Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #141
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):A tą piosenkę ja dałam kiedyś jako propozycję do NL.
Szczerze mówiąc nie pamiętałem go Icon_wink2 Ale to jedyny kawałek, którego nie mogłem znaleźć. Pewnie ze względu na zapis.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
20.09.2018 02:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #142
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
kajman napisał(a):To jest przenośnia? Bo Caroll był Anglikiem.
mam wrażenie, że największą popularność zdobyła w Ameryce. pewnie taki mój odbiór bierze się z tego, że najsłynniejsze ekranizacje są amerykańskie.
20.09.2018 09:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #143
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
(20.09.2018 12:02 AM)ku3a napisał(a):  Travis / to nigdy nie był na tyle ważny dla mnie zespół, żeby całych płyt słuchać. ot, ze 3-4 piosenki lubiłem.
Czyli rozumiem, że pisząc o oddanym przez nich mecz walkowerem, masz na myśli single [czy też nie-single], które były w zestawie na LP3?
(20.09.2018 07:07 AM)kajman napisał(a):  Alicja w Krainie Czarów / A że miałem wtedy jakieś 3-4 lata (z tego co kojarzę) to mam chyba prawo nie pamiętać.
Wow, to bardzo wcześnie Cię rodzice zabrali na taki poważny film. Ja to bym chyba nawet teraz nie poszła jeszcze z T. na tą bajkę. A ma lat 6.
kajman napisał(a):Akurat w przypadku tej książki wyjątkowo duże znaczenie może mieć tłumaczenie. Ja czytałem Słomczyńskiego i ono mnie urzekło.
Nie wiem, jaką wersję ja znam, ale mi po prostu nie "wchodzi" tematyka i sama fabuła. No i jak dla dzieci wydaje mi się za bardzo abstrakcyjna.
kajman napisał(a):A to jest coś, co zdecydowanie mnie nie bierze. Ja nawet gdybym nie słyszał Listy to nie miałbym ochoty słuchać jej po czasie.
No widzisz, a ja pamiętam, że mi, w tych moich wczesnych czasach słuchania Listy, zdarzyło się kilka razy popłakać, kiedy nie zdążyłam na Listę do domu. I wiedziałam, że to już przepadło na zawsze. Icon_smile2
kajman napisał(a):Majster Bieda / To jest absolutna moja czołówka Bukowiny. I jeden z tych utworów, które mogę z czymś powiązać, bo znam go najpierw ze śpiewania na rajdach.
No i czy nie słucha się wtedy z większą przyjemnością takiej piosenki?...

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
23.09.2018 10:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #144
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
100 . 80 . 52 . By My Side - INXS akcja z głosowaniem na LP3 na pocztówkach w szkole 1991
99 . 96 . 67 . Miłość nie ustaje - Mietek Szcześniak PKP Warszawa-Lubin 2000
98 . 195 . 85 . Nie płacz Ewka - Perfect .nostalgia.
97 . 88 . NN . Dla ciebie - Myslovitz
96 . 186 . NN . Czas przypływu - Edyta Bartosiewicz .nostalgia.
95 . 94 . 307 . Sielanka o domu - Wolna Grupa Bukowina Wędrowniczki
94 . NN . NN . What a Beautiful Name - Hillsong Worship Sienna 2017
93 . 153 . NN . Goodbye My Love, Goodbye - Demis Roussos Mama
92 . 100 . 227 . Opowieść - Edyta Bartosiewicz Servisco 2003
91 . 92 . NN . Dancing Queen - ABBA

legenda: miejsce w roku 2018, miejsce w roku 2013, miejsce w roku 2008, tytuł, wykonawca, moje pierwsze skojarzenie z utworem


I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.09.2018 06:42 PM przez neon.ka.)
23.09.2018 10:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #145
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):Czyli rozumiem, że pisząc o oddanym przez nich mecz walkowerem, masz na myśli single [czy też nie-single], które były w zestawie na LP3?
raczej miałem na myśli, że nic nie nagrywali, ale widzę, że ta płyta aż tak dawno nie była wydana.

"By My Side" to moje wspomnienia z "Listą". tak, cudzysłów nie bez powodu, bo chodzi mi o gazetkę "Lista" Icon_smile2. przypomnę jak to ze mną było. otóż do słuchania skłoniło mnie kilka rzeczy. przede wszystkim słyszałem z różnych miejsc "o tej słynnej Liście". ale to jeszcze było za mało, żeby słuchać. nie pamiętam czy przypadkiem, czy nie przypadkiem, ale obejrzałem w telewizji ze 2-3 razy Wzrockową. wiadomo - Niedźwiedź, opowieści, teledyski. a wśród opowieści również zareklamowanie gazetki "Lista". myślę sobie: "hmm, wygląda fajnie, wyniki tej listy przebojów, ale poza tym też dużo statystyk" Icon_wink2. bo już wtedy miałem zainteresowania w tym kierunku. więc kupiłem sobie tę gazetkę, choć łatwo nie było. i zdaje się, że w notowaniu, które w tamtym numerze było przedstawione, na pierwszym miejscu było właśnie "By My Side". do wysłuchania mojego pierwszego notowania LP3 było już niedaleko Icon_smile2.
"Nie płacz Ewka" to jeden z tych utworów, o których pisałem wcześniej, typu "Skóra", "Autobiografia". taka klasyka sprzed mojego interesowania się muzyką. u mnie też jest w topie, ale w 10. setce Icon_wink2.
"Dla ciebie" z tych czasów, o których też już wspomniałem - z mojego punktu widzenia czas, w którym Myslovitz robiło najlepsze utwory i to seryjnie.
23.09.2018 10:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #146
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):No i jak dla dzieci wydaje mi się za bardzo abstrakcyjna.
Według mnie to nie jest książka dla dzieci, chociaż pewnie Dodgson z takim zamiarem ją pisał.
neon.ka napisał(a):No i czy nie słucha się wtedy z większą przyjemnością takiej piosenki?
W moim przypadku nie. Albo nie zdaję sobie z tego sprawy.
neon.ka napisał(a):100 . 80 . 52 . By My Side - INXS
Mój nr 2 zespołu, ale jednak kilometry za Never tears.
neon.ka napisał(a):99 . 96 . 67 . Miłość nie ustaje - Mietek Szcześniak
Tytuł mi się kojarzy, ale widać utwór nie przypadł mi do gustu, bo w zbiorach go nie mam.
neon.ka napisał(a):96 . 186 . NN . Czas przypływu - Edyta Bartosiewicz
Lubię, ale to jednak nie pierwsza linia jej utworów.
neon.ka napisał(a):95 . 94 . 307 . Sielanka o domu - Wolna Grupa Bukowina
Mógłbym siebie zacytować, przy czym lubię jeszcze bardziej. Sprawdziłem mój top i okazało się, że to mój nr 2 zespołu (wyżej była Nuta z Ponidzia). No i przy okazji Icon_redface Icon_redface Icon_redface okazało się, że kompletnie nie pamiętałem, że na trzecim były Pejzaże harasymowiczowskie.
24.09.2018 06:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #147
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
oj opuściłem się...
neon.ka napisał(a):Ale nie bierzesz go pod uwagę z zasady/z jakiegoś konkretnego powodu, czy po prostu jest nieco niżej niż ten zestaw, który przesłuchujesz co roku?
po prostu nie ma go w tym zestawie. Zestaw, który słucham cały rok pod kątem TWC obejmuje na dziś 1972 (Icon_razz) utwory, a zaryzykuję, że bardzo lubię z kilkanaście tysięcy utworów Icon_wink2

neon.ka napisał(a):119 . 289 . 174 . Moja fantazja/Bursztynek - Fasolki .nostalgia.
Bursztynek - bardzo lubię. u mnie z takich dziecięcych utworów jest piosenka z Piątku z Pankracym Icon_wink2 i Laleczka z saskiej porcelany. ale z Fasolkami też miałem kontakt Icon_smile2 ale Gawędę też pamiętam Icon_wink2
neon.ka napisał(a):117 . 81 . 78 . The Look of Love (instrumental) - ABC LPP3
ups...

neon.ka napisał(a):108 . 129 . 212 . Majster Bieda - Wolna Grupa Bukowina Wędrowniczki
bardzo lubię, ale jakoś nigdy nie skłoniłem się do poznania ich twórczości - do nadrobienia Icon_wink2
neon.ka napisał(a):104 . 85 . 44 . Cry To Me - Solomon Burke Dirty Dancing 1989
jedna z moich ulubionych ścieżek dźwiękowych, ale nie ma to przełożenia na TWC... bywa Icon_smile2
neon.ka napisał(a):102 . 125 . 200 . Suburbia - Pet Shop Boys gra na ZX Spectrum [Frankenstein, Jet Set Willy Serce ] 1988
nie pamiętam, ale mam cichą nadzieję, że to Twój ulubiony utwór PSB.
neon.ka napisał(a):101 . 117 . 181 . Kolęda płynie z wysokości - Pospieszalscy DHL 2005
nie wyobrażam sobie muzyki około świątecznej bez płyty z tym utworem. a raczej "płyty", bo niestety na CD jest chyba nie do zdobycia. w każdym razie ten utwór i Najcieplejsze Święta to zdecydowanie dwa najpiękniejsze fragmenty od Pospieszalskich.
a od dziś zostały dokładnie TYLKO trzy miesiące do Świąt...

resztę nadrobię jutro Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
25.09.2018 12:00 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #148
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
(23.09.2018 10:56 PM)ku3a napisał(a):  "By My Side" to moje wspomnienia z "Listą". tak, cudzysłów nie bez powodu, bo chodzi mi o gazetkę "Lista" Icon_smile2. przypomnę jak to ze mną było. (...)
Fajna historia. Icon_smile2 Wyobraź sobie, że nie pamiętałam o tym... Ja "Listę" oczywiście też kupowałam, nawet kilka razy pojechałam na Długą, gdzie było centrum kolportażu, żeby kupić sobie te numery, których nie zdobyłam w kiosku. Niektóre dało radę już tylko w formie ksero, ale i tak było warto. Icon_smile2
No i niestety te numery "List" były też wśród ukradzionych mi z piwnicy zbiorów pamiątkowych...
ku3a napisał(a):i zdaje się, że w notowaniu, które w tamtym numerze było przedstawione, na pierwszym miejscu było właśnie "By My Side".
O, to już było po mojej akcji z pocztówkami w szkole - pamiętam, że byłam pewna, że po niej INXS skoczy bardzo mocno do góry [ech, nawet marzyło mi się, że wystarczy na miejsce 1... Icon_wink2 ], a w tamtym tygodniu albo wręcz spadli o kilka miejsc, albo co prawda się wspięli, ale o marnych kilka oczek... Ależ byłam rozczarowana!
ku3a napisał(a):"Nie płacz Ewka" to jeden z tych utworów, o których pisałem wcześniej, typu "Skóra", "Autobiografia". taka klasyka sprzed mojego interesowania się muzyką. u mnie też jest w topie, ale w 10. setce Icon_wink2.
U mnie z każdym rokiem zwiększa się oddziaływanie warstwy tekstowej - dopada mnie wiek średni... [nie powiem, że kryzys] Icon_wink2
ku3a napisał(a):"Dla ciebie" z tych czasów, o których też już wspomniałem - z mojego punktu widzenia czas, w którym Myslovitz robiło najlepsze utwory i to seryjnie.
Czyli "Miłość w czasach popkultury" jest Twoją ulubioną płytą należy rozumieć?
(24.09.2018 06:52 PM)kajman napisał(a):  Według mnie to nie jest książka dla dzieci, chociaż pewnie Dodgson z takim zamiarem ją pisał.
Dlatego zaskoczyło mnie, że byłeś aż takim małym dzieciaczkiem, kiedy to oglądałeś pierwszy raz.
kajman napisał(a):"By My Side" / Mój nr 2 zespołu, ale jednak kilometry za Never tears.
A ja nie lubię tego. "Disappear" mnie też w tamtych czasach strasznie denerwowało...
kajman napisał(a):Wolna Grupa Bukowina / (wyżej była Nuta z Ponidzia). No i przy okazji Icon_redface Icon_redface Icon_redface okazało się, że kompletnie nie pamiętałem, że na trzecim były Pejzaże harasymowiczowskie.
Ponidzie lubię, ale bez szału. Pewnie w 30 by się nie zmieściło...
No to teraz już chyba na długo nie zapomnisz, jak to brzmi. Icon_wink2
(25.09.2018 12:00 AM)Yacy napisał(a):  Bursztynek - bardzo lubię. u mnie z takich dziecięcych utworów jest piosenka z Piątku z Pankracym Icon_wink2 i Laleczka z saskiej porcelany.
Ostatnio z T. słuchaliśmy piosenki o Czterech Łapach - w wersji śpiewanej przez Pankracego i Artura Barcisia, a także w wersji z rysunkowym teledyskiem, w którym łapy psa są w formie nut na pięciolinii - pamiętasz?
Laleczkę też lubię. I jeszcze 'Wszystkie dzieci nasze są" Majki Jeżowskiej. No i koniecznie Natalka Kukulska. Icon_smile2
Yacy napisał(a):WGB / bardzo lubię, ale jakoś nigdy nie skłoniłem się do poznania ich twórczości - do nadrobienia Icon_wink2
Bardzo zachęcam - jak potem wrzucisz na mycharts, chętnie się zapoznam. Icon_smile2
Yacy napisał(a):
neon.ka napisał(a):102 . 125 . 200 . Suburbia - Pet Shop Boys gra na ZX Spectrum [Frankenstein, Jet Set Willy Serce] 1988
nie pamiętam, ale mam cichą nadzieję, że to Twój ulubiony utwór PSB.
Tak nisko miałby być najlepszy PSB? Icon_razz
No i przy okazji - nikt się nie emocjonuje ZX Spectrum i grami? Icon_rolleyes Nie graliście? Mi po nocach się śniło zdobywanie kolejnych komnat i levelów! Icon_razz
Yacy napisał(a):w każdym razie ten utwór i Najcieplejsze Święta to zdecydowanie dwa najpiękniejsze fragmenty od Pospieszalskich.
O widzisz, a ja tej akurat pastorałki w tym momencie zupełnie nie kojarzę...

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
28.09.2018 06:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #149
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):"Disappear" mnie też w tamtych czasach strasznie denerwowało...
Mnie do tej pory denerwuje.
neon.ka napisał(a):No to teraz już chyba na długo nie zapomnisz, jak to brzmi.
Ja sprawdziłem w notatkach, więc nadal nie kojarzę.
neon.ka napisał(a):nikt się nie emocjonuje ZX Spectrum i grami?
Ja się zatrzymałem na poziomie sapera i lemingów. Obie zresztą do tej pory lubię. No może przeszadzam - potem grywałem jeszcze w Worms i różne arcanoidy.
28.09.2018 08:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #150
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
(28.09.2018 08:03 PM)kajman napisał(a):  Ja sprawdziłem w notatkach, więc nadal nie kojarzę.
Rozwalasz mnie kajman. Icon_wink2
kajman napisał(a):Ja się zatrzymałem na poziomie sapera i lemingów.
O, to są dużo późniejsze czasy, niż ZX Spectrum.
kajman napisał(a):Obie zresztą do tej pory lubię. No może przesadzam - potem grywałem jeszcze w Worms i różne arcanoidy.
A tak w ogóle - sapera bardzo lubiłam i arkanoid też. Za to lemingów i wormsów nie cierpiałam! Swoją drogą wormsów poznałam dopiero w erze Sebastiana.

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.09.2018 08:09 PM przez neon.ka.)
28.09.2018 08:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #151
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
90 . 257 . NN . Dziewczyny z podwórka, chłopaki z mojej ulicy - Pudelsi .nostalgia.
89 . 84 . 240 . Clear Horizon - Basia Muzyczna Poczta UKF '90
88 . 45 . 25 . Crazy - Aerosmith
87 . 54 . 46 . (4) Njósnavélin - Sigur Rós (s) 2002
86 . 75 . 106 . Warszawa - T. Love
85 . 67 . 19 . Myszy i ludzie - Myslovitz koncerty 2003
84 . 130 . 270 . Americanos - Holly Johnson Ciechocinek 1987
83 . 32 . 65 . Nie pytaj o Polskę - Obywatel G.C.
82 . 142 . 102 . Midnight Blue - Electric Light Orchestra Tata
81 . 86 . NN . Gloria - Stare Dobre Małżeństwo ogniska na Wojciechówce 1992

legenda: miejsce w roku 2018, miejsce w roku 2013, miejsce w roku 2008, tytuł, wykonawca, moje pierwsze skojarzenie z utworem

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
28.09.2018 08:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #152
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):88 . 45 . 25 . Crazy - Aerosmith
Mój ulubiony z wielkiej trójki z grypy.
O numerowanych Sigurach nie piszę, bo lubię, ale nie kojarzę, który jest który.
28.09.2018 09:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #153
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):byłam pewna, że po niej INXS skoczy bardzo mocno do góry
ciekawe ile w tamtych czasach faktycznie trzeba by było takich kartek wysłać, żeby był wyraźny skok w czołówce Icon_smile2. a ile wysłaliście?
neon.ka napisał(a):Czyli "Miłość w czasach popkultury" jest Twoją ulubioną płytą należy rozumieć?
nie wiem Icon_wink2. bo nie wiem czy kiedykolwiek ją słyszałem w całości... Icon_redface
wtedy dopiero Myslovitz był zespołem zyskującym w sympatii, ale jeszcze nie na tyle, żeby od razu porywać się na kupowanie kasety. no a to były te przejściowe czasy, kiedy już było prawo autorskie, więc były oryginalne kasety i płyty, no i kosztowały zauważalnie więcej niż pirackie, ale jeszcze przed czasami rozwiniętego internetu, kiedy to wszystko można było sobie znaleźć i słuchać. wtedy wciąż w dużej mierze bazowałem na tym, co było na Liście, na piosenkach nagrywanych z niej. więc właściwie tylko te single znałem. to też tłumaczy dlatego tego "Alexandra" wcześniej nie znałem, no a jak poznałem z opóźnieniem, to od razu tak mocno mnie chwyciło.

"Crazy"... W kolejnych notowaniach 2 razy niżej w poprzednim... Więc nie ma się z czego cieszyć z jednej strony, ale z drugiej... to wciąż setka wszech czasów. po raz ostatni zapewne Icon_razz.
no a u mnie... pierwsza dziesiątka!
a jeśli chodzi o teledyski to podium...

ależ Pudelsi wystrzelili!
29.09.2018 05:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #154
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
(28.09.2018 09:07 PM)kajman napisał(a):  Crazy / Mój ulubiony z wielkiej trójki z grypy.
No to mamy wspólnego lidera.
kajman napisał(a):O numerowanych Sigurach nie piszę, bo lubię, ale nie kojarzę, który jest który.
Mi coś świta, że Tobie najbardziej podobały się w większości akurat te, które mi mniej...
(29.09.2018 05:56 PM)ku3a napisał(a):  ciekawe ile w tamtych czasach faktycznie trzeba by było takich kartek wysłać, żeby był wyraźny skok w czołówce Icon_smile2. a ile wysłaliście?
Myślę, że ok. 100, ale w jednej kopercie. Icon_razz Z tym, że dołączyłam płomienny, wyjaśniający list. Icon_smile2 Bardzo chętnie bym się dowiedziała, czy w ogóle je uznali...
ku3a napisał(a):wtedy wciąż w dużej mierze bazowałem na tym, co było na Liście, na piosenkach nagrywanych z niej. więc właściwie tylko te single znałem.
To w sumie tak samo jak ja, bo ja całą dyskografię poznałam w 2002 roku po premierze "Korovy" i wyjeździe na zlot fanów do Katowic.
ku3a napisał(a):"Crazy" / to wciąż setka wszech czasów. po raz ostatni zapewne Icon_razz.
E, nie myśl tak pesymistycznie. Zapodaj kilka razy na jakichś planszówkowych spotkaniach, i będzie git. Icon_wink2
ku3a napisał(a):ależ Pudelsi wystrzelili!
Przypuszczam, że z każdym rokiem, który będzie mi przybywał, ich pozycja będzie się umacniać...

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
30.09.2018 12:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #155
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
80 . 90 . 88 . Don't Hold Back Your Love - Daryl Hall & John Oates Markomania
79 . NN . NN . Beksa - Artur Rojek
78 . NN . NN . Telephone Line - Electric Light Orchestra Firlej 1990
77 . 124 . 132 . Leluchów - Stare Dobre Małżeństwo gra w Małysza 2001
76 . 78 . 79 . In the Morning of the Magicians - The Flaming Lips (s) 2003
75 . 63 . 48 . Stay On These Roads - a-ha
74 . 66 . 22 . I'll Be There For You - Bon Jovi dyskoteki w szkole '90
73 . 31 . 30 . Again - Archive LPP3
72 . 121 . 100 . Jeszcze, jeszcze - happysad ku3a 2008
71 . 97 . 241 . Kokomo - The Beach Boys wakacje 1990

legenda: miejsce w roku 2018, miejsce w roku 2013, miejsce w roku 2008, tytuł, wykonawca, moje pierwsze skojarzenie z utworem

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
30.09.2018 12:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #156
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):78 . NN . NN . Telephone Line - Electric Light Orchestra
Mój nr 3 z tego co znam u Elektryków, zaraz po tamtej dwójce, którą wymieniłem wcześniej.
neon.ka napisał(a):73 . 31 . 30 . Again - Archive
To lubię jeszcze bardziej niż 78, wspaniały utwór, jednak u mnie zawsze minimalnie za Lights (które teoretycznie kompletnie nie powinno mi się podobać).
30.09.2018 07:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #157
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):Zapodaj kilka razy na jakichś planszówkowych spotkaniach, i będzie git. Icon_wink2
to kiedy przychodzisz? Icon_cool

"Beksa" - oj, jak mnie uszy strasznie bolą od tego wokalu! nie jestem w stanie słuchać tego utworu, bo brzmi mi jak jeżdżenie widelcem po talerzu. nic na to nie poradzę...
"Again" - lubiłem, bo to super utwór. potem mnie potwornie wkurzał, bo ileż można się kisić na Liście! no a potem, jak już spadł, to znowu bardzo polubiłem, bo to piękny utwór jednak Icon_wink2.
"Jeszcze, jeszcze"... Po prostu dziękuję za wyszczególnienie mnie tutaj...
30.09.2018 08:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Starless Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 217
Dołączył: Apr 2015
Post: #158
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
Tak się zbieram żeby coś skomentować, ale jakoś nie wychodzi. Icon_wink

Tak odnośnie ostatniej dziesiątki to chyba najbardziej lubię "I'll Be There For You" BJ, kawałeczek dalej "Again" Archive. Również wysoko oceniam utwór Happysad.
A tak poza tym to fajny top bo staram się zaglądać na bieżąco, dużo utworów które nie znam, ale też niemało które znam i lubię. Icon_smile
30.09.2018 09:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #159
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
(30.09.2018 07:39 AM)kajman napisał(a):  Again / To lubię jeszcze bardziej niż 78, wspaniały utwór, jednak u mnie zawsze minimalnie za Lights (które teoretycznie kompletnie nie powinno mi się podobać).
U mnie jednak na pierwszym miejscu. Ale ostatnio jakoś trudniej mi słuchać [zbyt] długich utworów, stąd taka strata w stosunku do pozycji z poprzedniego topu. W dodatku mam poczucie, że Archive jest w tym zestawieniu za mało doceniony, a nie wiem, czy to się da nadrobić właśnie ze względu na to, że oni mają mnóstwo długasów...
Zresztą w związku z tym Sigur też ma trudniej obecnie...
(30.09.2018 08:54 PM)ku3a napisał(a):  
neon.ka napisał(a):Zapodaj kilka razy na jakichś planszówkowych spotkaniach, i będzie git. Icon_wink2
to kiedy przychodzisz? Icon_cool
A kiedy gracie? Icon_razz
Ja przychodzę 19 lub 20 października. Icon_wink2
ku3a napisał(a):"Beksa" - oj, jak mnie uszy strasznie bolą od tego wokalu! nie jestem w stanie słuchać tego utworu, bo brzmi mi jak jeżdżenie widelcem po talerzu. nic na to nie poradzę...
Wszystko rozumiem. Ale muszę powiedzieć, że nie jestem w stanie czytać tego komentarza... Tak to realistycznie napisałeś, że mam dreszcze, jak czytam. Icon_wink2
ku3a napisał(a):"Jeszcze, jeszcze"... Po prostu dziękuję za wyszczególnienie mnie tutaj...
Jakże by mogło być inaczej... A na razie nie zanosi się, żebym na jakieś koncerty się wybierała. Icon_frown Czy bym zresztą chciała?... / Ja już kiedyś mówiłam, że czym większą dyskografię ma jakiś wykonawca, tym mniej lubię jego koncerty, bo robi się coraz mniejsza szansa na trafienie na swoje ulubione kawałki...
A kto wie, czy następnym razem nie w pierwszej 50 będziesz Kubo?... Icon_smile2
(30.09.2018 09:03 PM)Starless napisał(a):  Tak się zbieram żeby coś skomentować, ale jakoś nie wychodzi. Icon_wink
Dziękuję, że podglądasz. Icon_smile2
Starless napisał(a):A tak poza tym to fajny top bo staram się zaglądać na bieżąco, dużo utworów które nie znam, ale też niemało które znam i lubię. Icon_smile
A takich, które znasz i nie lubisz? Icon_cool2

Dziękuję Panowie, że zajrzeliście tu jeszcze przed rozpoczęciem oglądania finałowego meczu siatkarzy! Icon_smile2
I że zajrzycie tu jak już będziemy mistrzami świata. Icon_cool2

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
30.09.2018 10:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #160
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
70 . 61 . 107 . Comfort Me - Sparklehorse u-zek 2002
69 . 56 . 84 . Zbawiony - Manitou studia 1996
68 . 102 . NN . Przy ognisku nad Szczawniczkiem - Stare Dobre Małżeństwo Milena
67 . 95 . 129 . Malinowe lato - Stare Dobre Małżeństwo Milena
66 . 166 . 202 . Gadające głowy 80-06 - Myslovitz
65 . 72 . 162 . Songbird - Eva Cassidy Kachna
64 . 70 . NN . Rivers of Babylon - Boney M Sylwestry Icon_smile2
63 . 50 . 45 . Maid of Orleans - OMD Firlej 1992
62 . 49 . 31 . Czerwony notes, błękitny prochowiec (live Trójka 6.02.2003) - Myslovitz Trójka, pierwszy rząd 2003
61 . 43 . 13 . Ballada dla okruszka - Raz, Dwa, Trzy T. 2012

legenda: miejsce w roku 2018, miejsce w roku 2013, miejsce w roku 2008, tytuł, wykonawca, moje pierwsze skojarzenie z utworem

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
30.09.2018 10:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021] neon.ka 299 10 345 01.11.2021 10:26 PM
Ostatni post: Yacy
  I Top Wszech Czasów. Mój. [2008] neon.ka 253 127 048 03.06.2009 07:55 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości