Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rybak złowił rekord, czyli Olek pobił Janka
Fresh Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 454
Dołączył: Feb 2008
Post: #1
Rybak złowił rekord, czyli Olek pobił Janka
[Obrazek: alexander-rybak.jpg]

NORWEGIA: Alexander Rybak z eurowizyjnym "Fairytale" już szósty tydzień na szczycie oficjalnej listy singli.

Jednak tym razem to nie tylko kolejny tydzień na prowadzeniu, ale również nowy rekord. Mowa o najdłuższym pobycie norweskiej piosenki eurowizyjnej na pierwszym miejscu listy singli. Dotychczasowy rekord przez trzydzieści jeden lat dzierżył Jahn Teigen z "Mil Etter Mil".

Oto lista wszystkich norweskich piosenek eurowizyjnych, które pojawiły się na liście singli i najwyższe pozycje jakie osiągnęły. Spośród czterdziestu ośmiu piosenek, które Norwegia wysłała na ESC w latach 1960-2009, na liście znalazły się dwadzieścia trzy utwory w wykonaniu:

09 - Alexander Rybak - 1 - 6 tyg.
78 - Jahn Teigen - 1 - 5 tyg.
80 - Sverre Kjelsberg & Mattis Hatta - 1 - 4 tyg.
69 - Kirsti Sparboe - 1 - 4 tyg.
05 - Wig Wam - 1 - 3 tyg.
08 - Maria Haukaas Storeng - 1 - 1 tydz.
85 - Bobbysocks - 1 - 1 tydz.
83 - Jahn Teigen - 2
00 - Charmed - 3
99 - Van Eijk - 3
94 - Elisabeth Andreasson & Jan Werner Danielsen - 3
82 - Jahn Teigen & Anita Skorgan - 3
81 - Finn Kalvik - 3
77 - Anita Skorgan - 4
01 - Haldor Lagreid - 5
86 - Ketil Stokkan - 5
71 - Hanne Krog - 5
60 - Nora Brockstedt - 5
79 - Anita Skorgan - 6
65 - Kirsti Sparboe - 7
03 - Jostein Hasselgard - 12
96 - Elisabeth Andreassen - 13
04 - Knut Anders Sorum - 20

W 1978 r. zdetronizowana w tym tygodniu przez Rybaka piosenka Teigena nie zdobyła podczas ESC ani jednego punktu i wówczas po raz drugi w historii Norwegia zajęła w nim ostatnią pozycję.

Elisabeth Andreasson z 1994 r. i Elisabeth Andreassen z 1996 r. to ta sama osoba, która zmieniła nazwisko po ślubie. Była ona również połową duetu Bobbysocks, który wygrał ESC w 1985 r.

W 1995 r. Secret Garden nie wydali u siebie singla ze zwycięskim utworem "Nocturne", ale płyta z tą kompozycją była przez tydzień na pierwszym miejscu listy albumów. Zresztą był to celowy zabieg wytwórni, aby zwiększyć sprzedaż krążka "Songs From A Secret Garden".

-----------------------------

iTunes Icon_wink2

Alexander Rybak - Fairytale

[sic!]
25.03.2009 06:55 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Fresh napisał(a):96 - Elisabeth Andreassen - 13
A to trochę dziwne, bo to jedna z najbardziej "sukcesywnych" norweskich piosenek. No, i bardziej ambitnych...
Fresh napisał(a):00 - Charmed - 3
Fajnie, że były tak wysoko, bo to całkiem przyjemny dla ucha pop Icon_wink2
P.S. Zapomniałeś wspomnieć, że zadziwiająco dobrze radzi sobie Tone Damli Aaberge, w siódmym tygodniu wciąż w pierwszej trójce!
(Ale w sumie kogo to tutaj obchodzi...)
25.03.2009 11:30 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Fresh Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 454
Dołączył: Feb 2008
Post: #3
 
prz_rulez napisał(a):Zapomniałeś wspomnieć, że zadziwiająco dobrze radzi sobie Tone Damli Aaberge, w siódmym tygodniu wciąż w pierwszej trójce
Nie tyle zapomniałem, co temat ciut inny. Icon_wink2

Przyznam, że trochę kibicowałem TDA, aby udało się jej wejść na szczyt. No ale druga pozycja dla "Butterflies" (piosenka z norweskich preselekcji eurowizyjnych) to i tak ogromny sukces.

Tak swoją drogą ona się u mnie dopiero rozkręca, ale "Fever" (zbieżność tytułów z klasykiem) to przed dwoma laty trochę zawojowało moją playlistę pop. Icon_smile2
25.03.2009 05:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
No właśnie, kiedy w końcu się doczekamy twoich playlist na forum?! Icon_biggrin3
25.03.2009 07:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Bardzo mi się podoba "Fairytale". Trafi na moją listę!
Świetny kawałek!
25.03.2009 07:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Fresh Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 454
Dołączył: Feb 2008
Post: #6
 
prz_rulez napisał(a):kiedy
yyy, hmm... Icon_wink2

1981 napisał(a):Bardzo mi się podoba "Fairytale". Świetny kawałek!
No mnie też, zresztą pretenduje do miana mojego faworyta ESC w tym roku.
26.03.2009 03:36 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Fresh Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 454
Dołączył: Feb 2008
Post: #7
 
Peaks for songs from the 2009 Eurovision Song Contest

Alexander Rybak - Fairytale
Norway - 1 - 6 wks

Brinck - Believe Again
Denmark - 1 - 1 wk

De Toppers - Shine
Netherlands - 2

Malena Ernman - La Voix
Sweden - 4

Sakis Rouvas - This Is Our Night
Greece - 1 - 1 wk

Soraya - La Noche Es Para Mi
Spain - 17

Waldo's People - Lose Control
Finland - 2
26.03.2009 03:38 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Fresh napisał(a):yyy, hmm... Icon_wink2
No? Co to ma być za obijanie się? Icon_mrgreen
Fresh napisał(a):zresztą pretenduje do miana mojego faworyta ESC w tym roku.
Czołowi faworyci zazwyczaj nie wygrywają... Pewnie skończy się jak z WigWamem: będzie wynik, którym nie będzie można się powstydzić, ale nie będzie to No. 1...
26.03.2009 12:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Fresh Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 454
Dołączył: Feb 2008
Post: #9
 
prz_rulez napisał(a):No? Co to ma być za obijanie się?
Eh, odezwał się ten co regularnie publikuje swoją. Icon_mrgreen

prz_rulez napisał(a):Czołowi faworyci zazwyczaj nie wygrywają
Moi faworyci zazwyczaj nie wygrywają. Icon_biggrin3

A w tym sensie wybieram faworyta i wicefaworyta, że są to moje ulubione piosenki w danej edycji, a nie typowanie kto ma największą szansę wygrać. Część ludzi myli jedno z drugim, no chyba że akurat im się to pokrywa. Icon_wink2
27.03.2009 02:58 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #10
 
Świetny tytuł tematu Icon_wink2
Swoją drogą numer 1 w Norwegii też jest niezły Icon_smile2

A te playlisty ja też bardzo chętnie bym zobaczył Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.03.2009 05:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Fresh Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 454
Dołączył: Feb 2008
Post: #11
 
aaktt napisał(a):numer 1 w Norwegii jest niezły
No widzę, że i tobie się spodobał. A 1981 to juz po całości złapało patrząc na jego gifa z last.fm Icon_wink2
27.03.2009 11:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości