Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mój top Kasi Kowalskiej
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #21
RE: Mój top Kasi Kowalskiej
Że dobrze wykonany to pełna zgoda, mam zresztą wrażenie, że Kasia to trochę specjalistka od kowerów i wcale nie miała ich tak mało. A czy taki ciekawy... mnie zaciekawił średnio, szczerze mówiąc Icon_smile Ale piosenkę generalnie lubię, więc lubię też i tą wersję, chociaż mnie ona jakoś nie powala na pewno.

WOLNE MEDIA!!!
14.12.2018 06:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #22
RE: Mój top Kasi Kowalskiej
Nie znam tej wersji. Skąd pochodzi?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
14.12.2018 08:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #23
RE: Mój top Kasi Kowalskiej
Z albumu "Klenczon. Legenda". Wystarczy wejść na YT Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
14.12.2018 09:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #24
RE: Mój top Kasi Kowalskiej
O tym albumie tez pierwsze słyszę.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
14.12.2018 09:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 392
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
RE: Mój top Kasi Kowalskiej
11. Do złudzenia
12. Kto może to dać
13. Wyznanie
14. Heart Of Green

Dopiero teraz zauważyłem, że kolejne cztery miejsca zajęły utwory z debiutu. Dodam jeszcze, że to cztery najwyżej notowane utwory z Gemini. Zaskoczeniem dla mnie jest fakt, że najwyżej z nich jest Do złudzenia, ale tym razem brzmiał mi wyjątkowo dobrze, chociaż przed topem nigdy bym nie wpadł na to, że mógłby wyprzedzić kogokolwiek z pozostałej trójki. No i jednak Kto może spodziewałem się sporo wyżej.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.12.2018 08:17 PM przez kajman.)
15.12.2018 07:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: Mój top Kasi Kowalskiej
kajman napisał(a):kolejne cztery miejsca zajęły kolejne miejsca
Chyba czas odpocząć.
"Kto może to dać" to moja ścisła czołówka - top5 jak nic.
15.12.2018 07:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #27
RE: Mój top Kasi Kowalskiej
Ja myślałem, że te 4 miejsca są po prostu po kolei na debiucie Icon_smile
W tej czwórce "Kto może..." i długo nic, jak dla mnie.

WOLNE MEDIA!!!
15.12.2018 08:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 392
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
RE: Mój top Kasi Kowalskiej
neo01 napisał(a):Ja myślałem, że te 4 miejsca są po prostu po kolei na debiucie
Tego nie sprawdzałem, ale raczej nie.
neo01 napisał(a):W tej czwórce "Kto może..." i długo nic, jak dla mnie.
Myślałem przed topem, że dla mnie też. Ale jakoś mi podczas przesłuchań nie brzmiał.
15.12.2018 08:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 392
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
RE: Mój top Kasi Kowalskiej
7. Obcy astronom
8. A to co mam
9. Tak długo czekam (Ciało)
10. Tak... tak... to ja

Ciekawostką może być to, że są tutaj dwa utwory Republiki, które uważam za słabe. Dopiero Kasia pokazała, że można zrobić z tego świetne rzeczy (szkoda, że w Nie pytaj nie potrafiła odejść od słabości pierwowzoru, co udało się tylko Republice). Także Tak tak brzmi mi lepiej niż pierwowzór, ale tutaj różnica jest znacznie mniejsza (po części dlatego, że dużo od oryginału nie odeszła). Poza trójką coverów jest jeszcze utwór, którego tutaj zabraknąć nie mogło, bo zawsze bardzo go lubiłem .
16.12.2018 11:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 392
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
RE: Mój top Kasi Kowalskiej
4. Chce znać swój grzech
5. Telefony
6. Nieustanne tango

W Nieustannym tangu najbardziej rozwala mnie wstęp. Pewnie bym nie skojarzył co to jest, gdybym nie wiedział. Potem też jest znakomicie. Telefony bardzo podobne do oryginału i brzmią równie znakomicie, a jako że to czołówka Republiki to siłą rzeczy i czołówka Kasi. Na czwartym miejscu zdecydowanie najlepszy utwór Kasi, jaki trafił na LP3. Majstersztyk.
17.12.2018 05:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #31
RE: Mój top Kasi Kowalskiej
(16.12.2018 11:06 AM)kajman napisał(a):  
8. A to co mam
To już wiem, że chybiłem Icon_biggrin
17.12.2018 05:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #32
RE: Mój top Kasi Kowalskiej
Chyba wszyscy się spodziewali dominacji "Ciechowskiego" więc ostatnie dwie porcje nie są żadnym zaskoczeniem. Miłą wiadomością jest dla mnie miejsce 4. Ciekawe, czy będzie jeszcze coś niekoncertowego Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
18.12.2018 11:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 392
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
RE: Mój top Kasi Kowalskiej
neo01 napisał(a):będzie jeszcze coś niekoncertowego
Nie.
1. Reinkarnacje
2. Moja krew
3. Republika

W moim top 10 utworów aż 8 pochodzi z płyty z utworami Ciechowskiego. Z jednaj strony świadczy to o tym, że własne utwory Kasi średnio mnie przekonywały, ale z drugiej o tym, że płyta z coverami jest rewelacyjna. Bardzo mocno cenię to, co robiła Republika, ale okazało się, że część utworów w wykonaniu Kasi brzmi lepiej, a szczególnie te, w których dodała sporo od siebie i różnią się one od pierwowzoru. Są takie, których w pierwowzorze nie lubię, a tutaj bardzo mi się podobały. Dwa inne nie robiły na mnie wrażenia, ale Kowalska zrobiła z nich rzeczy genialne i zajęły one miejsca pierwsze i trzecie. I tylko jeden utwór (no może jeszcze Kombinat, ale do pierwotnej wersji długo się przekonywałem, więc może kolejne przesłuchania zmieniłyby moje odczucia) jest słabszy od wykonania Republiki, ale akurat jest to utwór w każdym szczególe genialny i sam fakt, że Kasia wykonała go tylko trochę gorzej świadczy o klasie tej wersji. I to wykonanie szczytowego osiągnięcia grupy zabrzmiało też znakomicie i zagwarantowało utworowi drugie miejsce.
19.12.2018 06:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #34
RE: Mój top Kasi Kowalskiej
Tego się spodziewałem. No i przy okazji chyba zdobyłem punkt Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
19.12.2018 06:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 392
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
RE: Mój top Kasi Kowalskiej
Ja mam dosyć skomplikowany system liczenia punktów. Za zwycięstwo Reinkarnacji dostaniesz kilkanaście punktów. Ale większość pozostałych odpowiadających też coś dostanie. Wyniki pewnie pojawią się jednak dopiero w święta.
19.12.2018 06:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 392
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
RE: Mój top Kasi Kowalskiej
I jeszcze kilka dodatkowych informacji. Najgorszy utwór Kasi to Filiżanka prawdy, a kolejność płyt wyszła mi następująca:
1. Ciechowski. Moja krew
2. Gemini
3. AYA
4. Antidotum
5. Czekając na...
6. 5
7. Pełna obaw
8. Antepenultimate
9. Samotna w wielkim mieście
Oczywiście między miejscem drugim a trzecim jest ogromna przepaść, a między pierwszym i drugim jeszcze większa.
19.12.2018 07:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 392
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
RE: Mój top Kasi Kowalskiej
EVENo ostro postawił na płytę z coverami Ciechowskiego i dało mu to zwycięstwo. Miszon zaczął od rewelacyjnego strzału w liczbę utworów, ale pogrzebał szansę na podium obstawiając na pierwszym cover słabiutkiego utworu Dżemu.
58 EVENo
42 Starless
42 neo01
41 Miszon
38 mike
28 Tomekk
Moje topy od dawna pojawiały się na Sebastosie i tam też prowadzę ranking zgadujących w konkursach. Co kilka topów osoba prowadząca w tabeli może zaproponować mi wykonawcę (przy okazji informuję że top thestranglersa jest tak objętościowo mocny, że pewnie nawet w te wakacje nie dam rady go przeprowadzić, ale na pewno się nim kiedyś zajmę). Dlatego postanowiłem, że tam taka możliwość będzie na razie istniała co siedem topów (poza najbliższą, która będzie za pięć), a tutaj będzie obowiązywała osobna klasyfikacja i co trzy topy prowadzący będzie mógł zaproponować mi top do przeprowadzenia (taki, którego jeszcze nie przeprowadzałem). I tak będzie do momentu, kiedy osoby z tego forum będą mieli takie szanse jak te z tamtego.
Na razie po dwóch topach najpoważniejszymi kandydatami do podania mi swojej propozycji są neo01 i Eveno i (raczej tylko teoretycznie taką szansę ma jeszcze Starless). O wszystkim zadecyduje top Bajmu, o którym napiszę wkrótce.
Za zwycięstwo w topie przyznaję dziesięć dużych punktów, za kolejne w zależności od liczby uczestników, przy czym punktuje co najwyżej pięć pierwszych osób. Osobie proponującej zabieram 30 punktów.
Jeżeli coś napisałem w niejasny sposób to proszę o pytania.
12.03.2019 11:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mój top Kasi Nosowskiej kajman 12 498 05.02.2021 11:22 AM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości