Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Topy EVENa: 70 Extra
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 010
Dołączył: Sep 2017
Post: #41
RE: Topy EVENa: 70 Extra
Yacy napisał(a):2 na pewno się tam nie znajdą
Ciekaw jestem które, ale mam swoje typy Icon_biggrin

Tymczasem trochę przyśpieszam, aby do niedzieli się wyrobić. Czołowa dziesiątka będzie bowiem wrzucana pojedynczo.

11. Black Sabbath - N.I.B. (#1 1970)
12. Deep Purple - CHILD IN TIME
13. Elton John - CROCODILE ROCK
14. War - LOW RIDER
15. Derek & The Dominos - LAYLA


Po latach słuchania wersji Claptona solo, odświeżyłem sobie tę pierwotną i pojęcia nie mam jak mogłem słuchać tamtej zamiast tej. Może i w tym refrenie jest trochę banału, ale ja taki banał uwielbiam Icon_wink Wadą z pewnością jest wydłużone outro. Nic nazbyt ciekawego się w nim nie dzieje.

Low Rider to utwór, który świetnie sprawowałby się jako jingiel Icon_biggrin O zastąpieniu samochodowego klaksonu tym numerem mogę chyba jednak tylko pomarzyć, więc pozostaje mi jedynie ustawić to sobie na dzwonek w telefonie Icon_razz2 Piosenka sama w sobie to bardzo dobra, lekko głupkowata zabawa.

Jeszcze bardziej głupkowaty wydaje się być Crocodile Rock. Ten refren wrył się w moją głowę i bardzo miło go wspominam. Utwór z kolei fantastycznie sprawował się na koncertach, co udowadniają fragmenty występów Eltona na YouTube. Bardzo dobra kompozycja.

Na dwóch najwyższych lokatach największy wygrany (czyli po prostu wygrany) i największy przegrany pierwszego z Topów 70 Extra. Child In Time nie załapał się wtedy nawet na podium. Dziś na pewno zamieniłbym go z Immigrant Song, ale z Jamesem Brownem już niekoniecznie. Sex Machine zasługiwał wtedy na małe wyróżnienie Icon_wink Tutaj jednak całokształt muzyczny ma więcej do powiedzenia i wynik Słodkiego Dziecka w Czasie jest o wiele bardziej reprezentatywny.

N.I.B. to kapitalna piosenka, moja ulubiona z repertuaru Black Sabbath. Jej zwycięstwu za rok 1970 nic nie mogło zagrozić, a tutaj niewiele zabrakło do pierwszej dziesiątki. Cóż mogę powiedzieć, ten riff jest zabójczo dobry, a piosenka od początku do końca poukładana i nieustannie dająca coś miłego dla ucha. Dla mnie utwór ten niczym nie ustępuje największym rockowym przebojom i mogę się tylko zastanawiać dlaczego nie stał się tak kultowy, jak Child In Time.

---

Pozostały w *10!* 70 Extra:
Aerosmith - DREAM ON
Aerosmith - KINGS AND QUEENS
Boston - MORE THAN A FEELING
Deep Purple - HIGHWAY STAR
Dire Straits - SULTANS OF SWING
Eagles - HOTEL CALIFORNIA
Led Zeppelin - STAIRWAY TO HEAVEN
Pink Floyd - COMFORTABLY NUMB
Pink Floyd - WISH YOU WERE HERE
The Police - MESSAGE IN A BOTTLE

Radio Epsilon
06.02.2019 05:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
RE: Topy EVENa: 70 Extra
EVENo napisał(a):Stayin' Alive też się po prostu zna i lubi
Ja znam i zdecydowanie nie lubię.
Piątka słaba, jedynie Wonder się wyróżnia. Pinków w ogóle na płycie nie zauważyłem, a Don to tylko Vincent.
06.02.2019 06:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 010
Dołączył: Sep 2017
Post: #43
RE: Topy EVENa: 70 Extra
10. Aerosmith - DREAM ON (#1 1973)

Karmiony od dziecka muzyką lat 90. nie miałem pojęcia ani jak stary jest zespół Aerosmith, ani jak brzmiał rock 20 lat wcześniej. To znaczy, jak brzmiał wiedziałem, ale nie widziałem w nim niczego szczególnego. Również krzykliwe w końcówce Dream On wydawało mi się wtedy nieco dziwne, a nawet zabawne.

Zabawne jest też wspominanie tego, jak postrzegałem muzykę za dziecka i jak bardzo się to zmieniło z biegiem lat. Z jednej strony Wam zazdroszczę, starsi koledzy, że wychowaliście się w czasach, kiedy moje ulubione kapele funkcjonowały pełną parą. Z drugiej nigdy nie doświadczycie czegoś takiego jak ja, czyli nie przeprowadzicie nieświadomie eksperymentu na samym sobie, dotyczącego postrzegania muzyki. Było to tak, że Aerosmith było popularne, a ich piosenki z przełomu lat 80. i 90. wałkowane przez muzyczne stacje i radio. Pobrałem więc sobie parę mp3 z ich utworami - kilkanaście komercyjnych hiciorów i jeden kwiatek w postaci Dream On. Początkowo myślałem, że to w ogóle jakiś inny zespół Icon_lol Od początku mi się ta piosenka podobała, ale tak jak wspomniałem - co nieco mi w niej przeszkadzało. Było mi wręcz głupio, że tego słucham Icon_razz2 Czas mijał, a utwór ten coraz śmielej zaczął wyprzedzać pozostałe kompozycje zespołu. Aż w końcu doszedłem do wniosku, że to ich najlepsza piosenka. Pełne docenienie tego utworu zajęło mi trochę czasu i na tym przykładzie mogę opisać również moją drogę do pełnego docenienia wszystkich "staroci".

Co do samej piosenki, Dream On często nazywam amerykańskim odpowiednikiem "Stairway To Heaven" - kompozycja jest bardzo podobna: wolny wstęp, narastające tempo, moment kulminacyjny. Nie trudno odnieść wrażenia, że panowie wzorowali się na Zeppelinach pisząc ten utwór. Wyszło im dwa razy krócej i... dwa razy gorzej Icon_razz2 Taka moja ocena, jeśli wezmę za pewnik, że miała to być kopia Schodów w wersji instant. Jeśli nie, to mamy do czynienia z jednym z najlepszych przebojów wszech czasów i jedyną kapelą z USA, która, przynajmniej w tej jednej piosence, dorównała brytyjskim gigantom hard rocka.

---

Pozostały w 70 Extra:
Aerosmith - KINGS AND QUEENS
Boston - MORE THAN A FEELING
Deep Purple - HIGHWAY STAR
Dire Straits - SULTANS OF SWING
Eagles - HOTEL CALIFORNIA
Led Zeppelin - STAIRWAY TO HEAVEN
Pink Floyd - COMFORTABLY NUMB
Pink Floyd - WISH YOU WERE HERE
The Police - MESSAGE IN A BOTTLE

Radio Epsilon
06.02.2019 10:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 510
Dołączył: Aug 2008
Post: #44
RE: Topy EVENa: 70 Extra
Nigdy Dream on mi się ze Schodami nie skojarzyło.

Jeśli w Layli przeszkadza outro to trzeba sobie słuchać wersji singlowej Icon_wink

Zgadzam się że Mother to jeden z najjasniejszych momentów Ściany. Solo powala.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.02.2019 10:38 PM przez Miszon.)
06.02.2019 10:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
RE: Topy EVENa: 70 Extra
Mdły i nieciekawy ten Latający Kowal.
Miszon napisał(a):Jeśli w Layli przeszkadza outro
Jak może przeszkadzać outro? To najlepsza rzecz w całym utworze.
06.02.2019 11:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 010
Dołączył: Sep 2017
Post: #46
RE: Topy EVENa: 70 Extra
09. Dire Straits - SULTANS OF SWING (#1 1978)

Dire Straits był jednym z nielicznych zespołów, który na żywo brzmiał lepiej, niż w studiu. To a propos zespołu Icon_razz2

A propos piosenki natomiast jest to kompozycja wyjątkowa i kolejny z utworów, który ma się ochotę zagrać samemu. To zdecydowanie najfajniejsza piosenka gitarowa o tym, że jest fajnie i są gitary i fajnie na nich gramy Icon_biggrin Ta sielanka jest jednak pozorna, bo gdy przychodzi na to czas, Mark Knopfler prezentuje swoje najszybsze palce świata i, no cóż, po prostu zamiata Icon_biggrin Piosenka z jednej strony napisana do ogrywania przy kominku, z drugiej wykonana z jakością i charakterem.

---

Pozostały w 70 Extra:
Aerosmith - KINGS AND QUEENS
Boston - MORE THAN A FEELING
Deep Purple - HIGHWAY STAR
Eagles - HOTEL CALIFORNIA
Led Zeppelin - STAIRWAY TO HEAVEN
Pink Floyd - COMFORTABLY NUMB
Pink Floyd - WISH YOU WERE HERE
The Police - MESSAGE IN A BOTTLE

Radio Epsilon
07.02.2019 01:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 010
Dołączył: Sep 2017
Post: #47
RE: Topy EVENa: 70 Extra
08. The Police - MESSAGE IN A BOTTLE

Dobre wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to byłem absolutnie zakochany w tej piosence. Męczyłem ją jak mało którą i aż dziw bierze, że mi się nie przejadła. To pewnie dlatego, że było to naprawdę szmat czasu temu i dziś ledwo to pamiętam. Po długiej przerwie, Message In A Bottle dostało ode mnie drugie życie i radzi sobie w nim równie dobrze. Utwór wciąż mi się podoba, riff jest kapitalny, bas jeden z najlepszych jakie znam, a do tego rzecz jasna fantastycznie śpiewający Sting i to narastające tempo w trzecim refrenie - mega! Icon_biggrin Przemyślana kompozycja w Policyjnym stylu.

---

Pozostały w 70 Extra:
Aerosmith - KINGS AND QUEENS
Boston - MORE THAN A FEELING
Deep Purple - HIGHWAY STAR
Eagles - HOTEL CALIFORNIA
Led Zeppelin - STAIRWAY TO HEAVEN
Pink Floyd - COMFORTABLY NUMB
Pink Floyd - WISH YOU WERE HERE

Radio Epsilon
07.02.2019 07:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 510
Dołączył: Aug 2008
Post: #48
RE: Topy EVENa: 70 Extra
Niesamowite jest wykonanie z bootlega z koncertu w Chile za rządów Pinocheta.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
07.02.2019 08:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
RE: Topy EVENa: 70 Extra
Z tej dwójki wolę Dire, chociaż Police też jest OK.
07.02.2019 09:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 010
Dołączył: Sep 2017
Post: #50
RE: Topy EVENa: 70 Extra
07. Boston - MORE THAN A FEELING (#1 1976)

Utwór, który do tej pory znałem "ze słyszenia". To jest, do tej pory nie miałem go nawet na dysku. Przegląd przebojów roku 1976 otworzył mi jednak oczy i, nie tyle co przypomniał mi o tej piosence, a w ogóle sprawił, że poznałem jego wykonawców Icon_razz2 More Than A Feeling od razu stał się jednym z faworytów tamtego Topu, choć nie przewidziałem jego zwycięstwa. Ten jednak wynikał z kiepskiej konkurencji w tamtym roczniku.

Przesłuchałem jednak piosenkę raz, drugi, trzeci... I z każdym następnym zaczęła mi się coraz bardziej podobać. 1976 Extra został rozstrzygnięty, a ja wracałem do Bostonu coraz chętniej i chętniej, aż w końcu, oto proszę, sprawiają niespodziankę po raz drugi, plasując się na wysokim, siódmym miejscu podsumowania dekady Icon_smile

---

Pozostały w 70 Extra:
Aerosmith - KINGS AND QUEENS
Deep Purple - HIGHWAY STAR
Eagles - HOTEL CALIFORNIA
Led Zeppelin - STAIRWAY TO HEAVEN
Pink Floyd - COMFORTABLY NUMB
Pink Floyd - WISH YOU WERE HERE

Radio Epsilon
07.02.2019 10:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 010
Dołączył: Sep 2017
Post: #51
RE: Topy EVENa: 70 Extra
06. Eagles - HOTEL CALIFORNIA (#1 1977)

Sam nie wiem co w tej piosence jest takiego wyjątkowego. Wydaje się być prosta, niczym się nie wyróżniająca. Coś jednak siedzi w tej melodii, że jest uwielbiana przez miliony. Może czasem tylko tyle trzeba. No właśnie, "tylko" czy może "aż"? Chyba mało który utwór potrafi tak oczarować bez powodu Icon_wink

Dawniej słuchałem Hotelu raczej sporadycznie i traktowałem go jako piosenkę dobrą, lecz nic poza tym. Od pewnego czasu jednak siedzi ten utwór we mnie nieco głębiej. Wprawia mnie on w specyficzny, kłócący się ze sobą nastrój. To bardzo nietypowe i trudne do opisania, ale jeśli piosenka potrafi robić z moimi emocjami takie dziwne rzeczy, to zasługuje na wysoką lokatę.

---

Pozostały w 70 Extra:
Aerosmith - KINGS AND QUEENS
Deep Purple - HIGHWAY STAR
Led Zeppelin - STAIRWAY TO HEAVEN
Pink Floyd - COMFORTABLY NUMB
Pink Floyd - WISH YOU WERE HERE

Radio Epsilon
08.02.2019 03:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 510
Dołączył: Aug 2008
Post: #52
RE: Topy EVENa: 70 Extra
MtaF taki sobie.
Hotel rewelacja, aczkolwiek już mi się nieco przejadł. W 1997-99 był u mnie nawet w trójce!

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
08.02.2019 04:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
RE: Topy EVENa: 70 Extra
Hotel to zdecydowanie najsłabszy utwór w top 10. Naparzanie w gitary kompletnie bez sensu.
08.02.2019 07:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 010
Dołączył: Sep 2017
Post: #54
RE: Topy EVENa: 70 Extra
05. Aerosmith - KINGS AND QUEENS

Początkowo przegrał w 1977 Extra z Hotelem California oraz Stayin' Alive, jednak tutaj wyszło tak, że nie tylko jest przed nimi, ale zajmuje niesamowite, 5. miejsce!

Nie dziwota, Kings And Queens to mój ulubiony utwór Aerosmith z lat 70. i piosenka, do której zawsze wracam z wielkim zapasem energii. Bez niej słuchanie tego kawałka mija się z celem - to, co Steven Tyler robi tam ze swoim głosem jest po prostu fenomenalne i nie sposób nie próbować krzyczeć razem z nim Icon_wink Gitary natomiast... bardzo specyficzne Icon_biggrin Wykorzystano tutaj kilka wyjątkowo nietypowych zabiegów i nie mogę powiedzieć, że mi się to nie podoba. Podoba mi się i to bardzo!

Tak samo, jak podoba mi się różnorodność tej kompozycji. Zdaje się ona zahaczać o kilka odmiennych melodii, być może właśnie przez to pozostawiając u mnie niedosyt, który powoduje, że chcę posłuchać tej piosenki jeszcze raz. Wszystkiego tu po trochu - power balladowego wstępu, ściany dźwięku poprzedzającej arena rockowe przyśpieszenie, który dociera do ambitnego, krzykliwego refrenu. I czego by Aerosmith nie zagrało - robi to tutaj znakomicie. Technicznie jest to arcydzieło, w którym przeszli samych siebie i już nigdy później do tego poziomu nie nawiązali. Piosenka pełna, absolutna i rozkosznie pobudzająca wszystkie zmysły.

---

Pozostały w 70 Extra:
Deep Purple - HIGHWAY STAR
Led Zeppelin - STAIRWAY TO HEAVEN
Pink Floyd - COMFORTABLY NUMB
Pink Floyd - WISH YOU WERE HERE

Radio Epsilon
08.02.2019 09:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
RE: Topy EVENa: 70 Extra
Draw the line to dla mnie najsłabsza płyta obok JDD. Nic ciekawego na niej nie znalazłem.
08.02.2019 09:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 010
Dołączył: Sep 2017
Post: #56
RE: Topy EVENa: 70 Extra
(08.02.2019 09:50 PM)kajman napisał(a):  Draw the line to dla mnie najsłabsza płyta obok JDD. Nic ciekawego na niej nie znalazłem.
Chyba JPP Icon_razz2
A jeśli nie rozróżniasz "P" od "D", to jak masz rozróżniać dobrą muzykę od złej? Icon_lol

Radio Epsilon
08.02.2019 10:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #57
RE: Topy EVENa: 70 Extra
"Low Rider" i wcześniej disco dziwnie wyglądają wśród tych rockowych gigantów. Icon_biggrin Ale dzięki Tobie zacząłem się wgłębiać w temat War. Myślę, że mogą mieć nawet ciekawsze momenty niż ten utwór. xd

"Dream On", no, też się spotkałem z takim porównaniem, ale to chyba raczzej ze względu na podniosłość i popularność obu zespołów po swoich stronach Oceanu. Icon_razz2 Ale w porównaniu ze "Stairway..." to bardzo prosta piosenka. "Kings and Queens" to za to może być najlepsze Aerosmith i moim zdaniem. Znacznie lepiej pokazuje ich umiejętności. Icon_smile
"Hotel...", "Sultans...", "More...", "Message..." to godne klasyki radiowego rocka. Niewiele więcej mam do dodania. Icon_razz2

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
09.02.2019 12:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 010
Dołączył: Sep 2017
Post: #58
RE: Topy EVENa: 70 Extra
04. Deep Purple - HIGHWAY STAR (#1 1972)

Zapoznawanie się z twórczością wielkich artystów to proces długotrwały i nigdy się z tym nie śpieszyłem. Kiedy sięgałem po raz pierwszy po Zeppelinów, to jarałem się nimi tak długo, jak tylko się dało. Doszedłem do wniosku, że skoro coś mi się podoba, to trzeba kuć żelazo póki gorące - reszta muzycznego świata może poczekać, jeszcze przyjdzie na nich czas Icon_wink

Deep Purple długo czekało, aż zabrałem się za ich dyskografię. To był mój trzeci Trójkowy Top Wszech Czasów, który obserwowałem i bodajże pierwszy, który komentowałem na forum.lp3.pl. Co roku muzyka tej kapeli była jednym z najciekawszych punktów noworocznej audycji, a ja wciąż nie byłem z nimi na "Ty" Icon_wink Smakowało dobrze, bo wciąż było to dla mnie coś nie do końca znanego. Pamiętam nawet, że zamieściłem post o tym, że przed następnym TWC poznam ich lepiej, bo od lat jestem przekonany, że warto - po prostu zwlekałem, aby znaleźć dobry termin. W końcu się udało i zacząłem, jak to zwykle bywa, od składanki typu The Best Of.

I od czasu pierwszego odsłuchu tej kompilacji nic się nie zmieniło - Highway Star to mój ulubiony utwór Deep Purple. Piosenka z przytupem, która w środku tracklisty tamtej płyty pobudzała i zwracała na siebie szczególną uwagę. Wiedziałem, że będzie to pierwszy utwór, którego odtworzenie muszę powtórzyć Icon_biggrin Jako opener albumu Machine Head sprawuje się równie dobrze: doskonałe otwarcie doskonałego wydawnictwa.

---

Pozostały w 70 Extra:
Led Zeppelin - STAIRWAY TO HEAVEN
Pink Floyd - COMFORTABLY NUMB
Pink Floyd - WISH YOU WERE HERE

Radio Epsilon
09.02.2019 01:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 010
Dołączył: Sep 2017
Post: #59
RE: Topy EVENa: 70 Extra
03. Pink Floyd - WISH YOU WERE HERE (#1 1975)

Właściwie mógłbym wkleić tutaj tekst tego utworu i wszystko byłoby jasne. Ten, choć krótki, wyraża tak wiele i jest w swoim przekazie niezwykle uniwersalny. Piosenka pasująca do wielu okazji... niestety, samych smutnych.

Lecz kto inny, jak nie Roger Waters mógłby opisać wewnętrzną pustkę w tak piękny sposób? I kto inny, jak nie David Gilmour mógłby dopieścić muzykę tak, by swoim urokiem wzruszała kolejne pokolenia?

Nie pamiętam już kto, ale jedna z osób na forum.lp3.pl napisała "Najsmutniejsze jest to, że jest coraz więcej osób, którym chciałbym zaśpiewać tę piosenkę". I to jeden z powodów, dla których ten utwór z biegiem czasu może być tylko coraz intensywniejszy. Ta kompozycja jest skazana na ponadczasowość. Bo "Wish You Were Here" to stan, który towarzyszy i towarzyszyć nam będzie przez całe życie.

---

Pozostały w 70 Extra:
Led Zeppelin - STAIRWAY TO HEAVEN
Pink Floyd - COMFORTABLY NUMB

Radio Epsilon
09.02.2019 07:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
RE: Topy EVENa: 70 Extra
EVENo napisał(a):Chyba JPP
Możliwe. Wiedziałem, że jakaś podwójna litera.
EVENo napisał(a):A jeśli nie rozróżniasz "P" od "D", to jak masz rozróżniać dobrą muzykę od złej?
Muzykę odróżniam na słuch, litery na wzrok. A że jestem słuchowcem to idzie mi z tym lepiej.
Purple to mój nr 60 ich topu. Czyli na spory plus, bo tylko takie rzeczy do topu się łapały. Ale nr 1 z tej słabej jak na nich płyty.
A przed nami dwa świetne utwory, chociaż wolałbym na podium Shine zamiast Wish. U Zeppelinów też mam rzeczy, które bardziej lubię.
09.02.2019 07:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Topy EVENa: Tuzin EVENo 86 5 746 25.10.2020 07:02 PM
Ostatni post: EVENo
  Topy EVENa: Extra EVENo 1 012 48 911 14.06.2020 09:20 PM
Ostatni post: kajman
  Topy EVENa: 3x3 EVENo 38 2 633 07.07.2019 08:23 PM
Ostatni post: kajman
  (Ostatnia taka) Lista EVENa 28 EVENo 9 1 511 19.04.2018 07:46 PM
Ostatni post: EVENo
  Lista EVENa 27 (+ podsumowanie marca) EVENo 0 719 06.04.2018 05:21 PM
Ostatni post: EVENo
  Lista EVENa 26 EVENo 1 1 006 30.03.2018 10:11 AM
Ostatni post: kajman
  Lista EVENa 25 EVENo 0 669 23.03.2018 11:22 AM
Ostatni post: EVENo
  Lista EVENa 24 EVENo 1 783 16.03.2018 06:54 PM
Ostatni post: kajman
  Lista EVENa 23 EVENo 3 1 073 10.03.2018 08:49 PM
Ostatni post: kajman
  Lista EVENa 22 (+podsumowanie lutego) EVENo 0 621 02.03.2018 11:55 AM
Ostatni post: EVENo

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości