Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOP 20 KASABIAN
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #1
TOP 20 KASABIAN
Ponieważ ostatnie kilka topów dotyczyło naprawdę ważnych dla mnie wykonawców, ich przygotowanie i publikacja się zawsze rozciągały aż za bardzo (jak widać, Tijs nadal wisi). Obecny top jest już moim jedenastym, skoro następny jubileusz jest jeszcze daleko, to mogę dokończyć kilka mniej ważnych topów, bez ciężaru, na luzie. Icon_smile

Kasabian to w sumie jeden z najciekawszych głównonurtowych zespołów, które wybiły się z zalewu indierockowców poprzedniej dekady, z których chyba co drugi był przez NME obwoływany nową nadzieją rocka. Oprócz buty typowej dla niektórych "wielkich" brytyjskich zespołów, prezentowali całkiem fajne połączenie melodyjnego indie rocka ze stonowaną elektroniką spod znaku Primal Scream. A co ważniejsze, na kolejnych płytach naprawdę się rozwijali, osiągając szczyt pomiędzy "West Ryder Pauper Asylum" i "Velociraptor". Co prawda, nie ma tam aż takiego szaleństwa, jak u Primal Scream, ale "West Ryder..." było całkiem różnorodne i ma kilka bardzo pamiętalnych refrenów. Oczywiście rzadko który zespół jest dobry długo, więc i kolejne płyty już zaczynały przynosić rozczarowania.

No a tu zaprezentuję 20 najlepszych momentów Kasabian (dalej raczej nie ma sensu wymieniać). Pierwsza trójka jest oczywista, bo przewija się w każdej kolejnej edycji mojego topu WC, a dalej może być bardziej niespodziewanie. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
30.09.2018 12:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #2
RE: TOP 20 KASABIAN
16 - jeszcze więcej madchesteru!
17 - prosty, rozpędzony koncertowy rocker. Ewidentny sekwel tytułowego singla z płyty.
18 - jedyny instrumental w 20-tce, bardzo klimatyczne. Ile rockowych zespołów grałoby trip-hop na swoich płytach?
19 - zaczyna się nudno... ale od refrenu się już robi bardzo sympatycznie. Miłe indie-bluesowanie.
20 - drugs, shoegazing and madchester

16. Test Transmission Kasabian (2004) odsłuch
17. Shoot The Runner Empire (2006) odsłuch
18. Ovary Stripe Kasabian (2004) odsłuch
19. Man of Simple Pleasures Velociraptor! (2011) odsłuch
20. Bless This Acid House For Crying Out Loud (2017) odsłuch

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
09.10.2018 06:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #3
RE: TOP 20 KASABIAN
Artur.O napisał(a):Ovary Stripe Kasabian
jedna z najlepszych ich kompozycji, ogromne dzięki za docenienie
09.10.2018 07:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #4
RE: TOP 20 KASABIAN
Również dziękuję!

Ciąg dalszy...

11. You're In Love With a Psycho For Crying Out Loud (2017)
12. Thick As Thieves West Ryder Pauper Lunatic Asylum (2009)
13. Cutt Off Kasabian (2004)
14. Take Aim West Ryder Pauper Lunatic Asylum (2009)
15. Reason is Treason Kasabian (2004)

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
11.10.2018 01:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #5
RE: TOP 20 KASABIAN
Artur.O napisał(a):11. You're In Love With a Psycho For Crying Out Loud (2017)
jeden z największych przebojów roku 2017 na mojej liście.
Miło go tu widzieć, pewnie nie zabrakło dużo na Top 10.

mojego ulubionego utworu Kasabian pewnie tu nie uświadczę, ale może się zaskoczę?
11.10.2018 08:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #6
RE: TOP 20 KASABIAN
Cytat:jeden z największych przebojów roku 2017 na mojej liście.
Miło go tu widzieć, pewnie nie zabrakło dużo na Top 10.
To jest faktycznie rasowy przebój.

Cytat:mojego ulubionego utworu Kasabian pewnie tu nie uświadczę, ale może się zaskoczę?
Nie mam pojęcia, o którym utworze mowa. Icon_wink

6 - industrialowo-taneczny gigant, którego chyba każdy tu wypatrywał. Icon_wink
7 - bardzo niedocenione na mojej liście w 2011 roku. Z drugiej strony takie to były czasy, że było na liście i 20 killerów naraz... ostatni dobry rok głównonurtowego alt-rocka. Icon_smile Świetny "basowy" motyw przewodni, świetny rytm, świetny refren.
8 - westernowe zwrotki, typowo kasabianowy, już klasyczny refren i ten zabawny motyw. Dobra reprezentacja stylu zespołu.
9 - inspiracje "Immigrant Song" są tu silne, ale atmosfera jest jeszcze cięższa.
10 - niby proste, ale bardzo efektywne. Electrohouse'owa zabawa na całą noc. Icon_smile 8. miejsce w podsumowaniu 2014 na Royal Chart.

6. Club Foot Kasabian (2004) odsłuch
7. Re-Wired Velociraptor! (2011) odsłuch
8. Fire West Ryder Pauper Lunatic Asylum (2009) odsłuch
9. Days Are Forgotten Velociraptor! (2011) odsłuch
10. Eez-eh 48:13 (2014) odsłuch

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
16.10.2018 12:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #7
RE: TOP 20 KASABIAN
Rozstrzygnięcie nikogo nie zdziwi. Icon_smile "Where Did All The Love Go?" to takie nagranie, które ma wszystkie znamiona "wielkości". "L.S.F." jest naprawdę przepiękną, klimatyczną balladą z pewną dozą psychodelii, za to "Empire" i zwłaszcza "Vlad the Impaler" prezentują kompletnie odwrotne, szalone i zakręcone oblicze Kasabian. A "Underdog" to po prostu doskonałość. Icon_smile
Dziękuję za uwagę i do następnego topu.

1. Underdog West Ryder Pauper Lunatic Asylum (2009)
2. Empire Empire (2006)
3. L.S.F. (Lost Souls Forever) Kasabian (2004)
4. Vlad the Impaler West Ryder Pauper Lunatic Asylum (2009)
5. Where Did All The Love Go? West Ryder Pauper Lunatic Asylum (2009)

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.10.2018 10:45 AM przez Dobromiera.)
16.10.2018 10:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #8
RE: TOP 20 KASABIAN
Artur.O napisał(a):nie mam pojęcia, o którym utworze mowa.
jednak się pojawił w Top 10 Icon_eek
jest to oczywiście "Eez-eh" Icon_smile super!

Kurczę, szkoda, że nie wygrało "Empire".
17.10.2018 10:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 384
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: TOP 20 KASABIAN
Na 4 , 10 i 11 utwory, które powodują, że czuję sporą awersją do tego zespołu, szczególnie że brak jest kilerów, które by to równoważyły.
18.10.2018 08:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości