Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
seriale
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 119
Dołączył: Dec 2009
Post: #101
RE: seriale
Wdział ktoś może serial "Awantura"?
Niedawno skończyłem oglądać i jestem zachwycony! Jeśli chodzi o skojarzenia filmowe ostatniego czasu to mam z "Parasite", nie fabularne, ale w sposobie opowiadania i w wybuchowej mieszaninie gatunków. No i to film Azjaty o Azjatach w sumie, ale bardzo przy tym uniwersalny.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.05.2023 11:46 AM przez neo01.)
18.05.2023 10:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 552
Dołączył: Aug 2008
Post: #102
RE: seriale
Obejrzałem właśnie pierwszy odcinek "Stamtąd" (HBO Max), zachęcony zapowiedziami że to najstraszniejszy serial w historii (eee... serio straszniejszy niż Twin Peaks Icon_wink ). Nie powiem, ciekawie, chociaż zaczyna się niemal jak Wayward Pines. Mam nadzieję, że dalej będzie lepiej, a szczególnie po pierwszym sezonie.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
18.05.2023 11:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 552
Dołączył: Aug 2008
Post: #103
RE: seriale
Co do powyższego - przed nami ostatni odcinek drugiej serii i serial cały czas trzyma poziom. A nawet jest lepiej niż w pierwszej (była tylko lekka zwiecha w pierwszym/drugim odcinku 2 serii, ale spowodowana raczej tym, że wprowadzono naraz wielu nowych bohaterów i wątków i trochę zajęło, zanim je ruszono). Czyli polecamy Icon_smile2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
08.08.2023 03:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 190
Dołączył: Dec 2014
Post: #104
RE: seriale
Trzecia część sagi Królestwo w łódzkim kinie Charlie 10 i 24 września, przybywajcie! Icon_smile
08.08.2023 03:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 050
Dołączył: May 2021
Post: #105
RE: seriale
(08.08.2023 03:47 PM)thestranglers napisał(a):  Trzecia część sagi Królestwo w łódzkim kinie Charlie 10 i 24 września, przybywajcie! Icon_smile
Danskjavlar? A dobre to? Bo czytałem, że nie za bardzo.

Karpie zjem!
08.08.2023 08:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 190
Dołączył: Dec 2014
Post: #106
RE: seriale
nie, Riget
08.08.2023 11:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 050
Dołączył: May 2021
Post: #107
RE: seriale
Danskjavlar to powiedzonko z tego serialu Icon_smile używał go ten szwedzki lekarz, który nienawidził Duńczyków

Karpie zjem!
08.08.2023 11:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 190
Dołączył: Dec 2014
Post: #108
RE: seriale
a, faktycznie Icon_lol

No tak, wyobrażam sobie, że poziomowi filmów z lat 90 nie dorówna, ale ciekawość robi swoje...
08.08.2023 11:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 552
Dołączył: Aug 2008
Post: #109
RE: seriale
Korzystając z darmowego AppleTV przez 3 miesiące, odpaliłem "Fundację" (zupełnie na chybił trafił, a raczej kierując się tym, że pokazało że najpopularniejsza. No i kiedyś chciałem książkę przeczytać, ale przerażała mnie liczba części tego cyklu).
Po 6 odcinkach mogę rzec: o takie Gwiezdne Wojny nic nie robiłem. Nie wiem, jak bardzo to jest odległe od książek (podejrzanie, że 2 główne postacie to kobiety, wyczuwam tu współczesną ingerencję?), ale z odcinka na odcinek jest coraz lepiej.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
24.09.2023 12:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 881
Dołączył: Jun 2007
Post: #110
RE: seriale
To na podstawie Asimova?
24.09.2023 06:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 552
Dołączył: Aug 2008
Post: #111
RE: seriale
.Tak.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
24.09.2023 09:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
barb42 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 344
Dołączył: Feb 2023
Post: #112
RE: seriale
(24.09.2023 12:08 AM)Miszon napisał(a):  Nie wiem, jak bardzo to jest odległe od książek (podejrzanie, że 2 główne postacie to kobiety, wyczuwam tu współczesną ingerencję?), ale z odcinka na odcinek jest coraz lepiej.
Odległe i dobrze wyczuwasz.
24.09.2023 11:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 552
Dołączył: Aug 2008
Post: #113
RE: seriale
Czytałem też opinię jakiegoś fana wersji książkowej, że jak starają się być blisko oryginału, to im wychodzi to słabo, ale jak dodają od siebie, to jest lepiej. Taki paradoks Icon_smile2 .

Ponieważ obejrzałem cały sezon, przerzuciłem się na coś innego (nie zwykłem oglądać serialów w całości, wolę sobie przetrawić sezon, obejrzeć w międzyczasie coś innego i potem wrócić. Dzięki temu też nie czuję znużenia).
Mianowicie Rozdzielenie. Dystopiczna satyra (?? nie wiem czy to właściwe określenie, nie jest zbyt wesoło) na korpoświat - ludzie pracują w firmie, która dokonuje tytułowego rozdzielenia ich umysłów i będąc w domu nie wiedzą, co robią w pracy (po prawdzie - w pracy też nie bardzo wiedzą co właściwie robią w sensie nie rozumieją tej pracy - czyli jak to w korpo Icon_lol ), a będąc w pracy nie mają wspomnień z życia prywatnego. Koncepcja będąca zdaje się że marzeniem prezesów korporacji!
Jest to bardzo DZIWNE. Filozoficzne, momentami brawurowe, mocno wykoncypowane, formalnie jednakże całkiem minimalistyczne. Mocno wciągające. Zaskoczenia obsadowe w postaci Christophera Walkena czy Patricii Arquette.
Jestem po 3 czy 4 odcinkach, sezon ma 5 czy 6.

W ogóle zauważyłem po obejrzeniu kilku produkcji AppleTV, że poza świetną warstwą wizualną mają one swój wspólny, bardzo charakterystyczny, nieco filozofujący "vibe", te ich produkcje są spójne. I bardzo odmienne od dajmy na to produkcji Netflixa (które też mają jakąś cechę wspólną, ale dużo luźniejszą i zupełnie inną od rzeczy z AppleTV). Trudno mi to określić, ale po prostu czuć jakąś nadrzędną myśl, czy też rękę "jednej osoby". Najczęściej nasuwa się mi jednak słowo DZIWNE (nawet jakaś bajka, którą oglądałem z dziećmi, była nieco dziwna), jest jakby lekka psychodela Icon_wink2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.10.2023 07:58 PM przez Miszon.)
18.10.2023 02:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 881
Dołączył: Jun 2007
Post: #114
RE: seriale
Miszon napisał(a):będąc w domu nie wiedzą, co robią w pracy, a będąc w pracy nie mają wspomnień z życia prywatnego
Ja mam podobnie, chociaż nie do końca. W pracy nie pamiętam, że istnieje życie prywatne, w domu, że jest coś takiego jak praca. Teraz mniej niż kiedyś, ale jakieś 20-30 lat temu to tak w praktyce wyglądało.
18.10.2023 07:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 552
Dołączył: Aug 2008
Post: #115
RE: seriale
Ponieważ skończyło mi się darmowe Apple, to sobie zakupiłem Amazon Prime - za tę cenę w zasadzie grzech nie aktywować Icon_wink2 . Na razie to dzieci oglądają (serial H20 - takie mocno najntisowe o syrenach, aktorskie nie animowane).
Ale trzeba też coś dla siebie znaleźć, a nie bardzo wiem co tam jest ciekawego (słyszałem chyba tylko o Pierścieniach Władzy, ale w negatywnym kontekście a jako psychofan Tolkiena mógłbym nie zdzierżyć tej wolnej amerykanki, którą tam podobno zrobili).
Ale okazało się, się ku mojemu zaskoczeniu, że jest tam, Twin Peaks z 2017! (myślałem że tylko HBO to miał, a potem znikło w jakieś dziwne streamingi, których u nas nikt nie zna, bo nawet w HBO tego nie było już rok czy dwa temu)
Jako megafana oryginalnej serii, która była jednym z moich największych straszydeł dzieciństwa (ostatni odcinek tak się bałem, że mało co oglądałem i nagrałem sobie cały na... kasetę magnetofonową Icon_mrgreen Icon_lol ), podchodziłem do wznowienia z obawami i nadziejami, ale obaw było więcej. Nie udało mi się dotąd dotrzeć do serialu, z powodów wymienionych zdanie wcześniej. A tu się okazało, żę na Amazonie jest Icon_smile2 .
Po 5 odcinkach mogę tyle napisać, że jeńców nie biorą i zasadniczo jest MEGA dziwnie. Z naciskiem na MEGA Icon_wink2 . Aż do przesady bym rzekł (zwłaszcza pierwsze 3 odcinki - totalny hardkor). Jest jednak pewna nostalgia, szczególnie jak się czyta listę osób, którym jest poświęcony każdy odcinek - każda innej osobie, zmarłej pomiędzy realizacją dawnej a nowej serii (niektórzy nawet zdążyli się pojawić w nowej, jak Albert Rosenfield, czy Kobieta z Pieńkiem).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
21.02.2024 11:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 881
Dołączył: Jun 2007
Post: #116
RE: seriale
Miszon napisał(a):serial H20 - takie mocno najntisowe o syrenach, aktorskie nie animowane
Bo to jednak serial sprzed prawie 20 lat, więc do tych 90-tych nie tak daleko. HaDwaO (nie HaDwaZero jak napisałeś) został przerobiony na książki, które mają sporo fanów w mojej bibliotece.
21.02.2024 12:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 552
Dołączył: Aug 2008
Post: #117
RE: seriale
tak, chciałem napisać HaDwaO.
Starsze odcinki widać że są sprzed 20 lat, nawet chyba nie mają standardu HD, nowsze serie już lepiej wyglądają.

O to ciekawe, że są książki! Nie wiedziałem. Czy to jest bardziej dla dziewczyn lektura, czy chłopcy też czytają? (my ostatnio czytamy Dziennik Cwaniaczka i jest dużo śmiechu - czytamy strona ja, strona syn, ale jak mnie nie ma to czyta sam i ja sobie wtedy nadrabiam co minął, bo też się wciągnąłem i też się śmieje Icon_smile2 ).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
21.02.2024 01:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 881
Dołączył: Jun 2007
Post: #118
RE: seriale
Miszon napisał(a):Czy to jest bardziej dla dziewczyn lektura, czy chłopcy też czytają?
Z tego co kojarzę to tylko dziewczyny. Swoją drogą to jest mnóstwo książek, które czytają tylko dziewczyny, a praktycznie nie ma takich, które czytają tylko chłopacy. Tak jest np z Dziennikiem Cwaniaczka, który w ogóle jest jedną z ulubionych serii czytanych przez młodsze dzieci. Nota bene powstały inne podobne serie.
21.02.2024 01:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 552
Dołączył: Aug 2008
Post: #119
RE: seriale
kajman napisał(a):Nota bene powstały inne podobne serie.
My do Cwaniaczka dotarliśmy przez "Hej Jędrek", które nawet nie tyle czytaliśmy, co słuchaliśmy - bardzo podobne w klimacie.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.02.2024 01:50 PM przez Miszon.)
21.02.2024 01:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 881
Dołączył: Jun 2007
Post: #120
RE: seriale
Tego to nie znam.
21.02.2024 02:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości