Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kukiz i Perverados - Wyspa Zielona
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Kukiz i Perverados - Wyspa Zielona
No nie, nikt jeszcze tego nie wrzucił? Icon_lol



P.S. Kajmanie, nie wypowiadaj się w tym wątku, i tak już znamy Twoją opinię Icon_razz2
14.11.2018 12:24 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Online
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #2
RE: Kukiz i Perverados - Wyspa Zielona
Każdy, kto brał jego politykę na poważnie pewnie czuje się teraz strasznie głupio. Paweł dał wyraźny sygnał, aby nie traktować go poważnie Icon_wink

Radio Epsilon
14.11.2018 12:56 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Kukiz i Perverados - Wyspa Zielona
Bo jeśli ktoś nagra coś skocznego, to od razu oznacza, że jest niepoważny? Icon_wink
14.11.2018 01:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #4
RE: Kukiz i Perverados - Wyspa Zielona
Ale żenada Icon_rolleyes

WOLNE MEDIA!!!
14.11.2018 10:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #5
RE: Kukiz i Perverados - Wyspa Zielona
"Cześć tu Paweł" nie brzmi tak medialnie jak "Cześć tu Sławomir", ale jednak obu panów dużo łączy...

wiem, że twórczość każdego artysty przez lata ewoluuje,
ale jeśli kiedyś nagrywało się Unikaj zdjęć czy Księżycowy krok,
a teraz Wyspa zielona, to ewidentnie coś poszło nie tak...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
14.11.2018 10:13 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #6
RE: Kukiz i Perverados - Wyspa Zielona
No bo od dawna wiadomo, że nad "Księżycowym krokiem" trudno jest zapanować i czasem prowadzi on nas na "Zieloną wyspę". Icon_wink
Tylko żeby polityka sięgnęła bruku i próbowała wejść pod muzyczne strzechy?
Polityko, łapy precz od disco-polo. Icon_twisted

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
14.11.2018 08:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #7
RE: Kukiz i Perverados - Wyspa Zielona
W stylu "Bałkanicy" - co Wy się czepiacie? Icon_razz2
i tekstowo i muzycznie Icon_lol
14.11.2018 11:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #8
RE: Kukiz i Perverados - Wyspa Zielona
(14.11.2018 12:56 AM)EVENo napisał(a):  Każdy, kto brał jego politykę na poważnie pewnie czuje się teraz strasznie głupio. Paweł dał wyraźny sygnał, aby nie traktować go poważnie Icon_wink

+1

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
15.11.2018 09:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #9
RE: Kukiz i Perverados - Wyspa Zielona
Yacy, nie chcę politykowania, ale zastanów się czy w klasie politycznej też coś poszło nie tak?
Weź sobie "na warsztat" i przypomnij nazwiska, które były w gazetach w roku, dajmy na to 1995.
Dziś "podawanie nogi" Wałęsy to "małe Miki".
Mnie nie dziwi prześmiewczość Kukiza i zażenowanie całą klasą polityczną, bo tak to odbieram.
Przy czym sam Pawełek też jakoś święty nie jest, zwłaszcza jak jest w stanie wskazującym...
ale w sumie utwór mnie śmieszy i bawi, bo jest na pograniczu kabaretu, pastiszu i beki z disco-polo.
A ta beka jest zrobiona raczej z klasą, w przeciwieństwie do Braci FF, którzy są żenującą żenadą.
15.11.2018 10:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #10
RE: Kukiz i Perverados - Wyspa Zielona
Dla mnie śmieszne jest przede wszystkim to, że naśmiewa się z tuskowej zielonej wyspy, czyli z sytuacji gdzieś sprzed 7-8 lat. Jak już komentować politykę, to chyba adekwatniej byłoby coś o aktualnej sytuacji. Ale widać, że gość ma straszny problem z Tuskiem.

WOLNE MEDIA!!!
15.11.2018 10:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #11
RE: Kukiz i Perverados - Wyspa Zielona
to moja pierwsza myśl była xD

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.11.2018 02:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #12
RE: Kukiz i Perverados - Wyspa Zielona
Muzycznie kicha zupełnie. Tekstowo - moze być. Wiara w Zieloną wyspę jest w Polakach impregnowane - jak nie przez Tuska, to Kaczorów. Do zobaczenia przy pierwszym poważnym kryzysie w UE - wszyscy zazielenimy się na tej wyspie - wierząc nadal w to, że Platforma jest Obywatelska a Pis to Prawo i Sprawiedliwość.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
15.11.2018 04:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #13
RE: Kukiz i Perverados - Wyspa Zielona
neo01 napisał(a):naśmiewa się z tuskowej zielonej wyspy, czyli z sytuacji gdzieś sprzed 7-8 lat. Jak już komentować politykę, to chyba adekwatniej byłoby coś o aktualnej sytuacji
Podejrzewam, że się mylisz. Dla niego to jest ciągle aktualna sytuacja, bo "zieloną wyspę" nazywa się obecnie "dobrą zmianą". Na ile kojarzę jego wypowiedzi, to on bije w "partiokrację". Innymi słowy, podejrzewam, że jedzie po całej scenie politycznej, tak jak to było na poprzednich płytach solowych. I choć to tylko moja interpretacja, to nie ma żadnej gwarancji, że Twoja jest bardziej "twojsza" niż ta "mojsza". Icon_wink2

Muzyka jest celowo tak dobrana, żeby było przaśnie i po polsku.
Iluż to było wykonawców, którzy popierali taką muzyką swoich "wybrańców" w kampaniach wyborczych.
Przypomijcie sobie...

Nie znam całego albumu (ale chętnie poznam!), ale podejrzewam, że jest to artystyczno-polityczny happening.
Coś jak Big Cyc - tylko punkt widzenia jest inny.
No i może wszystko byłoby OK, gdyby Pawełek nie zasiadał w ławach poselskich
i gdyby przy tym nie miał tak niewyparzonego języka, jaki ma.
Niestety, w ten sposób on też wpisuje się w stan polskiej klasy politycznej, której brak klasy.
15.11.2018 06:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #14
RE: Kukiz i Perverados - Wyspa Zielona
Podsumowując: jako żart jest OK, nawet mnie śmieszy, ale jak sobie uświadamiam kto jest autorem, to jednak mina mi rzednie.
15.11.2018 06:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: Kukiz i Perverados - Wyspa Zielona
Yacy - ale nagryw tez Zoske i Mlode tloki Icon_wink Jak rowniez Piosenke z takim tekstem... no wiecie jakim Icon_wink
15.11.2018 10:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #16
RE: Kukiz i Perverados - Wyspa Zielona
...o tym, że "ksiądz proboszcz już się zbliża"? Icon_lol
15.11.2018 11:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #17
RE: Kukiz i Perverados - Wyspa Zielona
Zośka czy O!Hela były z jajem, nie mówiąc już o ZCHN, które w porównaniu z Wyspą było arcydziełem Icon_smile2
a Bałkanica typowo imprezowy utwór no ale to już było bez Kukiza.
A ten utwór tylko sili się na nagrany "z jajem", a wg mnie jest po prostu nagrany na serio.
tak czy inaczej wolę posłuchać czegoś innego. niestety mnie nawet nie śmieszy, raczej boli...
obawiam się jednak, że ktoś mnie może przymusić do posłuchania płyty Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
15.11.2018 11:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #18
RE: Kukiz i Perverados - Wyspa Zielona
Chwytliwa muzyka, animowany teledysk obrazujący najlepiej to co się dzieje teraz w Polsce. Tytułowa Zielona Wyspa nawiązuje do faktu z początku kryzysu gospodarczego sprzed dekady, kiedy to na tle spadków głównego wskaźnika gospodarczego jakim jest PKB, Polska jawiła się jako swoista zielona wyspa (pamiętam jak to było przedstawiane przez ówczesny rząd z obecnym prezydentem UE na czele) z wzrostem gospodarczym, podczas gdy reszta krajów Europy odnotowała spadki. Tyle że jak się spojrzy na dynamikę wzrostu gospodarczego w latach wcześniejszych, to można zauważyć, że był on wyższy w latach przed kryzysem. Polska w poprzedniej dekadzie miała te wskaźniki najwyższe w Europie (a jeśli nie to na pewno jedne z najwyższych). Kiedy więc nastąpił kryzys w 2008 roku, wskaźniki wzrostu gospodarczego wszystkich państw bez wyjątku spadły z hukiem - w tym także i Polski. Jednakże fakt, że Polska miała te wskaźniki wyższe niż reszta Europy spowodował to, że wzrost gospodarczy po wybuchu kryzysu w Europie był ujemny, a w Polsce dodatni i dzięki temu wystąpił efekt "Zielonej Wyspy" - i rząd Tuska mógł to odtrąbić jako swój sukces. Mam nadzieję, że udało się mi to dobrze przedstawić.
Chwała dla Kukiza, że pomimo faktu wejścia do polityki nie zerwał z muzyką, bo to byłaby wielka strata. Oby tylko nie stracił reprezentacji w parlamencie w przyszłorocznych wyborach.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
16.11.2018 01:05 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
RE: Kukiz i Perverados - Wyspa Zielona
prz_rulez napisał(a):Kajmanie, nie wypowiadaj się w tym wątku, i tak już znamy Twoją opinię
Są znacznie gorsze rzeczy niż ten utwór. Nie przeszkadza, chociaż nie ma na czym zaczepisz ucha. Czy to jest, co według Ciebie sądzę o utworze?
22.11.2018 05:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #20
RE: Kukiz i Perverados - Wyspa Zielona
(22.11.2018 05:27 PM)kajman napisał(a):  
prz_rulez napisał(a):Kajmanie, nie wypowiadaj się w tym wątku, i tak już znamy Twoją opinię
Są znacznie gorsze rzeczy niż ten utwór. Nie przeszkadza, chociaż nie ma na czym zaczepisz ucha. Czy to jest, co według Ciebie sądzę o utworze?

Lipa, miał być koszmar 0/10 Icon_sad

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
23.11.2018 01:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
film Autentikos - Wyspa Węży kacper130700 1 189 25.02.2023 12:08 AM
Ostatni post: Miszon
  Kamil Bednarek & Dana Vynnytska - Nad zieloną miedzą Szymek79 1 237 20.03.2022 10:09 AM
Ostatni post: kajman
  Skubas - Wyspa nonsensu Szymek79 2 853 12.11.2014 04:37 PM
Ostatni post: Tomekk
  Yugopolis ft. Pawel Kukiz- Czyste Oczy MExpress 0 706 23.05.2012 04:37 PM
Ostatni post: MExpress
  Paweł Kukiz - 17 września (Polsza nie zagranica) Aro 17 3 304 22.09.2009 01:54 PM
Ostatni post: tadzio3

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości