Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
tadzio3 Offline
Stały bywalec

Liczba postów: 4,934
Reputacja: 2
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):A tą piosenkę ja dałam kiedyś jako propozycję do NL.
Szczerze mówiąc nie pamiętałem go Icon_wink2 Ale to jedyny kawałek, którego nie mogłem znaleźć. Pewnie ze względu na zapis.

OŻESZ MUZO! - Fan Page
20.09.2018 02:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator

Liczba postów: 15,283
Reputacja: 5
kajman napisał(a):To jest przenośnia? Bo Caroll był Anglikiem.
mam wrażenie, że największą popularność zdobyła w Ameryce. pewnie taki mój odbiór bierze się z tego, że najsłynniejsze ekranizacje są amerykańskie.
20.09.2018 09:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec

Liczba postów: 918
Reputacja: 0
(20.09.2018 12:02 AM)ku3a napisał(a):  Travis / to nigdy nie był na tyle ważny dla mnie zespół, żeby całych płyt słuchać. ot, ze 3-4 piosenki lubiłem.
Czyli rozumiem, że pisząc o oddanym przez nich mecz walkowerem, masz na myśli single [czy też nie-single], które były w zestawie na LP3?
(20.09.2018 07:07 AM)kajman napisał(a):  Alicja w Krainie Czarów / A że miałem wtedy jakieś 3-4 lata (z tego co kojarzę) to mam chyba prawo nie pamiętać.
Wow, to bardzo wcześnie Cię rodzice zabrali na taki poważny film. Ja to bym chyba nawet teraz nie poszła jeszcze z T. na tą bajkę. A ma lat 6.
kajman napisał(a):Akurat w przypadku tej książki wyjątkowo duże znaczenie może mieć tłumaczenie. Ja czytałem Słomczyńskiego i ono mnie urzekło.
Nie wiem, jaką wersję ja znam, ale mi po prostu nie "wchodzi" tematyka i sama fabuła. No i jak dla dzieci wydaje mi się za bardzo abstrakcyjna.
kajman napisał(a):A to jest coś, co zdecydowanie mnie nie bierze. Ja nawet gdybym nie słyszał Listy to nie miałbym ochoty słuchać jej po czasie.
No widzisz, a ja pamiętam, że mi, w tych moich wczesnych czasach słuchania Listy, zdarzyło się kilka razy popłakać, kiedy nie zdążyłam na Listę do domu. I wiedziałam, że to już przepadło na zawsze. Icon_smile2
kajman napisał(a):Majster Bieda / To jest absolutna moja czołówka Bukowiny. I jeden z tych utworów, które mogę z czymś powiązać, bo znam go najpierw ze śpiewania na rajdach.
No i czy nie słucha się wtedy z większą przyjemnością takiej piosenki?...

[Obrazek: neon.ka.gif]
23.09.2018 10:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec

Liczba postów: 918
Reputacja: 0
100 . 80 . 52 . By My Side - INXS akcja z głosowaniem na LP3 na pocztówkach w szkole 1991
93 . 153 . NN . Goodbye My Love, Goodbye - Demis Roussos Mama
99 . 96 . 67 . Miłość nie ustaje - Mietek Szcześniak PKP Warszawa-Lubin 2000
98 . 195 . 85 . Nie płacz Ewka - Perfect .nostalgia.
97 . 88 . NN . Dla ciebie - Myslovitz
96 . 186 . NN . Czas przypływu - Edyta Bartosiewicz .nostalgia.
95 . 94 . 307 . Sielanka o domu - Wolna Grupa Bukowina Wędrowniczki
94 . NN . NN . What a Beautiful Name - Hillsong Worship Sienna 2017
92 . 100 . 227 . Opowieść - Edyta Bartosiewicz Servisco 2003
91 . 92 . NN . Dancing Queen - ABBA

legenda: miejsce w roku 2018, miejsce w roku 2013, miejsce w roku 2008, tytuł, wykonawca, moje pierwsze skojarzenie z utworem

[Obrazek: neon.ka.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.09.2018 10:18 PM przez neon.ka.)
23.09.2018 10:16 PM
ku3a Offline
Administrator

Liczba postów: 15,283
Reputacja: 5
neon.ka napisał(a):Czyli rozumiem, że pisząc o oddanym przez nich mecz walkowerem, masz na myśli single [czy też nie-single], które były w zestawie na LP3?
raczej miałem na myśli, że nic nie nagrywali, ale widzę, że ta płyta aż tak dawno nie była wydana.

"By My Side" to moje wspomnienia z "Listą". tak, cudzysłów nie bez powodu, bo chodzi mi o gazetkę "Lista" Icon_smile2. przypomnę jak to ze mną było. otóż do słuchania skłoniło mnie kilka rzeczy. przede wszystkim słyszałem z różnych miejsc "o tej słynnej Liście". ale to jeszcze było za mało, żeby słuchać. nie pamiętam czy przypadkiem, czy nie przypadkiem, ale obejrzałem w telewizji ze 2-3 razy Wzrockową. wiadomo - Niedźwiedź, opowieści, teledyski. a wśród opowieści również zareklamowanie gazetki "Lista". myślę sobie: "hmm, wygląda fajnie, wyniki tej listy przebojów, ale poza tym też dużo statystyk" Icon_wink2. bo już wtedy miałem zainteresowania w tym kierunku. więc kupiłem sobie tę gazetkę, choć łatwo nie było. i zdaje się, że w notowaniu, które w tamtym numerze było przedstawione, na pierwszym miejscu było właśnie "By My Side". do wysłuchania mojego pierwszego notowania LP3 było już niedaleko Icon_smile2.
"Nie płacz Ewka" to jeden z tych utworów, o których pisałem wcześniej, typu "Skóra", "Autobiografia". taka klasyka sprzed mojego interesowania się muzyką. u mnie też jest w topie, ale w 10. setce Icon_wink2.
"Dla ciebie" z tych czasów, o których też już wspomniałem - z mojego punktu widzenia czas, w którym Myslovitz robiło najlepsze utwory i to seryjnie.
23.09.2018 10:56 PM
kajman Offline
Stały bywalec

Liczba postów: 14,939
Reputacja: 11
neon.ka napisał(a):No i jak dla dzieci wydaje mi się za bardzo abstrakcyjna.
Według mnie to nie jest książka dla dzieci, chociaż pewnie Dodgson z takim zamiarem ją pisał.
neon.ka napisał(a):No i czy nie słucha się wtedy z większą przyjemnością takiej piosenki?
W moim przypadku nie. Albo nie zdaję sobie z tego sprawy.
neon.ka napisał(a):100 . 80 . 52 . By My Side - INXS
Mój nr 2 zespołu, ale jednak kilometry za Never tears.
neon.ka napisał(a):99 . 96 . 67 . Miłość nie ustaje - Mietek Szcześniak
Tytuł mi się kojarzy, ale widać utwór nie przypadł mi do gustu, bo w zbiorach go nie mam.
neon.ka napisał(a):96 . 186 . NN . Czas przypływu - Edyta Bartosiewicz
Lubię, ale to jednak nie pierwsza linia jej utworów.
neon.ka napisał(a):95 . 94 . 307 . Sielanka o domu - Wolna Grupa Bukowina
Mógłbym siebie zacytować, przy czym lubię jeszcze bardziej. Sprawdziłem mój top i okazało się, że to mój nr 2 zespołu (wyżej była Nuta z Ponidzia). No i przy okazji Icon_redface Icon_redface Icon_redface okazało się, że kompletnie nie pamiętałem, że na trzecim były Pejzaże harasymowiczowskie.
Wczoraj 06:52 PM
Yacy Offline
Super Moderator

Liczba postów: 13,558
Reputacja: 2
Facebook Last.fm
oj opuściłem się...
neon.ka napisał(a):Ale nie bierzesz go pod uwagę z zasady/z jakiegoś konkretnego powodu, czy po prostu jest nieco niżej niż ten zestaw, który przesłuchujesz co roku?
po prostu nie ma go w tym zestawie. Zestaw, który słucham cały rok pod kątem TWC obejmuje na dziś 1972 (Icon_razz) utwory, a zaryzykuję, że bardzo lubię z kilkanaście tysięcy utworów Icon_wink2

neon.ka napisał(a):119 . 289 . 174 . Moja fantazja/Bursztynek - Fasolki .nostalgia.
Bursztynek - bardzo lubię. u mnie z takich dziecięcych utworów jest piosenka z Piątku z Pankracym Icon_wink2 i Laleczka z saskiej porcelany. ale z Fasolkami też miałem kontakt Icon_smile2 ale Gawędę też pamiętam Icon_wink2
neon.ka napisał(a):117 . 81 . 78 . The Look of Love (instrumental) - ABC LPP3
ups...

neon.ka napisał(a):108 . 129 . 212 . Majster Bieda - Wolna Grupa Bukowina Wędrowniczki
bardzo lubię, ale jakoś nigdy nie skłoniłem się do poznania ich twórczości - do nadrobienia Icon_wink2
neon.ka napisał(a):104 . 85 . 44 . Cry To Me - Solomon Burke Dirty Dancing 1989
jedna z moich ulubionych ścieżek dźwiękowych, ale nie ma to przełożenia na TWC... bywa Icon_smile2
neon.ka napisał(a):102 . 125 . 200 . Suburbia - Pet Shop Boys gra na ZX Spectrum [Frankenstein, Jet Set Willy Serce ] 1988
nie pamiętam, ale mam cichą nadzieję, że to Twój ulubiony utwór PSB.
neon.ka napisał(a):101 . 117 . 181 . Kolęda płynie z wysokości - Pospieszalscy DHL 2005
nie wyobrażam sobie muzyki około świątecznej bez płyty z tym utworem. a raczej "płyty", bo niestety na CD jest chyba nie do zdobycia. w każdym razie ten utwór i Najcieplejsze Święta to zdecydowanie dwa najpiękniejsze fragmenty od Pospieszalskich.
a od dziś zostały dokładnie TYLKO trzy miesiące do Świąt...

resztę nadrobię jutro Icon_smile2

[Obrazek: musicbar.php?username=Yacy&color=bla...nicode=yes]
Dzisiaj 12:00 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz