Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Queen
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #121
RE: Mychartsowy Top Queen
(12.11.2018 01:08 PM)thestranglers napisał(a):  no właśnie, co gdy nie zagłosujemy na pięć pozycji?
Czyli wnioskuję że na 5?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.11.2018 02:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #122
RE: Mychartsowy Top Queen
Sundrajta napisał(a):Oceniamy rzecz jasna od pięciu oczek za pierwsze do jednego za piąte miejsce (i przy teledyskach i przy płytach).
12.11.2018 02:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #123
RE: Mychartsowy Top Queen
Dobrze, że jeszcze tydzień został... Okazuje się, że gdy zaczyna się mieć intensywne życie, to i te trzy tygodnie na wykonawcę to za mało Icon_rolleyes
12.11.2018 02:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #124
RE: Mychartsowy Top Queen
no widzisz, a swego czasu chciałeś ograniczyć ten czas Icon_wink
12.11.2018 03:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #125
RE: Mychartsowy Top Queen
(12.11.2018 12:54 PM)Miszon napisał(a):  W płytach można głosować na koncertowe?
I na ile pozycji głosujemy? Jedną?
No bez przesady, tylko albumy studyjne. Icon_lol

Przy mniejszej liczbie płyt czy teledysków będę robił tak jak thestranglers w topach i dam mniej oczek, czyli np. przy trzech pozycjach, pierwsze miejsce dostanie trzy punkty. Icon_arrow

(...)

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.11.2018 11:04 PM przez Sundrajta.)
13.11.2018 09:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #126
RE: Mychartsowy Top Queen
(07.11.2018 04:07 PM)neo01 napisał(a):  
(05.11.2018 08:26 PM)Artur.O napisał(a):  A tak serio to pierwsze słyszę, żeby "ci", "mi" było niepoprawne.
Jak zaczynami zdanie, mówimy i piszemy Tobie, Ciebie, mnie. Jak to jest drugi i kolejny wyraz, wtedy: ci, mi.

Pierwsze słyszę, naprawdę. xD Jacyś znudzeni poloniści z Rady chyba to wymyślili, tym bardziej że "mi", "ci" występują tylko w jednym przypadku (celowniku), a "mnie", "tobie" w kilku różnych. Co za tym idzie, w przykładzie "Mnie/mi też brakuje" to trochę zmienia znaczenie, bo jest różnica, czy brakuje (komu? czemu?) "mi", czy (kogo? czego?) "mnie". Tak więc ta zasada wprowadzona jest na siłę i liczę, że nie stosując się do niej, doprowadzę do jej śmierci. Icon_wink

(08.11.2018 01:00 AM)AKT! napisał(a):  Zanikanie dialektów to naturalna konsekwencja masa mediów, nie książkowych form językowych.

No nie zgodziłbym się, mass media to są w każdym kraju, a wszak zupełnie inaczej sprawa dialektów ma się, na przykład, w angielskim (tu tradycja literacka jest o wieleset lat dłuższa niż u nas), a inaczej w polskim. Angielskie standardy językowe opierają się w zasadzie na uśrednieniu wymów dialektalnych z dopuszczalnymi wariantami - właśnie dialektalnymi, a każdy jest dumny ze swojej miejscowej gwary. Tymczasem w Polsce za komuny zostały wyeliminowane niemal zupełnie, a do dzisiaj są napiętnowane jako wiochowe i jako "niepoprawna polszczyzna", choć z drugiej strony w erze Internetu mogą mieć swoje małe "odrodzenie".

(08.11.2018 10:02 AM)neo01 napisał(a):  Kaszubski jest uznawany za oddzielny język (są nawet lekcje w szkołach), zaś śląska jest gwara.

No nieee, jedna gwara śląska? Icon_wink Można bez problemu wyróżnić co najmniej trzy zupełnie osobne dialekty "śląskie", które mają mniej lub więcej wspólnego z polszczyzną.

Śląski można uznać za jeden z dialektów polskich, podobnie jak wielkopolski, małopolski i mazowiecki, ale nie jest on dialektem książkowej polszczyzny, z punktu widzenia której wszystkie cztery mogą być niezbyt zrozumiałe. Sam na linii Poznań-Toruń spotkałem konduktora, którego nie byłem w stanie zrozumieć przez ilość użytych regionalizmów. Icon_wink

(08.11.2018 01:32 PM)AKT! napisał(a):  wiadomo, że język jest dla ludzi, jest żywy, zmienia się, ale te normy, które mamy teraz, to nie wymysł językoznawców, ale efekt przeszłych uzusów; trzeba to wypośrodkować

Tylko, uzusy się zmieniają. Icon_wink Chociaż jest różnica między tym, a zwykłą niechlujnością.

(08.11.2018 02:03 AM)prz_rulez napisał(a):  "poszłem do supmarku kupi kczaka"

I to już jest dla mnie niechlujność. Icon_wink

P.S. Ten post wysyłał się 6 dni. Icon_smile

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
13.11.2018 06:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #127
RE: Mychartsowy Top Queen
thestranglers napisał(a):no widzisz, a swego czasu chciałeś ograniczyć ten czas Icon_wink
No chciałem, przyznaję się.
Też myślę, że trochę źle, iż te deadline'y są w poniedziałki, a nie we wtorki, wtedy byłby czas od razu odsłuchać...
13.11.2018 06:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #128
RE: Mychartsowy Top Queen
chyba nie rozumiem Twojej wypowiedzi o dniach tygodnia Icon_lol
13.11.2018 07:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #129
RE: Mychartsowy Top Queen
Pomyłka, miało być "w niedziele" zamiast "we wtorki".

Artur.O napisał(a):choć z drugiej strony w erze Internetu mogą mieć swoje małe "odrodzenie"
Heh, no właśnie mam co do tego wątpliwości. Jest kilka wybijających się stron, zwłaszcza śląskich, ale
Artur.O napisał(a):Można bez problemu wyróżnić co najmniej trzy zupełnie osobne dialekty "śląskie", które mają mniej lub więcej wspólnego z polszczyzną.
Fakt. Ale romansz też jeszcze całkiem niedawno nie miał standardu literackiego. I co? I w 1982 pojawił się Rumantsch Grischun Icon_smile
Artur.O napisał(a):I to już jest dla mnie niechlujność. Icon_wink
Ale czy podejście tutejsze (w sensie miejsca, gdzie teraz jestem?) nie jest zdrowsze? Czy warto mieć ciągle językowy kij w pupie?
Z drugiej strony, tutaj pojawił się inny problem, a mianowicie sztuczne "uchorwaczczenie" języka. A żeby było "komiczniej" (bo dla mnie to średnio śmieszne), to w przytłaczającej większości wcale nie słowami kajkawskimi czy czakawskimi, co by miało jakiś sens, tylko nowotworami (dwuznaczność celowa) językowymi typu "zrakoplov".
Heh, z jednej strony szkoda, że Polska nie ma (prawie) "brata bliźniaka" jak Czechy Słowację (no, to bardziej siostra bliźniaczka Icon_lol), ale z drugiej strony, gdyby te związki rodzinne miałyby się skończyć jak na Bałkanach... To może dobrze, że Polska jest lekko odizolowana.
13.11.2018 07:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #130
RE: Mychartsowy Top Queen
prz_rulez napisał(a):Też myślę, że trochę źle, iż te deadline'y są w poniedziałki, a nie we wtorki, wtedy byłby czas od razu odsłuchać...
prz_rulez napisał(a):miało być "w niedziele" zamiast "we wtorki".
To po prostu załóż sobie, że deadline jest w niedzielę i spokojnie sobie w nią odsłuchasz.
prz_rulez napisał(a):nie ma (prawie) "brata bliźniaka" jak Czechy Słowację
Czy to tacy bracia bliźniacy z językowego punktu widzenia. Rozmawiałem i z tymi i z tymi i mam wrażenie, że te języki dosyć mocno się różnią. Nie wiem na ile słownictwem, ale brzmieniem. Czeski brzmiał mi mocno rozmemłanie, słowacki dosadnie. Jak miałbym znaleźć coś w rodzaju bliźniaka dla języka czeskiego to byłby to morawski, znacznie mu jednak bliższy.
13.11.2018 07:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #131
RE: Mychartsowy Top Queen
prz_rulez napisał(a):Heh, z jednej strony szkoda, że Polska nie ma (prawie) "brata bliźniaka" jak Czechy Słowację (no, to bardziej siostra bliźniaczka Icon_lol)
nie podnoś takiego tworu jak Słowacja przy naszym kraju, proszę Cię...

prz_rulez napisał(a):Też myślę, że trochę źle, iż te deadline'y są w poniedziałki, a nie we wtorki, wtedy byłby czas od razu odsłuchać...
jedna niedziela się szykuje w tym roku jeszcze, a poza tym to masz i tak dwa poniedziałki do dyspozycji jak Ci tak na nich zależy
13.11.2018 07:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #132
RE: Mychartsowy Top Queen
W Polsce dialekty regionalne zniszczyło przemieszanie się ludności po wojnie.

Plus taka postawa o której mowicie: będąc w Warszawie muszę cały czas myśleć przy mówieniu, bo mnie ludzie poprawiają jak mówię coś po naszemu, a wg nich niepoprawnie. Dopiero zjechawszy w rodzinne strony nie muszę w tej materii męczyć mózgu.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
13.11.2018 08:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #133
RE: Mychartsowy Top Queen
a o jakich to stronach mówisz?
13.11.2018 08:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #134
RE: Mychartsowy Top Queen
Kieleckie.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
13.11.2018 08:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #135
RE: Mychartsowy Top Queen
A wracając do tematu głównego... jakie macie wspomnienia z listopadem 1991 roku i wszystkim tym co miało miejsce później?
13.11.2018 08:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #136
RE: Mychartsowy Top Queen
Ja Queen jako nazwę poznałem dopiero w pazdzierniku 1991 więc w listopadzie 1991 to info do mnie chyba nie dotarło.
Ale pamiętam oczywiście koncert pamięci Freddiego który oglądałem i który opisywałem krotko u siebie w topie 35/35 (nie na tym forum)

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
13.11.2018 08:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #137
RE: Mychartsowy Top Queen
Do mnie ta informacja doszła / dochodziła jakby mimochodem - u sąsiadów, którzy bardzo dużo słuchali muzyki i mniej nią zarażali usłyszałem, że "Fredzio" nie żyje (tak mówiła na niego moja sąsiadka) i raczej średnio się tym przejąłem, może dlatego że nie za bardzo kojarzyłem wtedy ich muzykę, pamiętam tylko doskonale klip do "I want to break free" który gdzieś w tym czasie był wszechobecny i bardzo mi się podobało, jak Fredzio z wąsami w damskim stroju odkurzał - tyle pamiętam Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
13.11.2018 08:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #138
RE: Mychartsowy Top Queen
(13.11.2018 07:44 PM)kajman napisał(a):  Czy to tacy bracia bliźniacy z językowego punktu widzenia. Rozmawiałem i z tymi i z tymi i mam wrażenie, że te języki dosyć mocno się różnią. Nie wiem na ile słownictwem, ale brzmieniem. Czeski brzmiał mi mocno rozmemłanie, słowacki dosadnie.

Niewiele to mówi o podobieństwie/różnicach między tymi językami...

(13.11.2018 07:45 PM)thestranglers napisał(a):  nie podnoś takiego tworu jak Słowacja przy naszym kraju, proszę Cię...

Nie rozumiem o co chodzi. To nie wina Słowaków że dopiero od niedawna mają swoje państwo. Icon_wink

(13.11.2018 08:31 PM)thestranglers napisał(a):  A wracając do tematu głównego... jakie macie wspomnienia z listopadem 1991 roku i wszystkim tym co miało miejsce później?

Mnie jeszcze nie było na świecie. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
13.11.2018 09:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #139
RE: Mychartsowy Top Queen
Tzn ja kojarzę że słyszałem to info w tv ale niewiele mi to mówiło. Dopiero po latach się zorientowałem że 2 lata wcześniej The Invisible Man było jednym z moich ulubionych teledysków (zorientowałem się jak go ponownie zobaczyłem, już pod koniec 90tych).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
13.11.2018 09:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #140
RE: Mychartsowy Top Queen
Artur.O napisał(a):To nie wina Słowaków że dopiero od niedawna mają swoje państwo.
wydaje mi się, że ich język powstał całkiem niedawno w kontekście tematu rozmowy
13.11.2018 09:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości