Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powitanie
Brite Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: May 2018
Post: #1
Powitanie
Cześć wszystkim!

Z racji tego, że przeglądam to forum już od dłuższego czasu i robię to w miarę systematycznie, postanowiłem w końcu oficjalnie się przywitać.

Jak tu trafiłem? Nazwa "mycharts" obiła mi się o uszy w trakcie użytkowania podobnych stron internetowych. No i któregoś razu zapragnąłem zobaczyć jak to miejsce naprawdę wygląda. Jest całkiem nieźle - to chyba jedno z niewielu polskich forów o tematyce muzycznej, które jakoś tętni życiem, jeżeli się nie mylę? Icon_wink

Do tej pory pastwiłem się głównie nad tematem o nowościach, dlatego że od zawsze miałem problemy z tym, aby być "na bieżąco". Zdarzyło się też nie raz, że zaglądałem do niektórych prywatnych list. Dzięki temu mniej więcej orientuję się z kim mogę mieć coś wspólnego. Icon_smile

Niektóre osoby mogą mnie kojarzyć z Muzycznej Galaktyki, a być może nawet ESCForum. W obu tych miejscach się już nie udzielam.

Na przestrzeni ostatnich 2-3 lat wzrosła u mnie tendencja do słuchania zwykłego popu. A jak już jesteśmy przy popie, to myślę, że synthpop mógłby być moją ulubioną odmianą tego gatunku. Indie rock/pop też są zawsze przeze mnie mile widziane. Ale ogólnie staram się nie ograniczać. Zdarza się, że i bałkańskich ballad posłucham. Icon_lol

Dla ciekawskich - tak wygląda mój profil na last.fm:
https://www.last.fm/user/Brite-lite
Panuje tam straszny bałagan, ale to w sumie pasuje do mojej osobowości.

Tyle ode mnie. Ahoj!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.01.2019 12:09 PM przez Brite.)
20.01.2019 12:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #2
RE: Powitanie
Ahoj!
witamy i liczymy, że zostaniesz z nami na długo.

Czekamy też na Twoją prywatną listę przebojów.

Last.fm mówi, że mamy super zgodność, jeśli chodzi o gust muzyczny, więc na pewno będę zaglądać do Twojego działu Icon_smile
20.01.2019 01:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Powitanie
Czesc.
U nas co prawda super nie ma, ale... Ákos! Ale jaja.
20.01.2019 01:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #4
RE: Powitanie
Ooo kolejna popowa dusza! Dobrze cię widzieć!

Jestem więc bardzo ciekawy notowania listy, o ile zamierzasz mieć swoją listę Icon_wink

Mamy super zgodność na last.fm, a to dobrze zwiastuje.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.01.2019 01:16 PM przez mike.)
20.01.2019 01:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #5
RE: Powitanie
Witaj serdecznie, liczymy na Twoją aktywność Icon_smile

Kurcze, kiedyś na różnych forach takich powitalnych postów było więcej. Teraz sam nawet nie pamiętam kiedy ostatnio na taki odpisywałem Icon_rolleyes Tym bardziej cieszy mnie Twoja obecność Icon_wink

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.01.2019 01:22 PM przez EVENo.)
20.01.2019 01:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #6
RE: Powitanie
Brite napisał(a):Cześć wszystkim!
No nareszcie pościk.Icon_wink
Witam oficjalnie na mycharts.Icon_smile

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
20.01.2019 02:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #7
RE: Powitanie
Witam i ja! Icon_wink

Brite napisał(a):Jest całkiem nieźle - to chyba jedno z niewielu polskich forów o tematyce muzycznej, które jakoś tętni życiem, jeżeli się nie mylę?
To miłe co piszesz, teraz tak sobie pomyślałem, że ciekawe czy znają nas w takiej Trójce np., poza ku3ą oczywiście, bo jeśli tak, to... Icon_twisted
20.01.2019 02:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #8
RE: Powitanie
Ooo, widziałem, że założyłeś konto, ale nie wiedziałem, czy się ujawnisz. Oczywiście doskonale pamiętam Cię z czasów Galaktyki (obecnie tak martwa, że nawet nie próbuję jej "odżywiać" :/) świetnie, że jesteś. Icon_biggrin
Mam nadzieję, że na mej liście znajdziesz muzyczną inspirację. Icon_wink

Na last.fm już dawno nie skrobluję, jeśli nie korzystam ze Spotify...

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.01.2019 02:30 PM przez Dobromiera.)
20.01.2019 02:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #9
RE: Powitanie
Cześć! Mam nadzieję, że zostaniesz na długo i będziesz na bieżąco przedstawiał nam czego ciekawego słuchasz. Zerknąłem na twój last.fm i mamy super zgodność Icon_biggrin

Ps: Masz u mnie plusika za Alice Merton, Jamesa Bay'a i Banks Icon_wink
20.01.2019 03:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Brite Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: May 2018
Post: #10
RE: Powitanie
Dzięki wszystkim za pozytywne słowa. Dobrze wiedzieć, że mierniki na last.fm po części się nam zgadzają. Icon_wink

Co do listy przebojów to na chwilę obecną - nie wiem. Próbowałem w tym swoich sił już kilka razy i wiem jak dużą regularnością, zaangażowaniem trzeba się przy tym wykazać. Mi do tej pory raczej średnio to wychodziło, tzn. byłem w stanie wytrzymać dłuższy okres czasu, ale zawsze obok pojawiały się inne obowiązki lub zainteresowania, którym poświęcałem więcej uwagi i wszystko kończyło się klapą. Icon_rolleyes Z drugiej strony jednak zawsze jest ta myśl "dlaczego znowu nie spróbować?" zwłaszcza, że są osoby, które chętnie chciałyby na takie notowania zerknąć lub też skomentować (co jest bardzo miłe oczywiście). Przemyślę to jeszcze przez następne dni i jeżeli się zdecyduję, to jakiś tam nowy dział powinien się pojawić. Icon_smile

EVENo napisał(a):Kurcze, kiedyś na różnych forach takich powitalnych postów było więcej. Teraz sam nawet nie pamiętam kiedy ostatnio na taki odpisywałem Icon_rolleyes

Właśnie nie wiedziałem, czy ta znikoma ilość postów wynika z tego, że nie ma zbyt wielu nowych użytkowników, czy może taka forma przywitalna wyszła już z użycia.

Artur.O napisał(a):Mam nadzieję, że na mej liście znajdziesz muzyczną inspirację. Icon_wink

Któregoś razu (najprawdopodobniej po sesji) postaram się jej przyjrzeć z bliska. Przez ostatnie miesiące sprawdzałem tylko, czy są jakieś "elementy wspólne".
Na pozostałe listy też oczywiście będę chciał zajrzeć.

Artur.O napisał(a):Na last.fm już dawno nie skrobluję, jeśli nie korzystam ze Spotify...

Gdyby nie Spotify, to też nie zajmowałbym się już scrobblowaniem. Bo trochę szkoda wysiłku na platformę, która RÜFÜS lub "RüFüS Du Sol" kategoryzuje jako dwa osobne, niemające ze sobą niespełna nic wspólnego zespoły. Od prawie roku nie potrafią złączyć tych dwóch bibliotek jako RÜFÜS DU SOL. No ale cóż, nauczyłem się żyć z różnego typu błędami, które tam występują. A że Spotify robi wszystko automatycznie, to niech sobie konto będzie. Icon_razz2

Gaspard napisał(a):Ps: Masz u mnie plusika za Alice Merton, Jamesa Bay'a i Banks Icon_wink

Dzięki!
20.01.2019 10:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #11
RE: Powitanie
(20.01.2019 10:19 PM)Brite napisał(a):  Właśnie nie wiedziałem, czy ta znikoma ilość postów wynika z tego, że nie ma zbyt wielu nowych użytkowników, czy może taka forma przywitalna wyszła już z użycia.
Większość nowych użytkowników wita się przedstawiając od razu swoja listę, dodając max 2 zdania komentarza. xd Jesteś dużo bardziej "słowny" i to się chwali. Icon_wink

Cytat:
Artur.O napisał(a):Mam nadzieję, że na mej liście znajdziesz muzyczną inspirację. Icon_wink

Któregoś razu (najprawdopodobniej po sesji) postaram się jej przyjrzeć z bliska. Przez ostatnie miesiące sprawdzałem tylko, czy są jakieś "elementy wspólne".
Na pozostałe listy też oczywiście będę chciał zajrzeć.

Dla ułatwienia, playlista Spotify mej listy:
https://open.spotify.com/user/1110013087...4EkMTz9uSg
Icon_biggrin

Cytat:trochę szkoda wysiłku na platformę, która RÜFÜS lub "RüFüS Du Sol" kategoryzuje jako dwa osobne, niemające ze sobą niespełna nic wspólnego zespoły. Od prawie roku nie potrafią złączyć tych dwóch bibliotek jako RÜFÜS DU SOL.

Dawniej tego typu przypadki były regularnie zgłaszane (każdy mógł zgłosić) i często rozpatrywane pozytywnie. A obecnie już nikomu się nie chce, bo last.fm umarł, w dodatku nie wiadomo, czy jeszcze ktokolwiek tam się tym zajmuje (kiedyś było forum i ludzie zajmujący się sprawami technicznymi). Icon_razz2

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.01.2019 10:57 PM przez Dobromiera.)
20.01.2019 10:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Brite Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: May 2018
Post: #12
RE: Powitanie
Artur.O napisał(a):Dawniej tego typu przypadki były regularnie zgłaszane (każdy mógł zgłosić) i często rozpatrywane pozytywnie. A obecnie już nikomu się nie chce, bo last.fm umarł, w dodatku nie wiadomo, czy jeszcze ktokolwiek tam się tym zajmuje (kiedyś było forum i ludzie zajmujący się sprawami technicznymi). Icon_razz2

Trochę szkoda, że to się tak rozlatuje, bo jednak idea tego miejsca jest dosyć wyjątkowa, a m.in. przez takie niezgodności last nadal traci użytkowników. Ten przypadek był zgłaszany przez któregoś z użytkowników, ale zapewne tylko w shoutboxie którejś z tych bibliotek. Najprawdopodobniej jest tak jak mówisz - nikt nie zajmuje się czytaniem i naprawą tego typu problemów.

Playlista zaobserwowana. Icon_wink
20.01.2019 11:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: Powitanie
Artur.O napisał(a):Na last.fm już dawno nie skrobluję, jeśli nie korzystam ze Spotify...
Co za problem zainstalować sobie dodatek do Youtube'a Icon_smile . No, jedynie to, że działa tylko na komputerach.

Co do last.fma, to można zgłosić, ale problem w tym, że tylko z opcjami "yes" i "no", a nie z tym jaka jest poprawna opcja...
20.01.2019 11:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: Powitanie
cześć.
witamy na forum Icon_smile2.
i oczywiście zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w różnych przedsięwzięciach na mycharts Icon_smile2.
20.01.2019 11:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: Powitanie
Ja też się bardzo cieszę, że dołączyłeś do nas, choć pewnie trochę szkoda Galaktyki, nawet, jeśli jej profil bywał czasami przesadnie popowy.
20.01.2019 11:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #16
RE: Powitanie
(20.01.2019 11:23 PM)Brite napisał(a):  Trochę szkoda, że to się tak rozlatuje, bo jednak idea tego miejsca jest dosyć wyjątkowa, a m.in. przez takie niezgodności last nadal traci użytkowników

Na własne życzenie stracili użytkowników, jak zmienili wystrój strony na obecny i wywalili grupy, forum itd. Icon_wink Oczywiście, że szkoda. Nie wiem, czym się kierowali, ale w jeden dzień wszystko zniszczyli. To trzeba mieć talent...

(20.01.2019 11:39 PM)prz_rulez napisał(a):  Co za problem zainstalować sobie dodatek do Youtube'a Icon_smile
Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że problemem może być, iż raczej nie słucham muzyki na YT. Icon_smile

(20.01.2019 11:54 PM)prz_rulez napisał(a):  pewnie trochę szkoda Galaktyki, nawet, jeśli jej profil bywał czasami przesadnie popowy.

A profil tego forum nie bywa? Poza tym - to było forum z "rmfpoplista" w adresie strony, więc wiesz...

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
21.01.2019 12:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #17
RE: Powitanie
Pojawił się wśród nas nowy forumowicz o zgrabnym niku sindbad. Niniejszym witam przybysza i z ciekawości pytam jak trafił do nas. Icon_wink
23.08.2019 12:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości