Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Queen
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #201
RE: Mychartsowy Top Queen
(16.11.2018 03:01 PM)mike napisał(a):  Ja chciałem się odnieść do TOPu. Otóż był to najbardziej wyrównany top dotychczas i miałem poważny problem z wyborem kolejności od miejsca 3-10 Icon_biggrin, bo dwa utwory są arcydziełem <3 Punkty gdybym mógł przyznałbym 18 utworom Icon_lol

Proszę nie offtopować Icon_cool

(16.11.2018 05:21 PM)Lilian napisał(a):  Jak już tyle rodzajów placków tutaj wymieniono, to pozwolę sobie zgłosić jeszcze małdżyki - kajman pewnie skojarzy Icon_wink
To takie słodkie placuszki z twarogiem smażone na patelni. Znane z pewnej literatury i pochodzą zdaje się z Poznania Icon_smile

O, nie słyszałem o takich.: o

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
16.11.2018 06:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 392
Dołączył: Jun 2007
Post: #202
RE: Mychartsowy Top Queen
Oj, nie czytasz Musierowicz. Nieładnie.
16.11.2018 07:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 866
Dołączył: Aug 2007
Post: #203
RE: Mychartsowy Top Queen
(16.11.2018 03:01 PM)mike napisał(a):  Ja chciałem się odnieść do TOPu. Otóż był to najbardziej wyrównany top dotychczas i miałem poważny problem z wyborem kolejności od miejsca 3-10 Icon_biggrin, bo dwa utwory są arcydziełem <3 Punkty gdybym mógł przyznałbym 18 utworom Icon_lol
ja miałam podobnie Icon_smile
Też uważam, że Queen mają wiele świetnych utworów.
W tym plebiscycie mogłabym spokojnie ułożyć liste 20 piosenek.
Nr 1 jedyny możliwy jak dla mnie.
Do nr 2 pretendowała pozostała 9 piosenek z top10 Icon_wink
Niniejszym dziękuję 1981 za bardzo udany wybór - muzykę zespołu Queen Icon_biggrin

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
16.11.2018 10:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #204
RE: Mychartsowy Top Queen
Artur.O napisał(a):Proszę nie offtopować Icon_cool
Bardzo śmieszne. Icon_twisted

Lilian napisał(a):Melduję że zagłosowałam na albumy Queen
No dobra, w końcu przyjąłem. Icon_cool

(...)

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.11.2018 07:44 PM przez Sundrajta.)
16.11.2018 11:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #205
RE: Mychartsowy Top Queen
Miszon napisał(a):- "placek", na określenie upieczonego ciasta.
Nigdy nie pomyślałbym, że to słowo może komuś przeszkadzać. Chyba ktoś za bardzo sobie coś skojarzył z krowim plackiem Icon_wink
Miszon napisał(a):- "tam pisze", które oczywiście poprawnie jest "tam jest napisane", tylko że u nas chyba wszyscy tak mówią i dostrzegłem, że jest to błąd, jak wszyscy zaczęli mnie notorycznie poprawiać
No w szkole mnie uczono, że "tam jest napisane". Swoją drogą, po chorwacku "tamo piše" jest całkowicie poprawną formą. Aczkolwiek jest to trochę związane z tym, że PODOBNO (tak przynajmniej twierdzili moi wykładowcy) chorwacki ma mniej warstw stylistycznych niż polski.
Miszon napisał(a):"zrywka" jako określenie foliowej torebki jednorazowej
Na to bym nie wpadł.
Miszon napisał(a):"strugaczka" jako urządzenie do ostrzenia ołówka/kredek
To słowo też mnie nie dziwi, natomiast pamiętam, że słowa "ostrzałka" oraz "ostrzynka" poznałem dopiero na studiach.
Miszon napisał(a):Zatem plackiem może być np. stefanek, który jest na kruchym cieście (chyba Icon_wink )
Dzięki, bo nawet nie wiedziałem o istnieniu takiego ciasta Icon_smile
EVENo napisał(a):Jakby ktoś mnie tu na Śląsku poprosił o słodki placek, posypałbym go cukrem.
O, a gdzie dokładniej, jeśli można?
Lilian napisał(a):a nawet kuch
Lilian napisał(a):w moich stronach jest taki zwyczaj - nazwa z niemieckiego/germanizm - Polterabend Icon_wink
Jestem w szoku, że te słowa się zachowały... Bo chyba nie jesteś ani ze Śląska, ani z Kaszub? Icon_wink
EVENo napisał(a):było słowo po Śląsku, a ja byłem przekonany, że jest polskie, znane wszystkim
Poznałem jedną osobę, która miała tak z gwarą poznańską. Ciekawe, przyznam.
EVENo napisał(a):Antryj, gulik, gardina - dopiero w liceum się dowiedziałem, że to nie są polskie słowa Icon_lol
No ja je znam, ale to dlatego, że trochę czytałem po śląsku... No właśnie. Sprawiłeś, że nieuchronnie musi pojawić się ode mnie pytanie... Czy mówisz po śląsku?
17.11.2018 12:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #206
RE: Mychartsowy Top Queen
Wracając do tematu wyjściowego to dobrze pamiętam prawdziwą manię, jaka ogarnęła nasz kraj po śmierci Freddiego. Pamiętajmy, że był to rok 1991 i w gruncie rzeczy taki szał był wtedy nowością między Odrą a Bugiem. A jak wyglądało to konkretniej? W czasach gdy płyta kompaktowa była towarem jednak jeszcze luksusowym w czołówce ówczesnych rankingów sprzedaży pojawiły się wszelakie składanki tworzone nierzadko naprędce z nagraniami zarówno grupy jak i solowym dorobkiem mistrza. Sam w tej gorączce nabyłem kompilację remiksów jego nagrań "The Great Pretender", po którą sięgnąłem później może jeszcze parę razy. Ciekawe, że wychodząc na świat jeszcze w rocznicę śmierci nie straciła nic na swojej popularności.
Wiemy, że w Trójce wręcz przez cały rok 1992 królował utwór "These Are The Days Of Our Lives". Na szczyt doszły jednak wtedy także i "Ride The Wild Wind" i solowy "In My Defence", co mimo sympatii dla obu nagrań zajść by przy innych okolicznościach nie zaszło. Tym bardziej bolało mnie wcześniejsze niedocenienie jeszcze za życia najważniejszego muzycznego pożegnania naszego bohatera, czyli "The Show Must Go On", które spadło w październiku 1991 roku po jedynie 15 tygodniach w zestawieniu i dotarciu do trzeciej pozycji.
17.11.2018 02:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #207
RE: Mychartsowy Top Queen
No to żeby połączyć jakoś oba wątki:
18.11.2018 01:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #208
RE: Mychartsowy Top Queen
Jak tam idzie Prz Twoje słuchanie?
18.11.2018 01:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #209
RE: Mychartsowy Top Queen
Jemu jak jemu, ale mnie jeszcze została ostatnia runda, do której zakwalifikowałem 31 piosenek Icon_twisted (przy innych topach ograniczałem się do piętnastki w finale)!
Inaczej się jednak nie dało (i ta fajna i tamta, to jak miałem odrzucić?), najwyżej ograniczę się do dwóch tur, chociaż wierzę że spokojnie do jutra się wyrobię. Icon_cool

Aha i przypominam, że wciąż możecie do mnie wysyłać na PW swoje ulubione płyty i teledyski Królowej. Icon_arrow

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
18.11.2018 03:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #210
RE: Mychartsowy Top Queen
Mi tam łatwo poszło z moją dziesiątką. Icon_wink Może dlatego, że już kiedyś tam ogarnąłem dyskografię Queen i spora jej część jednak nie wywołała na mnie dużego wrażenia, a wiele ich najpopularniejszych kawałków jest zbyt ograne, żebym dalej się nimi cieszył.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
18.11.2018 03:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #211
RE: Mychartsowy Top Queen
(18.11.2018 01:49 PM)thestranglers napisał(a):  Jak tam idzie Prz Twoje słuchanie?
Złośliwiec Icon_razz2
Tak szczerze, to nie za bardzo chce mi się słuchać...
18.11.2018 05:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #212
RE: Mychartsowy Top Queen
prz_rulez napisał(a):Złośliwiec
No wiesz? Ja tu się troszczę o Twój timing...

prz_rulez napisał(a):Tak szczerze, to nie za bardzo chce mi się słuchać...
Ja też osobiście daleki byłem od zachwytów podczas słuchania, ale przy takiej marce dziesiątka się sama ułożyła.
18.11.2018 05:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #213
RE: Mychartsowy Top Queen
Ja jeszcze się nie wypowiadam, bo jestem dopiero przy drugim utworze.
Widzę, że zgłoszono aż 54 utwory... Szkoda, że niektórzy inni wykonawcy mieli chyba nawet mniej niż 40. Trochę mnie to niepokoi w kontekście mojego wyboru...
No właśnie. Z racji braku czasu muszę niestety przełożyć swój wybór na następny raz. No, ale myślę, że osoba za mną będzie z takiego obrotu sprawy zadowolona Icon_smile
Aczkolwiek możecie się już szykować na niespodziankę...
18.11.2018 05:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #214
RE: Mychartsowy Top Queen
O, no proszę, dzięki za info, w takim razie Artura poprosimy wcześniej o wybór, a Ty będziesz miał 'swój' finał w niedzielę. Icon_wink
18.11.2018 06:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #215
RE: Mychartsowy Top Queen
prz_rulez napisał(a):Widzę, że zgłoszono aż 54 utwory...
55 utworów jakby coś. Na plejliście AKT-a brakuje "She Makes Me (Stormtrooper in Stilettoes)" (tę odsłuchałem oddzielnie).

I przypominam, że jeszcze dzisiaj do dwudziestej (a co mi tam, niech będzie godzinę dłużej niż oficjalna lista piosenek) czekam na Wasze propozycje najlepszych płyt i teledysków grupy, które wysyłacie do mnie na PW.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.11.2018 09:44 AM przez Sundrajta.)
19.11.2018 09:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #216
RE: Mychartsowy Top Queen
Właśnie (w pracy!) robię sobie finałowe przesłuchanie. Icon_lol I dochodzę do wniosku, że to takie rockowe disco-polo, bowiem nie patrząc już na to, że kapela w swoim graniu zdecydowanie wykraczała poza ramy gatunku w którym ją zaszufladkowano, to jeszcze mieli taką łatwość pisania chwytliwych melodii, które znało się na pamięć po kilku ledwie odsłuchach. Jednakże to jedyne odniesienie do tego stylu (D-P), bo muzycznie, to są między niebem a ziemią (choć może ze dwie osoby tutaj się z tym nie zgodzą). Icon_wink
Jeszcze sobie pomyślałem, że gdyby płyta z Paulem Rodgersem odniosła zdecydowanie większy sukces komercyjny (bo w sumie wcale zła nie była), to zespół ten projekt kontynuowałby do naszych czasów! Widać to chociażby po próbie odnowienia starych nagrań z Adamem Lambertem. Icon_lol
Jednak klasa muzyczna Freddiego (bo o życiu osobistem wolę nie wspominać) była tak dalece odległa od tych rejonów, że fani tego nie kupili (nomen omen) i nie pozwolili o mistrzu zapomnieć...

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
19.11.2018 12:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #217
RE: Mychartsowy Top Queen
Aha i nie spodziewajcie się po mnie szaleństw! Icon_twisted
Moja dziesiątka będzie tradycyjna do szpiku kości...

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
19.11.2018 01:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #218
RE: Mychartsowy Top Queen
Nie tylko na playliście AKT-a, ale i w oficjalnym zestawie ThestranglersaIcon_exclaim
19.11.2018 02:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #219
RE: Mychartsowy Top Queen
Obstawiamy zwycięzcę? Icon_lol Bo to chyba bardziej niż pewne? Icon_wink
19.11.2018 03:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #220
RE: Mychartsowy Top Queen
Ha ha, bardzo śmieszne. Icon_lol Ale faktycznie zwycięzca może być tylko jeden. Za to walka o pozostałe lokaty w dziesiątce powinna być interesująca.

prz_rulez napisał(a):Nie tylko na playliście AKT-a, ale i w oficjalnym zestawie Thestranglersa
Z tego co przejrzałem dosyć pobieżnie, jednak sam zrezygnowałeś ze swego pierwszego zgłoszenia. Icon_eek I teraz już sam nie wiem, które piosenki są od Ciebie?

I jak dotąd głosowaliśmy na 12 płyt i 13 teledysków.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
19.11.2018 04:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości