Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Unia Europejska - Bilans Zysków i Strat dla Polski
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #82
RE: Unia Europejska - Bilans Zysków i Strat dla Polski
ok, dobrze, wydobycie węgla odzyskało rentowność przed dwoma laty (choć spotkałem się z informacjami, że to też zasługa kreatywnej księgowości rozmaitych instytucji -- nie znam się, nie oceniam)
w porządku, nie mam ojca górnika, słyszałem rozmaite relacje, ale były to głównie przekazy medialne czy prasowe
nie znam się na biomasie, pytam
niemniej usa w ostatnich latach zarobiły na gazie łupkowym sporo, a geotermia nie jest złym pomysłem, tylko trzeba by go odpolitycznić
ocieplenie klimatyczne to temat zupełnie osobny, wykorzystywany co najwyżej politycznie, rzadko poważnie i merytorycznie
ale smog jest realnym problemem i w jego centrum mamy ogrzewanie mieszkań i domów węglem -- oczywiście jest cała masa bezpośrednich przyczyn, bo gdyby ludzie palili w piecach wysokiej klasy dobrym węglem w świadomy sposób, to skala problemu znacząco by się zmniejszyła
mimo wszystko jestem zdania, że należy szukać alternatyw energetycznych, budować elektrownie i tam gdzie się da (czyt. nie wszędzie, gdzie się da, ale z głową, tak żeby miało to sens) inwestować w energię odnawialną

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.02.2019 05:44 PM przez AKT!.)
13.02.2019 05:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Unia Europejska - Bilans Zysków i Strat dla Polski - AKT! - 13.02.2019 05:42 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości