Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mój Top Trójki 2018
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
RE: Mój Top Trójki 2018
Może po prostu bardzo Ci się spodobało.
28.12.2018 05:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
RE: Mój Top Trójki 2018
Jeśli to to, to jednak 3:44 - https://www.youtube.com/watch?v=nl_nYzsdbCU
I takie rzeczy na MTV? Dziś nie do uwierzenia...
28.12.2018 06:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #43
RE: Mój Top Trójki 2018
prz_rulez napisał(a):A opublikujesz gdzieś?
mam wypisać nasze wspólne? Icon_smile
29.12.2018 11:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
RE: Mój Top Trójki 2018
Najlepiej wrzuć wszystko Icon_smile
30.12.2018 12:10 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #45
RE: Mój Top Trójki 2018
Jest na sąsiednim forum, ale wedle życzenia Icon_smile

1. Pink Floyd - HIGH HOPES
2. Cranberries, The - ANIMAL INSTINCT
3. Coldplay - THE SCIENTIST
4. Kate Bush - RUNNING UP THAT HILL
5. Brainstorm - MAYBE
6. Mamas & The Papas, The - CALIFORNIA DREAMIN'
7. Amy Winehouse - REHAB
8. Cranberries, The - ZOMBIE
9. Pixies - WHERE IS MY MIND?
10. Kansas - DUST IN THE WIND
11. Oasis - WONDERWALL
12. Edyta Bartosiewicz - OSTATNI
13. Aerosmith - CRYIN'
14. Tanita Tikaram - TWIST IN MY SOBRIETY
15. Joy Division - LOVE WILL TEAR US APART
16. HIM - JOIN ME
17. Led Zeppelin - STAIRWAY TO HEAVEN
18. Cranberries, The - ODE TO MY FAMILY
19. Tracy Chapman - FAST CAR
20. Kate Bush - WUTHERING HEIGHTS
21. Fleetwood Mac - LITTLE LIES
22. Queen - BOHEMIAN RHAPSODY
23. Patrick Swayze - SHE'S LIKE THE WIND
24. U2 - WITH OR WITHOUT YOU
25. Oasis - DON'T LOOK BACK IN ANGER
26. Bon Jovi - ALWAYS
27. A-HA - TAKE ON ME
28. Boomtown Rats, The - I DON'T LIKE MONDAYS
29. Alan Parsons Project, The - EYE IN THE SKY
30. Aretha Franklin - RESPECT
31. Alanis Morissette - IRONIC
32. A-HA - SUMMER MOVED ON
33. Fool's Garden - LEMON TREE
34. Pink Floyd - WISH YOU WERE HERE
35. Placebo - THE BITTER END
36. Radiohead - CREEP
37. Offspring, The - WHY DON'T YOU GET A JOB?
38. R.E.M. - LOSING MY RELIGION
39. Manfred Mann - DO WAH DIDDY DIDDY
40. Jeanette - POR QUE TE VAS?
41. ABBA - DANCING QUEEN
42. Cure, The - FRIDAY I'M IN LOVE
43. Fleetwood Mac - SEVEN WONDERS
44. Republika - BIAŁA FLAGA
45. Sinead O'Connor - NOTHING COMPARES 2 U
46. Kajagoogoo - TOO SHY
47. Annie Lennox - NO MORE I LOVE YOU'S
48. Cranberries, The - WHEN YOU'RE GONE
49. Edyta Bartosiewicz - JENNY
50. Kasia Kowalska - JAK RZECZ
51. Tori Amos - A SORTA FAIRYTALE
52. Starship - WE BUILT THIS CITY
53. Nena - IRGENDWIE, IRGENDWO, IRGENDWANN
54. Daft Punk - GET LUCKY
55. Damien Rice - THE BLOWER'S DAUGHTER
56. Cure, The - JUST LIKE HEAVEN
57. Toto - AFRICA
58. Reamonn - SUPERGIRL
59. New Order - BLUE MONDAY
60. Dido - HERE WITH ME
61. Tracy Chapman - BABY CAN I HOLD YOU
62. Janis Joplin - PIECE OF MY HEART
63. Porcupine Tree - LAZARUS
64. Stereophonics - MAYBE TOMORROW
65. Madonna - LIKE A PRAYER
66. Manic Street Preachers - IF YOU TOLERATE THIS YOUR CHILDREN WILL BE NEXT
67. Shania Twain - THAT DON'T IMPRESS ME MUCH
68. Sigur Rós - SAEGLÓPUR
69. Extreme - MORE THAN WORDS
70. Cyndi Lauper - TRUE COLORS
71. Nirvana - SMELLS LIKE TEEN SPIRIT
72. Simon and Garfunkel - THE SOUND OF SILENCE
73. Metallica - WHISKEY IN THE JAR
74. Sheryl Crow - ALL I WANNA DO
75. Madonna - LA ISLA BONITA
76. Edyta Bartosiewicz - SEN
77. Madonna - FROZEN
78. Jeff Buckley - HALLELUJAH
79. Vanessa Paradis - JOE LE TAXI
80. INXS - NEED YOU TONIGHT
81. Eva Cassidy - FIELDS OF GOLD
82. Goo Goo Dolls - IRIS
83. White Stripes, The - SEVEN NATION ARMY
84. Spin Doctors - TWO PRINCES
85. Fugees, The - KILLING ME SOFTLY WITH HIS SONG
86. Eurythmics - THERE MUST BE AN ANGEL (PLAYING WITH MY HEART)
87. Garbage - I THINK I'M PARANOID
88. Pet Shop Boys - IT'S A SIN
89. No Doubt - DON'T SPEAK
90. Maanam - CYKADY NA CYKLADACH
91. Pretenders, The - DON'T GET ME WRONG
92. Soft Cell - TAINTED LOVE
93. Cyndi Lauper - TIME AFTER TIME
94. 4 Non Blondes - WHAT'S UP
95. Smiths, The - THIS CHARMING MAN
96. Within Temptation - MEMORIES
97. Adele - SOMEONE LIKE YOU (live)
98. PJ Harvey - THE GLORIOUS LAND
99. Alannah Myles - BLACK VELVET
100. Kasia Kowalska - A TO CO MAM
30.12.2018 12:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #46
RE: Mój Top Trójki 2018
Cóż, i tak jest bardziej w duchu Trójki.
30.12.2018 12:17 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
RE: Mój Top Trójki 2018
I bardzo dobrze, wszak to trójkowy top.
Jeżeli czegoś nie zgubiłem to z nim mam 6 wspólnych.
30.12.2018 12:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 649
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #48
RE: Mój Top Trójki 2018
Nie znalazłem lepszego miejsca, ale znając wyniki kolejnego topu potrzebuję dać upust swoim odczuciom.
Kolejny rok to samo. O ile rozumiem zwycięstwo w topie, można to też tłumaczyć popularnością filmu Icon_wink tak nie rozumiem reszty zestawienia.
Dlaczego dla ludzi muzyka to tylko gitary? Dlaczego liczą się tylko utwory z lat 60-90 XX wieku? Wcześniej świat nie istniał? A potem to tylko kupa? I to upatrzenie sobie utworów o bólu i cierpieniu... głosujący upatrzyli sobie te pseudoalternatywne smęty i będą głosować na nie do bólu. Może nazwijmy ten top „lista przyśpiewek o schodach do nieba i bólu egzystencji”?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2019 02:25 AM przez mike.)
02.01.2019 02:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #49
RE: Mój Top Trójki 2018
mike napisał(a):Dlaczego dla ludzi muzyka to tylko gitary?
nie dla wszystkich; to akurat takie towarzystwo; nie ma co po raz kolejny płakać nad tym samym Icon_wink ja zrobiłem tak, jak chciałem: zagłosowałem na swoje i nie słuchałem Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.01.2019 02:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #50
RE: Mój Top Trójki 2018
(02.01.2019 02:00 PM)AKT! napisał(a):  
mike napisał(a):Dlaczego dla ludzi muzyka to tylko gitary?
nie dla wszystkich; to akurat takie towarzystwo; nie ma co po raz kolejny płakać nad tym samym Icon_wink ja zrobiłem tak, jak chciałem: zagłosowałem na swoje i nie słuchałem Icon_wink

Nic dodać, nic ująć.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
02.01.2019 03:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 503
Dołączył: Aug 2008
Post: #51
RE: Mój Top Trójki 2018
Ja słuchałem półtorej godziny. A że top ogranicza się do lat 1967-1994, z małymi wyjątkami, wciąż mnie dziwi. Zwłaszcza że lata mijają i jakoś nie dochodza rzeczy po 1994, jakby głosowały te same osoby co 25 lat temu.
Ale szukam pozytywow: Sinatra, A-ha, Bowie.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
02.01.2019 03:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 649
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #52
RE: Mój Top Trójki 2018
Szkoda.. ja szczerze mówiąc wciąż wierzę w rozkruszenie tego betonowego zestawienia. Na przykład w holandii w analogicznym zestawieniu znalazło się wiele utworów wydanych po 2000 roku. Nawet trochę muzyki jazzowej, funkowej i elektronicznej załapało się do "setki". U nas brakuje takiego złotego środka Icon_sad
"AKT!" na kogo głosowałeś?
02.01.2019 04:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #53
RE: Mój Top Trójki 2018
Miszon napisał(a):lata mijają i jakoś nie dochodza rzeczy po 1994
Może dlatego, że jak coś się już tam pojawi (Gotye, Adele) to zaraz ma masę hejtu tylko za to, że stało się przebojem?
02.01.2019 04:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 503
Dołączył: Aug 2008
Post: #54
RE: Mój Top Trójki 2018
Ano właśnie, jak poradziły sobie te 2-3 utwory po 2000 (Adele x2, Gotye)? Swego czasu były zwiastunem że może jednak przyjdzie jakaś zmiana.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2019 05:28 PM przez Miszon.)
02.01.2019 05:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 076
Dołączył: Dec 2009
Post: #55
RE: Mój Top Trójki 2018
Z roku na rok raczej coraz gorzej sobie radzą, szczególnie Gotye.
A co powiecie na taką rzecz: Adele została dodana w wersji live i to nie ze swoim największym przebojem. No kurczę, toż to czysty sabotaż względem szans na pojawienie się nowszych utworów. Chociaż właściwie... okazuje się, że to raczej było pokłosie wielkiego sukcesu na LP3, tak oczywiście jak w przypadku Gotye - i widocznie te utwory nie przetrwały jako ponadczasowe.
Jest i inna kwestia, o której pisałem podczas komentowania Topu. Otóż z roku na rok liczba głosujących raczej rośnie niż się zmniejsza, w tym roku było grubo ponad milion głosów (chyba że coś pomyliłem, ale raczej nie głosujących). Tak więc nie jest to jakaś elitarna grupka ludzi, która głosuje tylko na kanoniczne utwory muzyki rockowej, co roku dochodzą nowi głosujący i prawdopodobnie większość to osoby młode. Pytanie: dlaczego zatem głosują na tak stare utwory, których właściwie nie mają prawa pamiętać? Odpowiedź moim zdaniem jest prosta. Ktoś ich kiedyś zachęcił do słuchania Topu, a może usłyszeli o nim podczas LP3 i postanowili posłuchać. Znali niewiele, ale za rok znów posłuchali i jakoś duża część utworów już robiła się znajoma, zaczęła się podobać. No tak to, stety-niestety bardzo często działa (wiem to też z konkretnych przykładów maili czytanych na antenie oraz swojego własnego Icon_wink ) . Tak więc to jest takie zamknięte koło: słuchamy przez te wszystkie lata mniej więcej 100-120 tych samych kawałków i siłą rzeczy one zdobywają największe uznanie w kolejnych latach. Pewnie też wiele osób poznających dopiero muzykę sobie myśli: skoro są w Topie, to pewnie to wartościowe rzeczy. Do tego dochodzą bardzo silnie działające fankluby, przede wszystkim Pink Floyd, który umieszcza na wysokich pozycjach w setce niemal wszystko, co jest w propozycjach. Plus oczywiście kwestie okolicznościowe, najczęściej wpisujące się w ten ponury nastrój większości utworów, czyli odejście w zaświaty danych artystów (w sumie może dobrze, bo inaczej raczej nie byłoby M. Jacksona czy Bowiego).
Chyba jedynym realnym rozwiązaniem, o którym pisał inny forumowicz, jest prezentacja większej ilości utworów, na przykład 200 (skoro Holendrzy mogą 2000, to czemu my nie możemy choć 1/10 z tego?). Wówczas z pewnością pewne zmiany by nastąpiły.
Inna rzecz to ograniczenie możliwości głosowania do tyko 1 kawałka danego artysty, ale to na pewno nie przejdzie, więc nie ma o czym mówić.
Jedno jest pewne, zwiększenie liczby głosów do 100 nie było dobrym pomysłem, paradoksalnie trochę, im więcej ma się głosó do dyspozycji, tym raczej bardziej betonuje to zestawienie, bo często pewnie to wygląda tak: zagłosuję na swoje ulubione rzeczy, zostało mi trochę głosów, no to wesprę jeszcze paru gigantów i teraz te ulubione będą dość różne, a giganci są ci sami, więc nic dobrego z tego raczej nie może wyjść.
Osobiście uważam, że np. takiemu "Frozen" miejsce w Topie należy się jak psu buda, podobnie chociażby Whitney Houston, a z rockowego podwórka The White Stripes. Podobnie uważam co do Jamesa Browna czy Kate Bush. Jednak, mimo wszystko, ciężko byłoby wybrać jakiś bardziej "doniosły" kawałek z ostatnich 10 lat powiedzmy. Już łatwiej jest w przypadku polskiego podwórka ("Gdybym" albo "Idzie wiatr"). Mam wrażenie że jest tak dlatego, ze jednak muzyka staje się coraz bardziej wtórna i mało odkrywcza, ale to jest normalna rzecz, nie zarzut bynajmniej. Oczywiście można sobie wyobrazić "Get Lucky" albo "Happy" w Topie, ale czy nie brzmiałoby trochę... słabo?

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2019 07:21 PM przez neo01.)
02.01.2019 07:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #56
RE: Mój Top Trójki 2018
neo01 napisał(a):Adele została dodana w wersji live
a pamiętasz tę 'manianę' na LP3 z tą wersją live 'Someone Like You'? Icon_lol
02.01.2019 07:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 076
Dołączył: Dec 2009
Post: #57
RE: Mój Top Trójki 2018
No właśnie to zostało dodane do propozycji w Topie i ze 2-3 razy było obecne, masakra.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2019 07:39 PM przez neo01.)
02.01.2019 07:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #58
RE: Mój Top Trójki 2018
Chodzi mi o obecność tej wersji na samej liście cotygodniowej: po tym jak wersja studyjna spadła po tygodniu czy dwóch dodano live, żeby się zrehabilitować, i pewnie stąd obecność takiej wersji na TWC, bo przecież 'taka się spodobała słuchaczom' Icon_biggrin
02.01.2019 07:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 076
Dołączył: Dec 2009
Post: #59
RE: Mój Top Trójki 2018
No tak, dokładnie. Nie było myślenia trochę bardziej horyzontalnego, czy choćby logicznego, tylko jak cepy: wrzucamy to co było dużo razy na liście. A że był to ostatni singiel z płyty, to był najdłużej (wcześniej bywały nawet 3 Adele, więc siłą rzeczy głosy się rozkładały), choć wcale to nie był jej największy przebój.

WOLNE MEDIA!!!
02.01.2019 07:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #60
RE: Mój Top Trójki 2018
Cytat:Otóż z roku na rok liczba głosujących raczej rośnie niż się zmniejsza, w tym roku było grubo ponad milion głosów (chyba że coś pomyliłem, ale raczej nie głosujących).

Milion głosów to jakieś 10 tysięcy głosujących, zakładając, że każdy wyczerpał cały magazynek. Mogło to być więc 20k głosujących. Oczywiście, że nie mowa tu o żadnej elicie - Trójka to nadal jedna z najpopularniejszych stacji w Polsce i ma swój wpływ na gusta słuchaczy, a poza tym to oczywiste, że Pink Floyd, Deep Purple i tym podobne zespoły są u nas popularne.

Cytat:Mam wrażenie że jest tak dlatego, ze jednak muzyka staje się coraz bardziej wtórna i mało odkrywcza, ale to jest normalna rzecz, nie zarzut bynajmniej.

Jeśli nowej muzyki szuka się stale w tych samych ramach gatunkowych, to i tak jest. Icon_razz2 Patrząc na swoje podsumowanie 2018, to w sumie pełno mam rzeczy dość mocno nawiązujących do muzyki sprzed 10, 15, 20 lat, ale owej muzyki w sumie w Trójkowym top WC i tak nie ma.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
02.01.2019 08:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mój Top (Już Nie) Trójki 2020 prz_rulez 5 498 31.12.2020 08:46 PM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości