Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Editors
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
RE: Mychartsowy Top Editors
prz_rulez napisał(a):Koniecznie w tej wersji
Mnie interesują tylko wersje podstawowe a nie jakieś koncerty. Więc na pewno nie będę jej słuchał (co zresztą pewnie będzie z korzyścią dla utworu).
20.09.2018 08:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
RE: Mychartsowy Top Editors
Nie wiesz Kajmanie co tracisz.
A czy Ty w ogóle chodzisz na koncerty?
20.09.2018 10:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #43
RE: Mychartsowy Top Editors
(20.09.2018 08:50 PM)prz_rulez napisał(a):  Jestem mimo wszystko w negatywnym szoku, że nikt tego dotychczas nie zgłosił!

Pierwszy raz widzę taki tytuł piosenki xD

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
21.09.2018 01:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #44
RE: Mychartsowy Top Editors
(18.09.2018 08:24 PM)Miszon napisał(a):  No własnie na debiucie był chyba jakiś jeden albo dwa kawałki, które już prawie prawie.
A sorry, chodziło mi o Interpol. Icon_redface
Pisałem już parę razy, że średnio odróżniam zespoły z tego nurtu Icon_wink2 .

Posłuchałem trochę z naszego zestawu do głosowania, ale ciężko będzie ustawić 10-kę. Raczej wszystko mi się zlewa, jak zwykle w takim dance rocku. Niestety, ale poza Franz Ferdinand i Arctic Monkeys (może coś jeszcze bym dodał, na razie te dwa mi przyszły do głowy) to reszta tych zespołów, które się pojawiły w pierwszej dekadzie tego wieku jak dla mnie gra jedną piosenkę, nawet wokalistów mają tych samych Icon_wink2 . Mało co potrafi zapaść w pamięć. Tzn nie można się jakoś bardzo czepiać, przesłucha się całkiem miło, choć całościowo strasznie letnio, a w dużych ilościach zwyczajnie nudno. Niestety, nie moja muza. Dam jeszcze sobie szansę na ustawienie 10-ki, ale mogę nie mieć czasu, obecnie czuję, że mógłbym rzucić kostką i wybrać losowo 10 piosenek, a potem karteczki z nimi rozrzucić po podłodze i potem ustawić w kolejności w której z niej podniosę i żadna z piosenek nie będzie jakoś szczególnie skrzywdzona.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.09.2018 01:17 AM przez Miszon.)
21.09.2018 01:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
RE: Mychartsowy Top Editors
A co sądzisz o The Wombats?
21.09.2018 02:11 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #46
RE: Mychartsowy Top Editors
Nie znam, chyba nigdy nie słyszałem, może nieświadomie że to oni.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.09.2018 03:06 AM przez Miszon.)
21.09.2018 03:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
RE: Mychartsowy Top Editors
prz_rulez napisał(a):A czy Ty w ogóle chodzisz na koncerty?
Rzadko. Tylko koncert top co innego niż koncertowe nagranie. Te dla mnie w 98,4% przegrywają z nagraniami studyjnymi (przy czym nie dotyczy to jazzu).
Miszon napisał(a):A sorry, chodziło mi o Interpol.
Mi się też te dwa zespoły długi czas ze sobą kojarzyły.
21.09.2018 07:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #48
RE: Mychartsowy Top Editors
kajman napisał(a):Te dla mnie w 98,4% przegrywają z nagraniami studyjnymi (przy czym nie dotyczy to jazzu).
Tu się zgadzam z Kajmanem. Ok, wersje koncertowe potrafią być genialne i przebijają oryginał. Ale wersja oficjalna powinna być notowana w tym zestawieniu, jeśli takowa jest. Ewentualnie remiks. Oczywiście są wyjątki jak Elton z Don't Let the Sun Go Down on Me. Po prostu szlag mnie trafia, jak gdzies to usłyszał na zywo a nie byłem to ja Icon_biggrin. I faktycznie przegrywają. Koncert - to koncert. Coś niepowtarzalnego. Jazz jest lepszy od innych gatunków na żywo?Argumentem jest to, że podstawą tego gatunku jest eksperymentowanie. Ale eksperymentować też można w innych gatunkach. Wobec tego nie zgadzam się, że jazz wyjęty jest z tej zasady.
prz_rulez napisał(a):Jestem mimo wszystko w negatywnym szoku, że nikt tego dotychczas nie zgłosił!
Bo czekaliśmy na Ciebie aż zgłosisz Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
21.09.2018 09:14 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #49
RE: Mychartsowy Top Editors
dziobaseczek napisał(a):Jazz jest lepszy od innych gatunków na żywo?Argumentem jest to, że podstawą tego gatunku jest eksperymentowanie. Ale eksperymentować też można w innych gatunkach. Wobec tego nie zgadzam się, że jazz wyjęty jest z tej zasady.
nie jest lepszy, ale jego specyfika jest inna; nie tyle chodzi o eksperymentowanie, co o synergię i improwizację; te elementy, które kajman przypisał tylko jazzowi obecne są także we wszystkich gatunkach, które uciekają się do jammowania -- to zwykle jest blues/blues rock, ale może być i rock (zwłaszcza psychodeliczny), jakiś specyficzny metal czy rock eksperymentalny, poza tym często gęsto soul i reggae; no i muzyka poważna -- balety i opery to wiadomo, bo dochodzi aspekt wizualno-fabularny, ale też symfonie czy formy kameralne -- tu rozróżnienie między nagraniem przed publicznością a wersją studyjną bywa wręcz nieadekwatne; nie mówiąc o eai czy onkyo oraz wszelkich gatunkach, w których istotny jest element performatywny, a dźwięki otoczenia są integralną częścią utworów

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.09.2018 11:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
RE: Mychartsowy Top Editors
dziobaseczek napisał(a):podstawą tego gatunku jest eksperymentowanie
Raczej improwizowanie. I to powoduje, że nagrania koncertowe potrafią być lepsze od studyjnych.
dziobaseczek napisał(a):Ale eksperymentować też można w innych gatunkach.
Improwizować też, tylko, że jak kiedyś mój znajomy powiedział na temat rocka. Słuchasz improwizacji rockowej. Świetna rzecz, a potem drugiego koncertu i też świetna, ale dokładnie taka sama jak poprzednia. O, widzę, że coś na ten temat napisał AKT! i coś w tym jest, ale z tego co słyszałem to jednak odbywa się na o wiele mniejszą skalę niż w jazzie.
21.09.2018 05:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #51
RE: Mychartsowy Top Editors
(21.09.2018 01:09 AM)Miszon napisał(a):  A sorry, chodziło mi o Interpol. Icon_redface
Pisałem już parę razy, że średnio odróżniam zespoły z tego nurtu Icon_wink2
No bo Editors to faktycznie jest taka podróbka Interpol. Chociaż jednak debiut Interpol to najlepsze, co te zespoły stworzyły. Icon_wink

Cytat:Niestety, ale poza Franz Ferdinand i Arctic Monkeys (może coś jeszcze bym dodał, na razie te dwa mi przyszły do głowy) to reszta tych zespołów, które się pojawiły w pierwszej dekadzie tego wieku jak dla mnie gra jedną piosenkę, nawet wokalistów mają tych samych Icon_wink2 . Mało co potrafi zapaść w pamięć.
Coś w tym jest, większość tych zespołów miała po 2-3 powiedzmy "hity" w oklepanym stylu na pierwszych 2 płytach, ale poza tym nic nie miała do zaprezentowania. Z tym, że Franz Ferdinand akurat niewiele się wybija z tego schematu. The White Stripes i The Strokes - czyli zespoły, które całą tą "nową rockową rewolucję" rozpoczęły - już bardziej. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
21.09.2018 08:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #52
RE: Mychartsowy Top Editors
The White Stripes gra w zupełnie innym stylu.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
21.09.2018 08:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #53
RE: Mychartsowy Top Editors
Editors na pierwszych trzech płytach mieli względnie swój styl, trzecia najbardziej z nich elektroniczna zdradzała przejście w innym kierunku, no ale to co potem zaczęli robić jest już wtórne i nijakie, trwają w tym marazmie do dziś, uporczywie unikając gitarowego grania i ściany dźwięku, która była poniekąd ich trade markiem
21.09.2018 09:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
RE: Mychartsowy Top Editors
Oj no, ale przecież niedawno było "All The Kings"!
21.09.2018 11:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #55
RE: Mychartsowy Top Editors
no i ? Icon_rolleyes
21.09.2018 11:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #56
RE: Mychartsowy Top Editors
Cold
What Is This Thing Called Love
23.09.2018 03:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
RE: Mychartsowy Top Editors
niejako wywołany do tablicy przez thestranglersa Icon_wink2 :

The Phone Book
Belong
23.09.2018 03:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #58
RE: Mychartsowy Top Editors
wrzucanie AM, WS, Strokesów i FF do jednegp worka z Editorsami tak średnio; ci od początku bardziej wchodzili w klimat post-joydivision, a tamte kapele to był revival garage rocka

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.09.2018 03:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #59
RE: Mychartsowy Top Editors
Wiadomo, że każda z tych kapel się czymś wyróżnia(ła), ale też były elementy wspólne.
23.09.2018 04:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
RE: Mychartsowy Top Editors
Okazało się, że tylko cztery utwory z moich zbiorów nie były zgłoszone (w tym cover Cure). Po przesłuchaniu wyszło na to, że ten drugi zgłoszony przeze mnie utwór też będzie z debiutu:
Well Worn Hand
23.09.2018 05:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości