Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
lista roku 2018
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #21
RE: lista roku 2018
EVENo napisał(a):w mojej czołówce rozłożenie na polskie i zagraniczne wynosi mniej więcej po równo. W tym roku właściwie tylko jeden zagraniczny kawałek urósł do rangi wielkiego przeboju, który szturmem podbił moją (i nie tylko) listę. Oby w przyszłym roku takich utworów było więcej.
To u mnie tegoroczny wynik, czyli 7 polskich utworów w Top40 jest najlepszym od niepamiętnych czasów.

Tomekk napisał(a):Dawid trochę jednak był dla mnie lekkim rozczarowaniem. Dwa pierwsze single nie dotarły do mojego Top 10, a jak na niego to raczej kiepsko
Czy wyrobił sobie już taką pozycję by jego brak w Top10 był czymś kiepskim to nie wiem, ale pierwszy singiel jak widać po zestawieniu ponadczasowy mu wyszedł.

A ja serwuję danie główne, zaczynam od miejsca nr...

5

Tytułowy utwór z ich drugiej płyty sporo zamieszał na mojej liście przekazując za każdym razem swój rockowy pazur, klimat i objawienie, czyli to co trzeba nam, tęskniącym za dominacją rocka w muzycznym świecie.

Now there's no one you can trust
Just someone you used to love
Someone you used to love


[Obrazek: 6169KOau04L._SY355_.jpg]

Royal Blood - How Did We Get So Dark?

Najwyższe miejsce: 2
Ilość tygodni na liście: 19

https://www.youtube.com/watch?v=sbx95gBb5HM
06.01.2019 12:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #22
RE: lista roku 2018
5 miejsce bardzo dobre.
Przez kilka tygodni gościli z tym utworem na mojej liście w początkach roku 2018.
Potem sięgnąłem po całą płytę i uważam, że ma dobry, rockowy klimat. Brakuje takich płyt.
U mnie co prawda tak wysoko nie byli, ale szanuję, że ich doceniłeś.
06.01.2019 01:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #23
RE: lista roku 2018
Tomekk napisał(a):Potem sięgnąłem po całą płytę i uważam, że ma dobry, rockowy klimat.
No to teraz zwracamy się ku inteligentnemu popowi... Icon_wink

4

Jak dobrze, że nasz Szymek promuje wciąż Héloïse Letissier, bo talent ma ona niezwykły. Okazało się, że na swojej drugiej płycie dała nam także coś epokowego. Jakże inaczej określić kompozycję, której nieśpieszne tempo wciąga słuchacza, porywa na swoją stronę i wreszcie doprowadza do prawdziwej nirwany zmysłów gdy 'Chris' wyśpiewuje te słowa:

Run if you stole a shard of sunlight
Don’t ever tell them, I’ve got your back
Choking to tears with shards of sunlight
Run if you stole a shard of sunlight


[Obrazek: 220px-ChristineAndTheQueensChris.png]

Christine And The Queens - Doesn’t Matter

Najwyższe miejsce: 1 (3x)
Ilość tygodni na liście: 14

https://www.youtube.com/watch?v=UCwD5f1APTY
06.01.2019 01:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #24
RE: lista roku 2018
3

Podium otwierają prawdziwi mistrzowie hipnozy, którzy chociaż tym singlem wrócili do złotej ery 'Bloom', gdy słuchało się ich na okrągło, nie zważając na to czy za oknem brzask czy zmierzch.

It's what you do
This pulls me through
I come alive
You stay all night


[Obrazek: 220px-Beach_House_7_artwork.jpg]

Beach House - Lemon Glow

Najwyższe miejsce: 1 (2x)
Ilość tygodni na liście: 27

https://www.youtube.com/watch?v=27ucqG2hKbI
06.01.2019 01:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #25
RE: lista roku 2018
2

Mój ulubiony utwór braci Kiszka o mało co nie zdobył tytułu utworu roku, choć i tak już taki sukces jest chyba sporym zaskoczeniem. Tu zachwycili mnie powalającym przejściem z refrenu do zwrotki oraz samą jej dosadnością i rezolutnością:

Many people are dividing
And a world apart with just one heart
Is bound to keel and fade away
None of us will be deciding
And the fate of man is in the hands
Of he who stands and heeds the call


[Obrazek: s-l300.jpg]

Greta Van Fleet - Black Smoke Rising

Najwyższe miejsce: 1 (2x)
Ilość tygodni na liście: 22

https://www.youtube.com/watch?v=vhbMbiYb5bg
06.01.2019 02:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #26
RE: lista roku 2018
1

Niby był faworytem, ale koniec końców jedynie cztery punkty w rozliczeniu Top20 zdecydowały o zwycięstwie. Zupełnie zasłużonym, dodam. Jest coś w tym nagraniu, co sprawia, że intryguje, zajmuje uwagę i nie nudzi się mimo upływu (póki co) miesięcy.

I’ll be jumping that queue just to show you I got
All you need right here
I’ll do all I gotta do just to stay in your spot


[Obrazek: https%3A%2F%2Fimages.genius.com%2Fba31f2...x500x1.jpg]

Plan B - Queue Jumping

Najwyższe miejsce: 1 (6x)
Ilość tygodni na liście: 20

https://www.youtube.com/watch?v=MQeTpLLZpsI
06.01.2019 02:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #27
RE: lista roku 2018
thestranglers napisał(a):The Neighbourhood - Scary Love
miałem na liście ale nie na tyle długo i na tyle wysoko by mogli trafić do zestawienia rocznego.

thestranglers napisał(a):The Neighbourhood - Stuck With Me
to i moje ulubione nagranie od nich w tym roku teraz pozostaje Ci poczekać na jakim miejscu w moim zestawieniu wylądują.

4 single od jednego wykonawcy w Top40 roku to też chyba jakieś niespotykane zjawisko u ciebie?

thestranglers napisał(a):CHVRCHES - Miracle
a to jednak trochę zaskoczenie dla mnie, że to nagranie wyżej od "My Enemy" u mnie tylko na krótko zaznaczyli swoją obecność.

thestranglers napisał(a):Dawid Podsiadło - Małomiasteczkowy
zdecydowanie jeden z lepszych polskich numerów w ubiegłym roku do mojego podsumowania weszły tylko 3 i "Małomiasteczkowy" jednak nie jest jednym z nich.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
06.01.2019 08:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #28
RE: lista roku 2018
thestranglers napisał(a):Christine And The Queens - Doesn’t Matter
nawet nie wiesz jak się cieszę z tak wysokiego miejsca tego nagrania Icon_smile chyba mogę już napisać, że u mnie aż tak wysoko nie będzie mimo, że na liście miałem ją dłużej niż Ty przy takiej samej ilości miejsc na szczycie.Icon_rolleyes

thestranglers napisał(a):Plan B - Queue Jumping

Najwyższe miejsce: 1 (6x)
Ilość tygodni na liście: 20
wiedziałem, że będzie wysoko ale, że aż przebój rokuIcon_question ale sama ilość pozycji #1 mogła zwiastować taki finał.Icon_smile

Dzięki za Top i mam nadzieję, że i ten rok przyniesie wiele wspólnych przebojów na naszych listach.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
06.01.2019 08:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #29
RE: lista roku 2018
Szymek79 napisał(a):The Neighbourhood - Stuck With Me
to i moje ulubione nagranie od nich w tym roku teraz pozostaje Ci poczekać na jakim miejscu w moim zestawieniu wylądują
to miło, a u mnie mimo wszystko trochę chyba przeszkodziła ta supremacja w postaci kilku singli w czołówce, parę tygodni zabrakło by indywidualnie było też bardziej znaczące miejsce
Szymek79 napisał(a):4 single od jednego wykonawcy w Top40 roku to też chyba jakieś niespotykane zjawisko u ciebie?
hmm, w tej chwili nie mogę sobie przypomnieć takiej sytuacji, trzeba będzie sprawdzić
Szymek79 napisał(a):Christine And The Queens - Doesn’t Matter
mogę już napisać, że u mnie aż tak wysoko nie będzie mimo, że na liście miałem ją dłużej niż Ty przy takiej samej ilości miejsc na szczycie
krócej teraz u mnie są jak widzę utwory i stąd taka sytuacja, a szczęśliwie spóźnienie w jej przypadku nie zaszkodziło
06.01.2019 09:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #30
RE: lista roku 2018
"Queue Jumping" u mnie maks na... 50. miejscu na liście. Ale jakby u Ciebie nie było, to bym to przeoczył. Icon_wink "Don't Matter" też do mnie trafiło od Ciebie.
Royal Blood się tylko uwstecznili, a Greta zawsze była na samym tyle. Niestety sporo tego typu zespołów tu się znalazło. No ale chociaż jest 2x Mgmt (choć nie te najlepsze). Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.01.2019 12:39 AM przez Dobromiera.)
07.01.2019 12:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #31
RE: lista roku 2018
Beach House - najlepsza piosenka z podium, dojrzała, ładnie płynie. Choć nie dotarła do mojego topu to mentalnie na to zasługuje. Christine And The Queens - Doesn’t Matter - interesująca pozycja - u mnie w poczekalni. Greta Van Fleet - mój kolega z pokoju jest wielkim fanem i troche mi się przejadło to epigonowanie Zeppelinów. Plan B - bardzo niepozorna rzecz. Takich piosenek na mojej poczekalni było cała masa. Ale dodałem do playlisty - może zaiskrzy - potencjał jest. Royal Blood zaskakująco wysoko - raczej spodziewałbym się tutaj The Twilight Sad. Scary Love oczywiście u mnie zyskało uznanie. To doskonała kompozycja. Widzę, że Sąsiedstwo rozbiło bank w tym roku. Reni Jusis - nasz punkt wspólny. Interpol i Wombaty - też byli u mnie - ale byłem cierpliwy i poczekałem na koleje single. Snow Patrol trochę przeoczyłem. Jeśli masz playliste na spotify - to wyślij - chetnie zbiję sobie to razem jeszcze raz.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
11.01.2019 10:38 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #32
RE: lista roku 2018
Raczej czołówką poza Royal Blood nie jestem zachwycony...
11.01.2019 04:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #33
RE: lista roku 2018
dziobaseczek napisał(a):Interpol i Wombaty - też byli u mnie - ale byłem cierpliwy i poczekałem na kolejne single.
to byłeś bardzo 'cierpliwy' (myślę głównie o Interpolu Icon_wink)
dziobaseczek napisał(a):Jeśli masz playliste na spotify - to wyślij - chetnie zbiję sobie to razem jeszcze raz.
oj nie jestem 'spotifajowy' Icon_rolleyes
Artur.O napisał(a):Royal Blood się tylko uwstecznili, a Greta zawsze była na samym tyle. Niestety sporo tego typu zespołów tu się znalazło. No ale chociaż jest 2x Mgmt (choć nie te najlepsze).
Racja z tym, że w tym roku zdecydowanie byłem 'epigonem' listownym niż kreatorem, ale cóż, takie koleje życia. Icon_wink
A co do MGMT to akurat uważam, że do tytułowego 'Little Dark Age' pozostałe single z nowej LP nie miały startu...
11.01.2019 10:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  lista roku 2020 thestranglers 23 7 858 11.04.2021 10:06 AM
Ostatni post: Szymek79
  lista roku 2019 thestranglers 39 11 886 09.01.2020 02:42 PM
Ostatni post: thestranglers
  filmy roku 2018 thestranglers 37 10 935 12.02.2019 01:56 PM
Ostatni post: Miszon
  lista roku 2017 thestranglers 27 12 962 06.01.2018 06:24 PM
Ostatni post: Szymek79
  lista roku 2016 thestranglers 19 7 901 07.01.2017 09:31 AM
Ostatni post: thestranglers
  lista roku 2015 thestranglers 77 19 786 13.01.2016 10:48 PM
Ostatni post: thestranglers
  lista roku 2014 thestranglers 52 17 505 17.01.2015 08:17 PM
Ostatni post: Kordian
  lista roku 2013 thestranglers 32 9 549 07.01.2014 11:09 AM
Ostatni post: marsvolta
  lista roku 2012 thestranglers 51 13 513 15.01.2013 04:07 PM
Ostatni post: Kelleni
  lista roku 2011 thestranglers 27 9 309 24.12.2012 10:53 AM
Ostatni post: Dobromiera

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości