Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
seriale
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Seriale
Mam wrażenie, że dawno temu był taki temat, ale za Chiny nie potrafię go znaleźć (jeśli ktoś go zlokalizuję, to proszę o podpięcie tego tematu pod ten większy).
A szkoda, bo to bardzo ciekawa kwestia - co obecnie oglądacie? Co planujecie obejrzeć?
------------------------
A póki co, co prawda trochę przypadkowo, ale dowiedziałem się, że z dzisiaj na jutro pierwszy odcinek ostatniej serii Glee. Piąta seria to już było dla mnie trochę "nie to", ale i tak z przyjemnością obejrzałem. Szkoda, że to już będzie koniec, ale z drugiej strony... Może to i lepiej, nie zrobi się z tego marny tasiemiec.
09.01.2015 10:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #2
seriale
Chciałbym poruszyć temat seriali.
Lubicie / nie lubicie / oglądacie mniej/więcej niż kiedyś?
A jak lubicie to jakie?
Wiadomo, że od kilku lat jest niesamowity boom na tę formę, najlepsi aktorzy, reżyserzy chcą tworzyć i grać właśni w serialach, które formą dogoniły największe produkcje filmowe, a mają zalety, których tamte nie mają - może to jest przyszłość kinematografii?
Co wam się w ostatnim czasie podobało, a co odradzacie?
Mnie powalił ostatnio "Ślepnąc od świateł" - bardzo specyficzny, na pewno nie dla każdego, ale pod względem formy, fabuły, aktorstwa - dla mnie rewelacja. W ogóle w tym sezonie powstało polskich seriali jak chyba nigdy dotąd, niestety w większości słychać raczej zawód. Ale "Ślepnąc..." i jeszcze "Rojst" moim zdaniem dały radę.

/teraz widzę, że jest już wątek o tym tytule, tylko że tam jest jeden post o poszukiwaniu konkretnego tytułu, to nie wiem, czy tam warto przenosić.../

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.12.2018 12:09 AM przez neo01.)
09.12.2018 12:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #3
RE: seriale
Ostatnio mam mniej czasu na seriale, ale z tego co oglądałem jeszcze parę miesięcy temu, to największe wrażenie zrobiło na mnie "Dark" - świetny, mroczny klimat. Mimo, że to serial niemiecki - to i tak fabuła, zagadki czy wieloznaczność sprawiają, że nie mogłem oderwać wzroku od komputera.
W tym roku podobał mi się także "Legion". Choć drugi sezon był już nieco słabszy, to pierwszy zachwycił mnie formą. Jest to serial nakręcony na podstawie komiksów z cyklu Marvela, ale nie jest to typowy Batman czy Superman. Legion opowiada o superbohaterze, ale forma w jakim jest podana ta opowieść jest zadziwiająca i bardzo niekonwencjonalna. Mnie to bardzo zainteresowało i sprawiło, że stałem się fanem pierwszego sezonu.

Z polskich to na duży plus "Kruk"!
09.12.2018 12:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #4
RE: seriale
(09.12.2018 12:06 AM)neo01 napisał(a):  Mnie powalił ostatnio "Ślepnąc od świateł" - bardzo specyficzny, na pewno nie dla każdego, ale pod względem formy, fabuły, aktorstwa - dla mnie rewelacja.
Dla mnie chyba też najlepszy z tych ostatnich - Rojst, Kruk czy Pułapka.
A główna rola dla mnie genialna. Nie wiem czy to było zamierzone czy on taki jest ale wg mnie wyszło to super!.
oczywiście jest taka możliwość, że się nie znam. Icon_smile2

boję się spojrzeć na 1983, bo podobno nie jest tak dobrze jak miało być...
teraz i tak nie mam czasu, więc musi poczekać Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.12.2018 12:26 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #5
RE: seriale
"Pułapka" to niestety dla mnie porażka, nie dooglądałem do końca, bo serial zamiast mnie zaciekawić, coraz bardziej irytował.
"Kruk..." to wiadomo, świetna sprawa, rzeczywiście to ten rok chyba jeszcze był.

A główna postać w "Ślepnąc" w pierwszych odcinkach mnie trochę irytowała, jednak widać było, że naturszczyk i trochę z tą sztywnością "przesadził" jak dla mnie, noa le to taki mały zarzut. Może jeszcze z połowę .urw jak by wyrzucili, trochę lepiej by się oglądało Icon_wink No a znać każdy się zna tak samo, albo mu coś leży albo nie Icon_smile

Ja jeszcze próbowałem oglądać "Znaki", ale już drugi odcinek zanudził mnie na maxa i dałem sobie spokój. a do "1983" pewnie kiedyś podejdę, na razie i tak nie mam jak Icon_wink

A z zagranicznych coś oglądasz? Ja trafiłem właśnie na zapowiedź nowego mini-serialu "Doboszka" na podstawie prozy le Carra (m. in. "Wierny ogrodnik"). Widziałem "Nocnego recepcjonistę" też na motywach jego powieści i było naprawdę dobrze.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.12.2018 12:34 AM przez neo01.)
09.12.2018 12:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #6
RE: seriale
Latający Cyrk Monty Pythona to do dziś jedyny serial, którego obejrzałem wszystkie odcinki Icon_wink Co nie oznacza, że nie polubiłem kilku innych. Te zostały jednak zabite typowo amerykańskim podejściem do wyciągania maksimum i nie powiedzeniu sobie "dość" we właściwym momencie. Najlepszym przykładem jest chyba Dr House - zawsze mówię, że obejrzałem wszystkie siedem sezonów. "Ale sezonów było osiem" odpowiada ktoś inny. Nie, było siedem sezonów House'a i jeden Wilsona Icon_wink To samo miałem z The Office, o dwa sezony za dużo. Family Guy'a wciąż oglądam, choć to raczej z braku laku (coś trzeba robić jedząc obiad) i kiedyś na przezabawny gag trzeba było czekać 10 minut, a nie 6 odcinków Icon_razz2 Podejrzewam, że nie o takie seriale Wam tutaj chodzi, więc raczej się już tu nie będę wypowiadał Icon_razz2 Ale dziękuję za uwagę, Monty Python rządzi Icon_lol

Radio Epsilon
09.12.2018 12:38 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #7
RE: seriale
Chodzi generalnie o każde seriale, choć nie ukrywam, że takie z zamkniętą formą jednak wolę. Choć oczywiście są przykłady kilkusezonowców, które cenię, a nawet uwielbiam. Trzeba tylko wiedzieć, kiedy powiedzieć dość, jak napisałeś. No a w świecie, gdzie rządzi $... różnie bywa.

WOLNE MEDIA!!!
09.12.2018 12:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #8
RE: seriale
(09.12.2018 12:32 AM)neo01 napisał(a):  A z zagranicznych coś oglądasz?
Grzesznica -niezły, Zagubieni w kosmosie - średnio, ale pewnie drugi sezon obejrzę Icon_smile2, kilka innych.
ale i tak rządzi Stranger Things Icon_smile2 niecierpliwie czekam na kolejny sezon, ale nie wierzę,że utrzyma poziom.

A z polskich jeszcze niezły był Ultraviolet.

No i oczywiście czekam na (niestety) ostatni sezon Game Of Thrones.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.12.2018 12:52 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #9
RE: seriale
Z wymienionych przez Ciebie widziałem tylko "ST" i mam podobne obawy... No ale pierwszy sezon był mega, drugi może odrobinę słabszy, ale też źle nie było. Zobaczymy, co teraz pokażą... Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
09.12.2018 02:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: seriale
O starych to nie będę pisał, a z nowych to interesują mnie tylko seriale kryminalne i fantasy, a że do tego muszą być oglądane w TV to niewiele tego się trafia. Ostatnio oglądałem Pułapkę i The outpost. Pułapka była słabiutka, bo i wątek kryminalny taki sobie i realia do kitu i gra aktorska co najwyżej taka sobie. Przedmurze dobre, chociaż albo urywa się niespodziewanie albo zgubiłem ostatni odcinek.
09.12.2018 06:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #11
RE: seriale
A thrillery kajmanie Cię nie interesują?

WOLNE MEDIA!!!
09.12.2018 06:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: seriale
Zależy co się rozumie przez thriller. Ale w telewizji to raczej nie.
09.12.2018 07:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dannar Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 983
Dołączył: Jul 2017
Post: #13
RE: seriale
Z polskich zdecydowanie pierwszy sezon Belfra. Drugi zniechęcił mnie zapowiedziami, że "będzie zupełnie inny".
Z zagranicznych lubię te amerykańskie, jednak największą słabość mam do brytyjskości. Dlatego od kilku lat śledzę na bieżąco przygody Doktora (a od najnowszego sezonu pani Doktor) Who. Serial bardzo specyficzny, jednak aktorstwo, kreatywność scenarzystów i unikatowy brytyjski styl czynią go wyjątkowym w zalewie serialu SF z wielokrotnie większymi budżetami. W serialu tym poznałem aktora Davida Tennanta i scenarzystę Chrisa Chibnalla (--> Broadchurch) oraz scenarzystę Stevena Moffata (--> Sherlock). I te trzy seriale z zagranicy polecam najmocniej.
09.12.2018 07:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: seriale
dannar napisał(a):Dlatego od kilku lat śledzę na bieżąco przygody Doktora (a od najnowszego sezonu pani Doktor) Who.
Oglądałem kiedyś kilka odcinków, ale nie miałem pojęcia, że to ma dalszy ciąg.
09.12.2018 07:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #15
RE: seriale
(09.12.2018 07:17 PM)kajman napisał(a):  Zależy co się rozumie przez thriller. Ale w telewizji to raczej nie.
No właśnie czasem trudno przyporządkować do gatunku, ale chodzi mi o coś co nie jest typowym kryminałem, ani typową sensacją.
Z seriali z wątkiem kryminalnym polecam Ci "Midnight Sun", by niedawno w tv, ale myślę że jest szansa że będą powtarzać (ja oglądałem w necie na darmowej stronce).
I nie wiem, co ma do tego czy coś się ogląda w tv czy gdzieś indziej Chytry

WOLNE MEDIA!!!
09.12.2018 07:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dannar Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 983
Dołączył: Jul 2017
Post: #16
RE: seriale
(09.12.2018 07:29 PM)kajman napisał(a):  
dannar napisał(a):Dlatego od kilku lat śledzę na bieżąco przygody Doktora (a od najnowszego sezonu pani Doktor) Who.
Oglądałem kiedyś kilka odcinków, ale nie miałem pojęcia, że to ma dalszy ciąg.
Serial trwa już ponad 50 lat. A kreatywność brytyjskich głów z BBC zapewniła, że tytułowa postać z biegiem lat zmienia wygląd, wiek, charakter, a ostatnio nawet płeć.
Oglądając trzeba naprawdę wyłączyć niewiarę Icon_wink
PS A jakie miałeś wrażenia po tych kilku odcinkach?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.12.2018 07:46 PM przez dannar.)
09.12.2018 07:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
RE: seriale
Pierwsze to takie, że szkoda, że serial leci o drugiej w nocy.
Wrażenie jest takie, że to totalny odlot, pełna abstrakcja. Ale za dużo z niego już nie pamiętam. O ile pamiętam, że poruszali się (bodajże w czasie) budką telefoniczną.
neo01 napisał(a):I nie wiem, co ma do tego czy coś się ogląda w tv czy gdzieś indziej
Bo tv ogląda się w telewizorze, a co innego to raczej w komputerze. No i trzeba tego poszukać, a żeby szukać to trzeba wiedzieć co szukać.
09.12.2018 08:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #18
RE: seriale
To poszukaj sobie na początek "Midnight Sun", myślę że powinno Ci się spodobać. Z polskich z wątkiem kryminalnym polecam bardzo "Kruk. Szepty słychać po zmroku", myślę że powinien być dostępny, choćby na gryzoniu. Ewentualnie jeszcze "Nocny recepcjonista", ale to bardziej thriller z wątkiem szpiegowskim. Atutem wszystkich tych seriali jest też świetna strona wizualna, ponadto w "Kruku" jest też bardzo ciekawa ścieżka dźwiękowa, nawet jeden forumowicz miał coś z niej na swojej liście Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
09.12.2018 08:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
RE: seriale
neo01 napisał(a):nawet jeden forumowicz miał coś z niej na swojej liście
Z tego co kojarzę to nie tylko jeden.
neo01 napisał(a):To poszukaj sobie
Ten pierwszy powód jest znacznie dla mnie jest istotniejszy. Jeżeli miałbym coś szukać to najpierw poszukałbym wiadomości co trzeba kupić, żeby oglądać to co znalazłem w necie na ekranie telewizora, a potem poszukałbym w sklepie tego, co trzeba kupić. A tak w ogóle to nie wiem czy wszystko mógłbym obejrzeć, bo co czwarty teledysk mnie informuje, że na moim komputerze oglądać go nie mogę (pewnie mam za stary system).
09.12.2018 08:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #20
RE: seriale
Ale Ty wymagający jesteś... (a co do tych niedziałających klipów to może być też brak jakiejś wtyczki, np. flashplayer'a).

WOLNE MEDIA!!!
09.12.2018 08:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości