Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
piosenka 2018 roku
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
RE: piosenka 2018 roku
zostały 3 utwory, ale który na którym miejscu?

jeden z nich to utwór zespołu, który już kiedyś wygrywał podsumowanie roku na mojej liście. i to z gigantyczną, 153-punktową, przewagą nad drugim miejscem! to zespół, którego kilka utworów jest ogromnie dla mnie ważnych. choć nie są to ich największe przeboje, bo nie były singlami. i ten wpisuje się w to i wskakuje do wspomnianej grupy. zespół ten miał już utwór na niższym miejscu w prezentowanej najlepszej dwudziestce ubiegłego roku. a utwór który jest na podium... był w najlepszej dwudziestce podsumowania 2017!
Nie zakochuj się w wietrze - Strachy na Lachy

drugi z utworów mógłby się tu w ogóle nie znaleźć. to nagranie projektu, który nigdy wcześniej nie zaistniał na mojej liście, ale nie dziwne, bo wcześniej... nie istniał. na fali zaciekawienia posłuchałem tego utworu raz czy dwa i pomyślałem, że to jakaś straszna kupa, jakieś "dicho". czyli do kosza, szkoda. i dlatego mógłby się tu nigdy nie znaleźć. ale potem wszedł na LP3, choć w minimalnie innej wersji. no trudno, trzeba było wysłuchiwać. i coś się stało. stopniowo przebijał się przez blokadę w mózgu. w końcu wszedł na moją listę i proszę - jest na podium podsumowania roku!
Tamagotchi - Taconafide

trzeci utwór... zostawiłem do opisania na koniec... Zespół, który był w moim topie najważniejszych, najbardziej lubianych zespołów przez długie lata. mnóstwo przebojów na mojej liście, wielokrotnie w czubie podsumowań roku. jeden z nielicznych wykonawców, którzy dwukrotnie wygrywali podsumowanie roku! w pewnym momencie zaczął jednak nagrywać rzeczy, które, łagodnie mówiąc, nie trafiały już do mnie. i potem nadszedł czas, gdy najbardziej mi brakowało, że tak nie umiem polubić tych nowych ich utworów. bo byłby piękny wspólny temat... Z ostatnią płytą przyszedł przełom. płyta mi się podoba. bez przesady, ale podoba. ładnie punktowała na liście albumów. kilka utworów zaznaczyło swą obecność w piosenkach. a jeden... jest na podium podsumowania roku! mimo tego, że... nie zmieścił się na podstawową wersję albumu... Wg zespołu był za słaby?...
Book Of Your Heart - U2

opisywałem w kolejności alfabetycznej.
jeden utwór, drugi, trzeci. ale który z nich zdobył pierwsze miejsce, który drugie, a który trzecie?

może tylko jeszcze napiszę, że zwycięzca podsumowania roku zdobył 146 punktów, drugie miejsce zdobyło 145, a trzecie... 144!!
co prawda zdarzyło się już kiedyś, że zwycięzca pokonał drugie miejsce najmniejszą możliwą różnicą, ale jeszcze nigdy trzecie miejsce nie straciło do pierwszego jedynie dwóch punktów!
13.01.2019 04:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #42
RE: piosenka 2018 roku
1.2.3 = S.U.T? Icon_razz

cały rok słuchania, ustawiania, przestawiania, wklejania...
sumujesz i 1,2 punkty różnicy Icon_wink2
normalnie jak setne sekundy, jak w F1. Icon_razz
tylko tu jest wg mnie nieco inaczej, bo wygrała cała trójka.

aż sobie tego U2 posłucham Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
13.01.2019 05:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
RE: piosenka 2018 roku
Yacy napisał(a):normalnie jak setne sekundy, jak w F1. Icon_razz
co nie? Icon_smile2
Yacy napisał(a):tylko tu jest wg mnie nieco inaczej, bo wygrała cała trójka.
zgadzam się Icon_smile2.
Yacy napisał(a):aż sobie tego U2 posłucham Icon_smile2
najwyższa pora Icon_wink2. szczególnie że... U2 nie jest na trzecim! ale na razie tylko tyle.
13.01.2019 08:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #44
RE: piosenka 2018 roku
ku3a napisał(a):i pomyślałem, że to jakaś straszna kupa, jakieś "dicho". czyli do kosza, szkoda. i dlatego mógłby się tu nigdy nie znaleźć
no widzisz - jak to czasami pierwsze wrażenie jest mylne. Nie takie disco straszne jak je malują. Wiele piosenek, o których można powiedzieć, że to disco czy kupa w rzeczywistości są bardzo dobre. Tylko nasze uprzedzenia czasami nie pozwalają docenić danego utworu.

ku3a napisał(a):U2 nie jest na trzecim! ale na razie tylko tyle.
a "Tamagotchi" jest na pierwszym Icon_razz
13.01.2019 08:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #45
RE: piosenka 2018 roku
(13.01.2019 08:05 PM)ku3a napisał(a):  
Yacy napisał(a):aż sobie tego U2 posłucham Icon_smile2
najwyższa pora Icon_wink2. szczególnie że... U2 nie jest na trzecim! ale na razie tylko tyle.
ale nie pisałem tego, że po raz pierwszy Icon_smile2 bo słuchałem razem z całą podstawową wersją. i to nawet kilka razy Icon_razz no ale niestety nadal minie nie bierze Icon_wink2 może następny album? Icon_razz

no i ja obstawiałem na 2. Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.01.2019 09:06 PM przez Yacy.)
13.01.2019 09:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #46
RE: piosenka 2018 roku
Tomekk napisał(a):Nie takie disco straszne jak je malują
zależy które Icon_wink2.
bo np. wczoraj musiałem wieczorem popracować z domu i pomyślałem, że włączę sobie jakąś muzykę. a że wszystkie płyty przeznaczone na tydzień już przesłuchałem, to włączyłem sobie telewizję muzyczną, czego prawie nigdy już nie robię. nie pamiętam która to była stacja, ale leciało jakieś top100 best euro disco Icon_wink2. i się wciągnąłem i jako tło leciało mi od miejsca bodajże 22. do końca. i leciały te wszystkie "Voyage, Voyage", "Only You", "Boys", "Maria Magdalena", "Cheri Cheri Lady" itd. Icon_mrgreen.
Yacy napisał(a):ale nie pisałem tego, że po raz pierwszy Icon_smile2
no faktycznie Icon_smile2.
Yacy napisał(a):no ale niestety nadal minie nie bierze Icon_smile2
trudno. fajnie, że słuchałeś Icon_smile2.
Yacy napisał(a):no i ja obstawiałem na 2. Icon_smile2
tak, mi chodziło bardziej o to, że skoro już piszę, to uchylę rąbka tajemnicy z wyników. ale teraz tego nie zrobię Icon_mrgreen.
13.01.2019 09:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #47
RE: piosenka 2018 roku
ku3a napisał(a):nie pamiętam która to była stacja, ale leciało jakieś top100 best euro disco
to pewne Stars TV, tam często są różne topy Icon_biggrin
13.01.2019 10:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #48
RE: piosenka 2018 roku
Dobrze, że nie mam telewizora Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
13.01.2019 11:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
RE: piosenka 2018 roku
ku3a napisał(a):ale to wynika z tego, że teraz masy głosują na przeciętne utwory, tylko dlatego, że wykonawca tak każe na facebooku.
i potem jaki przeciętniak utrzymuje się nie wiadomo ile tygodni w czołówce.
to nie te czasy, gdy głosowali tylko ci, którzy słuchali Listy i tylko na utwory.
Masz rację, chociaż wcześniej z kolei były fankluby (co prawda w ograniczonej liczbie), które robiły akcje głosowania na dane kawałki swojego ulubionego zespołu.
Nie mniej jednak wszystko było na zupełnie innym poziomie.

No to czekam na ostateczną kolejność. Skład top 3 i tak jest zaskakujący, szczególnie w przypadku Taconafide Icon_smile2 U2 z kolei od dawna nie miało dobrej passy u Ciebie na liście, a że teraz tak wyskoczyło także można uznać za małą niespodziankę. Tylko Strachy już nieco przyzwyczaiły do wysokich wyników u Ciebie na liście.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
15.01.2019 04:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
RE: piosenka 2018 roku
tadzio3 napisał(a):Masz rację
A ja mam wrażenie, że przeceniacie rolę facebooka. Na pewno jakiś wpływ ma, ale nie wydaje mi się, że aż tak duży. Wydaje mi się, że raczej słuchacze LP3 mają akurat taki a nie inny gust muzyczny.
No ale żeby to sprawdzić to muszę zajrzeć na mordoksiążkę Bradleya, Marianny (lub Nicka), Marka, Kiszków itp. Na Gagi nie, bo gdyby ona zachęcała, to by lepszy jesj utwór tak słabo sobie nie radził.
15.01.2019 04:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #51
RE: piosenka 2018 roku
"nie raj" było niezłe, przyznaję; to pierwszy numer lao, który wrzuciłem na listę Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.01.2019 06:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #52
RE: piosenka 2018 roku
Trzecie miejsce dla wykonawcy, dla którego to gigantyczny sukces. Szczególnie biorąc pod uwagę, że kompletnie się nie spodobało na początku. Ale wiadomo - skoro zwycięzca tylko 2 punkty z przodu, to zawsze jakiś niedosyt pozostanie. Ale żeby przebić wynik punktowy tego utworu trzeba zsumować wszystkie 3 bardzo dobrze i równo punktujące solowe nagrania Taco Hemingwaya ("Następna stacja", "6 zer", "Fiji"). A punkty wciąż do worka wpadają.

3. 144. Tamagotchi - Taconafide
15.01.2019 09:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #53
RE: piosenka 2018 roku
Osobiście strasznie mnie męczy autotune w tym kawałku i jakoś nie potrafię przez to przebrnąć...
Zresztą ja ogólnie nie przepadam za Taco. W tym kawałku najlepsze są fragmenty, gdzie go nie ma. NIestety jego monotonnie i strasznie szybko podawany tekst strasznie mnie zmula, owszem zdarzają się czasem ciekawe grepsy ale za rzadko jak na takie zagęszczenie wyrazów.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.01.2019 10:29 PM przez Miszon.)
15.01.2019 10:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #54
RE: piosenka 2018 roku
Jeśli chodzi o głosowanie na LP3, to w przypadku "Shallow" głosowano raczej na utwór niż na wykonawcę (co się w tym przypadku bardzo rzadko zdarza). Wcześniej idealnymi przykładami na to były CaS oraz GvF.
15.01.2019 11:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
RE: piosenka 2018 roku
Właśnie chyba niekoniecznie. Bo jak wyjaśnić dysproporcje między kolejnymi utworami tych samych wykonawców? W moim odczuciu to jest taka baza, która wystarcza na niezbyt wysokie miejsce, a reszta zależy od utworu.
16.01.2019 12:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #56
RE: piosenka 2018 roku
ku3a napisał(a):5. 111. Lives - Daron Malakian and Scars On Broadway
Faktycznie piosenka w klimacie SOD - prawdę mówiąc trudno oczekiwać, by założyciel bodaj najbardziej znanej formacji Ormiańskiej zaczął nagle grać elektropop. Wiec robi, to, co potrafi najlepiej. A że piosenka jest bardzo udana - to też trzeba odnotować. Przyznam się, że mało słucham, już takiej muzyki - a kiedyś słuchałem głównie takiej, więc zakręciła się łezka w oku. Kawałek ma dobre zmiany tempa, punkową zadziorność, niezła melodię. Kawał dobrego rocka i bardzo oryginalnego. 3,7/5,0
*oceny oczywiście wynikaja z pierwsze przesłuchania - do playlisty idą piosenki powyżej 3,5 - jako rokujące
neo01 napisał(a):Dobrze, że nie mam telewizora
Szczęściarz - przymierzam się też do tego, by iść tę drogą.

Następne odsłuchy - sukcesywnie

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.01.2019 08:23 AM przez dziobaseczek.)
18.01.2019 08:21 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
RE: piosenka 2018 roku
Drugie miejsce dla Strachów na Lachy! W 2018 roku 145 punktów, ale rok wcześniej jeszcze 31, są łącznie plasuje "Nie zakochuj się w wietrze" na 6. miejscu wśród polskich utworów w historii mojej listy!! Są tu wersy, które sprawiają, że ten utwór pozostanie ze mną na zawsze. Nie pierwszy (i mam nadzieję - nie ostatni) w historii Strachów.

2. 145. Nie zakochuj się w wietrze - Strachy na Lachy
19.01.2019 02:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #58
RE: piosenka 2018 roku
ku3a napisał(a):Nie pierwszy (i mam nadzieję - nie ostatni) w historii Strachów.

Też mam nadzieję Icon_wink Oby Grabaż jeszcze nagrywał i oby nie kazał nam czekać na kolejny materiał zbyt długo. Przechodzień to dobra płyta, ale krótka i został po niej apetyt na więcej.

No a to drugie miejsce to bardzo miła odmiana po badziewnym trzecim miejscu. Czekam na pierwsze Icon_wink

Radio Epsilon
19.01.2019 02:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #59
RE: piosenka 2018 roku
U2 po raz trzeci zwycięża w podsumowaniu roku na mojej liście (1993 - "Numb"; 1997 - "Staring at the Sun")!!! Dołącza tym samym do dotychczasowych rekordzistów - Metalliki i Luxtorpedy! Czyli znów wielkie!
A wszystko to, gdy myślałem, że zespół już nic wielkiego na mojej liście nie osiągnie... Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie wokaliza Bono, która zaczyna się w 3:20. Ona pokazuje, że Bono jednak jeszcze potrafi wykrzesać ze mnie TE emocje.
"Book Of Your Heart" ma jednak też niemało szczęścia. Gdyby rok zaczął się tydzień wcześniej, to piosenką roku zostałoby "Nie zakochuj się w wietrze", a gdyby skończył się 2 tygodnie później, to wygrałoby "Tamagotchi".
2 pierwsze miejsca są w pewien sposób ze sobą związane. Cieszę się, że są na szczycie.

1. 146. Book Of Your Heart - U2
19.01.2019 03:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
RE: piosenka 2018 roku
Cała dwudziestka:

1. 146. Book Of Your Heart - U2
2. 145. Nie zakochuj się w wietrze - Strachy na Lachy
3. 144. Tamagotchi - Taconafide
4. 118. Exist - Avenged Sevenfold
5. 111. Lives - Daron Malakian and Scars On Broadway
6. 100. Dictator - Daron Malakian and Scars On Broadway
7. 95. Shadow Of Your Love - Guns N' Roses
8. 87. Nie raj - Lao Che
9. 86. Hunger - Florence & The Machine
10. 83. Highway Tune - Greta Van Fleet
11. 82. Jeszcze cię nie ma - Tulia
12. 81. Przyjaciel strach - Poradnia G
13. 80. Spit Out the Bone - Metallica
14. 75. Krótki sznur - Strachy na Lachy
15. 69. Fiji - Taco Hemingway
16. 68. Ostatni taki dzień - Pięć Dwa
17. 67. Czerwone i bure - The Novorodkens
18. 63. Brawa dla Państwa - Nosowska
19. 60. Bartzabel - Behemoth
20. 59. Lover, Leaver - Greta Van Fleet
19.01.2019 03:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  piosenka 2023 roku ku3a 41 1 074 17.01.2024 06:00 PM
Ostatni post: ku3a
  piosenka 2022 roku ku3a 45 7 117 22.01.2023 06:46 PM
Ostatni post: ku3a
  piosenka 2021 roku ku3a 56 6 295 09.01.2022 10:22 PM
Ostatni post: tadzio3
  piosenka 2020 roku ku3a 37 3 926 13.01.2021 11:14 PM
Ostatni post: ku3a
  piosenka 2019 roku ku3a 55 8 728 26.02.2020 12:59 AM
Ostatni post: Miszon
  płyta 2018 roku ku3a 42 6 651 11.02.2019 11:54 PM
Ostatni post: tadzio3
  piosenka 2017 roku ku3a 47 36 479 11.01.2018 10:12 PM
Ostatni post: ku3a
  piosenka 2016 roku ku3a 50 15 120 21.01.2017 07:27 PM
Ostatni post: ku3a

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości