Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #189
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
Artur.O napisał(a):No ale chyba nie dlatego, że miała dobrą sprzedaż?
Raczej dlatego, że single były interesujące.
Artur.O napisał(a):A jaka to jest ta węgierska optyka?
Tak naprawdę dopiero zaczynam odkrywać jej pełnię.
Artur.O napisał(a):Nie rozumiem xD
Chodzi o wygórowane oczekiwania.
Artur.O napisał(a):Bo nikt się nie upiera o ich wyjątkowości, zresztą o tych wykonawcach już się wypowiadałem. Od TT ledwo uzbierałem te 10 piosenek... A w ogóle to czemu ta trójka jest stale wrzucana do jednego worka? Protestuję przeciwko takiemu apartheidowi muzycznemu!
Komentarz o apartheidzie pominę, ale co do pierwszego zdania - no właśnie! Dlaczego od nich się jej nie oczekuje, a oczekuje się od na przykład Ákosa? O to w tym wszystkim chodzi.
Artur.O napisał(a):Nie chcę się nazywać idiotą, ale chyba tylko idiocie trzeba tłumaczyć, że nowy gatunek powstaje na bazie inspiracji innymi gatunkami, wykształcając z tego nową jakość.
I właśnie o to mi w tym wszystkim chodziIcon_exclaim
Muzyka w każdym kraju przechodzi przez filtr kulturowy i językowy. Przez strukturę języka, przez stosowanie - albo i nie - rymów, przez tematykę tekstów, przez doświadczenia dziejowe i wiele innych. I zawsze będzie brzmieć inaczej. No, chyba że ktoś miał od lat bezpośredni kontakt również z inną kulturą, urodził się w niej bądź jest genialnym imitatorem, przy czym to ostatnie zdarza się niezwykle rzadko. Dlatego uważam, że nie jest w porządku pisać, że ktoś jest czyjąś kopią (teraz się kajam, bo mi się to zdarzało, ale raczej w kontekście konkretnych utworów, a nie całych dyskografii).
Teraz mnie rozumiesz?
29.01.2019 12:38 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai - prz_rulez - 29.01.2019 12:38 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości