Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sinead O'Connor została muzułmanką
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #21
RE: Sinead O'Connor została muzułmanką
A propos - coraz trudniej uwierzyć w chorobę psychiczną. Poniżej trafny komentarz Atora w kwestii Sinead. Ciekawe co o tym sądzicie.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
19.11.2018 02:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #22
RE: Sinead O'Connor została muzułmanką
Ale się chłopak namęczył, żeby te wszystkie ciekawostki wynaleźć! Icon_eek A mnie i tak kompletnie nie przekonał...
I do tego w praktyce nie zna się na muzyce. Icon_rolleyes

Aha, w Starym Testamencie też często jest "oko za oko" czyli bardzo pokojowe podejście. Icon_wink

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
19.11.2018 03:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #23
RE: Sinead O'Connor została muzułmanką
Sundrajta napisał(a):I do tego w praktyce nie zna się na muzyce.
Tu się zgodzę!
Sundrajta napisał(a):Aha, w Starym Testamencie też często jest "oko za oko" czyli bardzo pokojowe podejście
Jak to należy rozumieć
https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/taj...i/oko.html
http://www.fbiblos.org/Ewangeliarz/Wed%C...fault.aspx
Czy Islam przewiduje takie interpretacje, albo czy Mahomet wydał taka "nakładke" uzupełniającą hardcorowe doktryny islamu, o których mówi Ator? Nie przypominam sobie.
Kluczowy w tym jest brak jakiejkolwiek symetrii.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
19.11.2018 03:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 399
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
RE: Sinead O'Connor została muzułmanką
Dla mnie te komentarze są naciągane i próbują na siłę uzasadnić rzeczy, których uzasadnić się nie da. Nota bene, gdyby tylko to uzasadniało okrucieństwo ST to byłby on sielanką.
A co do islamu to nie wiemy czy nie ma tam osób, które w podobny sposób tłumaczą wymowę Koranu. No i sam Koran jest dziełem nieporównywalnym z Biblią, a co najwyżej z jedną z Ewangelii lub zbiorem kilku ksiąg starotestamentowych.
19.11.2018 05:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #25
RE: Sinead O'Connor została muzułmanką
dziobaseczek napisał(a):Czy Islam przewiduje takie interpretacje, albo czy Mahomet wydał taka "nakładke" uzupełniającą hardcorowe doktryny islamu, o których mówi Ator? Nie przypominam sobie.
Kluczowy w tym jest brak jakiejkolwiek symetrii.
Skąd mnie to wiedzieć, przecież w życiu nie czytałem Koranu?! Icon_rolleyes

Przykłady (w linkach) może i coś tam tłumaczą, tylko powiedz mi ile procent chrześcijan (tak przez Ciebie chwalonych?) przestrzega Ewangelii? Sam nim jestem i wiem jak niekiedy jest to trudne. Icon_eek
Ten jak mu tam Ator(?) podawał tylko złe przykłady, a nie chce mi się wierzyć, że wśród ksiąg Islamu nie ma tego następnego prawa (bo nie chce mi się szukać znowu tej nazwy Icon_lol) działającego w odwrotną stronę, czyli zamieniającego nakaz zabijania wrogów, na ich miłowanie... Icon_wink
Aha i z tego filmiku dla mnie przynajmniej wynika, że muzułmanie z natury są źli. A w to nigdy nie uwierzę, bowiem (na pewno nie tylko moim zdaniem) w każdej większej grupie społecznej trafiają się zwyrodnialcy! I nawet najświętsze ideały im przyświecające tego nie zmienią...

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.11.2018 04:41 PM przez Sundrajta.)
20.11.2018 04:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #26
RE: Sinead O'Connor została muzułmanką
Sundrajta napisał(a):ile procent chrześcijan (tak przez Ciebie chwalonych?) przestrzega Ewangelii?
Ja nie przestrzegam zawsze ewangelii? I jakie to ma znaczenie w sprawie. Nie chodzi o to, żeby mieć drogowskaz, a nie biczować się przy każdym grzechu?
Sundrajta napisał(a):a nie chce mi się wierzyć, że wśród ksiąg Islamu nie ma tego następnego prawa
Są różne grupy muzułmanów, może prz to wyjaśni, on się zna. Jedne są spokojne i zasymilowane a inne ofensywne i agresywne. Łatwo to stwierdzić po procesach, jakie maja miejsce w różnych zakątkach świata i jak są w niej traktowane inne wiary. Teraz powoli wlewa sie to do Europy, wypierając kulturę łacińską. Wyparcie wspierane przez ideologów i bakterię poprawności politycznej. Bajdurzenie, że kiedys chrześcijaństwo było takie samo - można wsadzic między bajki. Nawet badacze islamu stwierdzają, że ekspansja koscioła przy inwacji imperium osmańskiego to pikuś. Tylko wtedy była wola, by kultura Europejska przetrwała - teraz się oramy.
Sundrajta napisał(a):Aha i z tego filmiku dla mnie przynajmniej wynika, że muzułmanie z natury są źli.
Ator robił wiele razy wywiad z muzułmanami i nawet gejem - muzułmaninem (świetny vlog, która odpowiada na twoją wątpliwość: https://www.youtube.com/watch?v=NnwHxT2J1_E)
I jednoznacznie stwierdza, że tak nie jest. Natomiast ekspansywny islam nie jest akceptowalny nawet przed samymi muzułmanymi. W każdej większej grupie społecznej trafiają się zwyrodnialcy! - zgoda, ale silna i agresywna większość naciska na spoojną szyicką społeczność. Tak to działało w Iraku, w Nigerii itp, teraz powoli wpływa do nas.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.11.2018 09:49 AM przez dziobaseczek.)
21.11.2018 09:49 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #27
RE: Sinead O'Connor została muzułmanką
Przez wieki islam słynął raczej z tolerancji dla mieszkańców innych wierzeń, w takim średniowieczu, a nawet później, byli pod tym względem o wiele bardziej postępowi niż chrześcijanie.
A teraz to zależy ale faktycznie grupy agresywne, regresywne, mocno zyskały ma sile.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
21.11.2018 10:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #28
RE: Sinead O'Connor została muzułmanką
Mnie najbardziej dziwi (no może już teraz nie aż tak bardzo) polityka krajów Europy zachodniej wobec muzułmańskiej społeczności. Ta pobłażliwość wobec ich przestępstw jest niewyobrażalna i przez nią nie wiem jaka jest faktyczna skala tego zjawiska? Gdyż też do końca nie ufam mediom tzw. prawicowym, że tam się dzieją rzeczy niewyobrażalne. Można to sobie jedynie uzmysłowić np, po jakichś wygranych meczach czy całych mistrzostwach w jaki ta radość jest okazywana (chociaż to nie dotyczy wyłącznie Arabów). Icon_twisted
I z tego względu domyślam się, że władze wolą nie eskalować kontroli Icon_eek (lecz prawa powinni przestrzegać?) i nie napiętnują wszystkich występków, zwłaszcza w tych poprawnych politycznie mediach. Bo wiedzą do jakich zamieszek wówczas mogłoby dojść, gdyby społeczność arabska została poruszona w ten czy inny sposób! Icon_wink
Palestyna przy tych możliwych skutkach, to pikuś. No ale sami sobie tego piwa naważyli...

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
21.11.2018 12:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #29
RE: Sinead O'Connor została muzułmanką
Sundrajta napisał(a):Gdyż też do końca nie ufam mediom tzw. prawicowym, że tam się dzieją rzeczy niewyobrażalne.
Oczywiście, nie należy każdemu bezkrytycznie ufać. Natomiast trzeba słuchac obu stron. Dobrze jest, że obie strony jeszcze są. Ta prawicowa właściwie już właściwie tylko w internecie. Acta2 może to zmienić. I wtedy będzie tylko sybndrom zielonej wyspy. Natomiast fakty niewygodne czasem wypływają.
Sundrajta napisał(a):Palestyna przy tych możliwych skutkach, to pikuś. No ale sami sobie tego piwa naważyli...
Niektórzy dalej twiedzą, że to prawackie majaczenie o płaskiej kuli zmiemskiej a refjudżis łelkom - to czyste dobro.
Miszon napisał(a):Przez wieki islam słynął raczej z tolerancji dla mieszkańców innych wierzeń,
Nie ma na to niezbitych dowodów.
Sundrajta napisał(a):mistrzostwach w jaki ta radość jest okazywana (chociaż to nie dotyczy wyłącznie Arabów).
Przykład Francji i żółtych kamizelek - owszem są tam różne osoby, ale najwiecej fermentu robia mieszkańcy Gett, do których dopuszczono warząc piwo, o którym pisałeś.
Sundrajta napisał(a):"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
Dobre!

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
22.11.2018 12:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #30
RE: Sinead O'Connor została muzułmanką
dziobaseczek napisał(a):Sundrajta napisał(a):
"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]

Dobre!
jedna z największych bredni, jakie w życiu słyszałem, a słyszałem wielokrotnie, ale nośna na tyle, że łatwo przychodzi jej powtarzanie
a zappa był prototrollem, ale brakowało mu konsekwencji, bo z jednej strony udawał, że krytyka muzyczna w ogóle go nie interesuje, a z drugiej wykorzystywał okazję, by tej krytyce pokazywać środkowe palce

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.11.2018 12:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #31
RE: Sinead O'Connor została muzułmanką
O widzisz, czego to się człowiek dowiaduje. Icon_cool

A z tym piwem, to oczywiście nawet nie chodziło mi o poprawność polityczną zachodnich rządów z przyjmowaniem uchodźców, tylko o te ich wszystkie kolonie i wielowiekowe wykorzystywanie (łącznie z mordowaniem milionów) przede wszystkim ludów Afryki. Icon_eek
I teraz w ramach teorii karmy mają za swoje, a to dopiero początek...
A że faktycznie Polska nie przykładała do tego ręki, mamy prawo teraz jak Poncjusz Piłat powiedzieć: nas to nie interesuje, my umywamy ręce. Icon_rolleyes

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
22.11.2018 04:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #32
RE: Sinead O'Connor została muzułmanką
Czytając jej wypowiedzi kilka lat temu gdy uk się płyta How About I Be Me... jeśli dobrze zrozumiałem to ona stawiała duchowość każdego człowieka ponad wszystko, i najwazniejszy był dla niej Duch Swięty.
Przechodząc na islam w tym kontekście to jak obrócić się wokół własnej osi bo tak jak ja oceniam islam, to jest religia która przede wszystkim obsługuje wszystkie najniższe instynkty człowieka.

https://radio-orbit.pl/
25.11.2018 05:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #33
RE: Sinead O'Connor została muzułmanką
(22.11.2018 12:30 PM)dziobaseczek napisał(a):  
Miszon napisał(a):Przez wieki islam słynął raczej z tolerancji dla mieszkańców innych wierzeń,
Nie ma na to niezbitych dowodów
W moich czasach jak czegoś uczono w szkole to się to uznawało za prawdę. Ale OK, przypuśćmy że na historii i religii jednak się mylili.
Ale...
Ostatnio słyszałem anegdotkę że mamy taką relatywizację rzeczywistości że jak ktoś powie "pada deszcz", to ktoś zaraz powie "to twoje zdanie".
Jednak nie wiedziałem, że to prawda jednak.
Więc trzeba dowodu na istniejącą rzeczywistość?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.12.2018 09:43 AM przez Miszon.)
10.12.2018 09:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #34
RE: Sinead O'Connor została muzułmanką
Miszon napisał(a):Więc trzeba dowodu na istniejącą rzeczywistość?
Nie wiem, być może to prawda. Nie zauważyłem jednak, by Islam stworzył coś na kształt Katolickiej Nauki Społecznej. Jeśli tak - proszę mnie poprawić.
Co by nie było - dziś jest zupełnie odwrotnie. Wystarczy prosty eksperyment. Jedź do Arabii Saudyjskiej czy Jemenu i powiedz, że chcesz postawic katedrę katolicką. Tolerancja Imperium Osmańskiego polegała na koegzystencji na starej zasadzie dhimmi, więc na zasadzie jawnej nierówności (delikatnie mówiąc). Przykładem miłości i tolerancji był przykład Zoroastriuszanów. Mit tolerancyjnego islamu łatwo podważyc. Choć oczywiście są odłamy łagodne i tolerancyjne, ale stanowią one słabszą ilościowo i dokrtynalnie mniejszość.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
10.12.2018 02:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #35
RE: Sinead O'Connor została muzułmanką
Oczywiście nie piszę o współczesności. Ale jednak Koptowie przetrwali do dziś, a dajmy na to Prusowie - nie.
dziobaseczek napisał(a):Przykładem miłości i tolerancji był przykład Zoroastriuszanów
właśnie to miałem przywołać Icon_smile2 .

Ogólnie niestety po kilku wiekach niesamowitego rozwoju, zarówno filozoficznego, jak i naukowego, w pewnym momencie islam się "zepsuł" i zamknął w skorupie konserwatyzmu, co zresztą miało wpływ na to, że Europa prześcignęła szybko Arabów w rozwoju.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.12.2018 03:37 PM przez Miszon.)
10.12.2018 03:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 399
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
RE: Sinead O'Connor została muzułmanką
Miszon napisał(a):Więc trzeba dowodu na istniejącą rzeczywistość?
Ale istniejąca rzeczywistość jest nie do udowodnienia.
10.12.2018 05:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
RE: Sinead O'Connor została muzułmanką
Bo ja wiem, czy się zepsuł... Może po prostu nie zdążył okrzepnąć i nie do końca było wiadomo, co jest dozwolone, a co nie.
+ jest pewna książką, kiedyś znajdę jej tytuł... której autor przeczy tezie o rzekomej tolerancji władz islamskich na terytorium dzisiejszej Hiszpanii.
10.12.2018 07:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #38
RE: Sinead O'Connor została muzułmanką
Zepsuł się, bo się przestał rozwijać cywilizacyjnie, filozoficznie i technologicznie. Albo znacznie zwolnił ten rozwój.
(10.12.2018 05:27 PM)kajman napisał(a):  
Miszon napisał(a):Więc trzeba dowodu na istniejącą rzeczywistość?
Ale istniejąca rzeczywistość jest nie do udowodnienia.
Icon_lol

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.12.2018 07:41 PM przez Miszon.)
10.12.2018 07:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
RE: Sinead O'Connor została muzułmanką
No cóż. Może właśnie bardziej to, że za mało było rozwoju. Bo czy wczesne wieki w Europie były pod wieloma względami aż tak bardzo inne? Ba, nawet kilka wieków wstecz jak było...
A może po prostu "zachód" tak przyspieszył i teraz wydaje się nam, że wszyscy inni są zacofani?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.12.2018 07:55 PM przez prz_rulez.)
10.12.2018 07:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #40
RE: Sinead O'Connor została muzułmanką
Ale do pewnego momentu islam był bardziej rozwinięty niż Zachód. Dopiero od odkryć geograficznych Europa zaczęła odjeżdżać reszcie.

Polecam "Bogactwo i nędza narodów" Davida S. Landesa, gdzie analizuje różne przypadki że jakieś kraje/cywilizacje rozwijały się szybciej od innych, a inne upadały.

Jedna z konkluzji jest taka, że Europie pomogła (niestety) agresywność i determinacja podboju innych i bycia lepszymi od "sąsiadów", jakiej nie wykazywały inne cywilizacje.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
10.12.2018 08:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości