Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOP 30 NIRVANA
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 992
Dołączył: Sep 2017
Post: #21
RE: TOP 30 NIRVANA
Artur.O napisał(a):11. Lithium
12. Pennyroyal Tea
A więc mój dawny numero uno i mój obecny numero uno Icon_wink Pennyroyal Tea to jeden z tych utworów, które bardzo chciałbym coverować na koncertach, gdybym tylko był gwiazdą rocka Icon_razz2 Swoją drogą, oba utwory muzycznie bardzo do siebie podobne.

Radio Epsilon
28.10.2018 08:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #22
RE: TOP 30 NIRVANA
EVENo napisał(a):jeden z tych utworów, które bardzo chciałbym coverować na koncertach, gdybym tylko był gwiazdą rocka
świetne Icon_lol

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
28.10.2018 08:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 627
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
RE: TOP 30 NIRVANA
Tym razem skromnie:
13. Breed Nevermind (1991) - 29
12. Pennyroyal Tea In Utero (1993) - 10
28.10.2018 08:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 069
Dołączył: Dec 2009
Post: #24
RE: TOP 30 NIRVANA
20 - za nisko (to mój TWC)
15 - uwielbiam za tę energię
11 - bardzo cenię
W ogóle ostatnia piątka bardzo dobra, ale tutaj chyba nie mogło być inaczej.

WOLNE MEDIA!!!
28.10.2018 09:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #25
RE: TOP 30 NIRVANA
"Something in the Way" byłoby w moim top 5. W sumie nie wiem, co by wygrało, nic odkrywczego pewnie, ale na pewno nie "Spirit".

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.10.2018 02:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #26
RE: TOP 30 NIRVANA
(28.10.2018 08:56 PM)Miszon napisał(a):  
EVENo napisał(a):jeden z tych utworów, które bardzo chciałbym coverować na koncertach, gdybym tylko był gwiazdą rocka
świetne Icon_lol

Też mi się to podoba. : p

(29.10.2018 02:34 PM)AKT! napisał(a):  W sumie nie wiem, co by wygrało, nic odkrywczego pewnie, ale na pewno nie "Spirit".

Musisz przyznać, że jestem oryginalny w swojej nieoryginalności xD


I chyba już prawie wszystko jasne. Icon_wink
10 - oczywisty jasny punkt na "Bleach", łagodna i nieco "rzukowa" piosenka. Wzrusza za każdym razem.
9 - kawałek urokliwego, głośnego college rocka.
8 - kolejna chwytliwa partia wokalna.
7 - odkrycie topu. Niesamowicie żywiołowe, wyróżniające się rozdzierającym wokalem Kurta (LOVE YOU SOOOOOOOOOOO MUCH Serce ) i genialnym riffem, jednym z najlepszych w dyskografii Nirvany.
6 - w pewnym alternatywnym wszechświecie to nie był tylko promosingiel do radia, ale gigantyczny przebój zespołu. Icon_wink

6. On A Plain Nevermind (1991)
7. Aneurysm Incesticide (1992)
8. Drain You Nevermind (1991)
9. Sliver Incesticide (1990)
10. About a Girl Bleach (1989)

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.10.2018 07:40 PM przez Dobromiera.)
29.10.2018 07:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 992
Dołączył: Sep 2017
Post: #27
RE: TOP 30 NIRVANA
Artur.O napisał(a):w pewnym alternatywnym wszechświecie to nie był tylko promosingiel do radia, ale gigantyczny przebój zespołu.
Oj, chyba też uczyłem się o tym wszechświecie w szkole Icon_wink Coś w tym jest, i dla mnie, i dla Ciebie to jeden z najlepszych utworów grupy, a z tego co kojarzę to i inni fani Nirvany bardzo sobie go cenią. Raz nawet natrafiłem na taką serię filmów na YouTube, z piosenkami w których wycinany był instrumental i pozostał sam wokal. O ile w przypadku innych zespołów brano na warsztat same przeboje, tak u Nirvany zrobiono to na On A Plain. Jedno jest pewne, brzmi jak hit.

A skoro o alternatywnych wszechświatach mowa, to pewnie w jednym z nich to About A Girl jest największym przebojem Nirvany. Totalna odskocznia nie tylko na Bleachu, ale w całym ich dorobku, no i są momenty, w których uważam, że ta piosenka jest poza wszelką skalą, po prostu najlepsza.

Radio Epsilon
29.10.2018 07:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 069
Dołączył: Dec 2009
Post: #28
RE: TOP 30 NIRVANA
Za 6. nie przepadam - jakiś taki nieciekawy ten refren. Reszta OK, ale nie powala jakoś szczególnie (najlepsze 8 i 10).
Szkoda, że zabrakło coverów z MTV...

WOLNE MEDIA!!!
29.10.2018 07:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #29
RE: TOP 30 NIRVANA
(29.10.2018 07:47 PM)EVENo napisał(a):  Raz nawet natrafiłem na taką serię filmów na YouTube, z piosenkami w których wycinany był instrumental i pozostał sam wokal. O ile w przypadku innych zespołów brano na warsztat same przeboje, tak u Nirvany zrobiono to na On A Plain. Jedno jest pewne, brzmi jak hit.

Icon_biggrin Chyba faktycznie panuje tu pewien konsensus i miło, że chociaż z tej kwestii nie odstaję. Icon_wink

(29.10.2018 07:47 PM)EVENo napisał(a):  A skoro o alternatywnych wszechświatach mowa, to pewnie w jednym z nich to About A Girl jest największym przebojem Nirvany.

No, ale "About a Girl" przynajmniej było przebojem i w naszym świecie. Icon_wink #1 na Billboard Modern Rock Songs, #3 na Liście Trójki i kilkukrotne pojawienie na Kultowej 500 Eski Rock. Co więcej, było głównym singlem promującym MTV Unplugged (tylko że w wersji "bez prądu"), więc po prostu nie "zmarnowano" tego tak, jak "On a Plain".

Dzięki za wyczerpujący komentarz. Icon_biggrin

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
29.10.2018 08:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 627
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
RE: TOP 30 NIRVANA
Artur.O napisał(a):10. About a Girl Bleach (1989)
Jeden z najsłabszych utworów na płycie. U mnie poza topem. A w topie tylko:
7. Aneurysm Incesticide (1992) -26
8. Drain You Nevermind (1991) - 14
29.10.2018 11:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #31
RE: TOP 30 NIRVANA
Pierwsza piątka:

1. Smells Like Teen Spirit Nevermind (1991)
2. In Bloom Nevermind (1991)
3. Heart-Shaped Box In Utero (1993)
4. Come As You Are Nevermind (1991)
5. Serve The Servants In Utero (1993)

I tu chyba nie potrzeba komentarza Icon_wink Dziękuję wszystkim za uwagę!

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.10.2018 02:33 PM przez Dobromiera.)
31.10.2018 02:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 992
Dołączył: Sep 2017
Post: #32
RE: TOP 30 NIRVANA
Czyli jednak nie ma You Know You're Right Icon_eek Dlaczego?

Radio Epsilon
31.10.2018 03:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #33
RE: TOP 30 NIRVANA
Co prawda nie jestem jakimś wielkim fanem, ale gdybym miał formować swój top to pierwsza piątka byłaby bardzo podobna do twojej Icon_wink
31.10.2018 03:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #34
RE: TOP 30 NIRVANA
łohoho!
"serve" nie kojarzę, jak leci, ale do reszty się bujałem kiedyś; "stay away" jeszcze lubię
na mojej szerokiej plejliście nie było żadnej nirvany, ale dodałem "something in the way" i ustalam moje podium tak:

1. "something"
2. "box"
3. "bloom" albo "lithium" albo "dumb", wszystkie brzmią mi teraz zbyt oczywiście

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
31.10.2018 03:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #35
RE: TOP 30 NIRVANA
(31.10.2018 03:15 PM)EVENo napisał(a):  Czyli jednak nie ma You Know You're Right Icon_eek Dlaczego?

Bo nigdy mi się nie podobało. Icon_wink Brzmi to jak jakiś niedopracowany odrzut, odgrzany tylko dla kasy, którym zresztą jest.

(31.10.2018 03:56 PM)AKT! napisał(a):  "serve" nie kojarzę, jak leci, ale do reszty się bujałem kiedyś; "stay away" jeszcze lubię

W moim odczuciu "Serve..." ma jedną z 2-3 najbardziej charakterystycznych linii melodycznych na "In Bloom". Icon_wink Kiedyś o mało nie było w moim top WC.

Cytat:na mojej szerokiej plejliście nie było żadnej nirvany, ale dodałem "something in the way" i ustalam moje podium tak:

1. "something"
2. "box"
3. "bloom" albo "lithium" albo "dumb", wszystkie brzmią mi teraz zbyt oczywiście

Szerokiej grajliście tzn wszechczasowej? Icon_razz2 U Nirvany od oczywistości ciężko uciec, więc nie ma sensu od tego uzależniać swojego lubienia. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
31.10.2018 04:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #36
RE: TOP 30 NIRVANA
Artur.O napisał(a):Szerokiej grajliście tzn wszechczasowej?
tak

Artur.O napisał(a):U Nirvany od oczywistości ciężko uciec, więc nie ma sensu od tego uzależniać swojego lubienia. Icon_wink
nie robię tego, absolutnie! tylko, jak teraz słuchałem tych kolejnych numerów, nie mogłem się pozbyć wrażenia, że to się zgrało już bezpowrotnie dawno temu

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
31.10.2018 05:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 627
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
RE: TOP 30 NIRVANA
Tutaj aż trzy:
1. Smells Like Teen Spirit Nevermind (1991) -24
3. Heart-Shaped Box In Utero (1993) - 16
5. Serve The Servants In Utero (1993) - 18
I jak podejrzewałem nic z mojej najlepszej czwórki nie ma.
A mój top Nirvany tutaj:
https://forum.lp3.pl/viewtopic.php?f=30&t=4452
31.10.2018 06:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości