Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOP 50 PET SHOP BOYS
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #101
 
Wymyślcie mi karę. Jestem bardzo zaskoczony tym wynikiem. Co mi Rafał pisał o PSB to zawsze pojawiał się wątek Rent, na last fm też chyba miał swego czasu najwięcej odsłuchów tego numeru...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.04.2009 12:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #102
 
saferłel napisał(a):Wymyślcie mi karę.

nie pisz tak, bo jak ja Ci wymyślę karę, to będziesz tego żałował Icon_razz
05.04.2009 10:03 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #103
 
Za PSB zniosę wszystko Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.04.2009 10:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #104
 

01. Suburbia [Please (1986)]



Pierwsze miejsce tego topu było już wiadome zanim zacząłem go w ogóle układać Icon_smile Ten utwór musiał wygrać, bo od zawsze mam przy nim ciarki i od zawsze, tzn. gdy tylko usłyszałem go po raz pierwszy, jest moim ulubionym w dyskografii Pet Shop Boys. Utwór o amerykańskich przedmieściach, gdzie mieszkają niegrzeczni chłopcy. Muzycznie odrobina paniki i chaosu, ciekawe rozwiązania instrumentalne, z ciekawie wplecionym szczekaniem psów.
Pamiętam 22 listopada 1986 roku (245 notowanie) (a miałem wtedy lat 11, hehe), gdy w trzecim tygodniu przebywania na Liście Przebojów Programu Trzeciego utwór ten niespodziewanie awansował z miejsca czwartego na pierwsze. Sam Marek Niedźwiecki nie krył wtedy zaskoczenia, że Wham, Papa Dance, Cyndi Lauper czy Eurythmics pokonane zostały nagle przez Pet Shop Boys, i nie z pierwszym, ale już z czwartym (chyba dobrze liczę?) singlem z debiutanckiej płyty.
06.04.2009 03:26 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #105
 
Ładnie Icon_smile Macie takie same dwójki z Jackiem Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.04.2009 04:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #106
 
Czyli reasumując, TOP 10 wygląda tak:


01. Suburbia [Please (1986)]
02. Rent [Actually (1987)]
03. It's a Sin [Actually (1987)]
04. West End Girls [Please (1986)]
05. Left to My Own Devices [Introspective (1988)]
06. Paninaro [b-side: Suburbia, Please (1986)]
. . . (Pet Shop Boys and David Jacob's Italian mix) [Disco (1986)]
07. Always on My Mind / In My House [Introspective (1988)]
08. Domino Dancing [Introspective (1988)]
09. In the Night [b-side: Opportunities (Let's Make Lots of Money), Please (1986)]
. . . (Arthur Baker's Extended mix) [Disco (1986)]
10. Opportunities (Let's Make Lots of Money) [Please (1986)]



i najwięcej, bo aż 5 odsłon z płyty Please. tak wyszło.
do zobaczenia: do kolejnego Topu! Icon_smile

.....................ale co nim bedzie?????
06.04.2009 09:05 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 122
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #107
 
a ja się cieszę że w pomyliłem sie w miejscach typując top5 Icon_smile2 no i troszkę się dziwię, że mamy taką samą dwójkę Icon_wink2 ciekawe... ale sympatyczne Icon_wink2

to może teraz jakiś polski top ...?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
06.04.2009 10:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #108
 
może trochę chaotycznie powiem, ale w przybliżeniu, to mimo wszystko jednak bliżej mi do Ciebie niż do saferłala, patrz: rok urodzenia Icon_smile2

zatem większe zbieżności właśnie w naszych wszystkich topach są rzeczą oczywistą, co nie ujmuje saferłalowi wcale a wcale, ani fachowości, ani profesjonalności... bo za lat 15 będzie taki sam jak My Icon_mrgreen

fajnie się z Wami dwoma bawiłem, dzięki za współudział w komentowaniu Topy, senkju ju*



Yacy napisał(a):to może teraz jakiś polski top ...?

a coś proponujesz? Myslovitz, Republika, Kult u mnie już byli...

może Hey?
06.04.2009 10:51 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 122
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #109
 
Listoholik napisał(a):mimo wszystko jednak bliżej mi do Ciebie niż do saferłala, patrz: rok urodzenia
ale wiek to nie wszystko... ale faktycznie w topach ma zdecydowanie wieksze znaczenia niż przy "codziennej" liście Icon_wink2

Listoholik napisał(a):dzięki za współudział w komentowaniu Topy, senkju ju
polecam się Icon_wink2 i mi też było miło Icon_smile2 Teraz czekamy na saferłela Icon_wink2

mogłoby być fajnie z Heyem... jakiś czas temu robilem, ale już sie trochę przetasowało, wiec ... czemu nie... Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
06.04.2009 11:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #110
 
Yacy napisał(a):ale wiek to nie wszystko...

oczywiście, masz rację, ale doświadczenia jednak gdzieś tam się w Nas kumulują, budują w doświadczenia.... i co najważniejsze, w sentymenty. tego nam nikt nie zabierze. 30-paro-latkowie, w Nas drzemie siła! Icon_wink2


pees. to Hey? czy coś innego jednak?
06.04.2009 11:21 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 628
Dołączył: Jun 2007
Post: #111
 
Listoholik napisał(a):07. Always on My Mind
1. Jeden z najlepszych coverów wszechczasów,
2. może nawet bijący oryginalne wykonanie Elvisa na głowę, ręce, nogi i mózg na ścianie Icon_wink2
3. oryginalne wykonanie Elvisa
1. Mocne słowa. Według mnie nie jest to nawet najlepszy cover tego utworu, chociaż np. Buble'owi nie wyszedł,
2. no, ale faktycznie wersję Presleya to buje na głowę. Ale tak się składa, że Presley zaśpiewał to tragicznie, co akurat w przypadku Presleya nie jest niczym dziwnym.
3. Tylko że wersja Presleya jest też coverem. Pierwotnie utwór zaśpiewała Brenda Lee.
Nota bene, okazało, że się myliłem.
08.04.2009 09:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #112
 
oj, płytki, płytki.. zapomniałem wcześniej podliczyć i wkleić, choć dla wielu wszystko było jasne:


01. PLEASE [340]
02. BEHAVIOUR [243]
03. ACTUALLY [225]

04. INTROSPECTIVE [182]
05. RELEASE [56]
06. FUNDAMENTAL [52]
07. VERY [43]
08. YES [38]
09. POP ART [37]
10. BILINGUAL [27]
11. NIGHTLIFE [2]
12.04.2009 10:31 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości