiej awangardy.
26.02.2019 05:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości