Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Unia Europejska - Bilans Zysków i Strat dla Polski
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
RE: Unia Europejska - Bilans Zysków i Strat dla Polski
Miszon napisał(a):No właśnie też się zastanawiam, czy ludzie mają tak krótką pamięć...?
Napiszę tak. Moje rodzinne miasto wyglądało wizualnie całkiem nieźle już przed 2004 (jakoś tak się szczęśliwie złożyło). Oczywiście, i tam widać pewne elementy na plus, na przykład wyremontowany dworzec kolejowy, na którym, nie wiem jak obecnie, ale przez bardzo długi czas po remoncie nie było ANI JEDNEGO graffiti Icon_surprised Są natomiast miasta, takie jak Lublin na obrzeżach (przy czym te obrzeża oznaczają sporą drogę z dworca kolejowego w stronę centrum), gdzie jeszcze w 2015 było sporo budynków wizualnie rodem z wczesnych lat dziewięćdziesiątych. W Katowicach do dzisiaj wiele pięknych budynków stoi zaniedbanych. Także wiele miast (na przykład Jarosław) w ostatnich latach w końcu doczekało się dworców, z których mieszkańcy nie muszą się wstydzić. Z drugiej strony, taki wspaniały i silnie habsburski Budapeszt w wielu miejscach wygląda gorzej niż wiele polskich miast nawet i przed 2004 rokiem, a co dopiero teraz. Tak więc nie wiem do końca na ile fundusze unijne realnie wpływają na wygląd miast.
Drogi to natomiast inny temat i tu widać ogrooomny progres. Ale znów - czy byłby on tak szybki gdyby nie Euro 2012? To dopiero przed tą imprezą z impetem rozpoczęto budowę autostrad.
Miszon napisał(a):I z kolei czy z tego nie zdają sobie sprawy, przecież to pierwsze co się nasuwa.
Powiedz to tym politykom europejskim, którzy myślą o partykularnych interesach Icon_wink
Miszon napisał(a):Spójrz na europejskie kraje, które nie weszły do Unii (i nie mam tu na myśli Norwegii czy Szwajcarii rzecz jasna) i masz odpowiedź.
Andora i Islandia chyba całkiem nieźle sobie radzą Icon_wink
Ale widzisz, tu jest to myślenie - dlaczego Polska nie może być jak Szwajcaria czy Norwegia? Wiem, podane zostaną przykłady historyczne, geopolityczne itd... Ale czy nie są to przypadkiem tylko wymówki?
05.01.2019 05:16 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Unia Europejska - Bilans Zysków i Strat dla Polski - prz_rulez - 05.01.2019 05:16 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości