Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 121 (31.03.09)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
Ja za to wiążę przyszłość właśnie z pisaniem, a jak znam życie to wymienimy się pewnie swoimi ''celami'' Icon_wink2
Pytając o profil miałem na myśli to o czym piszesz, ale już nie musisz odpowiadać. Dobra recenzja. Prosta, bez żadnego udziwniania, ale też nie pobieżna. Od razu widać, że nie próbujesz wzorować się na ludziach ze screenagers czy Porcysa, którzy na pokaz próbują udowodnić jaką to fantastyczną szkołę przeszli i co potrafią.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
31.03.2009 07:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 375
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
saferłel napisał(a):2. Miałem na myśli analogowe syntezatory z lat 80.
4. Tak jak napisałem niedawno, bodajże u Dominika - Placebo nagle straciło cały impet, tak jakby stało się wielką pustą lalką bez środka, wypełnienia, duszy. Pozornie sprawia wrażenie potężnej kompozycji, ale na dłuższą metę.....to jednak tylko wrażenie, które naszło mnie w tym tyg. I jak widać nie było na tyle silne by osłabić pozycję Battle For The Sun - ale o swoich obawach w stosunku do tej BARDZO DOBREJ przecież piosenki już pisałem, gdy pojawiła się na liście.
2. Gdybym to wiedział, to bym się tym utworem nie zainteresował, ja myślałem, że może chodzi Ci o jakieś lutnie, klawesyny czy coś w tym rodzaju.
4. Dla mnie właśnie ten utwór ma duszę. Przecudowne przejścia, pomysły rytmiczne, podporządkowane całości partie instrumentalne, wszystko tworzy wrażenie czegoś do końca zarazem przemyślanego jak i natchnionego. Kolejne przesłuchania odkrywają kolejne zakamarki duszy utworu.
P.S. Za chwilę przesłucham Perfect, ale przyznam się, że z niepokojem o tym myślę (bo zwykłem słuchać utworów do końca, a będę słuchał po utworze będącym na obecną chwilę numerem 1 mojej listy). O, już się zaczyna.
31.03.2009 10:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
Życzę miłych wrażeń w każdym razie!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
31.03.2009 10:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 375
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
saferłel napisał(a):Życzę miłych wrażeń w każdym razie!
Średnio były one miłe delikatnie mówiąc. Wprawdzie lepsze to od Wrong (poza początkiem, bo we Wrong to najlepszy fragment), ale strasznie nudne.
31.03.2009 10:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
A tam nudne...na poziomie Goryli co najmniej Icon_razz2
Nie będę się spierał i pisał co jest w każdej zwrotce itp....napiszę tylko cytując Davida Gahana, który śpiewa w tym numerze:

''Wszystko było prawie idealne, Wszystko było na swoim miejscu....tylko Krzysztof niezadowolony''

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
31.03.2009 10:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #26
 
saferłel napisał(a):Ja za to wiążę przyszłość właśnie z pisaniem, a jak znam życie to wymienimy się pewnie swoimi ''celami'' Icon_wink2
Oby nie!!!
saferłel napisał(a):Prosta, bez żadnego udziwniania, ale też nie pobieżna. Od razu widać, że nie próbujesz wzorować się na ludziach ze screenagers czy Porcysa, którzy na pokaz próbują udowodnić jaką to fantastyczną szkołę przeszli i co potrafią.
Ja pisanie traktuję naprawdę dość pobocznie, więc tym bardziej cieszę się że Ci się podoba. Icon_smile2
Bardzo mi pochlebia, że zauważyłeś że nie wzoruję się na nikim. Może to jest uboższe w formie i nie piszę o buchających alkoholem wulkanach w co drugim zdaniu, ale jest moje. Icon_smile2
31.03.2009 10:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
No ok, ale w takim razie musisz mnie kiedyś zaprosić do audycji z moim felietonem Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
31.03.2009 11:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #28
 
saferłel napisał(a):No ok, ale w takim razie musisz mnie kiedyś zaprosić do audycji z moim felietonem Icon_razz2
Ok. Jak już będę nadawał w prawdziwym studiu. Icon_mrgreen
31.03.2009 11:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 375
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
saferłel napisał(a):1. A tam nudne...na poziomie Goryli co najmniej Icon_razz2
2. Nie będę się spierał i pisał co jest w każdej zwrotce
1. U Goryli co chwilę coś nowego się dzieje, coraz to albo dorzucany jest nowy smaczek albo pojawia się niezwykłe przejście, a tu od początku do końca to samo w jednostajnym rytmie.
2. A to co jest w zwrotkach to mnie nie interesuje, bo text nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia, chyba że rozpatruję go jako oddzielną wartość.
31.03.2009 11:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #30
 
Numer 1 wspaniały Icon_wink2 U mnie wciąż do góry i gdyby nie ogromna konkurencja ostatnio już dawno śmigałby w top 40, prędzej czy później na pewno tam się znajdzie Icon_wink2
Podobnie zresztą jak Twój numer 10, który już tam jest Icon_biggrin3

Lotus Plaza i Fanfarlo średnio przypadły mi do gustu, acz nie słuchałem ich zbyt dogłębnie, więc jeszcze wstrzymam się z wyrokami, podobnie zresztą z The Pains of Being Pure at Heart, które z tych trzech wydawnictw najmniej mi się spodobało Icon_smile2

A i chętnie nowe Depeche Mode przesłucham, acz nie będzie to kompetentna ocena jako że nie znam żadnego z ich poprzednich krążków w całości Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
31.03.2009 11:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
Przez chwilę przetarłem oczy ze zdumienia, bo zdawało mi się, że na 10 miejscu mam Pandemonium....ale nie, to jeszcze nie czasy rewolucji kulturowej Icon_razz2

Z tych numerów co poznałeś to proponuję przysłuchać się Fanfarlo, w ogóle cały album zgrać, bo są dobrzy i wiem, że jest duża szansa, ze Ci się spodobają. Grają trochę jak te zespoły, które zwykle łączyły nasze listy.....no i Arcade Fire - nie wiem czy lubisz ten najlepszy band 21 wieku?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.04.2009 10:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #32
 
Nie wiem czy ich znam Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.04.2009 11:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
Nowa płyta w 2011 mam nadzieję, więc się pozna Icon_mrgreen
Nie no...jak jak ich kocham.....nowa nadzieja muzyki. Dzięki Jacek! jeszcze raz!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.04.2009 11:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #34
 
saferłel napisał(a):Dzięki Jacek! jeszcze raz!
to jest tu drugi Jacek? Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
01.04.2009 11:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #35
 
A to może sprawdzę aż skoro tak ich zachwalasz, ale może już nie dzisiaj Icon_razz2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.04.2009 12:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
Yacy napisał(a):
saferłel napisał(a):Dzięki Jacek! jeszcze raz!
to jest tu drugi Jacek? Icon_smile2

Ja do ciebie z tymi podziękowaniami ;P, z tego co pamiętam to ty pierwszy wspomniałeś przy mnie o tym bandzie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.04.2009 09:43 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #37
 
saferłel napisał(a):z tego co pamiętam to ty pierwszy wspomniałeś przy mnie o tym bandzie.
no faktycznie - tak być mogło Icon_wink2 DVD już chyba powinno być?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
02.04.2009 10:31 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
 
Racja. Do 31 Marca miało zostać rozprowadzone.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.04.2009 01:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
 
dlaczego nie piszesz tytułów w cudzysłowach?
cieszę się z debiutu Therapy?. u mnie na liście jeszcze nie ma, bo po prostu jeszcze mnie aż tak nie złapało. na dziś zaplanowałem słuchanie płyty w czasie powrotu z pracy, więc trafi się kolejna szansa.
Armia pięknie się trzyma Icon_smile2.
Placebo tylko utrzymało swoją pozycję... Pomimo tego co pisałeś o tym nagraniu, liczyłem że przynajmniej na tydzień do pierwszej piątki trafi.
debiutują nowi Depesze, ale ja ich poznam dopiero za 3 tygodnie Icon_wink2. no i cieszę się ze skoku "Wrong". trzydziestka to już nie jest taki bardzo zły wynik.
"Carolina" się utrzymała Icon_smile2. 2 tygodnie temu pisałem, że mam nadzieję, że przynajmniej ze 2 tygodnie jeszcze posiedzi, no i siedzi Icon_smile2.
a co z płytami?
03.04.2009 01:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
 
A no....coś płyt nie ma. Jakoś zainteresowanie było nimi małe to odjęło mi chęć do wstawiania. Może powinienem razem z notowanie jest wstawiać :/? Chyba tak zrobię w tym tyg. - zresztą, w końcu zebrało się sporo dobrych płyt do pokazania, bo ostatnimi tygodni coś długo ślęczałem nad pojedynczymi pozycjami (DM i PSB głównie) i te top 10 to takie wymęczone byłyby.

Nie piszę tytułów w cudzysłowach bo taki mam nawyk.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.04.2009 01:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości