Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ranking Płytowy - notowanie XII, grudzień 2018
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: Ranking Płytowy - notowanie XII, grudzień 2018
Jeżeli tak to pytania muszą pojawić się też w wątku z topami wykonawców, bo tutaj wiele osób może nie zaglądać.
05.12.2018 11:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #22
RE: Ranking Płytowy - notowanie XII, grudzień 2018
Tylko że ja na razie nawet nie zamierzam tego pomysłu poddawać pod głosowanie, zwłaszcza że nie widzę ani jednego głosu na tak. W tym przypadku większego sensu bowiem ono mieć nie będzie. Liczę jedynie, że z tej "burzy mózgów" zrodzi się jednak jakaś (może inna) konstruktywna idea?

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
05.12.2018 11:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #23
RE: Ranking Płytowy - notowanie XII, grudzień 2018
ja bym chciał poznać sens tego pomysłu.
jak na razie poza tym, że 5 czy 2 punkty nie doczytałem po co?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
05.12.2018 11:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #24
RE: Ranking Płytowy - notowanie XII, grudzień 2018
No jak to po co?
Liczyłem na to że dwóm, trzem osobom (może więcej) zależałoby bardziej na topowej hierarchii i dzięki temu daliby się namówić do wzięcia udziału tutaj, żeby zebrać trochę więcej punktów tam. Icon_twisted
Prosta zasada kija i marchewki (skoro jesteśmy przy alegoriach). Tylko widzę że to nie ma większego sensu, bo nikogo jak dotąd nie przekonałem. Icon_rolleyes
Miałem jeszcze jeden pomysł ale tu jestem wręcz przekonany, że znowu napiszecie o nim jako pasującym do naszej zabawy niczym wół do karety.

Nie pozostaje mi więc nic innego jak sięgnąć po najprostsze lecz być może najskuteczniejsze rozwiązanie? Zresztą była o nim mowa już przy otwieraniu tego wątku.
Otóż proponuję Wam otworzenie rankingu dla starszych albumów (coś na wzór listy MCT Classic), na tych samych zasadach co obecnie działający, z tym że zamiast nowych płyt bralibyśmy pod uwagę starsze, powiedzmy z minimalną karencją wiekową 5 lat. Chociaż osobiście wolałbym jeszcze większy okres.
I może dzięki temu, że taki ranking wzbudziłby spore zainteresowanie (myślę że dziesiątka spokojnie by się znalazła) i do tego współczesnego ktoś by powrócił?
I co Wy na to?

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
06.12.2018 10:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 610
Dołączył: May 2008
Post: #25
RE: Ranking Płytowy - notowanie XII, grudzień 2018
jakkolwiek warto docenić Twoje starania, by utrzymać ten ranking przy życiu, myślę, że nie przyniosą wymiernych rezultatów, a wprowadzą jedynie dodatkowe zamieszanie, przez które prędzej ktoś się obrazi i wypisze z tamtej zabawy, niż przystąpi do tej -- trzeba niestety patrzeć realistycznie Icon_sad

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.12.2018 01:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #26
RE: Ranking Płytowy - notowanie XII, grudzień 2018
dzięki, bo myślałem, że tylko ja tak to widzę.
napiszę to pewnie drugi czy trzeci raz: nie ma takiej siły żeby kogoś zmusić lub zachęcić do słuchania płyt
można tylko informować i przypominać, że taka zabawa jest.
i mieć nadzieję...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
06.12.2018 03:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #27
RE: Ranking Płytowy - notowanie XII, grudzień 2018
No tak...
W jednym peerzet ma rację (a raczej jest jej blisko), to forum się starzeje! Icon_eek
Najbardziej widzę to po sobie, bo też coraz bardziej mi się nie chce lecz czasami robię coś na przekór (z nadzieją, że to dla dobra innych) i staram się wykrzesać tę odrobinę ognia?! Icon_twisted

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
06.12.2018 04:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 610
Dołączył: May 2008
Post: #28
RE: Ranking Płytowy - notowanie XII, grudzień 2018
rzeczy się zmieniają po prostu; topłyta np. umarła zupełnie, ale nie można powiedzieć tego o forum; ten wątek, który prz założył nie ma sensu, bo chodzi mu o sztuczną rewitalizację tego, na co widocznie nie ma potrzeby; jeśli potrzeba wykiełkuje, to działy czy tematy ożyją, ale nie da się tego centralnie zaplanować za wszystkich, tak jakby mu się najwyraźniej marzyło

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.12.2018 04:34 PM przez AKT!.)
06.12.2018 04:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
RE: Ranking Płytowy - notowanie XII, grudzień 2018
Sundrajta napisał(a):Otóż proponuję Wam otworzenie rankingu dla starszych albumów (coś na wzór listy MCT Classic), na tych samych zasadach co obecnie działający, z tym że zamiast nowych płyt bralibyśmy pod uwagę starsze, powiedzmy z minimalną karencją wiekową 5 lat.
Pomysł moim zdaniem dobry, ale co do zasad stąd to bym raczej był na nie. Po pierwsze nie miesiąc lecz dwa lub trzy (pierwsza edycja nawet dłużej), po drugie robimy top 10 (chociażby dlatego, że do pierwszego notowania wystarczyłoby przesłuchać kilkanaście płyt.
06.12.2018 06:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 074
Dołączył: Dec 2009
Post: #30
RE: Ranking Płytowy - notowanie XII, grudzień 2018
Może w takiej zabawie wziąłbym udział, bo chętnie nadrobię braki w klasyce - jeśli tylko będą tego warte Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
06.12.2018 07:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
RE: Ranking Płytowy - notowanie XII, grudzień 2018
Obawiam się, że może być tak, że albo się płyty będzie znać albo nie będą w klimatach słuchającego, a jakaś perełka to się raz na kilkanaście trafi. Ale może to tylko krakanie.
06.12.2018 08:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #32
RE: Ranking Płytowy - notowanie XII, grudzień 2018
A wiesz kajmanie, że też myślałem o kwartale.
Bo wziąłem pod uwagę, że ile tych ulubionych płyt każdy z nas może mieć, setka to góra. Icon_rolleyes No chyba że ktoś jest prawdziwym koneserem i ma ich tysiące, a i tak przecież duża część naszych faworytów będzie się dublowała. I w takim przypadku trochę za szybko wyczerpała by się ta elitarna grupa.
Jednak przy liście kwartalnej na pewno wolałbym pozostać przy top 20 i po dwóch propozycjach na początek od każdego uczestnika. Przy comiesięcznej opcji może być po jednej i top 10. Icon_arrow Chciałbym też żeby po pierwszym notowaniu wyjątkowo żadna płyta nie odpadała, a dostawała drugą szansę, bo domyślam się że na inaugurację każdy z nas zgłosił by być może najważniejsze albumy życia i przykro by było, żeby te od razu odpadały?! Chociaż liczę też na to, że wykażemy się jakąś dawką inwencji i nie zaczniemy od zgłaszania samych oczywistych killerów. Icon_wink
Napisałeś, że duża część płyt może być już dla niektórych znana, pełna zgoda. Tylko że te przesłuchania mogłyby mieć miejsce kilka, a nawet więcej lat temu. Icon_eek Dlatego mimo wszystko przy inauguracji takiego topu, wartałoby je sobie odświeżyć.
Aha i oczywiście jeżeli liczba chętnych w tym przypadku nie przekroczy dziesięciu osób, to nawet nie ma co ludziom głowy zawracać, żeby nie powstał tu kolejny klub konesera. Icon_twisted

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
06.12.2018 09:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #33
RE: Ranking Płytowy - notowanie XII, grudzień 2018
Podoba mi się pomysł listy płyt archiwalnych. Jestem za opcjami Sundrajty, także tych odnośnie liczby propozycji.
06.12.2018 09:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 074
Dołączył: Dec 2009
Post: #34
RE: Ranking Płytowy - notowanie XII, grudzień 2018
Nie wiem czy kwartał to jednak nie za długo. Nie lepiej 2 miesiące? Wtedy miałoby to jakąś względną dynamikę. Top 20 wydaje się być raczej słuszne, patrząc na ogrom płyt w historii muzyki. Tylko trzeba uzbierać te 10 osób - czworo już jest, proponuję uczestnikom RP wysłać PW i niech się określą.

WOLNE MEDIA!!!
06.12.2018 09:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #35
RE: Ranking Płytowy - notowanie XII, grudzień 2018
thestranglers napisał(a):Jestem za opcjami Sundrajty
Kwartalną czy miesięczną>?

neo01 napisał(a):Tylko trzeba uzbierać te 10 osób - czworo już jest, proponuję uczestnikom RP wysłać PW i niech się określą.
Na to będzie jeszcze czas. Ostatecznie mogą nawet być co dwa miesiące, tylko to takie nie nazwane - bo miesięcznik lub kwartalnik brzmi perfekcyjnie, a dwumiesięcznik? Icon_lol

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
06.12.2018 11:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
RE: Ranking Płytowy - notowanie XII, grudzień 2018
Sundrajta napisał(a):żeby nie powstał tu kolejny klub konesera
Ja tam nie mam nic przeciwko klubom koneserów.
Sundrajta napisał(a):Jednak przy liście kwartalnej na pewno wolałbym pozostać przy top 20
To jeżeli miałby być top 20 to ja proszę na pierwsze notowanie więcej niż kwartał. Przesłuchanie jakiś 30 propozycji przy płytach współczesnych, topach tutaj i na forum LP3, listach mychartsowych i własnej to ciężki orzech do zgryzienia.
Sundrajta napisał(a):Bo wziąłem pod uwagę, że ile tych ulubionych płyt każdy z nas może mieć, setka to góra.
Ale ja na przykład nie zamierzam w propozycjach ograniczać się do ulubionych płyt. Co więcej, wydaje mi się, że nie chciałbym ich zgłaszać.
06.12.2018 11:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 074
Dołączył: Dec 2009
Post: #37
RE: Ranking Płytowy - notowanie XII, grudzień 2018
A po co Ci takie nazewnictwo? Dajesz numer notowania i nazwy albo symbole dwóch miesięcy, tak jak jest w RP.

WOLNE MEDIA!!!
06.12.2018 11:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #38
RE: Ranking Płytowy - notowanie XII, grudzień 2018
Sundrajta napisał(a):Kwartalną czy miesięczną>?
chyba bardziej jednak za miesięczną Icon_wink
06.12.2018 11:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #39
RE: Ranking Płytowy - notowanie XII, grudzień 2018
kajman napisał(a):to ja proszę na pierwsze notowanie więcej niż kwartał
Oczywiście to jest przecież do zrobienia, nie ma wymogu, że to musi być już powiedzmy w lutym, jednak myślę że pierwszy ranking powinien być przed Wielkanocą. Icon_lol
kajman napisał(a):Co więcej, wydaje mi się, że nie chciałbym ich zgłaszać
Oj to nie dobrze, bo już trzeci raz zmierzyłbym się z "Islands". Icon_twisted

neo01 napisał(a):A po co Ci takie nazewnictwo?
Oczywiście to nie ma większego znaczenia. Jednak już nazwa dla tej zabawy by się przydała, coś w rodzaju "Klub sierżanta Peppera". Icon_lol Bowiem po prostu klasykowy czy klasyczny ranking, to jakoś za prostacko dla mnie brzmi. Icon_rolleyes

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
06.12.2018 11:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
RE: Ranking Płytowy - notowanie XII, grudzień 2018
Sundrajta napisał(a):pierwszy ranking powinien być przed Wielkanocą
Po. Właśnie w Wielkanoc mogę mieć czas na słuchanie.
Sundrajta napisał(a):Oj to nie dobrze, bo już trzeci raz zmierzyłbym się z "Islands".
Ale to nie jest mój nr 1 (chociaż gdy robiłem top to wydawało mi się być pewniakiem).
06.12.2018 11:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ranking Płytowy - notowanie XXXI, lipiec 2020 Sundrajta 22 4 074 05.08.2020 11:33 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Ranking Płytowy - notowanie XXX, czerwiec 2020 Sundrajta 24 3 487 29.06.2020 06:00 PM
Ostatni post: inżynierek
  Ranking Płytowy - notowanie XXIX, maj 2020 Sundrajta 21 2 461 31.05.2020 11:22 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Ranking Płytowy - notowanie XXVIII, kwiecień 2020 Sundrajta 26 2 337 26.04.2020 08:18 PM
Ostatni post: inżynierek
  Ranking Płytowy - notowanie XXVII, marzec 2020 Sundrajta 25 2 642 30.03.2020 11:52 AM
Ostatni post: inżynierek
  Ranking Płytowy - notowanie XXVI, luty 2020 Sundrajta 53 4 136 02.03.2020 06:20 PM
Ostatni post: kajman
  Ranking Płytowy - notowanie XXV, styczeń 2020 Sundrajta 50 3 656 02.02.2020 11:39 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Ranking Płytowy - notowanie XXIV, grudzień 2019 Sundrajta 41 3 443 06.01.2020 06:34 PM
Ostatni post: Dobromiera
  Ranking Płytowy - notowanie XXIII, listopad 2019 Sundrajta 116 6 574 02.12.2019 12:45 AM
Ostatni post: Yacy
  Ranking Płytowy - notowanie XXII, październik 2019 Sundrajta 145 7 913 04.11.2019 04:04 PM
Ostatni post: Sundrajta

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości