Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grzegorz Turnau - Do Zobaczenia
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #1
Grzegorz Turnau - Do Zobaczenia
Pełen opis Merlina:

Do Zobaczenia
Wykonawca: Grzegorz Turnau
Firma fonograficzna:EMI Music Poland , 2009

Najnowsza propozycja w dyskografii Grzegorza Turnaua to album "Do zobaczenia" CD+DVD. Płyta jest zbiorem swego rodzaju "rarytasów", znajdą się tam starannie wybrane przez artystę utwory w nieznanych wcześniej wersjach koncertowych, lub demo, pochodzące między innymi z jego prywatnych zasobów. Album będzie niewątpliwie gratką dla fanów. Wiele piosenek dzięki temu wydawnictwu po raz pierwszy ujrzy światło dzienne. Swój udział w doborze materiału miała również córka Grzegorza Turnaua - Antonina. Słuchacze dowiedzą się, jakie są jej ulubione piosenki z wybranych płyt taty. Fani będą mogli zobaczyć nie tylko prawie wszystkie teledyski, które powstały od początku kariery Turnaua, ale również duet z Anną Marią Jopek w piosence "Byłem w Nowym Yorku" zarejestrowanej podczas koncertu jubileuszowego Grzegorza Turnaua "20 lat tutaj jestem", oraz wybrane fragmenty z koncertu poświęconego twórczości Zbigniewa Herberta.

CD ;

1. Nowe wyzwolenie - nigdy dotąd niepublikowane, pierwsze studyjne nagranie Grzegorza Turnaua, zrealizowane w Radiu Kraków w lipcu 1984 roku
2. Ciała - ulubiona piosenka Antosi z płyty Ultima
3. Pieśń Aulety - utwór ze spektaklu Żaby Arystofanesa
4. Kuszenie Sindbada - piosenka ze spektaklu Przygody Sindbada Żeglarza
5. Kliper, rufa, burta, szkwał - piosenka ze spektaklu Przygody Sindbada Żeglarza
6. Miejscowa Idiotka z tutejszym kretynem - ulubiony wiersz ks. Adama Bonieckiego
7. W prowincjonalnym małym mieście- piosenka z płyty To tu to tam w wersji koncertowej
8. Wspomnienie - (nagranie demo dla TVP, przygotowane na potrzeby festiwalu w Sopocie)
9. Marta - ulubiona piosenka Antosi z płyty To tu to tam
10. Kryzys w branży szarlatanów - Piosenka ze spektaklu Zielona gęś
11. Inteligenci - Piosenka ze spektaklu Zielona gęś
12. Struna - wersja demo utworu z koncertu Kiedy ręce odpadną od wierszy
13. Późnojesienny wiersz Pana Cogito przeznaczony dla kobiecych pism
14. Szli tędy ludzie - ulubiona piosenai Antosi z płyty Tutaj jestem
15. Dotąd doszliśmy - utwór z płyty Pod światło w koncertowym wykonaniu z 1994
16. Naprawdę nie dzieje się nic - duet ze Zbigniewem Zamachowskim z koncertu "Natężenie świadomości"
17. Na młodość - piosenka z płyty "Naprawdę nie dzieje się nic"
18. We must go to the top - piosenka napisana na prośbę organizatorów obozu maltańskiego w 2006 roku


DVD

1. Cichosza
2. Pamięć
3. Między ciszą a ciszą
4. Bracka
5. Natężenie świadomości
6. To tu to tam
7. Pompa
8. Wielka ulewo wielka śnieżyco
9. Wszystko co piękne
10. Tutaj jestem
11. Niebezpieczne związki
12. Wiem
13. Soplicowo
14. Nie wiem o trawie
15. Motorek
16. Byłem w Nowym Yorku - duet z Anną Marią Jopek
17. Kiedy ręce odpadną od wierszy - fragmenty koncertu zorganizowanego w ramach Warszawskiego Festiwalu poezji im. Zbigniewa Herberta



Nie wiem czy to jest to, ale mam zamiar sie przekonać Icon_wink2
http://rapidshare.com/files/210208480/GT...czenia.rar
23.03.2009 09:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #2
 
No DVD raczej tam nie było, bo ja chyba mam z tego linku. Icon_wink2
23.03.2009 09:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Aro napisał(a):8. Wspomnienie - (nagranie demo dla TVP, przygotowane na potrzeby festiwalu w Sopocie)
Świetna wersja! Icon_smile2


A czy ten link to razem z DVD? Bo DVD mnie raczej nie interesuje. :roll:
23.03.2009 10:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #4
 
Jeśli tak to jakoś bardzo skompresowane. Icon_wink2
23.03.2009 11:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #5
 
Gary napisał(a):A czy ten link to razem z DVD? Bo DVD mnie raczej nie interesuje. :roll:
Faktycznie link bez DVD , które na razie mnie tez nie interesuje. Icon_wink2

Przesłuchałem płyte i od razu na poczatek dowaliło mi "Nowe Wyzwolenie". Icon_smile2
To mój nr 1 z płyty po jednym jak na razie przesłuchaniu Icon_wink2 . Z innych świetnie mi zagrało "Piesn Aulety" .Kliper, rufa, burta, szkwal" , oraz ciekawa wersja "Wspomnienie" Icon_smile2
24.03.2009 10:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Grzegorz ''Grzech'' Piotrowski - Archipelago emigrant 0 973 09.11.2011 08:01 PM
Ostatni post: emigrant

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości