Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Evermore - Truth Of The World: Welcome To The Show
michal91d
Unregistered

 
Post: #1
Evermore - Truth Of The World: Welcome To The Show
[Obrazek: News8_0.jpg]
Zdecydowałem się to zrobić. Może to kogoś zainteresuje... Na nowym albumie nowozelandzkiej grupy mieliśmy usłyszeć zmianę stylu i stało się. Chłopaki przeszli ze spokojnego piano rocka do elektrycznego i rockowego grania. Z tym, że rocka jest tu może trochę mniej. Recenzje nowego albumu są na razie pochlebne, mówiące, że jest to ich najlepszy album w karierze. Zespół zrezygnował z przerw między utworami tworząc jedną całość. Płyta mówi o polityce, o zmianach w społeczeństwie bardziej na wesoło. . Mam nadzieję, że ktoś zwróci na nich uwagę.
Tracklista:
01. Plugged In
02. Tonight on the Show (Truth of the World pt.1)
03. Between the Lines
04. "Max is Stable"
05. Hey Boys and Girls (Truth of the World pt.2)
06. The Lonely Ones
07. Girl with the World on Her Shoulders
08. Front Page Story / Diamonds in the River
09. Infotainmentology (Truth of the World pt.3)
10. Join The Party
11. Everybody's Doing It
12. Chemical Miracle / Faster
13. Can You Hear Me?

http://www.myspace.com/evermore

EDIT: Zapomniałem jeszcze dodać, że jest to tzw. concept album
19.03.2009 09:32 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Świetna wiadomość! Z poprzednich płyt kojarzę ich kawałek "It's Too Late".
Szkoda, że ten którego właśnie słucham na myspace nie dorasta mu do pięt Icon_wink2

EDIT: Drugi jest znacznie lepszy! Icon_smile2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
20.03.2009 03:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #3
 
Niestety, nie można odsłuchać już albumu na ich MySpace, ale można go gdzieniegdzie znaleźć. A ja pokuszę się o małą recenzję.
Plugged In - 4,5/5 - bardzo dobre wprowadzenie. Mało śpiewania, więcej instrumentów. Widać już czego można spodziewać się na albumie. Później następuje:

Tonight On The Show - 4/5 - zaczyna się bardzo spokojnie, z partią klawiszową. Potem jest już nieco lepiej, pomimo tego, że jest to jeden ze słabszych utworów na płycie.

Between The Lines 4,5/5 - pierwszy singiel z tej płyty. Elektroniczny początek rodem z Muse, rozkręcenie i refren przypominający trochę Thirteen Senses. Zasłużył na bycie singlem. Szkoda, że nie został nigdzie doceniony.

"Max is Stable" 5/5 - bardzo ciekawy utwór. Gitarowe intro - zresztą piękne, myślimy, że utwór pójdzie bardziej w tę stronę, ale następuje załamanie i bardzo ciekawy motyw. Skrzypce, elektronika i ostre gitary.

Hey Boys And Girls 5/5 - drugi singiel promujący płytę. Zaczyna się, powiem szczerze - nieciekawie. Później jest o wiele lepiej. Klaskanie, elektroniczne dźwięki wprowadzają nas w refren, gdzie wokalista śpiewa razem z chórkiem. I te gitary...

The Lonely Ones 4,5/5 - bardzo spokojny początek z pianinem. Powolny refren, pianino zaczyna grać coraz szybciej, przechodząc w elektroniczne dźwięki. Przejmujący śpiew wokalisty i znów wyciszenie, prowadzące do następnego utworu.

Girl With The World On Her Shoulders 4,5/5 - jest to jedno z nagrań nawiązujących do dawnej twórczości zespołu tym razem z ciekawym riffem w środku utworu.

Front Page Story / Diamonds in the River 4,5/5 - bardzo spokojna, w tle słychać maszynę do pisania. Zaczyna się rozkręcać, wchodzi pianino i wtedy widzimy, że jest w niej potencjał. Właściwie nie słychać przejścia między częściami.

Infotainmentology 4/5 - trzecia część serii Truth Of The World - spokojna, może aż za bardzo. Troszeczkę odstaje od reszty, choć druga część utworu już jest lepsza.

Join The Party 3,5/5 - gitary akustyczne zapowiadają spokojną balladę, która potem staje się trochę jak marsz.

Everybody's Doing It 5/5 - świetny a zarazem bardzo ciekawy utwór. Jakże inny od ich dotychczasowych osiągnięć! Jak dla mnie jest to jeden z najlepszych utworów na płycie. Energii dodaje mu rytm klaskany razem z perkusją. Mnóstwo elektroniki i gitar. Myślę, że będzie to jeden z najbliższych singli.

Chemical Miracle / Faster 5/5 - wydawałoby się, że teraz będzie już tylko gorzej. Ale nie! Jest świetnie. Klawiszowa etiuda, przekształcająca się w mocne elektroniczne granie i jest coraz szybciej i szybciej. Niesamowita energia pierwszej części! Druga część może nie jest już tak szybka, ale ma za to bardzo ciekawy rytm.

Can You Hear Me? 5/5 - ktoś kiedyś napisał, że ostatnie utwory mają swoje tajemnice. Tak też jest i w tym przypadku. Początkowo wydaje się, że będzie to nudny utwór ze starych czasów. Ale za to końcówka jest piorunująca.

Wszystkie te utwory tworzą jedną, bardzo zgraną całość. Przerwy pomiędzy utworami zostały zlikwidowane, co daje jeszcze lepszy efekt. Jednak nie polecam słuchania tej płyty w kawałkach. Najlepiej smakuje jako całość! Jak dla mnie jest to na razie jeden z lepszych albumów tego roku.
Ogólna ocena: 4,5 Icon_wink2
20.03.2009 07:33 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Będę wdzięczny za link do albumu, skoro taki genialny Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.03.2009 07:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #5
 
przesłane Icon_wink2
20.03.2009 08:00 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Miles Kane - Change the Show Szymek79 3 311 24.01.2022 11:14 AM
Ostatni post: AKT!
  Taylor Swift - evermore Szymek79 6 498 07.01.2021 04:00 PM
Ostatni post: AKT!
  London Grammar - Truth Is a Beautiful Thing Szymek79 1 1 188 24.03.2017 10:15 AM
Ostatni post: Szymek79
  Robbie Williams - Heavy Entertainment Show Szymek79 17 3 982 10.12.2016 01:09 AM
Ostatni post: Horngacher77
  Gwen Stefani - This Is What the Truth Feels Like… Szymek79 5 1 273 11.02.2016 06:30 PM
Ostatni post: Szymek79
  Chris Cornell - Higher Truth MExpress 3 1 185 20.09.2015 01:04 PM
Ostatni post: MExpress
  Dum Dum Girls - Too Truth saferłel 4 1 059 05.11.2013 08:10 PM
Ostatni post: saferłel
  Cher - Closer to the Truth Szymek79 1 1 010 29.08.2013 09:41 PM
Ostatni post: Tomekk
  P!nk - The Truth About Love Szymek79 7 1 701 14.12.2012 11:48 AM
Ostatni post: Szymek79
  R.E.M. - Part Lies, Part Heart, Part Truth, Part Garbage: 1982-2011 saferłel 12 2 725 07.11.2011 06:19 PM
Ostatni post: bugman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości