Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2018)
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 061
Dołączył: Dec 2016
Post: #14
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2018)
(30.12.2018 04:31 PM)Tomekk napisał(a):  Ja uważam, że pod wieloma względami polska muzyka rozrywkowa jest ciekawsze niż ta zza granicy
Myślę, że możemy tak uważać głównie z tego powodu, że polską muzykę znamy w dużo większym stopniu niż zagraniczną, szczególnie patrząc na fakt, że tutaj na forum znajduje się wielu koneserów, którzy potrafią wygrzebać bardzo niszowe zespoły grające dobrą muzykę, na które w innym przypadku byśmy nie trafili.
Ogólnie bardzo fajny temat na jakąś dłuższą dyskusję Icon_wink

(30.12.2018 04:31 PM)Tomekk napisał(a):  Teraz każdy ma dostęp do całej płyty - na Spotify czy Deezer i bez problemu może sobie odsłuchiwać do woli
Fakt, ale bardziej chodzi mi o playlisty tworzone przez ekspertów w siedzibach serwisów streamingowych. Umieszczenie na takiej playliście (gdzie umieszcza się tylko nowości) gwarantuje dużą popularność i szeroki zasięg. Trafiłem kiedyś na bardzo ciekawy felieton na ten temat i muszę przyznać, że skłoniło mnie to do głębszych przemyśleń. Efektem tego typu działań jest widoczny spadek popularności każdego kolejnego wydawanego singla.

(30.12.2018 04:31 PM)Tomekk napisał(a):  dla mnie to chyba najlepsza piosenka Natalii
Dla mnie też Icon_cool

(30.12.2018 04:31 PM)Tomekk napisał(a):  Masz rację, te piosenki są intrygujące i wyróżniają się od innych mainstreamowych, popowych numerów. Mnie jednak zachwyciło tylko "For You"
Też zależy jak bardzo "intrygującą" muzykę preferujesz. Mnie najbardziej chyba kupiła Tove Lo sprzed roku, która idealnie wpisała się w klimat filmu


(31.12.2018 01:58 AM)Szymek79 napisał(a):  wszystkie miałem na liście ale na tyle dużej kariery u mnie nie zrobiły aby wejść do podsumowania roku
Szkoda trochę "Broken", Jessie, Jamesa, Shawna i "Valentine" Icon_sad

(31.12.2018 01:58 AM)Szymek79 napisał(a):  trochę nisko no i chyba wielkiej tajemnicy nie zdradzę, że u mnie się też pojawi
Ona też boleśnie przekonała się o klątwie przełomu lat Icon_razz2
Poza tym szybko mi się znudziło to nagranie

(31.12.2018 01:58 AM)Szymek79 napisał(a):  Taylor całą swoją karierę z tym nagraniem zakończyła w 2017 roku
U mnie właśnie zaczęła w ostatnich miesiącach 2017, a ostatnie podrygi miała w na początku tego roku

(31.12.2018 01:58 AM)Szymek79 napisał(a):  jeśli chodzi o eurowizyjne utwory to mamy zdecydowanie różny gust ale i tak mnie bardzo cieszy, że aż 3 utwory z konkursowej stawki pojawiają się w twoim zestawieniu
Ekhm, chyba 4? Icon_wink
Gdybym zrobił Top200 to jeszcze kilka innych by się załapało. Saara Aalto, The Humans, ZiBBZ i Mikolas Josef byli blisko, ale ostatecznie nie wyszło

(31.12.2018 01:58 AM)Szymek79 napisał(a):  obok duetu z Seleną zdecydowanie mój ulubiony utwór Charliego
Mi właśnie duet z Seleną się nie podobał. Ale za to duet z Meghan już tak

(31.12.2018 01:58 AM)Szymek79 napisał(a):  udany powrót Kanadyjki no i strasznie dużo punktów już natrzaskała u ciebie, że aż tak wysoko wylądowała
Całkiem sporo, ale w podsumowaniu punktowym będzie trochę niżej. Tutaj rządzą moje własne przemyślenia po 12 miesiącach Icon_razz2

(31.12.2018 01:58 AM)Szymek79 napisał(a):  udany powrót szwedzkich sióstr no i muszę przyznać, że zaskakująco wysoko u ciebie a w podsumowaniu jeszcze drugi singiel, któremu w ostateczności nie dałem szansy czego trochę żałuję muszę przyznać
Ten drugi singiel to jeszcze z 2017, ale u mnie karierę robił prawie rok po debiucie Icon_wink


(31.12.2018 04:04 AM)kolej_grzesiek napisał(a):  Ojj, dużo tego
Chyba nawet więcej niż rok temu Icon_lol

(31.12.2018 04:04 AM)kolej_grzesiek napisał(a):  A tu będę musiał chyba nadrobić zaległości
Zdecydowanie polecam, jeden z najlepszych włoskich numerów tego roku



#20
Toni Braxton - Long As I Live

[Obrazek: Ifjfc93.jpg]

Na rynek muzyczny powróciła po prawie czteroletniej przerwie i pokazała młodszym koleżankom gdzie ich miejsce wydając świetny album, chyba najlepszy w swojej karierze. Oto drugi singiel go promujący, czyli ładna ballada z elementami starego, dobrego r'n'b, wprost wyjętego z późnych lat '90. Zdecydowanie jeden z najciekawszych tegorocznych powrotów do przeszłości. Straszna szkoda, że utwór został tak niedoceniony na światowym rynku muzycznym, a zwłaszcza w USA, gdzie kiedyś królowały takie melodie (chociaż z drugiej strony, Toni zdobyła z tym utworem szczyt listy Adult R&B Songs, więc nawet nie ma tragedii)



#19
Benjamin Ingrosso - Dance You Off

[Obrazek: ajZZBC8.jpg]

Zdecydowanie najlepsza propozycja na tegorocznej Eurowizji. Pomimo, że sam na początku nie byłem do Benjamina przekonany, gdy wygrał Melodifestivalen, a utwór pomimo otrzymania ogromnej ilości głosów od jury, został mocno niedoceniony przez widzów (do dzisiaj nie mogę zrozumieć dlaczego). Samo w sobie nagranie brzmi świetnie, a opublikowana kilka tygodni później rozszerzona wersja dodaje mu jeszcze większego uroku. Do tego należy dodać świetny występ Benjamina, który dzięki świetnym efektom i genialnej choreografii zmiótł i zmiażdżył całą konkurencję w kategorii wizualnej.



#18
Kasia Nosowska - Nagasaki

[Obrazek: oeOTi82.jpg]

Powrót Kasi Nosowskiej, wokalistki zespołu Hey, z nowym solowym albumem był bezsprzecznie jednym z najlepszych powrotów tego roku. Kasia po raz kolejny udowodniła, że doskonale odnajduje się w bardziej "młodzieżowych" gatunkach. "Nagasaki" będące drugim singlem promującym nowym album jest flirtem piosenkarki z hip-hopem i elektroniką, które idealnie komponują się z autobiograficznym tekstem. No i do tego klip będący prawdziwym arcydziełem i jednym z najlepszych klipów tego roku, jeśli nie najlepszym.



#17
Shoshana Bean - Remember the Day

[Obrazek: cnlMeyq.jpg]

Zaproponowane mi kilka miesięcy temu przez Spotify'a nagranie jednej z najpopularniejszych jazzowych i broadwayowskich wokalistek na amerykańskim rynku muzycznym. Pokochałem od pierwszego odsłuchu i do dzisiaj wręcz uwielbiam co widać było po wynikach Shoshany na liście i tak wysokiej pozycji w rocznym podsumowaniu. Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał - zdecydowanie polecam jak najszybciej nadrobić zaległości. Warto!



#16
Paola Turci - Eclissi

[Obrazek: W2E8o7k.jpg]

Jeden z utworów promujących reedycję najnowszego wydawnictwa jednej z div włoskiej estrady, Paoli Turci. W zeszłym roku z jednym ze swoich nagrań odnosiła wielkie sukcesy na mojej liście docierając nawet do podium, ale w tym roku poszła o krok dalej zdobywając szczyt i pozostając na nim przez trzy tygodnie. Jedno z najciekawszych nagrań jakie otrzymaliśmy w tym roku ze względu na swój niepowtarzalny i tajemniczy klimat. Idealnie nadawałby się na ścieżkę dźwiękową do jakiegoś dobrego i ciekawego filmu.



#15
Kryštof - Zůstaň tu se Mnou (Za Sny)

[Obrazek: N3UXlTl.jpg]

Zasłyszany podczas tegorocznego wyjazdu do Czech, od razu skradł moje serce. Genialny utwór w stylu starego, dobrego rocka, wykonywany przez jeden z najpopularniejszych lokalnych zespołów. Był ze mną przez całą wiosnę i do dzisiaj bardzo chętnie do niego wracam. Oby przyszłe lata przyniosły jeszcze więcej tego typu świetnych numerów, bo ostatnio jest ich zbyt mało jak na mój gust.
No i mała ciekawostka - to pierwszy czeskojęzykowy numer jeden na mojej liście Icon_razz2



#14
Carrie Underwood - Cry Pretty

[Obrazek: sdh67Uf.jpg]

Powrót na który od dawna czekałem i się nie zawiodłem. Jak zwykle bezbłędna Carrie Underwood wróciła z przytupem na rynek muzyczny wypuszczając nowy singiel będący emocjonalną power balladą z bardzo osobistym tekstem i ślicznym teledyskiem. Co prawda po albumie wydanym kilka miesięcy później spodziewałem się więcej, ale nie jest źle. Przynajmniej pierwszy singiel wyszedł genialny.



#13
Halsey - Alone

[Obrazek: VOsK35g.jpg]

Na początku po prostu mi się podobał, ale z każdym kolejnym odsłuchem punktował u mnie coraz bardziej. Bardzo dobry popowy banger ze świetnym klipem i zupełnie niepotrzebnie dodanymi raperami - wersja albumowa zdecydowanie lepsza. Liczę, że w przyszłości Halsey będzie wydawać więcej tego typu utworów, bo właśnie w takich klimatach lubię ją najbardziej.



#12
Imagine Dragons - Natural

[Obrazek: LPwBZGP.jpg]

Bezsprzecznie najlepszy z ich kawałków w ostatnich latach i jeden z najlepszych w całej karierze. Bardzo mocny utwór z wyraźnym rockowym pazurem, który, przynajmniej dla mnie, wydaje się o lata świetlny lepszy od miałkiego grania, jakim ostatnio nas raczyli. Co prawda album, który zwiastował okazał się być bardzo słaby, ale nie zmienia to faktu, że sam utwór jest cudowny. Cały czas czekam na jakiś mocny, prawdziwie rockowy krążek od tych panów i mam nadzieję, że w końcu się doczekam.



#11
Kylie Minogue - Dancing

[Obrazek: KsRpByH.jpg]

Dla mnie to właśnie ona, jedyna w swoim rodzaju, Kylie Minogue, nie Madonna, jest prawdziwą królową popu. Wróciła, dołożyła kolejne hity do swojej kolekcji i uratowała tegoroczny pop przed całkowitą klęską. Oto pierwszy singiel zapowiadający nowy album - przebojowe, dyskotekowe, utrzymane w klimatach country-popu nagranie będące całkiem udanym eksperymentem panny Minogue z tym gatunkiem muzycznym. Pomimo, że promocja albumu się już zakończyła to u mnie kolejne utwory z albumu, jeden po drugim, wskakują do playlisty, a ja mam nadzieję, że w najbliższych latach Kylie odwiedzi nasz kraj i będę mógł znów zobaczyć ją na żywo.
A gdyby komuś nie przypasowała ta wersja to polecam równie świetny remix od Initial Talk utrzymany w klimacie lat '80 Icon_wink
31.12.2018 06:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2018) - Gaspard - 31.12.2018 06:32 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.04.28) Gaspard 0 29 13.05.2024 10:44 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.04.21) Gaspard 0 18 13.05.2024 10:44 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.04.14) Gaspard 0 15 13.05.2024 10:43 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.04.07) Gaspard 0 12 13.05.2024 10:43 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.03.31) Gaspard 0 101 27.04.2024 05:43 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.03.24) Gaspard 0 24 27.04.2024 05:42 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.03.17) Gaspard 0 31 27.04.2024 05:41 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.03.10) Gaspard 1 237 24.04.2024 04:48 PM
Ostatni post: AKT!
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.03.03) Gaspard 0 73 21.03.2024 10:31 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.02.25) Gaspard 0 70 21.03.2024 10:30 PM
Ostatni post: Gaspard

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości