Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LPGP PODSUMOWANIE ROCZNE 2018 - R30
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 472
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #5
RE: LPGP PODSUMOWANIE ROCZNE 2018 - R30
Dziesiątka najlepszych utworów 2018 roku na LPGP. W TOP10 2018 roku znalazły się aż trzy utwory, które nie były na szczycie. Okazuje się, że nawet nie będąc na szczycie notowań można wykręcić wynik kwalifikujący do najlepszej dziesiątki. Kilka lat temu taki wynik osiągnęła wietnamska wokalistka Hoang Thuy Linh, której drogę na szczyt zagrodziła będąca wtedy u szczytu formy T-ara, ale konsekwencja i upór pozwoliły sięgnąć podium podsumowania za 2011 rok.


LPGP

LISTA PRZEBOJÓW OBYWATELA G.T.P.

EDYCJA 30 ROK 2018

PODSUMOWANIE ROCZNE

TOP 10:




01 320 날라리 (NALARI) – S.E.T. - Przebój Roku 2018 i najlepszy utwór 30 edycji listy



01 - W zeszłym roku czwarte miejsce w rocznym podsumowaniu, w tym roku zwycięstwo. Po doliczeniu zeszłorocznego wyniku (209) utwór ten ma 529 punktów i jest liderem podsumowania wszech-czasów. Ten utwór mi się nie znudził do tej pory i nadal się podoba - wciąż znajduje się na liście i to w dwudziestce. Recepta na sukces - dawkować odpowiednio, słuchać nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Jak dla mnie wzorcowy utwór pop.
02 - Chyba największa niespodzianka ostatnich lat z Rosji. Poza rodzinną Rosją praktycznie nieznana. Nawet promowane w Polsce wściekle Różowe Wino od Feduka i Eldżeja, nie zrobiło na mnie takiego wrażenia jak jej utwory.
03 - Jeśliby mi ktoś parę lat temu powiedział, że disco polo będzie u mnie na najwyższych pozycjach podsumowania rocznego, nie uwierzyłbym. Choć w przeszłości istniała lista disco polo (zlikwidowana w czerwcu 1998 roku), to jednak zawsze miałem opory z umieszczaniem utworów tego gatunku na głównej liście. A jednak od czasu do czasu i w tym gatunku trafiają się utwory, po które warto sięgnąć. Carmel przełamała barierę, po niej przyszły Mi Lejdis oraz Jagoda i Brylant. Ci ostatni grają w klimacie starego disco polo z lat 90-tych i jeśli wypuszczą kolejne single to pewnie się pojawią. Najwyżej notowany utwór, który nie był na szczycie listy
04 - Filipiny zadebiutowały w zeszłym roku za sprawą Yumi Lacsamany, a w tym roku Issey Miyake wyniosła na szczyty podsumowania rocznego. Nagrany na potrzeby jednego z filipińskich filmów utwór okazał się być pierwszym w języku tagalog na szczycie listy.
05 - Po zamążpójściu Kristiny, to właśnie Sima Martausová ma szansę przejąć pałeczkę najlepszej wokalistki słowackiej. Kilka lat temu będąc na Słowacji zauważyłem płytę Simy - "Dobrý deň,to som ja". Zaciekawiła mnie, więc ją kupiłem. Kiedy dwa lata temu usłyszałem SMEJ SA w wersji akustycznej byłem pod wrażeniem, i szybko wrzuciłem ten utwór na listę, mimo, że nie zrobił dużej kariery. Dopiero nagrany z chórem For You utwór okazał się przełomem w jej karierze na liście. I co najważniejsze - nadal mi się podoba.
06 - Chyba najbardziej udany powrót ostatnich lat. Jak dla mnie to była najlepsza formacja eurodance tuż po niedoścignionych 2Unlimited (oczywiście w składzie Anita i Ray - innego nie uznaję). Najwyżej notowany utwór anglosaski w zestawieniu. W latach 90-tych na szczycie ośmiokrotnie ANYBODY, w tym roku czterokrotnie ARE YOU READY z zapowiedzią na końcu muzycznego video "ciąg dalszy nastąpi". No to czekam.
07 - Bardzo długo po usłyszeniu tego utworu myślałem, że to kolejna disneyowska gwiazdka. Dopiero później ktoś napisał, że pochodzi z Niemiec. Brzmi trochę jak Ariana Grande z początków kariery, ale to akurat jest dobry wzorzec dla tej dziewczyny. Jeżeli będzie podążać w tym kierunku co obecnie Ariana plus dodając rzecz jasna coś od siebie, to ma szansę dojść daleko. Drugi anglosaski utwór w TOP10 2018 i drugi który nie był liderem.
08 - Obecność Kiji Kockar zawdzięczam bez wątpienia Gaspardowi i jego pobytowi na Bałkanach. Ale to nie utwór ze wsparciem Ministarke, który ją wprowadził na listę, ale solowy POTPIS wprowadził ją na szczyt w notowaniach, i co za tym idzie do najlepszej dziesiątki 2018 roku. Wciąż w TOP11 w notowaniach z szansą na kolejne punkty.
09 - KOLLÁROVCI są na Słowacji tym, co u nas Golec u'Orkiestra. Ich zeszłoroczna wydana na dwudziestolecie działalności płyta "Neúprosný čas" przyniosła kilka przebojów, które trafiły na listę, a najlepszy wynik osiągnęła właśnie BOROVKA. Bardzo dobry rok Słowaków na mojej liście - dwa utwory w najlepszej dziesiątce A.D.2018
10 - Muzyka łączy pokolenia - tak można powiedzieć o tym utworze. Megagwiazda latino Thalia oraz wschodząca Natti Natasha, która zadebiutowała u mnie dzięki duetowi z Becky G - SIN PIJAMA. Bardzo dobry rok dla Thalii, niżej jeszcze LENTO z Kubańczykami Gente De Zona. Trzeci utwór z TOP10, który się w niej znalazł nie będąc na szczycie w notowaniach. Generalnie dobry rok dla strefy Latino.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.12.2018 11:19 PM przez kolej_grzesiek.)
31.12.2018 10:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: LPGP PODSUMOWANIE ROCZNE 2018 - R30 - kolej_grzesiek - 31.12.2018 10:21 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  LPGP PODSUMOWANIE ROCZNE 2022 - R34 kolej_grzesiek 6 245 25.01.2024 10:23 PM
Ostatni post: kolej_grzesiek
  LPGP PODSUMOWANIE ROCZNE 2023 - R35 kolej_grzesiek 5 156 31.12.2023 06:40 PM
Ostatni post: kolej_grzesiek
  LPGP PODSUMOWANIE ROCZNE 2021 - R33 kolej_grzesiek 5 197 31.12.2022 07:35 AM
Ostatni post: kolej_grzesiek
  LPGP PODSUMOWANIE ROCZNE 2020 - R32 kolej_grzesiek 6 418 31.12.2020 11:41 PM
Ostatni post: kolej_grzesiek
  LPGP PODSUMOWANIE ROCZNE 2019 - R31 kolej_grzesiek 9 775 31.12.2019 04:26 PM
Ostatni post: kolej_grzesiek
  LPGP PODSUMOWANIE ROCZNE 2017 - (R29) kolej_grzesiek 19 2 593 01.01.2018 01:58 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  LPGP PODSUMOWANIE ROCZNE 2016 - (R28) kolej_grzesiek 6 2 057 31.12.2016 09:29 PM
Ostatni post: kolej_grzesiek
  LPGP PODSUMOWANIE ROCZNE 2015 - (R27) kolej_grzesiek 9 1 890 03.01.2016 04:06 AM
Ostatni post: kolej_grzesiek
  LPGP PODSUMOWANIE ROCZNE 2014 - (R26) kolej_grzesiek 6 1 933 06.01.2015 12:23 AM
Ostatni post: kolej_grzesiek
  LPGP PODSUMOWANIE ROCZNE 2013 - R25 kolej_grzesiek 8 1 432 01.01.2014 05:19 AM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości