Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Winter Shark Of Ages 2018
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #61
RE: Winter Shark Of Ages 2018
Artur.O napisał(a):Było topowane na Sebastosie, więc domyślam się, że kajman już słyszał tą płytę
Nie pamiętałem, że to właśnie ta. A że właśnie z Tobą przy okazji pogadaliśmy to zacytuję:
kajman post_id=178790 time=1399500546 user_id=5 napisał(a):2L8N13S
Artur.O post_id=178791 time=1399500776 user_id=334 napisał(a):Co to oznacza?
kajman post_id=178795 time=1399502471 user_id=5 napisał(a):2 utwory miałyby szansę dostać się na moją listę (gdyby były nowe; w przypadku nowych płyt przesluchuję je pod tym kątem), 8 zapisałem (lub zapiszę) w swoich notatkach i skataloguję, co oznacza, że bardzo mi się podobają, a 13 mogę słuchać bez problemu i najczęściej sprawia mi to przyjemność.
Czyli wygląda na to, że to ulubiona w tej piątce.
neo01 napisał(a):ale jak się uznaje "Nevermind" za najsłabszą płytę zespołu,
Bo jest najsłabsza. Niewiele tam sensownych rzeczy.
neo01 napisał(a):na "Dirt" najbardziej podobały się te pokręcone rzeczy
Czego innego po mnie można było się spodziewać?
10.12.2018 09:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #62
RE: Winter Shark Of Ages 2018
kajman napisał(a):neo01 napisał(a):
ale jak się uznaje "Nevermind" za najsłabszą płytę zespołu,
Bo jest najsłabsza. Niewiele tam sensownych rzeczy.
No wiesz... A chociażby "Something In The Way", jak to pięknie płynie, ile w tym emocji... Bo w dużej mierze to jednak trochę postpunkowe granie, więc nie powinno dziwić, że ci nie leży (szkoda tylko, że nie dostrzegasz czy nie doceniasz w nim melodyki, która mnie osobiście ujmuje, plus oczywiście energia).

kajman napisał(a):neo01 napisał(a):
na "Dirt" najbardziej podobały się te pokręcone rzeczy
Czego innego po mnie można było się spodziewać?
W sumie tak, co koniec końców potwierdziłem, a przed sprawdzeniem jakoś nie pomyślałem, że może Ci się spodobać pokręcone właśnie takie granie. No ale skoro dostrzegłeś tam bluesa, to sporo wyjaśnia Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
10.12.2018 10:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #63
RE: Winter Shark Of Ages 2018
(10.12.2018 09:19 PM)neo01 napisał(a):  Napisałem Ci jakie są punkty wspólne.
No wiesz, "brudne granie w otoczce ładnych melodii" jest tyle ogólne, co niekoniecznie trafione - Mudhoney, samonazwowe AIC czy pierwsze dwie Soundgarden wcale bardzo melodyjne nie są, a "brudu" u Pearl Jam jest tyle co u Aerosmith w podobnym czasie. Icon_wink Dopisałbym jeszcze swoistą "chropowatość" wokali, choć to z kolei nie pasuje do Soundgarden. Może pozostaje jeszcze bardzo surowy styl produkcji, ale to nie do końca cecha samego grania tych zespołów, tylko brzmienia nagrania. Jak widać, ciężko znaleźć jakieś konkrety, które pasowałyby do całego grunge'u, choć wzajemne inspiracje bez wątpienia były.

Cytat:Oczywiście u AIC gitara brzmi inaczej, ciężej i jest to bardzo charakterystyczne dla nich brzmienie.
No ciężkość to jest zazwyczaj różnica między metalem a punkiem. Icon_wink

Cytat:Ty bardziej siedzisz w tej stylistyce
Kluczem jest raczej zgrubsza znanie wielu różnych stylów. Icon_wink W tym takie, które niekoniecznie były w Polsce promowane.

Cytat:Bo już Nirvana na "Nevermind" nie gra tak jak na "Bleach" i nie jest to prosta wypadkowa punku i noise rocka, tworzą bardziej "piosenkowe" kawałki, z chwytliwymi refrenami, które gdzieś w tle mają punkowe inspiracje, ale nie tak wiele już z nich zostaje.
Prawda; choć nie uważam, że na "Nevermind" z punku pozostało niewiele (zwłaszcza w "Breed" czy "Territorial Pissings"), tylko że jest łagodniejsze i ma czystą produkcję; raczej Undertones niż Sex Pistols.

Cytat:Oczywiście AIC z wielkiej czwórki grało najciężej i najmroczniej i tym się wyróżniali, ale bardziej bym wskazał na odrębność Pearl Jam tutaj niż akurat tych dwóch płyt.

Każdy z najpopularniejszych grunge'owych zespołów grał całkiem inaczej niż pozostałe. Icon_wink Jeszcze o ile "wczesne" grunge'owe rzeczy jak debiuty Nirvany, Mudhoney i Soundgarden brzmią do siebie bardzo podobnie, to nawet te trzy zespoły trochę od siebie "odjechały" stylistycznie.

(10.12.2018 09:38 PM)EVENo napisał(a):  grunge to coś więcej, niż gatunek, bo to styl życia Icon_razz2
Ja w kwestie pozamuzyczne nie wnikam. Icon_wink

Cytat:Podobieństw zarówno w muzyce, jak i w ogólnym zachowaniu jest wystarczająco dużo, by z automatu wrzucić to do jednego worka.
Jak dotąd ustaliliśmy że grunge to "brudne rockowe granie z melodiami". Czy nie uważasz, że taki opis pasuje do setek zespołów, które nie są uważane za grunge'owe? Icon_wink

Cytat:Poza tym w pierwszej połowie lat 90. co drugi rockowy zespół brzmiał grunge'owo. Po prostu dawało się odczuć, że coś wisi w powietrzu i nawet jeżeli jakaś kapela nie była utożsamiana z tym gatunkiem, to można było rozpoznać tu i ówdzie ten sam klimat.
Specyficzny styl produkcji, o którym pisałem wyżej, ale to nie do końca leży w samym sposobie grania.

Cytat:Można uznać, że taka była ewolucja rocka, ale z drugiej strony pojawia się pytanie dlaczego ta era trwała tak krótko?
Bo to nie była żadna ewolucja; każdy z tych zespołów grał wypadkową dawnych rockowych stylów tylko z inną produkcją, jednak poza tym niewiele było nowych elementów. Po grunge'u przyszedł post-grunge, czyli zespoły inspirowane bezpośrednio Nirvaną i Pearl Jam (rzadziej AIC i jeszcze rzadziej Soundgarden), już zupełnie pozbawione oryginalności i jeszcze przez lata cieszyły się dużą popularnością. Bardziej "przyszłościowe" już były nu metal i rock industrialny, ale bardzo szybko stały się taką "telewizyjną papką". Icon_sad

Cytat:ale to też o niczym nie świadczy, bo w moim rozumowaniu tej muzyki było im do niego najbliżej, głównie za sprawą tekstów i przeciągniętemu wokalowi Layne'a.
Kiedyś coś podobnego gdzieś napisałem. Icon_razz2

Cytat:ale na litość boską, nie mów, że te płyty nie mają ze sobą nic wspólnego Icon_razz2
Racja, obie są brudnym rockowym graniem z melodiami. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
10.12.2018 11:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #64
RE: Winter Shark Of Ages 2018
Artur.O napisał(a):neo01 napisał(a):  
Napisałem Ci jakie są punkty wspólne.
No wiesz, "brudne granie w otoczce ładnych melodii" jest tyle ogólne, co niekoniecznie trafione - Mudhoney, samonazwowe AIC czy pierwsze dwie Soundgarden wcale bardzo melodyjne nie są, a "brudu" u Pearl Jam jest tyle co u Aerosmith w podobnym czasie. Dopisałbym jeszcze swoistą "chropowatość" wokali, choć to z kolei nie pasuje do Soundgarden. Może pozostaje jeszcze bardzo surowy styl produkcji, ale to nie do końca cecha samego grania tych zespołów, tylko brzmienia nagrania. Jak widać, ciężko znaleźć jakieś konkrety, które pasowałyby do całego grunge'u, choć wzajemne inspiracje bez wątpienia były.
Coś Ci się pomyliło, bo ja tu pisałem tylko o podobieństwach tych dwóch płyt, nawet nie dwóch kapel, a co dopiero całego nurtu nazywanego grunge!

Artur.O napisał(a):Cytat:
Ty bardziej siedzisz w tej stylistyce
Kluczem jest raczej z grubsza znanie wielu różnych stylów. W tym takie, które niekoniecznie były w Polsce promowane.
Tak, to właściwie miałem na myśli. Bo mogę powiedzieć, że o ile to bardzo bliska mi stylistyka, tak te niszowe inspiracje znam bardzo pobieżnie, jeśli w ogóle Icon_redface

Artur.O napisał(a):Cytat:
ale na litość boską, nie mów, że te płyty nie mają ze sobą nic wspólnego
Racja, obie są brudnym rockowym graniem z melodiami.
No i dobrze, chociaż można by znaleźć więcej podobieństw. Jednak coś muszę Ci przyznać: niewątpliwie u AIC inspiracją jest doom-metal i okolice, u Nirvany punk. Ale gdyby aż tak bardzo na to nie patrzeć, a bardziej na pewne spojrzenie na muzykę, sposób grania, szczerość przekazu, jednak pewna off-owość od głównego nurtu rock and rolla reprezentowanego wtedy przez Gunsów, na takiej zasadzie są te podobieństwa.

WOLNE MEDIA!!!
11.12.2018 12:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #65
RE: Winter Shark Of Ages 2018
41. Led Zeppelin – LED ZEPPELIN IV
42. Skid Row – SKID ROW
43. Luxtorpeda – ROBAKI
44. Hinder – TAKE IT TO THE LIMIT
45. Wilki – WILKI

Radio Epsilon
11.12.2018 06:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #66
RE: Winter Shark Of Ages 2018
Znam i lubię nieparzyste z tej piątki.

WOLNE MEDIA!!!
11.12.2018 06:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #67
RE: Winter Shark Of Ages 2018
Ja takoż, chociaż polskie się u mnie nie łapały do topu, a z nich wyżej cenię Wilki). IV u mnie na 65. Czyli już druga płyta. Ciekawe czy znajdzie się chociaż trzecia.
11.12.2018 09:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #68
RE: Winter Shark Of Ages 2018
36. Aerosmith – TOYS IN THE ATTIC
37. Edguy – HELLFIRE CLUB
38. Linkin Park – METEORA
39. Rammstein – MUTTER
40. The Who – WHO’S NEXT

Radio Epsilon
12.12.2018 08:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #69
RE: Winter Shark Of Ages 2018
A z tych znam i lubię 38 i 39. Sporo u Ciebie Aerosmith, tu i tam.

WOLNE MEDIA!!!
12.12.2018 09:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #70
RE: Winter Shark Of Ages 2018
Znów raczej nic dla mnie.
12.12.2018 11:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #71
RE: Winter Shark Of Ages 2018
31. Red Hot Chili Peppers – STADIUM ARCADIUM
32. Pink Floyd – WISH YOU WERE HERE
33. The Offspring – AMERICANA
34. Oasis – DEFINITELY MAYBE
35. Lao Che – GOSPEL

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.12.2018 08:17 PM przez EVENo.)
13.12.2018 08:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #72
RE: Winter Shark Of Ages 2018
EVENo napisał(a):33. The Offspring – AMERICANA
Nie znam, ale zespół to totalnie nie moja bajka. Sprawdziłem sobie, co to za płyta i okazało się, że to ta, przez którą długi czas miałem o nim opinię znacznie gorszą niż mam obecnie, bo pierwsze poznane utwory to fatalne Why don't i superkoszmar Pretty fly. Podejrzewam, że nic na tej płycie nie odrobiłoby strat.
EVENo napisał(a):34. Oasis – DEFINITELY MAYBE
Top Oasis robiłem i to też nie jest mój zespół. Wprawdzie to ich album nr 3, ale tylko jeden uznałbym za dobry.
EVENo napisał(a):31. Red Hot Chili Peppers – STADIUM ARCADIUM
Zespół lubię, ale ta płyta na pewno daleko za pierwszą dwójką tego zespołu. Dobrze, ale tylko tyle.
EVENo napisał(a):35. Lao Che – GOSPEL
Bardzo nierówna płyta. Dla mnie w ich dorobku trzecie lub czwarte (to bardziej prawdopodobne) miejsce od końca.
EVENo napisał(a):32. Pink Floyd – WISH YOU WERE HERE
U mnie na miejscu 16 i sądzę, że wyżej notowanej u mnie płyty nie będziesz już miał.
13.12.2018 08:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #73
RE: Winter Shark Of Ages 2018
Tym razem znam właściwie 3 płyty: 31, 32 i 35. Lao Che to czołówka moich polskich albumów, PF za mało słyszałem w całości żeby ocenić, ale 2 absolutne killery na bodajże pięć utworów to dobry prognostyk. Natomiast RHCP dla mnie za długa i przez to nużąca jako całość, ale jest tam wiele dobrego.

kajman napisał(a):35. Lao Che – GOSPEL
Bardzo nierówna płyta. Dla mnie w ich dorobku trzecie lub czwarte (to bardziej prawdopodobne) miejsce od końca.
Zważając na to, że nagrali 7 albumów, czwarta od końca jest też czwartą od początku, a jak inaczej brzmi Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.12.2018 08:48 PM przez neo01.)
13.12.2018 08:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #74
RE: Winter Shark Of Ages 2018
No więc nie jestem pewien czy nie trzecia od końca bo nigdy nie porównywałem jej z najnowszą. I na pewno brakuje jej mniej do przedostatniej niż do podium.
13.12.2018 09:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #75
RE: Winter Shark Of Ages 2018
27. Lao Che – DZIECIOM
28. Deep Purple – MACHINE HEAD
29. Lady Pank – LADY PANK
30. U2 – THE JOSHUA TREE

Radio Epsilon
14.12.2018 03:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #76
RE: Winter Shark Of Ages 2018
Polskie z tej czwórki znam bardzo dobrze, zagraniczne niekoniecznie (fragmentarycznie).
"Dzieciom" to jedna z lepszych płyt Lao Che, mój nr 2 po "Gospel", więc bardzo na plus, LP jest na bardzo równym wysokim poziomie i to bez wątpienia jedna z lepszych płyt w historii polskiego rocka w ogóle (chociaż byłoby jeszcze lepiej, gdyby pojawiły się na niej "-10 w Rio" i "Mała lady punk" ).

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.12.2018 04:56 PM przez neo01.)
14.12.2018 04:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #77
RE: Winter Shark Of Ages 2018
neo01 napisał(a):to bez wątpienia jedna z lepszych płyt w historii polskiego rocka w ogóle (chociaż byłoby jeszcze lepiej, gdyby pojawiły się na niej "-10 w Rio" i "Mała lady punk" ).
No tak, na winylu zabrakło miejsca na te piosenki, ale gdy album pojawił się na kompakcie to te piosenki na całe szczęście zostały umieszczone jako bonusy. Oczywiście w ocenie albumu to w niczym nie pomaga, ale wartość materialną CD zdecydowanie podnosi, bo na półce ma się wersję wypełnioną po brzegi najlepszymi piosenkami z debiutu Lady Pank Icon_biggrin

Radio Epsilon
14.12.2018 05:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #78
RE: Winter Shark Of Ages 2018
No tak, bonusy pojawiły się w wersjach na CD z lat 1991 i 2007 i wymienione przeze mnie utwory nie są jedynymi. W 2007 r. pojawiła się też wreszcie "Tańcz głupia, tańcz", która wcześniej była chyba tylko na jakiejś wersji singlowej czy radiowej.

WOLNE MEDIA!!!
14.12.2018 06:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #79
RE: Winter Shark Of Ages 2018
23. Dream Theater – BLACK CLOUDS AND SILVER LININGS
24. happysad – CIEPŁO/ZIMNO
25. Florence + The Machine – CEREMONIALS
26. Richie Sambora – STRANGER IN THIS TOWN

Radio Epsilon
15.12.2018 03:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #80
RE: Winter Shark Of Ages 2018
Z tej czwórki znam znów tylko polską płytę i oceniam ją raczej pozytywnie, aczkolwiek od Happysad wolę jednak pierwsze trzy płyty, z naciskiem na tą trzecią.

WOLNE MEDIA!!!
15.12.2018 03:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  III Summer Shark Of Ages (oraz 10-lecie Radia Epsilon) EVENo 15 542 01.07.2021 04:32 PM
Ostatni post: EVENo
  III Shark Of Ages EVENo 72 3 105 02.05.2021 11:08 PM
Ostatni post: EVENo
  II Summer Shark Of Ages #ssoa2020 EVENo 13 979 08.03.2021 05:44 PM
Ostatni post: kajman
  II Winter Shark Of Ages EVENo 59 2 637 27.12.2020 03:56 PM
Ostatni post: kajman
  II Shark Of Ages EVENo 206 12 880 01.05.2020 10:21 AM
Ostatni post: EVENo
  Summer Shark Of Ages 2019 EVENo 58 4 076 14.07.2019 07:03 PM
Ostatni post: thestranglers
Gwiazdka Shark Of Ages 2019 EVENo 193 27 202 28.04.2019 07:12 PM
Ostatni post: EVENo
  Shark Roku 2018 EVENo 43 3 353 16.01.2019 11:27 PM
Ostatni post: EVENo
  ORION 1100 (2. Orion Of Ages) EVENo 29 2 767 28.12.2018 07:39 PM
Ostatni post: EVENo
  ORION 1000, czyli 1. Orion Of Ages EVENo 7 1 449 20.08.2018 03:32 PM
Ostatni post: EVENo

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości