Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 120 (22.03.09)
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 399
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
Listoholik napisał(a):
saferłel napisał(a):Doves [...] odkryłem w nich drugie Elbow
kajman napisał(a):Nigdy bym nie wpadł, że można ten utwór porównywać do tego, co tworzy Elbow, chyba, że są jakieś kawałki Elbow, których nie znam
1. znam cała dyskografię ELBOW i całą dyskografię DOVES, i myślę, że bardzo blisko tym zespołom do siebie Icon_smile2
2. nie wiem, jak można się wypowiadać nie znając tematu (tu mowa o kajmanie)
3. ale tego, co piszę kajman, ja już w ogóle nie biorą pod uwagę, jego opinie są tak aktualne jak śnieg z 1978 roku Icon_razz2
1. A ja nie znam całej dyskografii Elbow, a Doves to przypuszczalnie tylko dwa utwory (Black And White Town musiało podobać mi się znacznie bardziej, bo jest w moim archiwum), ale...
2. ...wypowiadałem się o konkretnym jednym utworze porównując go ze znanymi mi utworami Elbow. I tylko to zrobiłem. Jakbym napisał, że Jest ciemno nie przypomina mi UmmyGummy, to by wcale nie oznaczało, że uważam, że Feel nie przypomina Floydów (przy założeniu, że z repertuaru PF znam tylko UG).
3. Akurat pojęcie aktualne w stosunku do pojęcia opinia jest zaskakujące. Można określić, że są dziwne, że kontrowersyjne, że kłócą się ze zdrowym rozsądkiem, ale że są nieaktualne to brzmi bardzo dziwnie.
23.03.2009 08:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 399
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):skąd takie wnioski wysnuwasz? Bo według mnie nie masz żadnych podstaw.
saferłel, wytłumacz Mu, bo ja nie mam sił Icon_razz2
Jak brakuje argumentów, to się używa takich retorycznych chwytów.
23.03.2009 08:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 399
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
saferłel napisał(a): Napisałeś, że jest wielkie zapotrzebowanie czyli że zespoły experymentując nie grają tego, co chcą i co mają do powiedzenia tylko starają się tworzyć na zapotrzebowanie.
Nie...napisałem, że ludzie coraz częściej chcą właśnie nietypowej formuły muzyki jaką gwarantują pewne zespoły i świeżości, absolutnej świeżości. Zbyt daleko idące wnioski wyciągasz. Nic nie pisałem, że zespoły przez eksperyment porzucają swoje ścieżki i jest to pod publiczkę. Oni robią to sami dla siebie - a ludzie po prostu kochają to i potrzebują więcej takich pozytywnych rzeczy, niż muzyki która ich dookoła otacza w 85%.
Masz rację, trochę przeinterpretowałem Twoją wypowiedź, pewnie dlatego, że ja tak właśnie uważam. Sądzę, że experymentowanie jest dla niektórych wykonawców sposobem na zaistnienie albo utrzymanie się na rynku muzycznym i że w nielicznych tylko przypadkach wynika z potrzeby. Jeżeli wykonawca czuje taką potrzebę i podporządkowuje go wyższemu celowi, jakim jest dobra muzyka, to jest bardzo dobrze. Ale słyszę muzykę, w której poza experymentem i udziwnieniem nic nie ma i według mnie nie jest to dobra droga. I jeszcze jedno, co mi umknęło wcześniej: nowatorstwo może też przejawiać się w małych kroczkach i nie trzeba wszystkiego przewracać do góry nogami. Beatlesi też nie nagrali Białego albumu po Please please me, a po drodze był między innymi Revolver. Oni są przykładem właśnie takiego nowatorstwa jakie cenię - pop pierwsze tworzyli znakomitą muzykę, a nowe środki wyrazu wynikały z potrzeb. I nikt wtedy od nich tego nie żądał - mogli grać do końca życie rock'n'rolla i tak byliby gwiazdami; no ale zastanawiam się, jak by teraz wyglądała muzyka.
23.03.2009 08:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #24
 
PJ na szczycie. Mnie az tak nie wzięła i pewnie nie weźmie. Podobnie z YYY. Czuję niedosyt. Trochę mi brakuje pazura w "Zero". Placebo wysoko debiutuje. To już kolejna lista, na której widzę ich mocne wejście. Cieszy debiut Doves Icon_smile2
24.03.2009 02:21 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
przede wszystkim trzymam kciuki za Twą pracę dla muzyczna.pl Icon_exclaim super, że już zacząłeś coś robić półprofesjonalnie na tym polu. nie ma co czekać! będę śledzić Icon_smile2. o Twoje pisanie się absolutnie nie martwię, a kciuki trzymać mogę jedynie za to, byś zawsze miał odpowiednio dużo czasu, by pisać teksty na takim poziomie, który będzie Cię zadowalał. jeszcze raz - trzymam kciuki i, jako odbiorca, cieszę się Icon_biggrin3.

nie twierdzę, że "Battle For The Sun" to przełom i nowe spojrzenie na muzykę Icon_smile2. po prostu strasznie mnie kręci ten numer i bardzo się cieszę, że tak ładnie debiutuje. i również mam nadzieję, że na albumie znajdą się nagrania wytyczające grupie nowe ścieżki. póki co, cieszę się nowym singlem Icon_smile2.
"Pandemonium" debiutuje zgodnie z planem Icon_wink2. za tydzień będzie pasjonująca walka Icon_smile2.
a, no właśnie, jakie tam "za tydzień" Icon_mrgreen .
Armia jeszcze o krok do przodu! Icon_smile2 nie liczę już na więcej, bo już jest znacznie więcej niż się spodziewałem Icon_smile2.
hurra, "Wrong" w 40-ce Icon_wink2.
"Carolina" jeszcze przeżyła Icon_smile2.
27.03.2009 01:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
Racja, najbardziej brakuje mi czasu, bo pomysły i chęci zawsze się znajdą, ale jakoś staram się dawać radę Icon_wink

Armia się faktycznie rozepchała niesamowicie na czele, ale teraz jak sam zauważyłem będzie sporo zamieszanie w czołówce, bo i Pandemonium i Placebo i kilka numerów co schodzą się gdzieś z dalszych miejsc. Statecznie na pewno nie będzie.

Dziś zaczynam robić listę nową, jak zdrówko pozwoli to będzie jeszcze dziś wieczorem, ale niektórzy pewnie ją poznają tydzień po opublikowanie Icon_biggrin3

Cieszę się, że DLP to chyba jedyne miejsce gdzie ktoś cieszy się ze stosunkowo słabej (biorąc pod uwagę moje kontakty z DM) pozycji Wrong. Na innych listach to nawet niezadowolenie i zdziwienie towarzyszy tej kompozycji gdy jest w top 5 Icon_mrgreen
Można jednak napisać, że Wrong już nie jest po Wrong stronie listy. Granica 40 pękła.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.03.2009 02:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #27
 
Myślę, że jest jasne że zgadzam się z kajmanem w dyskusji tu poruszanej, więc nie będę już tego komentował.

Fajnie, że piszesz i że zacząłeś to robić dla jakiegoś serwisu, który sam się zajmie promocją. [Przez co pewnie więcej osób przeczyta Twoje artykuły.] Icon_smile2
Zdaje się, że ja nigdy nie komentowałem Twojego pisania, więc teraz to zrobię. Icon_smile2
Ogólnie misie podoba, ale czasem są dla mnie przesadzone, zbyt teatralne... Ja nie czuję tego co Ty słuchając utworów, które opisujesz i w związku z tym nie czytam wszystkiego co piszesz. Wybieram tylko opisy takiej muzyki, która misie podoba. I one mi raczej odpowiadają. Icon_smile2
[Dałeś link do muzycznej z przecinkiem, co powoduje że nie działa.]

Za co Emi ma spotkać taka kara?

O muzyce w nowym notowaniu. Icon_wink2
27.03.2009 05:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
Ok, nie spodziewałem się wcale, że ty lub Rafał zmienicie nagle barwy klubowe i staniecie ty po mojej, a on po kajmana stronie Icon_biggrin3 Jesteśmy z różnych środowisk, ale co najważniejsze, nie jest to wcale spowodowane różnicą pokoleń!!

EMI musi zawisnąć za błędy jakie robi w dystrybucji krążków i promowaniu niektórych artystów. Już dawno mam do nich takie nastawienie, ale ostatnio nasiliło się to jeszcze bardziej...


Co do opisów, to widocznie wzoruje się na popularnym w okresie renesansu toposie Teatru Icon_mrgreen

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.03.2009 06:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #29
 
saferłel napisał(a):Jesteśmy z różnych środowisk, ale co najważniejsze, nie jest to wcale spowodowane różnicą pokoleń!!
I to jest świetne. Icon_biggrin3
27.03.2009 06:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 866
Dołączył: Aug 2007
Post: #30
 
No to czekam aż któryś ze znanej mi już nowej trójki DM pojawi się u Ciebie na liscie! Icon_mrgreen
Ciekawa jestem w jakich obszarach listowych /czytaj: jak wysoko/ można się spodziewać tej nowości Icon_smile2
29.03.2009 12:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
Przez te forumowe forum wszystko wyjaśni się dopiero jutro Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.03.2009 10:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości