Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top O.N.A.
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #101
RE: Mychartsowy Top O.N.A.
A ja zabieram się za odsłuchy... tylko trochę mnie przeraża ta monotonia tekstów Chylińskiej Icon_rolleyes
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.10.2018 03:57 PM przez thestranglers.)
20.10.2018 04:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #102
RE: Mychartsowy Top O.N.A.
Kajmanie, trochę nie ogarniam Twojego myślenia, ale ok, w końcu kto powiedział, że muszę Icon_smile
20.10.2018 05:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #103
RE: Mychartsowy Top O.N.A.
neo01 napisał(a):Moim zdaniem obcojęzyczne wersje utworów to jednak nadal te same utwory, tylko w innym języku. No może nie dokładnie te same, ale jednak ich pochodna
Zgadzam się, i dlatego proponuję uznać 'Nienawidzę' i 'Mimo wszystko' jako jedną kompozycję w rankingu. Osoby, które już zagłosowały a uwzględniły oba tytuły w swoim Top10 proszę o podanie dodatkowo miejsca 11 (jeśli tego nie uczyniły), by nie straciły punktu w głosach.
20.10.2018 07:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #104
RE: Mychartsowy Top O.N.A.
No i przedwczesne okazały się moje obawy o znużenie warstwą tekstową: owszem, przeważał temat damsko-męski z perspektywy zranionej kobiety, ale słowa zachowały zarówno swoją aktualność jak i siłę, nie były tak jednostronne jak myślałem, a i inteligencji odmówić im nie można. Muzyka dopełniła reszty i muszę szczerze przyznać, że dawno nie było topu o tak wyrównanym poziomie zgłoszonych utworów, co przy liczbie niemalże 40 jeszcze bardziej imponuje. A mówię to o tyle zaskoczony, że nigdy do fanów Grześka z Agnieszką i ekipą nie należałem. Chyba byłem swego czasu za młody, a i w hard rocka nigdy nie celowałem. Szczęście, że zespół został przez większość właściwie doceniony i mamy oto spuściznę w postaci pięciu płyt całkiem niezłego kalibru.
20.10.2018 09:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #105
RE: Mychartsowy Top O.N.A.
Thestranglers byłeś za młody? To ile lat miałeś w 1995 roku? Icon_smile2

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
21.10.2018 05:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 071
Dołączył: Dec 2009
Post: #106
RE: Mychartsowy Top O.N.A.
No też mnie to zdziwiło...

WOLNE MEDIA!!!
21.10.2018 05:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 071
Dołączył: Dec 2009
Post: #107
RE: Mychartsowy Top O.N.A.
(20.10.2018 07:58 PM)thestranglers napisał(a):  proponuję uznać 'Nienawidzę' i 'Mimo wszystko' jako jedną kompozycję w rankingu. Osoby, które już zagłosowały a uwzględniły oba tytuły w swoim Top10 proszę o podanie dodatkowo miejsca 11 (jeśli tego nie uczyniły), by nie straciły punktu w głosach.
Ale tutaj mamy do czynienia z zupełnie inną warstwą tekstową. To jest co innego niż przetłumaczenie na inny język.
Nie rozumiem tej decyzji, tym bardziej że chyba jesteś w tym raczej odosobniony.

WOLNE MEDIA!!!
21.10.2018 05:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 123
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #108
RE: Mychartsowy Top O.N.A.
thestranglers napisał(a):Zgadzam się, i dlatego proponuję uznać 'Nienawidzę' i 'Mimo wszystko' jako jedną kompozycję w rankingu.
to żart? Głosujemy chyba na utwory a nie na kompozycje Icon_wink2 oczywiście poza kajmanem Icon_razz A to są dwa różne utwory.
Nienawidzę dostanie ode mnie punkty A mimo... nie. Zreszta to trzeba było ustalić przed a nie w połowie głosowania.
Może coś do powiedzenia powinien mieć użytkownik Icon_razz zgłaszający?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
21.10.2018 06:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #109
RE: Mychartsowy Top O.N.A.
(10.10.2018 07:18 AM)kajman napisał(a):  
prz_rulez napisał(a):Czyli traktujemy "Mimo wszystko" i "Nienawidzę" jako dwa oddzielne utwory?
To ja mógłbym zapytać ale nawet ja uważam, że skoro jest inny tytuł i inny text to są oczywiście inne utwory (chociażby dlatego że jeżeli są inne słowa to ich brzmienie inaczej współgra z muzyką).
była już rozmowa na temat tych 2 utworów i uznaliśmy że Mimo wszystko i Nienawidzę - to 2 rożne utwory.
Ja też jestem zdania że powinniśmy oddzielnie liczyć punkty dla obu piosenek.

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
21.10.2018 06:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 071
Dołączył: Dec 2009
Post: #110
RE: Mychartsowy Top O.N.A.
No! Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
21.10.2018 06:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #111
RE: Mychartsowy Top O.N.A.
ok, to była tylko luźna propozycja... btw ja wciąż nie czuję różnicy między oboma utworami w warstwie muzycznej, ale ok, pracuję wciąż nad tematem Icon_wink

Lilian napisał(a):Thestranglers byłeś za młody? To ile lat miałeś w 1995 roku?
no 18, czyli wtedy za młody Icon_biggrin
21.10.2018 06:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #112
RE: Mychartsowy Top O.N.A.
więc żeby nie było potem problemów w głosach LICZYMY OBA NAGRANIA ODDZIELNIE
21.10.2018 06:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #113
RE: Mychartsowy Top O.N.A.
Ja miałam wtedy lat 12 i powaliły mnie "Drzwi" do tego stopnia, że pobiegłam zaraz kupić kasetę "Modlishka" i to był świetny album. Do tej pory bardzo go lubię. Icon_smile

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.10.2018 10:54 PM przez Lilian.)
21.10.2018 10:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 642
Dołączył: Jun 2007
Post: #114
RE: Mychartsowy Top O.N.A.
Lilian napisał(a):powaliły mnie "Drzwi"
Ale nic Ci się nie stało? Icon_wink
Lilian napisał(a):Do tej pory bardzo ją lubię.
A ja przy okazji tego zlotu pierwszy raz odsłuchałem ją w całości. Jest świetna, ale w moim odczuciu to jest być może płyta, z której najlepiej wybrano single (w całej historii muzyki, a przynajmniej na albumach, które znam). Z kolejnymi było już znacznie gorzej, chociaż i później trafiały się czasem dobre wybory.
21.10.2018 10:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 071
Dołączył: Dec 2009
Post: #115
RE: Mychartsowy Top O.N.A.
kajman napisał(a):A ja przy okazji tego zlotu
Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
21.10.2018 11:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 642
Dołączył: Jun 2007
Post: #116
RE: Mychartsowy Top O.N.A.
Wróciłem i jeszcze nim żyję. Icon_biggrin
22.10.2018 07:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #117
RE: Mychartsowy Top O.N.A.
O Boże, TO JUŻ JUTRO...
28.10.2018 01:05 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 642
Dołączył: Jun 2007
Post: #118
RE: Mychartsowy Top O.N.A.
Kto tu jest bogiem? Czyżby thestranglers?
28.10.2018 08:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #119
RE: Mychartsowy Top O.N.A.
Odpowiadając na post prza: ewentualne wydłużenie terminu tym razem będzie kosztować punkt.
28.10.2018 01:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #120
RE: Mychartsowy Top O.N.A.
Zgłoszone utwory:

Najtrudniej
To naprawdę już koniec
Niekochana
Drzwi
Mgnienie
Nie chcę dawać tego co najlepsze
Kiedy powiem sobie dość
Koła czasu
Znalazłam
Wszystko to co ja
Nienawidzę
Hystoryjka
Ciągle ty
Krzyczę - jestem
Jestem silna
Nie to nie
On tu jest
Łamanie kołem
Moja odpowiedź
24 godziny po...
Suka
Rozbieraj mnie
Zmęczona
Kwaśna przygoda
Czarna myśl
Mimo wszystko
Cwany
Mrok
Modlishka
Rośnie we mnie gniew
Z drugiej strony lustra
Nie chcę nigdy - babcia
Pieprz
Słodkiego miłego życia
Białe ściany
Crosstown Traffic
Szkoda by było
Szpetot
Telefon dzwoni...

Głosujecie na swoje Top10 systemem eurowizyjnym 12-10-08-07-06-05-04-03-02-01 do mnie na PW do godziny 19:00. Za swoje głosy otrzymacie po dwa punkty w programie lojalnościowym.

Zagłosowali:

Lilian
mr.vingoe
Artur.O
kajman
neo01
ku3a
Miszon
1981
soberTOMek
EVENo

miszony
mike
dziobaseczek
Yacy
Tomekk
thestranglers
tomas585
29.10.2018 08:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości