Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOJA LISTA - notowanie 135 luty 2009
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 503
Dołączył: Mar 2008
Post: #1
MOJA LISTA - notowanie 135 luty 2009
NOTOWANIE 135 LUTY 2009

  1. 03 03 METALLICA - ALL NIGHTMARE LONG
  2. 02 03 LADYHAWKE - MY DELIRIUM
  3. 05 02 FRANZ FERDINAND - ULYSSES
  4. 01 02 CLINT EASTWOOD & JAMIE CULLUM - GRAN TORINO
  5. 12 02 NOSOWSKA - KTO TAM U CIEBIE JEST
  6. 11 02 WHITE LIES - TO LOSE MY LIFE
  7. 04 04 KINGS OF LEON - USE SOMEBODY
  8. 07 07 METALLICA - THE DAY THAT NEVER COMES
  9. N- 01 MY CHEMICAL ROMANCE - DESOLATION ROW
  10. 06 04 RAZORLIGHT - WIRE TO WIRE
  11. 08 06 THE LAST SHADOW PUPPETS - MY MISTAKES WERE MADE FOR YOU
  12. N- 01 PRODIGY - OMEN
  13. 09 04 CRYSTAL CASTLES - CRIMEWAVE (CRYSTAL CASTLES VS.HEALTH)
  14. 18 02 FALL OUT BOY - AMERICA'S SUITEHEARTS
  15. 13 10 THE LAST SHADOW PUPPETS - THE AGE OF THE UNDERSTATEMENT
  16. N- 01 WHITE LIES - FAREWELL TO THE FAIRGROUND
  17. 10 03 EAGLES OF DEATH METAL - WANNA BE IN LA
  18. 14 07 KINGS OF LEON - SEX_ON_FIRE
  19. 15 04 DUFFY - STEPPING STONE
  20. 16 05 BILLY TALENT FEAT. ANTI-FLAG - TURN YOUR BACK
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2011 04:10 PM przez marsvolta.)
02.03.2009 02:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 503
Dołączył: Mar 2008
Post: #2
RE: MOJA LISTA - notowanie 135 luty 2009
O nowościach:

W tym miesiącu tylko trzy, ale to przede wszystkim przez sesje i słuchanie starych płyt do innego mojego topu.

MY CHEMICAL ROMANCE - DESOLATION ROW

My Chemical Romance wracają! Na razie tylko nowym singlem. Jest to przeróbka piosenki Boba Dylana „Desolation Row” na potrzeby filmu „Watchmen”. I oczywiście nie zawodzą, bo jak na cover, to trzeba przyznać, że jest to piosenka zagrana w porywający sposób. Z jednaj strony słyszymy, że jest to utwór Chemical, a z drugiej nie można oprzeć się wrażeniu, że zespół zaczerpnął wiele z punkowej energii lat siedemdziesiątych. Sex Pistols to chyba najbardziej wyraźne porównanie. Nagranie zrobione jest tak, że czuć w nim brud realizacyjny, a to też od razu kojarzy się ze starymi czasami, zarówno Dylana jak i punku. Do tego wszystkiego fajna solówka z fajnym wejściem.
W teledysku też wypadają świetnie. Jako punkowy grają dla punkowej publiczności. I chyba pierwszy raz wygląda to tak, że czuć tą energię też w teledysku. Najlepiej wychodzą sceny, w których publiczność bije się z policją.

PRODIGY – OMEN

Prodigy jeszcze raz! A czemu nie? Kiedyś byli jednym z najbardziej popularnych zespołów na świecie. Płyta „Fat Of The Land” jest znana praktycznie wszystkim. Nie będę ukrywał, że jestem fanem zespołu. Prodigy to coś więcej niż tylko dzikie elektroniczne dźwięki. Wiem, że są i tacy, którzy nigdy nie zaakceptują takiego grania, ale biorąc pod uwagą tylko same zasługi zespołu dla współczesnej sceny muzycznej, można od razu zaryzykować stwierdzenie, że Ci, którzy ich nie cenią bardzo się mylą. Nowa płyta to powrót do styku z połowy lat dziewięćdziesiątych. Można nawet zaryzykować stwierdzenia, że jest to nawet takie połączenia najlepszego ich dzieła „Music for the Jilted Generation” ze wszystkimi mariażami muzycznymi, których dokonali na przestrzeni17 lat działalności muzycznej. 17 lat! Niesamowite strasznie dużo, kto by pomyślał. Z początki nie mogłem się do tego Omen przyzwyczaić, ale teraz słucham tego z wielką przyjemnością. I cały czas chodzi mi po głowie dzwoneczek z tej piosenki. Od razu przypomina mi się gra na ATARI „Arcanoid III” gdzie kulka, która odbijała się od kamiennych elementów miała podobny dźwięk.

WHITE LIES - FAREWELL TO THE FAIRGROUND

Dwie piosenki White Lies na mojej liście i to miesiąc po miesiącu. Tak, ale czy może myć inaczej, przecież to najwspanialsza płyta tego roku. Tutaj znaleźć by się mogło znacznie więcej piosenek z tego albumu. Sami muzycy zaskakują dojrzałością muzyczną i świadomością budowania utworu. Tutaj wszystko jest na czas i w odpowiednikach proporcjach. Utwór przebojowy, ale nie banalny. Refren wciągający, ale i jednocześnie przejmujący. Tak zresztą jak, każda kompozycja z albumu jest przejmująca i jednocześnie pobudza do zainteresowania tekstem utworu i wizualizacją tych emocji związanych ze słuchaniem tych utworów, które czasem są też fajnymi opowieściami. Bardzo podobają mi się też wszystkie cztery obrazki, które powstały do tego albumu. Każdy jest inny, ale łączą się w jedno całość, nie do końca tematycznie, ale pod względem klimatu i pewnego wyrazu artystycznego twórców. Jednocześnie świetni podkreślają muzykę i ich charakterystyczną twórczość. Oby więcej tak świetnych zespołów i muzyki w tym nowym roku!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2011 04:10 PM przez marsvolta.)
02.03.2009 02:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #3
 
marsvolta napisał(a):Tak, ale czy może myć inaczej, przecież to najwspanialsza płyta tego roku. Tutaj znaleźć by się mogło znacznie więcej piosenek z tego albumu. Sami muzycy zaskakują dojrzałością muzyczną i świadomością budowania utworu. Tutaj wszystko jest na czas i w odpowiednikach proporcjach. Utwór przebojowy, ale nie banalny. Refren wciągający, ale i jednocześnie przejmujący. Tak zresztą jak, każda kompozycja z albumu jest przejmująca i jednocześnie pobudza do zainteresowania tekstem utworu i wizualizacją tych emocji związanych ze słuchaniem tych utworów, które czasem są też fajnymi opowieściami. Bardzo podobają mi się też wszystkie cztery obrazki, które powstały do tego albumu. Każdy jest inny, ale łączą się w jedno całość, nie do końca tematycznie, ale pod względem klimatu i pewnego wyrazu artystycznego twórców. Jednocześnie świetni podkreślają muzykę i ich charakterystyczną twórczość. Oby więcej tak świetnych zespołów i muzyki w tym nowym roku!
zgadzam się w 100% - świetna nowość Icon_wink2 Icon_mrgreen
a poza tym
marsvolta napisał(a):3. 05 02 FRANZ FERDINAND - ULYSSES
6. 11 02 WHITE LIES - TO LOSE MY LIFE
liczę na to, że osiągną szczyt Icon_wink2
02.03.2009 04:40 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #4
 
michal91d napisał(a):marsvolta napisał/a:
3. 05 02 FRANZ FERDINAND - ULYSSES
6. 11 02 WHITE LIES - TO LOSE MY LIFE


liczę na to, że osiągną szczyt

oba utwory za miesiąc jednocześnie? Icon_mrgreen
to sugestia dla marsvolty, by wprowadził pozycje podwójne Icon_lol
02.03.2009 05:04 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #5
 
Listoholik napisał(a):oba utwory za miesiąc jednocześnie? Icon_mrgreen
to sugestia dla marsvolty, by wprowadził pozycje podwójne Icon_lol
czy ja powiedziałem, że za miesiąc :?: Icon_razz
może któryś z nich przetrwa na liście dłużej i obie piosenki będą miały szansę na szczyt Icon_wink2
a biorąc pod uwagę ich przebojowość jest to możliwe Icon_smile2
poza tym nie mam nic przeciwko pozycjom podwójnym Icon_biggrin3
02.03.2009 05:13 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #6
 
michal91d napisał(a):czy ja powiedziałem, że za miesiąc

nie, może być i za 4 miesiące, tak jakoś na czwerca, na przywitanie wakacji Icon_mrgreen
02.03.2009 07:36 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 102
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
najlepszy możliwy nr 1 Icon_mrgreen .
12 nagrań jest na mojej liście Icon_smile2, a z pierwszej dziesiątki 8! Icon_biggrin3
muszę się przysłuchać płycie White Lies pod kątem Twojego debiutu. bo na razie nie mam tam swoich ulubieńców, no ale słuchałem dopiero ze 3 razy.
mam wielką nadzieję, że "Watchmen" spełni moje oczekiwania, bo oryginał jest w dziesiątce moich ulubionych komiksów ever!
03.03.2009 06:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kaczy1993 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 430
Dołączył: Feb 2009
Post: #8
 
marsvolta napisał(a):12. N- 01 PRODIGY - OMEN
Oj podpadłeś chłopie Icon_confused

[Obrazek: Kaczy93.gif]
03.03.2009 06:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 503
Dołączył: Mar 2008
Post: #9
 
ku3a napisał(a):mam wielką nadzieję, że "Watchmen" spełni moje oczekiwania, bo oryginał jest w dziesiątce moich ulubionych komiksów ever!
Ja myśle, że się uda bo Zack Snyder gwarantuje dobry film.
Mi się "300" podobało.
03.03.2009 11:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 102
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
"300" było super! a miało u mnie o tyle utrudnione zadanie, że oglądałem tuż po lekturze, więc chyba trudniej w takiej sytuacji spełnić oczekiwania. a film spełnił je w 100%!
"Strażnicy" będą mieli trochę łatwiej, bo nie czytałem już ze 3 lata.
04.03.2009 01:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #11
 
Coś Ci polecę do przesłuchania. Znajdziesz to w tym linku http://e-migrant.eu/filmy,top_lista_prze...d,423.html


Znajdziesz to w liście przebojów e-migranta również
19.03.2009 12:55 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 503
Dołączył: Mar 2008
Post: #12
 
emigrant napisał(a):Coś Ci polecę do przesłuchania. Znajdziesz to w tym linku http://e-migrant.eu/filmy,top_lista_prze...d,423.html

Znajdziesz to w liście przebojów e-migranta również
Bardzo fajny zespół i numer! Ma w sobie coś z klimaru Mars Voty. Są nawet pewne podobieństawa w wokalu i przesterowaniu go. Muzyka troche zwariowana i te kończące i rozpoczynające numer wstawki po rosyjsku. Ciekawe...
Teledysk też jest bardzo ciekawy. Dzięki za link
20.03.2009 06:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #13
 
marsvolta napisał(a):
emigrant napisał(a):Coś Ci polecę do przesłuchania. Znajdziesz to w tym linku http://e-migrant.eu/filmy,top_lista_prze...d,423.html

Znajdziesz to w liście przebojów e-migranta również
Bardzo fajny zespół i numer! Ma w sobie coś z klimaru Mars Voty. Są nawet pewne podobieństawa w wokalu i przesterowaniu go. Muzyka troche zwariowana i te kończące i rozpoczynające numer wstawki po rosyjsku. Ciekawe...
Teledysk też jest bardzo ciekawy. Dzięki za link

Oni tu w Belgii maja więcej fajnych kapel. Próbuję przemycać je na e-migranta ale wiadomo, że nie tworzę tej Listy sam dla siebie. Ale i tak pilnuję aby miała tylko lekko komercyjny charakter.Stwarza się już fajne grono stale głosujących. Polecam radio Studio Brussel. Grają sporo fajnych rzeczy.Nadają też w necie. Warto zerknąć na ich playlistę.
29.03.2009 10:03 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MOJA LISTA - notowanie 147 luty 2010 marsvolta 4 1 227 08.03.2010 05:25 PM
Ostatni post: emigrant
  MOJA LISTA - PODSUMOWANIE ROKU 2009 marsvolta 3 1 423 22.01.2010 11:41 AM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 145 grudzień 2009 marsvolta 4 1 542 22.01.2010 11:39 AM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 144 listopad 2009 marsvolta 3 1 420 09.12.2009 03:37 PM
Ostatni post: emigrant
  MOJA LISTA - notowanie 143 październik 2009 marsvolta 3 1 601 13.11.2009 01:18 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 142 wrzesień 2009 marsvolta 5 1 725 22.10.2009 02:34 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 141 sierpień 2009 marsvolta 2 1 255 02.09.2009 02:17 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 140 lipiec 2009 marsvolta 6 2 184 29.08.2009 04:29 PM
Ostatni post: emigrant
  MOJA LISTA - PODSUMOWANIE PÓŁROCZA 2009 marsvolta 5 1 626 30.06.2009 03:56 PM
Ostatni post: bear
  MOJA LISTA - notowanie 139 czerwiec 2009 marsvolta 2 1 199 30.06.2009 02:46 PM
Ostatni post: ku3a

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości