Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP: Notowanie 119 (15.03.09)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
kajman napisał(a):No cóż, miewałeś gorsze pierwsze trójki (chociażby przed tygodniem), ale miewałeś i lepsze. A w tej to najmniej podoba mi się mimo wszystko numer 2.
Dziwnie to brzmi ''mimo wszystko'' - tak jakby PSB zwykle grali świetne numery Icon_razz2


kajman napisał(a):Numer 4 mi się nie podoba, chociaż ten zespół w kilku innych utworach całkiem całkiem, na przykład taki coverek, co gdzieś go ostatnio widziałem.

Sheena Is A Punk Rocker?


kajman napisał(a):Cieszą mnie ruchy Antona, bo ten gorszy ostro spada, a ten lepszy szybko idzie w górę.

U mnie pojęcie słabszego Antona nie istnieje Icon_razz2

kajman napisał(a):Ciekawie brzmi Soap&Skin.

Tego się spodziewałem Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.03.2009 10:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
saferłel napisał(a):
kajman napisał(a):No cóż, miewałeś gorsze pierwsze trójki (chociażby przed tygodniem), ale miewałeś i lepsze. A w tej to najmniej podoba mi się mimo wszystko numer 2.
1. Dziwnie to brzmi ''mimo wszystko'' - tak jakby PSB zwykle grali świetne numery Icon_razz2
kajman napisał(a):Numer 4 mi się nie podoba, chociaż ten zespół w kilku innych utworach całkiem całkiem, na przykład taki coverek, co gdzieś go ostatnio widziałem.
2. Sheena Is A Punk Rocker?
kajman napisał(a):Cieszą mnie ruchy Antona, bo ten gorszy ostro spada, a ten lepszy szybko idzie w górę.
3. U mnie pojęcie słabszego Antona nie istnieje Icon_razz2
kajman napisał(a):Ciekawie brzmi Soap&Skin.
4. Tego się spodziewałem Icon_smile
1. Wcześniej wyrażałem się o tym utworze właśnie w kontekście PSB raczej pozytywnie i stąd to mimo wszystko.
2. Zgadza się. Dzisiaj słyszałem go w Trójce.
3. I tu się różnimy. Jak może zauważyłeś, z trzech znanych mi utworów tylko jeden się u mnie załapał i z poczekalni wyjść nie zdołał. To akurat i tak oznacza, że utwór jest dla mnie świetny, ale dwa pozostałe u mnie na tą opinię nie zasłużyły.
4. No fakt, to ewidentnie pachnie klimatami, które lubię.
17.03.2009 11:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
To jeszcze sięgnij po Mariannę z Rufusem Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.03.2009 11:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
Lista płyt:

01 - The Decemberists - The Hazards of Love (2009)
02 - Talk Talk - The Colour Of Spring (1986)
03 - Soap&Skin - Lovetune for Vacuum (2009)
04 - Therapy? - Crooked Timber (2009)
05 - Röyksopp - Junior (2009)
06 - Camera Obscura - My Maudlin Career (2009)
07 - Erasure - Total Pop [40 First Hits] (2009)
08 - Yeah Yeah Yeah - It's Blitz (2009)
09 - Mikromusic - Sennik (2008)
10 - The Rushes - To the Surface (2009)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.03.2009 07:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #25
 
Mikromusic takie słabe i się załapało do 10? Ile płyt przesłuchałeś?
18.03.2009 08:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
10 właśnie Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.03.2009 08:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 515
Dołączył: Aug 2008
Post: #27
 
Co ciekawe - 4 z 5 wyróżnionych długimi opisami utworów faktycznie są intruygujące. A 5 nie znam Icon_cool2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
19.03.2009 02:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
A tam ciekawe, to standard na tej liście Icon_cool2

Nie znasz pewnie And You Will Know?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.03.2009 05:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
ogromnie lubię czytać Twoje opisy! nawet jeśli dotyczą muzyki która nie jest moją ulubioną, to samo czytanie jest przyjemnością. znakomicie (i ciągle coraz lepiej) umiesz słowami przekazywać doznania muzyczne, opisywać muzykę. to jest bardzo trudne, a Tobie wydaje się przychodzić z dużą łatwością i lekkością. brawo!
choć nie ukrywam, że jak wchodzę na Twoją listę to czasem z przerażeniem patrzę na długość opisów Icon_lol . i może dlatego często Twoją listę zostawiam na koniec, jak już inne skomentuję - bo wiem, że muszę na nią najwięcej czasu poświęcić, nie tylko dlatego, że lubię ją komentować, bo jest bardzo ciekawa, ale też dlatego, że trzeba doliczyć czas na przeczytanie tych opisów Icon_wink2 Icon_mrgreen .

a jeśli chodzi o notowanie:
PSB się znakomicie trzyma. co z tego, że już nie na pierwszym, nie zawsze musi być. w podsumowaniu roku co innego się będzie liczyć Icon_wink2. w końcu przecież to nie formuła 1, żeby liczba zwycięstw się liczyła Icon_wink2.
wow, Armia! po Twoim niedawnym komentarzu liczyłem, że może jeszcze pójdzie do góry, ale nie spodziewałem się, że będzie w piątce! Icon_smile2 a ja dziś akurat w drodze do pracy przesłuchiwałem "Der Prozess" Icon_smile2. na razie poszła połowa, druga połowa w drodze powrotnej Icon_smile2.
"Omen" wciąż znakomicie. u mnie trochę się przytkał na razie. i płyty wciąż nie przesłuchałem po raz drugi...
a nowy singiel White Lies Ci się nie podoba?
uuu, "Wrong"... ależ zapowiadają się ciekawe tygodnie oczekiwania - w moim przypadku głównie na Depeszów i Placebo. bo ja przed wydaniem płyty nie lubię słuchać żadnych próbek ani wersji demo. aha, no i oczywiście ciekaw jestem na co będzie u Ciebie stać "Battle For The Sun".
mam nadzieję, że "Carolina" jeszcze ze 2 tygodnie posiedzi...
słuchałem już nowego Therapy?, ale po jednym przesłuchaniu to ciężko coś powiedzieć. na pewno na kolana mnie nie rzuciło, a w związku z bardzo długo kolejką oczekujących albumów nie wiem kiedy przyjdzie drugie przesłuchanie...
19.03.2009 05:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
ku3a napisał(a):ogromnie lubię czytać Twoje opisy! nawet jeśli dotyczą muzyki która nie jest moją ulubioną, to samo czytanie jest przyjemnością. znakomicie (i ciągle coraz lepiej) umiesz słowami przekazywać doznania muzyczne, opisywać muzykę. to jest bardzo trudne, a Tobie wydaje się przychodzić z dużą łatwością i lekkością. brawo!
choć nie ukrywam, że jak wchodzę na Twoją listę to czasem z przerażeniem patrzę na długość opisów Icon_lol . i może dlatego często Twoją listę zostawiam na koniec, jak już inne skomentuję - bo wiem, że muszę na nią najwięcej czasu poświęcić, nie tylko dlatego, że lubię ją komentować, bo jest bardzo ciekawa, ale też dlatego, że trzeba doliczyć czas na przeczytanie tych opisów Icon_wink2 Icon_mrgreen .

Cóż, nie ukrywam, że cieszą mnie takie słowa. Naprawdę czuję się bardzo miło czytając takie rzeczy na swój temat...a propos mojego bazgrolenia, to będę miał mały komunikat w najbliższym notowaniu Icon_wink Całkiem istotny - przynajmniej z mojego punktu widzenia.

ku3a napisał(a):a jeśli chodzi o notowanie:
PSB się znakomicie trzyma. co z tego, że już nie na pierwszym, nie zawsze musi być. w podsumowaniu roku co innego się będzie liczyć Icon_wink2. w końcu przecież to nie formuła 1, żeby liczba zwycięstw się liczyła Icon_wink2.



ku3a napisał(a):wow, Armia! po Twoim niedawnym komentarzu liczyłem, że może jeszcze pójdzie do góry, ale nie spodziewałem się, że będzie w piątce! Icon_smile2 a ja dziś akurat w drodze do pracy przesłuchiwałem "Der Prozess" Icon_smile2. na razie poszła połowa, druga połowa w drodze powrotnej Icon_smile2.

Ja mogę chyba spokojnie napisać, że to moje Polskie Odkrycie Roku jak dotąd Icon_smile

ku3a napisał(a):a nowy singiel White Lies Ci się nie podoba?

Podoba, ale na razie musi czekać w poczekalni na swoją kolej - zresztą, kto wie czy inna piosenka nie zostanie ''moim'' singlem. Tak się składa, że White Lies nagrali dobry album i jest w czym wybierać Icon_smile

ku3a napisał(a):uuu, "Wrong"... ależ zapowiadają się ciekawe tygodnie oczekiwania - w moim przypadku głównie na Depeszów i Placebo. bo ja przed wydaniem płyty nie lubię słuchać żadnych próbek ani wersji demo. aha, no i oczywiście ciekaw jestem na co będzie u Ciebie stać "Battle For The Sun".

W tym tyg. odpocząłem trochę od Wrong i myślę, że będzie awans, ale kurcze. Pewnie nigdy więcej (OBY!) żaden ich singiel nie będzie tak słabo się spisywał na DM.

Widzę, że ciekawość tobą kieruje...to dobrze. Zaspokoisz ją już całkiem niedługo Icon_razz2

ku3a napisał(a):mam nadzieję, że "Carolina" jeszcze ze 2 tygodnie posiedzi...

Może na jakiejś fali wznoszącej poserfuje w górę? Taką falą może być np. The Dead Weather. Ale nie chcę rozbudzać nadziei. Tylko spekuluję.

ku3a napisał(a):słuchałem już nowego Therapy?, ale po jednym przesłuchaniu to ciężko coś powiedzieć. na pewno na kolana mnie nie rzuciło, a w związku z bardzo długo kolejką oczekujących albumów nie wiem kiedy przyjdzie drugie przesłuchanie...

Miałem trochę czasu tamtego dnia i następnego. Przesłuchałem dokładnie ten album. Myślę, że ma naprawdę BARDZO udane kompozycje w sobie i to zostanie przeze mnie odpowiednio udokumentowane na łamach tego forum - tylko, że teraz tyle tych utworów wychodzi :/ Ciężko jest się przebić, ciężko jest z czegoś zrezygnować.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.03.2009 05:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
saferłel napisał(a):Ja mogę chyba spokojnie napisać, że to moje Polskie Odkrycie Roku jak dotąd Icon_smile
to dobrze, że nie najlepszy debiut Icon_wink2
a swoją drogą, skoro już znasz POR, to może znajdzie się też jakiś SELER Icon_razz.
saferłel napisał(a):Widzę, że ciekawość tobą kieruje...to dobrze. Zaspokoisz ją już całkiem niedługo Icon_razz2
oj jest ostra promocja w Trójce Icon_biggrin3. było u Balonika, nie wiem czy gdzie indziej też nie było, w tej chwili leci u Agnieszki Szydłowskiej, a nie wierzę, żeby Stelka też nie zagrał Icon_mrgreen .
19.03.2009 09:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
Czy SELER to jakiś tajemniczy skrót kolejnej świetnej płyty Armii ? Icon_wink2

Oby w M357 to zagrał Stelmach, tak idealnie jako intro pod audycje z PSB w roli głównej Icon_wink Zachęcam zresztą do słuchania Neila w najbliższą sobotę od 16:00.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.03.2009 09:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 515
Dołączył: Aug 2008
Post: #33
 
saferłel napisał(a):Nie znasz pewnie And You Will Know?
Nie. To Cloud Cult nic mi nie mówi.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.03.2009 12:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 883
Dołączył: Aug 2007
Post: #34
 
Wpadłam żeby spojrzec czy z "Wrong" jest naprawde tak źle jak donoszą słuchy.... ano faktycznie nie za dobrze Icon_razz
ale w trakcie lektury Twojej listy widze jeszcze to:
saferłel napisał(a):W tym tyg. odpocząłem trochę od Wrong i myślę, że będzie awans
no mysle :->
20.03.2009 01:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #35
 
nadrabiam zaleglości z tygodnia...


jednak DM nie pobędą u Ciebie w wyższych rejonach... szkoda...
z nowości oczywiście Camera mnie cieszy i może jeszcze najwyższa. Ale dawno nie słuchałem płtyt...
Myślałem, że jakieś inne PSB sie pokaże... Np. świetne The Way It ... Może dziś... E tam na 100% dziś Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
21.03.2009 03:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości