Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #101
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):Więc nie mogę pojąć, jak możesz nie zwracać uwagi na słowa piosenek...
To nie jest aż takie proste. Po pierwsze to nie to, że nie zwracam w ogóle, tylko że nie mają wpływu na moją ocenę utworu. Na sympatię do niego natomiast tak. Po drugie skupiam się na muzyce na tyle, że słowa do mnie często nie docierają. Czasem dotrą za pierwszym odsłuchem, czasem za którymś z rzędu, czasem jakoś w ogóle ze mną się mijają. Przy czym chodzi mi oczywiście o piosenki polskie (i w jakimś stopniu rosyjskie), bo innych nie rozumiem (i raczej nie chciałbym).
neon.ka napisał(a):Na pewno jest tam 'Psalm stojących w kolejce'
Na pewno nie, chociaż wyżej niż jesteś lekiem. Jednak pierwszą piątkę trudno mi byłoby ustalić. Jak jakiś czas temu robiłem to na sebastosie to wyszło mi takie top 10:
1. Anioł i róża
2. Biedna
3. A gdzież są te drogi
4. Umarłe krajobrazy
5. Wspomnienia tych dni
6. Trawiaste przywidzenia
7. Po co ci to chłopcze
8. Papierowe ptaki
9. Tam, gdzie lekki wieje wiatr
10. Ciemności złote, ciemności srebrne
5 i 9 to duety. Ale to jest płynne i teraz mogłoby wyglądać nieco inaczej. Na przykład dziwi mnie brak Sennej kołysanki.
neon.ka napisał(a):Udało się?
Jeszcze nie.
neon.ka napisał(a):Zawsze w takich sytuacjach pytam - jakie to w takim razie?
Wiem, że nie do mnie pytania, ale u mnie wygrałby nr 4 topu Prońko.
neon.ka napisał(a):Jak dla mnie rewelacyjne połączenie słów z melodią...
Ale muzycznie utwór mnie, nie przekonuje.
Dwudziestkę skomentuję poi powrocie z pracy.
13.09.2018 08:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #102
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
Podglądam od początku Twój top i co jakiś czas wyskakują piękne perełki, takie jak np "Our Shangri-La", które nawet jeszcze awansuje Icon_smile2
W ogóle co jakiś czas zapoznaję się z piosenkami, których nie znałem, albo nie pamiętałem. I nie zawodzę się Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
13.09.2018 11:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #103
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):190 . 189 . 148 . Don't Speak - No Doubt
Jedyny utwór grupy, jaki lubię i to bardzo. Ale lubię też bardzo wersję AMJ.
neon.ka napisał(a):189 . 131 . NNN . Remedium - Maryla Rodowicz
Piękna rzecz, ale rewelacyjnych utworów ma chyba tyle co Prońko, ale w przeciwieństwie do niej mnóstwo utworów przeciętnych, słabych czy nawet fatalnych.
neon.ka napisał(a):187 . 133 . NNN . Barka - Anna Maria Jopek
Zdecydowanie na plus.
neon.ka napisał(a):183 . 232 . NNN . Posiedzimy sobie razem w kuchni - Elżbieta Adamiak & Krzysztof Kiljański
Cieszy, bo utwór piękny, ale czy będzie coś z wczesnej Adamiak?
neon.ka napisał(a):180 . 275 . 187 . Spoza nas - Mietek Szcześniak
A tego Mietka znam i bardzo lubię.
neon.ka napisał(a):178 . 126 . 318 . Only Time - Enya
No cóż, nie kojarzę czy jest coś Enyi, czego bym nie lubił (a znam prawie 100 utworów), a to jedno z tych ulubionych, chociaż w top 5 pięć lat temu się nie zmieściło.
Yacy napisał(a):czy Klossa się raczej nie spodziewam
Temat z Klossa to tylko w wykonaniu jego Dzieci.
13.09.2018 04:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #104
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):Mi też, a konkretnie z notowaniem 500. Icon_smile2
no tak Icon_smile2. tamtą "Wzrockową" oglądałem sobie kilka razy. nawet zanim się dowiedziałem kto między innymi tam się pojawił Icon_wink2.
neon.ka napisał(a):Przynajmniej potowarzyszyć... W przerwach grając w planszówki i rozwiązując zadania logiczne. Icon_wink2 Chyba fajna wizja?...
ale przerwach między czym? bo jak pewnie pamiętasz takie nasze sesje to z 5 godzin trwają Icon_wink2.
neon.ka napisał(a):No i podsumowanie 500 notowań... Wysoko była, nieprawdaż? Ale nie mogę sobie przypomnieć, które miejsce... Ktoś, coś?...
ja to w ogóle to podsumowanie mam jeszcze na kasetach Icon_smile2. ale nie mam jak ich zgrać...
może w jakichś punktach by dało radę, tak jak zgrałem materiały z kaset video...
neon.ka napisał(a):A czego się teraz uczysz?
teraz to takie ćwiczenia ogólne, rozwijające umiejętności. i staram się nie zapomnieć ze 3 utworów, które kiedyś już praktycznie umiałem Icon_wink2. w perspektywie jest nauka "Give In To Me" Icon_smile2.
neon.ka napisał(a):U siebie nie piszesz tak wiele.
po prostu o tych utworach ze swojego topu już pisałem Icon_wink2. i ciężko coś nowego dodać. i interesującego przede wszystkim. a w czyichś topach to zawsze jakieś nowe skojarzenia mogą być.
no i jednak jest tak, że swój top dużo czasu zabiera logistycznie, organizacyjnie, a także przy odpowiadaniu na komentarze i czasem już trudno go jeszcze znaleźć, by dodatkowo coś jeszcze pisać.
neon.ka napisał(a):Dzięki za wszystkie Twoje skojarzenia.
Icon_smile2
13.09.2018 09:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #105
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
To kolejna porcja moich skojarzeń.
"Don't Speak". Kolejny utwór, który kojarzy mi się z wakacjami z kumplami, chyba ten sam wyjazd, o którym pisałem przy okazji "Mambo no. 5". próbowaliśmy sobie śpiewać tekst po angielsku, ale nie tak dobrze jeszcze znaliśmy języka i nie do końca wyraźnie słyszeliśmy, co Gwen śpiewa i straszne dziwolągi nam wychodziły Icon_wink2.
Przy bardzo dużych ruchach innych utworów statystyki "Don't Speak" (190 . 189 . 148 .) bardzo statyczne Icon_smile2.
"Barka". Utwór znany bardzo dobrze wcześniej, oczywiście w wersji kościelnej, ale najbardziej mi się kojarzy z okresem po śmierci Papieża, a najbardziej z tym dniem, kiedy była msza za Niego na Placu Teatralnym. to było w dniu śmierci? dzień po? w dniu pogrzebu?
"Idź swoją drogą". Przy jakiej to elpetrójkowej okazji Raz Dwa Trzy grali w studiu Agnieszki Osieckiej? ja wcześniej tego utworu w ich wykonaniu nie znałem. a wtedy mną rąbnęło tak, jakby ktoś mnie złapał za ramiona i zaczął potrząsać!
"Our Shangri-La". I znowu taki nie do końca mój Mark Icon_mrgreen. choć i tak już bardziej niż kilka spośród poprzednich Icon_wink2.
"Senza una donna". Ponownie same początki mojego słuchania Listy Icon_smile2. Do dziś brzmi kapitalnie. Wiadomo - pieczątka jakości roku 1991 Icon_cool.
13.09.2018 09:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #106
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
Msza na Pl. Teatralnym była w dniu pogrzebu, z transmisją z Watykanu.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
14.09.2018 07:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #107
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
(13.09.2018 12:27 AM)Yacy napisał(a):  teraz dopiero wsłuchałem się bardziej w tekst... kiepsko teraz wygląda mój poprzedni komentarz...
Absolutnie nie. Każdy ma swój powód lubienia danej piosenki, czy wykonawcy, a przy tym nie mamy obowiązku znać tych powodów u innych osób. Icon_smile2
Yacy napisał(a):Bach i Znajdziesz mnie znowu. Icon_smile2
Bach to wiadomo, niczego innego niż kciuk do góry nie można tu pokazać Icon_smile , ale Znajdziesz mnie znowu w ogóle mi do Ciebie nie pasuje. Icon_wink2
Yacy napisał(a):A może 07 się zgłosi Icon_razz u mnie jest sporo filmowej muzyki. Bardzo lubię. Icon_smile2
To ja chyba nie będę się krygowała i napiszę, że ja serialowej muzyki nie znam za bardzo, seriali nie oglądam zbyt wiele, i mój top w ich oprawę również nie obfituje, ale... coś tu się jeszcze w tym temacie znajdzie - na ile rozpoznaję, to jeszcze dwa kawałki serialowe. No i muzyki filmowej też jeszcze można się spodziewać, ale już nie liczyłam ile. Niewykluczone, że jest jej więcej, niż mi się wydaje. Icon_wink2
Yacy napisał(a):"Louis Armstrong" - ależ spadek - mógłbym się zdziwić. ale tego nie zrobię, bo u mnie kiedyś nawet na 9. a ostatnio chce wypaść z setki...
Tegoroczny top w ogóle pokazuje, że klasyki się jakoś ode mnie oddalają. Co dla purystów może być zniechęcające, bo nie dość, że w ogóle mam niewiele piosenek powszechnie uznawanych za niezbędne elementy takich zestawień, to jeszcze w znakomitej większości spadają. I spodziewam się, że tak będzie nadal...
Yacy napisał(a):"San Damiano" / ciekawe czy jakiś inny był przez Ciebie brany pod uwagę w kontekście TWC? bo u mnie są jeszcze dwa inne Sale Icon_razz ale o tym już innym razem Icon_wink2
Nie był, bo niewykluczone, że żadnego innego nie znam... Icon_redface Icon_razz
No dobrze, nie będę teraz pytać, które to są te dwa inne, ale w zamian zapytam - to gdzie i kiedy będzie można je zobaczyć? Icon_razz Bo ja cały czas na to czekam.
(13.09.2018 08:04 AM)kajman napisał(a):  
neon.ka napisał(a):Na pewno jest tam 'Psalm stojących w kolejce'
Na pewno nie, chociaż wyżej niż jesteś lekiem.
No to żeś mnie tu zaskoczył bardzo mocno, bo Psalm zdecydowanie kojarzę z Tobą, wydaje mi się, że często podkreślałeś, że to świetny kawałek... Ale może to jednak był ktoś inny?
Nie kojarzę w ogóle nic z Twojej pierwszej dziesiątki... Bardzo bym chciała znaleźć czas, i nie zapomnieć, by je przesłuchać.
(13.09.2018 11:39 AM)tadzio3 napisał(a):  Podglądam od początku Twój top i co jakiś czas wyskakują piękne perełki,
Ja do Twojego też zaglądałam. Icon_smile2 Twój z kolei, w przeciwieństwie do mojego, mocno klasyczny.
tadzio3 napisał(a):W ogóle co jakiś czas zapoznaję się z piosenkami, których nie znałem, albo nie pamiętałem. I nie zawodzę się Icon_smile2
Znaczy się z mojego topu? O, to miło... Podasz jakiś przykład, który Ci się spodobał?
(13.09.2018 04:07 PM)kajman napisał(a):  "Don't Speak" / Jedyny utwór grupy, jaki lubię i to bardzo. Ale lubię też bardzo wersję AMJ.
O, to ja zdecydowanie nie. W ogóle coś mi się kojarzy, że covery w wykonaniu AMJ nie podobają mi się w ogóle...
kajman napisał(a):"Posiedzimy sobie razem w kuchni" / Cieszy, bo utwór piękny, ale czy będzie coś z wczesnej Adamiak?
Najbliżej był "Kamień drażniący ciszą" i "Do Wenecji stąd dalej co dzień". Ale trochę zabrakło.
(13.09.2018 09:32 PM)ku3a napisał(a):  tamtą "Wzrockową" oglądałem sobie kilka razy. nawet zanim się dowiedziałem kto między innymi tam się pojawił Icon_wink2.
Tak mi tęskno do tamtej atmosfery... Myślę sobie, że dziś, nawet gdyby utwory siedziały na Liście po -dzieści tygodni, czy pojawiały się na niej starocie, to i tak słuchałabym jej co tydzień od deski do deski i z wielką przyjemnością, jeśli tylko miałaby w sobie tą magię z tamtych czasów lat 80-tych i 90-tych...
ku3a napisał(a):ale przerwach między czym? bo jak pewnie pamiętasz takie nasze sesje to z 5 godzin trwają Icon_wink2.
Między jednym 5 godzin, a drugim. Icon_wink2 Akurat zostawałoby z 8 godzin na sen. Hehe. A w ogóle można by przecież wpleść w scenariusz zadanie rozegrania jakiejś planszówkowej partyjki. Icon_wink2
ku3a napisał(a):ja to w ogóle to podsumowanie mam jeszcze na kasetach Icon_smile2. ale nie mam jak ich zgrać...
Tak, na pewno dałoby się to zrobić w takich punktach... Ale ja mam magnetofon kasetowy, więc mogę np. zabrać na zlot, moglibyśmy sobie w tle posłuchać takiego rarytasu. Icon_smile2 A 500 wydanie też masz?
ku3a napisał(a):w perspektywie jest nauka "Give In To Me" Icon_smile2.
Muszę przeszperać się, co jest wysoko i u Ciebie, i u mnie, a co by się nadawało na podsunięcie Ci w następnej kolejności... Bo to, co masz w planach, jest niestety wysoko tylko u Ciebie, co nieco mnie smuci. Icon_wink2
ku3a napisał(a):no i jednak jest tak, że swój top dużo czasu zabiera logistycznie, organizacyjnie, a także przy odpowiadaniu na komentarze
A tak, to fakt, zdecydowanie. Nawet się zastanawiałam, czy ruszać ze swoim topem, bo obawiałam się, że nie podołam z wyrabianiem się z topowymi rozmowami na bieżąco...
ku3a napisał(a):
neon.ka napisał(a):Dzięki za wszystkie Twoje skojarzenia.
Icon_smile2
A tu przy okazji chciałam wszystkim napisać, że oczywiście OGROMNIE się cieszę z komentarza i wspomnienia KAŻDEJ osoby, która tu zagląda! Po czasie pomyślałam, że trochę niezręcznie wyszedł tamten mój komentarz, ale po prostu top Kuby jakoś najbardziej kojarzę, i w związku z tym szczególnie dostrzegam tą różnicę w ilości jego wspomnień w jego własnym topie, i w topach innych osób.
(13.09.2018 09:55 PM)ku3a napisał(a):  "Don't Speak". (...) próbowaliśmy sobie śpiewać tekst po angielsku, ale nie tak dobrze jeszcze znaliśmy języka i nie do końca wyraźnie słyszeliśmy, co Gwen śpiewa i straszne dziwolągi nam wychodziły Icon_wink2.
Icon_lol Icon_cool Icon_lol Ja do dziś bardzo wielu tekstów nie mogę zrozumieć [co wkurza mnie niemiłosiernie...]. Takim sztandarowym przykładem jest dla mnie Placebo... No nie rozumiem pana Briana.
ku3a napisał(a):Przy bardzo dużych ruchach innych utworów statystyki "Don't Speak" (190 . 189 . 148 .) bardzo statyczne Icon_smile2.
To prawda, że niektóre piosenki mocno zmieniły swoją pozycję, a inne z kolei nie mogą się zdecydować, co chcą zrobić i skaczą raz w górę, raz w dół, ale są też takie, które konsekwentnie idą w jednym kierunku. Albo wcale się nie ruszają, ale nie napiszę na razie ile takich jest. Icon_wink2
ku3a napisał(a):"Barka". Utwór znany bardzo dobrze wcześniej, oczywiście w wersji kościelnej, ale najbardziej mi się kojarzy z okresem po śmierci Papieża,
Mi oczywiście z tym też się mocno kojarzy, ale chyba bardziej z moją Babcią, a zaraz potem z czasem mojego bycia w "Oazie"...
ku3a napisał(a):"Idź swoją drogą". Przy jakiej to elpetrójkowej okazji Raz Dwa Trzy grali w studiu Agnieszki Osieckiej? ja wcześniej tego utworu w ich wykonaniu nie znałem.
Ja niestety nie pamiętam... Icon_redface Ale ta piosenka kojarzy mi się też z koncertem 123, na którym byłam kiedyś w kościele. Nawet chyba jeszcze mam na kompie nagrane z niego na komórce piosenki...
ku3a napisał(a):"Our Shangri-La". I znowu taki nie do końca mój Mark Icon_mrgreen. choć i tak już bardziej niż kilka spośród poprzednich Icon_wink2.
Ło rety, naprawdę mnie zaskakujecie... Albo u mnie z pamięcią coś nie tak, albo żyłam w jakiejś równoległej rzeczywistości, bo byłam przekonana, że zarówno Ty, jak i częściowo Yacy, będziecie zachwyceni tymi ruchami, no!
ku3a napisał(a):"Senza una donna". (...) Wiadomo - pieczątka jakości roku 1991 Icon_cool.
Oczywiście. Icon_smile2 Ja mam jeszcze jedną pieczątkę [na pewno wspomnieniowo, bo nie sprawdzałam, czy statystyki też to potwierdzą, chociaż powinny. Zobaczymy na koniec].

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
14.09.2018 09:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #108
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
170 . 161 . 238 . Bad - Michael Jackson
169 . 141 . 123 . Z nim będziesz szczęśliwsza - Stare Dobre Małżeństwo
168 . 103 . 76 . Liberian Girl - Michael Jackson
167 . 132 . NNN . Temat serialu „Dom” - Waldemar Kazanecki
166 . 58 . 71 . Dziwny jest ten świat - Czesław Niemen
165 . 106 . NNN . Fabryczna - Myslovitz
164 . 60 . 140 . That's What Friends Are For - Dionne Warwick & Friends
163 . 204 . 133 . Zapiszę śniegiem w kominie - Robert Kasprzycki
162 . 226 . 109 . True Love Will Never Fade - Mark Knopfler
161 . 120 . 40 . The Power of Love - Jennifer Rush

160 . 278 . NNN . Nocny sufit - Maryla Rodowicz
159 . 328 . NNN . My Story - Maximilian Hecker
158 . NNN . NNN . Tylko słowa zostały - Ania
157 . 250 . NNN . Wiem, że jesteś tam - Ania Wyszkoni
156 . 399 . NNN . Secret - OMD
155 . 296 . NNN . Window Blues - Band Of Horses
154 . 87 . 73 . (2) Fyrsta - Sigur Rós
153 . 150 . 86 . W deszczu maleńkich żółtych kwiatów - Myslovitz
152 . 171 . NNN . Pejzaże harasymowiczowskie - Wolna Grupa Bukowina
151 . 197 . 92 . Don't Panic - Coldplay

legenda: miejsce w roku 2018, miejsce w roku 2013, miejsce w roku 2008, tytuł, wykonawca

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
14.09.2018 09:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #109
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
Fajnie, że wróciłaś chociaż na chwilę.
14.09.2018 09:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #110
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
chciałem później skomentować, ale się nie da Icon_wink2
neon.ka napisał(a):167 . 132 . NNN . Temat serialu „Dom” - Waldemar Kazanecki
Icon_biggrin3 Bo te tematy chodzą parami. Chyba nie da się lubić jednego z nich, a drugiego nie Icon_smile2
neon.ka napisał(a):155 . 296 . NNN . Window Blues - Band Of Horses
nr 1 u mnie Bandu to chyba wiadomo. ale to zdecydowany niepodważalny nr 2! Radość ogromna! Icon_biggrin3
a poza tym
neon.ka napisał(a):169 . 141 . 123 . Z nim będziesz szczęśliwsza - Stare Dobre Małżeństwo
gdybym miał TWC w 1996 to byłoby pewnie top 10. dziś dużo niżej...
neon.ka napisał(a):162 . 226 . 109 . True Love Will Never Fade - Mark Knopfler
tu dużo lepiej Icon_wink2 ale to też "nie mój" Mark.
neon.ka napisał(a):157 . 250 . NNN . Wiem, że jesteś tam - Ania Wyszkoni
BARDZO lubię. poza tym ani jej ani Łez zupełnie nie trawię. był jeszcze jakiś utwór w duecie, który wpadł mi kiedyś w ucho, ale nawet nie wiem z kim.
neon.ka napisał(a):156 . 399 . NNN . Secret - OMD
ależ skok!!! super!!! Icon_smile2 ciekawe gdzie będzie nasz nr 1 Icon_wink2
muszę posłuchać Dionne, ale to po LP3, tym bardziej, że teraz Kora...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
14.09.2018 09:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #111
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):Między jednym 5 godzin, a drugim. Icon_wink2 Akurat zostawałoby z 8 godzin na sen. Hehe.
czyli jakiś erpegowo-planszówkowy urlop. jestem za Icon_wink2.
neon.ka napisał(a):Ale ja mam magnetofon kasetowy, więc mogę np. zabrać na zlot, moglibyśmy sobie w tle posłuchać takiego rarytasu. Icon_smile2
hehe Icon_smile2. choć nie ręczę za te kasety... od kilkunastu lat nikt do nich nie zaglądał Icon_wink2.
neon.ka napisał(a):A 500 wydanie też masz?
nie pamiętam. a te kasety mam gdzieś schowane. w każdym razie kilka takich podsumowań mam.
[w tym właśnie momencie przyszedł sms od Ciebie Icon_mrgreen ]
neon.ka napisał(a):Muszę przeszperać się, co jest wysoko i u Ciebie, i u mnie, a co by się nadawało na podsunięcie Ci w następnej kolejności... Bo to, co masz w planach, jest niestety wysoko tylko u Ciebie, co nieco mnie smuci. Icon_wink2
te utwory wybiera mi Paweł, z którym mam lekcje. on wie co się nadaje dla początkującego Icon_wink2. ale muszę powiedzieć, że raczej wszystkie dotychczasowe wybory lubię Icon_smile2.
ale do tej pory nie rozumiem czemu "Give In To Me" nie było u mnie na liście... Nie brało mnie wtedy jakoś...

Jednej piosenki nie chcę komentować... Ale sygnalizuję, że nie przeoczyłem jej obecności... Nie wiem co obecnie mógłbym o niej napisać niebolesnego...
"True Love Will Never Fade". Wreszcie bardziej "mój" Mark Icon_wink2. Choć on i tak jest najbardziej "Twój". Tzn. jeśli miałbym tak na szybko, bez chwili zastanowienia, powiedzieć który Mark jest najbardziej neon.kowy, to bym powiedział, że właśnie "True Love Will Never Fade".
Maximilian Hecker. Nie pamiętam utworu, ale to nieważne. Ważne, że znowu stają mi przed oczami tamte czasy ze spacerami po osiedlu, opowiadaniu sobie o muzyce, pożyczonych płytach itp. Icon_smile2
"Tylko słowa zostały". Zupełnie nie kojarzę tego utworu Ani! A jest tak bardzo wysoko! Zaraz go sobie puszczę.
[OK, przesłuchałem...
...]
"Fyrsta". Co znaczy ta dwójka w nawiasie?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.09.2018 11:29 AM przez ku3a.)
15.09.2018 11:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #112
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
(07.09.2018 08:39 PM)ku3a napisał(a):  
neon.ka napisał(a):A to "Busted" to tylko na singlu? Bo na regularnej płycie nie widzę tego tytułu...
sam się zdziwiłem, bo faktycznie nie ma na płycie. ale jeszcze bardziej się zdziwiłem, że drugi ich nowy utwór, który też chciałem Ci polecić, "Broken By The Hurt", też jest nieobecny. więc poszukałem i okazało się, że obydwa znajdują się na EPce, która wyszła bodajże w maju.
nie no, ale przecież to pisałem o James Icon_smile2.
15.09.2018 11:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #113
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
(14.09.2018 09:37 PM)prz_rulez napisał(a):  Fajnie, że wróciłaś chociaż na chwilę.
Zaglądam tu systematycznie. Ale głównie się przyglądam.
Fajnie, że tu zajrzałeś. Icon_smile2
(14.09.2018 09:40 PM)Yacy napisał(a):  "Temat serialu „Dom”" / Icon_biggrin3 Bo te tematy chodzą parami. Chyba nie da się lubić jednego z nich, a drugiego nie Icon_smile2
Niewykluczone, że tak jest, chociaż u mnie "Polskie Drogi" zawdzięczają swoje miejsce tylko warstwie muzycznej [po prostu bardzo mi się podoba], natomiast "Dom" dodatkowo wsparty jest całym przekazem serialu i obrazami dziejącymi się w czołówce, które bardzo, bardzo mnie wzruszają...
Yacy napisał(a):"Window Blues" / ale to zdecydowany niepodważalny nr 2! Radość ogromna! Icon_biggrin3
Od miejsca 150 będę z boku dodawać jedno, dwuwyrazowe pierwsze i najważniejsze skojarzenia z danym utworem - gdyby powyższa piosenka miała szczęścia więcej o 5 miejsc Icon_wink2 [a więc zapewne za kolejne 5 lat może być tego pewna], wyglądałoby to tak:

155 . 296 . NNN . Window Blues - Band Of Horses Yacy

Yacy napisał(a):
neon.ka napisał(a):157 . 250 . NNN . Wiem, że jesteś tam - Ania Wyszkoni
BARDZO lubię. poza tym ani jej ani Łez zupełnie nie trawię. był jeszcze jakiś utwór w duecie, który wpadł mi kiedyś w ucho, ale nawet nie wiem z kim.
To dokładnie tak, jak ja. Nic więcej mojego zachwytu nie wzbudziło z jej udziałem, chociaż bardziej bojkotuję Łzy, niż Anię solową. Popatrzyłam sobie też jakie to by mogły być duety - jeden jest z Bajorem, ale po posłuchaniu nie sądzę, by chodziło Ci o ten. Drugi też nie pasuje mi w 100%, chociaż już chyba bardziej. No ale to był duet z Video... To możliwe, żeby Ci się podobało?...
Yacy napisał(a):"Secret - OMD" / ależ skok!!! super!!! Icon_smile2 ciekawe gdzie będzie nasz nr 1 Icon_wink2
A u Ciebie gdzie będzie? Icon_razz
(15.09.2018 11:29 AM)ku3a napisał(a):  
neon.ka napisał(a):Ale ja mam magnetofon kasetowy, więc mogę np. zabrać na zlot, moglibyśmy sobie w tle posłuchać takiego rarytasu. Icon_smile2
hehe Icon_smile2. choć nie ręczę za te kasety... od kilkunastu lat nikt do nich nie zaglądał Icon_wink2.
Ale masz do nich w miarę łatwy dostęp? Bo na serio mogłabym swój magnetofon zabrać. Icon_smile2 A 500 notowanie widzę, że na chomiku dostępne jest, więc jakby co, to tylko Internetu potrzebujemy.
ku3a napisał(a):[w tym właśnie momencie przyszedł sms od Ciebie Icon_mrgreen ]
Ech, przeszkodziłam w takiej ważnej czynności. Icon_wink2 A przy okazji - zarówno Busted jak i Broken by the Hurt przeznaczam do dalszego słuchania. Dzięki. Zresztą całą płytę też. Jak pewnie się spodziewasz, równie wnikliwie zapoznałam się z ostatnią płytą Muse, i zdecydowanie rozumiem obecność na Twojej liście Aftermath. Ja sobie zaznaczyłam jeszcze obydwa okalające go kawałki.
ku3a napisał(a):Choć on i tak jest najbardziej "Twój". Tzn. jeśli miałbym tak na szybko, bez chwili zastanowienia, powiedzieć który Mark jest najbardziej neon.kowy, to bym powiedział, że właśnie "True Love Will Never Fade".
I bardzo słusznie byś zrobił Icon_smile2 [miejsce 2 mojego 1 notowania Listy. I patrzę, że połowę tamtego notowania mam w obecnych 650 utworach w folderze TWC...], wyżej będzie jeszcze tylko jeden, pełen obrazów...
ku3a napisał(a):Maximilian Hecker. Nie pamiętam utworu, ale to nieważne. Ważne, że znowu stają mi przed oczami tamte czasy ze spacerami po osiedlu, opowiadaniu sobie o muzyce, pożyczonych płytach itp. Icon_smile2
A to tu muszę się przyznać, że akurat Maximiliana nie kojarzyłam z tamtymi rozmowami, nie pamiętałam. Odnawiam więc wspomnienie. Icon_smile2 A akurat historia z tej piosenki jest żywcem wyjęta z życia bardzo konkretnej Osoby. Byłam niesamowicie zaskoczona, gdy pierwszy raz usłyszałam ten kawałek.
ku3a napisał(a):"Tylko słowa zostały". Zupełnie nie kojarzę tego utworu Ani! A jest tak bardzo wysoko!
Tu muszę powiedzieć, że niezależnie od wszystkiego ta piosenka pojawiłaby się w topie i tak, bo najzwyczajniej ją w jakiś sposób przeoczyłam... I ona jest z tych, które funkcjonują sobie obok mnie, nie we mnie. Ciekawe jest to, że mam kilka takich piosenek, które mogłyby spokojnie stać się Moje, a tak się nie dzieje. Jest tak też z drugą piosenką z ostatniej dwudziestki...
ku3a napisał(a):"Fyrsta". Co znaczy ta dwójka w nawiasie?
Ta piosenka pochodzi z płyty, na której nie było tytułów piosenek, a tytuł płyty to "( )", i ludzie zaczęli sobie je jakoś oznaczać [zresztą taki był zamysł zespołu, aby każdy stworzył z tej płyty swoją własną opowieść - Jónsi śpiewa tam nawet w nieistniejącym języku, a nie po islandzku. A więc np. piosenka nr 1 z tej płyty może mieć takie zapisy: Untitled 1, (1) Vaka, Untitled #1, (Vaka). Więc dwójka w tym przypadku mówi, że jest to drugi utwór na płycie.

Od razu przy okazji odpowiem na to:
(13.09.2018 08:04 AM)kajman napisał(a):  "Prońko"
1. Anioł i róża
2. Biedna
3. A gdzież są te drogi
Udało mi się przesłuchać tylko tą trójkę z Twojego zestawienia... No niestety to nie mój styl... Ale za to posłuchałam całej płyty "Złość" i zostałam zaskoczona, że u Prońko można znaleźć hip-hop! Icon_eek No no, co Ty na to?

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
16.09.2018 12:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #114
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
Tak jak napisałam powyżej, teraz przy części piosenek będzie dopisek, który w pewien sposób określać będzie na jaki temat myśli i obrazy pojawiają się we mnie w pierwszej kolejności podczas słuchania ich. Będę też teraz prezentować po 10 miejsc.

150 . 298 . NNN . Trzeba żyć - Rafał Nosal Festiwal Bieszczadzkie Anioły Cisna 2009
149 . 185 . NNN . No One Can - Marillion Wzrockowa Lista Przebojów po 500 LPP3 1991
148 . 170 . 82 . Kraków - Myslovitz & Marek Grechuta
147 . 194 . NNN . Together In Electric Dreams - Human League
146 . 57 . 55 . Polowanie na wielbłąda - Myslovitz
145 . NNN . NNN . Musisz wierzyć - Ania Rafał 2006
144 . 188 . NNN . Uptown Girl - Billy Joel
143 . 76 . 60 . Otto Pilotto - Lenny Valentino
142 . 148 . 87 . A Reminder - Radiohead Kaś 2003
141 . 165 . 127 . Or - Smolik & Magda Kasprzyszyn (s) 2003

legenda: miejsce w roku 2018, miejsce w roku 2013, miejsce w roku 2008, tytuł, wykonawca, moje pierwsze skojarzenie z utworem

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.09.2018 12:57 AM przez neon.ka.)
16.09.2018 12:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #115
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):wydaje mi się, że często podkreślałeś, że to świetny kawałek...
No bo to jest świetny kawałek, ale te inne podobają mi się jeszcze bardziej.
neon.ka napisał(a):Bardzo bym chciała znaleźć czas, i nie zapomnieć, by je przesłuchać.
neon.ka napisał(a):Udało mi się przesłuchać tylko tą trójkę z Twojego zestawienia... No niestety to nie mój styl...
Bo akurat na podium są utwory z mojej ulubionej pierwszej płyty. Mam wrażenie, że bardziej by Ci mogły podejść utwory z miejsc 5, 8 i 9 oraz Senna kołysanka. A co do pierwszego miejsca to mam nadzieję, że chociaż słowa Ci podeszły, bo według mnie są znakomite.
neon.ka napisał(a):W ogóle coś mi się kojarzy, że covery w wykonaniu AMJ nie podobają mi się w ogóle...
To zupełnie odwrotnie niż mi (no ale jak wiadomo to ja w ogóle jestem coverowy). Chociaż sporo z nich mniej niż pierwowzory. I przynajmniej jeden dużo mniej, ale po części dzięki niemu dotarłem do przepięknego pierwowzoru Rodowicz (nota bene wydanego kilkanaście lat później niż przeróbka).
neon.ka napisał(a):Najbliżej był "Kamień drażniący ciszą" i "Do Wenecji stąd dalej co dzień".
Tego pierwszego tytułu to w ogóle nie kojarzę, a Do Wenecji to dla mnie wcześniejsza Adamiak, ale nie wczesna.
neon.ka napisał(a):169 . 141 . 123 . Z nim będziesz szczęśliwsza - Stare Dobre Małżeństwo
Ogólnie Stachura kompletnie nie przekonuje mnie jako poeta, ale to jedyny jego wiersz, który doceniam. Przy czym muzycznie tej piosenki nie czuję.
neon.ka napisał(a):166 . 58 . 71 . Dziwny jest ten świat - Czesław Niemen
Jeden z najlepszych wczesnych Niemenów.
neon.ka napisał(a):164 . 60 . 140 . That's What Friends Are For - Dionne Warwick & Friends
Zastanawiam się czy barb42 tutaj zagląda czy zupełnie przypadkowo zgłosiła w tym tygodniu ten utwór do mycharts top classic.
neon.ka napisał(a):160 . 278 . NNN . Nocny sufit - Maryla Rodowicz
A to chyba mój nr 1 w tej dwudziestce.
neon.ka napisał(a):152 . 171 . NNN . Pejzaże harasymowiczowskie - Wolna Grupa Bukowina
Bukowina zawsze u mnie na plusie, ale ten utwór słabo kojarzę.
neon.ka napisał(a):148 . 170 . 82 . Kraków - Myslovitz & Marek Grechuta
146 . 57 . 55 . Polowanie na wielbłąda - Myslovitz
A to jest zdecydowanie nr 1 w tej dziesiątce. Przy dwóch utworach, bo nie mam pewności, który w tej chwili jest moim numerem 1 zespołu, a który numerem 2.
16.09.2018 02:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #116
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):Ale masz do nich w miarę łatwy dostęp?
jeśli są tam, gdzie myślę, że są, to tak, mam do nich w miarę łatwy dostęp Icon_smile2.
neon.ka napisał(a):Zresztą całą płytę też. Jak pewnie się spodziewasz, równie wnikliwie zapoznałam się z ostatnią płytą Muse
Icon_mrgreen
neon.ka napisał(a):dwójka w tym przypadku mówi, że jest to drugi utwór na płycie.
dzięki za wyjaśnienie Icon_smile2

Tak, "No One Can" to zdecydowanie tamta Wzrockowa i w ogóle okolice 500. notowania i moje początki z Listą. czyli magiczny czas i też tak magicznie ten utwór mi się kojarzy Icon_smile2.
"Polowanie na wielbłąda" z czasów, kiedy Myslovitz był mi najbliższy. trochę wcześniej go jeszcze nie za dobrze znałem, a trochę później to już zaczęły się klimaty w zdecydowanej większości kompletnie nie moje. o solowych nie wspominając Icon_wink2.
16.09.2018 03:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #117
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):Ja do Twojego też zaglądałam. Twój z kolei, w przeciwieństwie do mojego, mocno klasyczny.
To prawda. Twój za to można uznać za awangardowy i bardzo osobisty Icon_smile2
neon.ka napisał(a):Znaczy się z mojego topu? O, to miło... Podasz jakiś przykład, który Ci się spodobał?
Tak, Twojego topu. Z piosenek, których nie znałem, nie kojarzyłem, bądź bardzo dawno nie słyszałem uzbierała się pokaźna playlista 200 utworów, które słucham Icon_smile2
Te, które mi się spodobały, a nie znałem, albo bardzo słabo to np: Chris de Burgh - "Missing You", James - "Getting Away With it", Stare Dobre Małżeństwo - "Pod kątem ostrym", czy też dawno nie słyszany przepiękny Jim Brickman - "Sudden Inspiration". To takie pierwsze przykłady Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
16.09.2018 07:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #118
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
(16.09.2018 12:25 AM)neon.ka napisał(a):  natomiast "Dom" dodatkowo wsparty jest całym przekazem serialu i obrazami dziejącymi się w czołówce, które bardzo, bardzo mnie wzruszają...
tak się chwilę zastanowiłem i mam podobnie. z PD nie pamiętam za wiele. A z DOMU pewnie wszystko. Czołówka faktycznie wzruszająca. no i ja mam dużo wspomnień z rodzinnych imprez z osobami, których już nie ma, a które często witały mnie "JAcuś? aleś wyrósł" Icon_smile2 wtedy mnie to drażniło dziś wspominam z sympatią...
(16.09.2018 12:25 AM)neon.ka napisał(a):  155 . 296 . NNN . Window Blues - Band Of Horses Yacy
teraz jestem zapewne w kolorze mojego nicku.
bardzo to miłe Icon_smile2
(16.09.2018 12:25 AM)neon.ka napisał(a):  No ale to był duet z Video... To możliwe, żeby Ci się podobało?...
mhm, to jest to. no nie jest to na TWC, ale ... Icon_wink2
(16.09.2018 12:25 AM)neon.ka napisał(a):  A u Ciebie gdzie będzie? Icon_razz
u mnie? w ... TWC Icon_wink2
(16.09.2018 12:25 AM)neon.ka napisał(a):  A 500 notowanie widzę, że na chomiku dostępne jest
ale to chyba fragmenty, bo w wav zajmują kilkadziesiąt MB. chciałem ściągnąć i posłuchać. może inne źródło znalazłem?
a może nie będę tego robił przed zlotem Icon_smile2 fajnie byłoby wrócić do tego, że w tle grały archiwalne audycje a nie nowości.

(16.09.2018 12:42 AM)neon.ka napisał(a):  149 . 185 . NNN . No One Can - Marillion Wzrockowa Lista Przebojów po 500 LPP3 1991
dla mnie M. to tylko z Fishem, chociaż od koncertu sprzed kilku lat już taki radykalny nie jestem. no a ten utwór jest na pewno w ścisłej czołówce z ery po_Fishu Icon_wink2 z tych, które były na LP# to nr 1 lub 2. Icon_smile2
(16.09.2018 12:42 AM)neon.ka napisał(a):  147 . 194 . NNN . Together In Electric Dreams - Human League
zdziwił mnie zapis, bo dla mnie to jest od zawsze Philip Oakey & Giorgio Moroder. ale przy okazji dowiedziałem się, że Philip to wokalista HL Icon_wink2 ale z tego co czytam, to nie był utwór HL.
(16.09.2018 12:42 AM)neon.ka napisał(a):  146 . 57 . 55 . Polowanie na wielbłąda - Myslovitz
oj, poprzednie pozycje były lepsze Icon_wink2 dla mnie niepodważalny ich nr 1.
(16.09.2018 12:42 AM)neon.ka napisał(a):  144 . 188 . NNN . Uptown Girl - Billy Joel
ja tu bym napisał TVP nie wiem czy kiedyś słyszałem ten utwór w radiu Icon_razz chociaż już słuchałem LP3, więc pewnie jednak tak, ale skojarzenie z teledyskiem bardzo mocne Icon_wink2

no i jeszcze jedna rzecz, która mi uciekła:
(14.09.2018 09:11 PM)neon.ka napisał(a):  to gdzie i kiedy będzie można je zobaczyć? Icon_razz Bo ja cały czas na to czekam.
pewnie będzie tu, ale to za jakiś czas, bo na razie jest tylko na papierze.
w komputerze przed urlopem układam pozycje poniżej top 500, a czołowe 500 plus kilka pozycji, drukuję i układam tradycyjnie Icon_smile2 kreślę niemiłosiernie i teraz to muszę przeklepać do excela. napiszę tak: w tym roku powinienem ruszyć Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
16.09.2018 08:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #119
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
(16.09.2018 02:24 PM)kajman napisał(a):  A co do pierwszego miejsca to mam nadzieję, że chociaż słowa Ci podeszły, bo według mnie są znakomite.
U mnie jest ten problem, że mam całkowicie niepodzielną uwagę. Jeśli mam wsłuchiwać się w słowa, nie mogę robić nic innego. A nie miałam takiej możliwości, więc w tamtym przesłuchaniu głównie przyswajałam muzykę. Ale już się zapoznałam z tekstem - jest ładny, ale nie zgadzam się z jego przekazem.
A co z Twoim odbiorem hip-hopu u niej? [trafiłam tylko w "Impromptu", ale to zawsze coś Icon_wink2 ].
kajman napisał(a):
neon.ka napisał(a):W ogóle coś mi się kojarzy, że covery w wykonaniu AMJ nie podobają mi się w ogóle...
To zupełnie odwrotnie niż mi (no ale jak wiadomo to ja w ogóle jestem coverowy). Chociaż sporo z nich mniej niż pierwowzory.
Właśnie o to mi chodzi - nie mam nic przeciwko coverom, bywa też że czasami coś mi się podoba, a nawet nie wiem, że to cover. Ale te piosenki AMJ, o których to wiem, nie podobają mi się w jej wykonaniu. A przynajmniej dużo mniej, niż pierwotne wykonania.
kajman napisał(a):Tego pierwszego tytułu to w ogóle nie kojarzę, a Do Wenecji to dla mnie wcześniejsza Adamiak, ale nie wczesna.
Co byś więc tu wymienił, co mogłoby się znaleźć u Ciebie?
kajman napisał(a):"That's What Friends Are For" / Zastanawiam się czy barb42 tutaj zagląda czy zupełnie przypadkowo zgłosiła w tym tygodniu ten utwór do mycharts top classic.
No właśnie, właśnie... Właśnie ona była jednym/głównym ogniwem, które kazało mi się zastanawiać na początku, na którym forum postować swój top. Bo chciałam, żeby Basia mogła też go śledzić. A ona chyba na mycharts nie zagląda w ogóle?...
kajman napisał(a):"Nocny sufit" / A to chyba mój nr 1 w tej dwudziestce.
A jaki jest Twój nr 1 z tamtej płyty?
kajman napisał(a):"Pejzaże harasymowiczowskie" / Bukowina zawsze u mnie na plusie, ale ten utwór słabo kojarzę.
Przy tej piosence byłby dopisek "ogniska w górach z Wędrowniczkami". Jestem przekonana, że w naszym wykonaniu bardzo by Ci się spodobało. Icon_smile2 Proszę, tu w wersji chomikowej: https://chomikuj.pl/jerfra/Muzyka/Wolna+...mp3(audio)
(16.09.2018 03:59 PM)ku3a napisał(a):  jeśli są tam, gdzie myślę, że są, to tak, mam do nich w miarę łatwy dostęp Icon_smile2.
A dogrzebałbyś się do nich przed zlotem?...
ku3a napisał(a):Tak, "No One Can" to zdecydowanie tamta Wzrockowa i w ogóle okolice 500. notowania i moje początki z Listą. czyli magiczny czas i też tak magicznie ten utwór mi się kojarzy Icon_smile2.
Odnośnie magicznego czasu, to z różnych względów zajrzałam do swojego pierwszego notowania Listy tu na mycharts i wsiąkłam doszczętnie... Spędziłam w tym wątku chyba ze dwie godziny dziś... Tak właśnie pomyślałam o tamtym czasie - magiczny... Ech, starzeję się najwyraźniej, bo ciągnie mnie bardzo do tych czasów z przeszłości... Icon_razz
(16.09.2018 07:31 PM)tadzio3 napisał(a):  Z piosenek, których nie znałem, nie kojarzyłem, bądź bardzo dawno nie słyszałem uzbierała się pokaźna playlista 200 utworów, które słucham Icon_smile2
O wow! Nieźle! Ja z kolei ostatnio nadrabiam braki w topie Kuby Icon_wink2 - jestem póki co przy miejscu 340. Fajnie, że można tak poznawać czyjś muzyczny świat...
A z tych, które wymieniłeś, to nie wiem czy pamiętasz, i czy brałeś udział we wczesnych Naszych Listach na forum LP3, ale Jim Brickman - "Sudden Inspiration" właśnie stamtąd się u mnie wywodzi... [dokładnie pamiętam, że to była NL4, bo wymieniłam ten utwór w tej mojej jedynej relacji ze zlotu, który zbiegł się w czasie właśnie z NL].
(16.09.2018 08:35 PM)Yacy napisał(a):  "Dom" / no i ja mam dużo wspomnień z rodzinnych imprez z osobami, których już nie ma, a które często witały mnie "JAcuś? aleś wyrósł" Icon_smile2 wtedy mnie to drażniło dziś wspominam z sympatią...
Ale ładne wspomnienie... Ciekawe, że na tyle rzeczy nam się zmienia optyka z czasem... Dobrze mieć dobrą pamięć.
Yacy napisał(a):"500 notowanie" / ale to chyba fragmenty, bo w wav zajmują kilkadziesiąt MB. chciałem ściągnąć i posłuchać. może inne źródło znalazłem?
a może nie będę tego robił przed zlotem Icon_smile2 fajnie byłoby wrócić do tego, że w tle grały archiwalne audycje a nie nowości.
Ja widziałam w jednym kawałku w mp3., ale na wszelki wypadek nie pokażę drogi, bo jeszcze nie dotrwasz do zlotu i będzie klops. Icon_wink2 Tak, też chętnie wrócę do wspominek. Bobbiego-x od dawien dawna nie ma, a to on chyba był głównym dostawcą trójkowej przeszłości... [znów tęsknota za przeszłością... ech. Icon_wink2 ].
Yacy napisał(a):"Together In Electric Dreams - Human League" / zdziwił mnie zapis, bo dla mnie to jest od zawsze Philip Oakey & Giorgio Moroder. ale przy okazji dowiedziałem się, że Philip to wokalista HL Icon_wink2 ale z tego co czytam, to nie był utwór HL.
To ciekawe, bo w mojej głowie zawsze funkcjonował jako HL. Tak też na razie zostawię, bo przeczytać też można, że zespół zaakceptował w pewnym sensie to błędne przypisywanie mu tego utworu. A do tego niejednoznaczność zwiększa dla mnie fakt, że utwór ten, w wykonaniu Lali Puny, znalazł się też na płycie, która ma tytuł "Reproductions: Songs of The Human League". Więc chyba sami nie mogą się zdecydować. Icon_smile2
Yacy napisał(a):"TWC Yacego" / napiszę tak: w tym roku powinienem ruszyć Icon_smile2
No właśnie miałam się już upominać o odpowiedź na moje pytanie. Icon_smile2 OK., najważniejsze, że wszystko zostanie podane do publicznej wiadomości. Icon_wink2 Czekam więc. Będę naciskać jakby co! Icon_razz
A tak przy okazji - od jakiegoś czasu zastanawiam się, co z bearem, bo jego list już długo nie ma, a i miał rozpocząć projekt dotyczący Polski, i kontynuacji nie ma... Ktoś coś wie może?...

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.09.2018 10:37 PM przez neon.ka.)
16.09.2018 10:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #120
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
140 . 154 . 189 . Entwined - Jason Reeves S. 2008
139 . NNN . NNN . Nie chcę takich dni - Waldemar Śmiałkowski
138 . 309 . NNN . Z miłością - Stare Dobre Małżeństwo Agata - moja siostra
137 . 183 . 191 . Yoshimi Battles the Pink Robots, Part 1 - The Flaming Lips Trójkowy Express 2002
136 . 265 . NNN . Za-czekam - Mietek Szcześniak PKP Warszawa-Lubin 2000
135 . 237 . NNN . Mary Pickford - Katie Melua droga z pracy 2008
134 . 202 . 176 . Cherry Blossom Girl - Air
133 . 134 . NNN . Fine - James u-zek audycja 3maj z nami 2002
132 . 214 . NNN . The Sulphur Man - Doves u-zek audycja 3maj z nami 2002
131 . 243 . 130 . Fix You - Coldplay koncert Shelter From the Storm 2005

legenda: miejsce w roku 2018, miejsce w roku 2013, miejsce w roku 2008, tytuł, wykonawca, moje pierwsze skojarzenie z utworem

No i jednak zdecydowałam się dołączyć obrazek, o którym myślałam wcześniej:

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
16.09.2018 10:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021] neon.ka 299 10 479 01.11.2021 10:26 PM
Ostatni post: Yacy
  I Top Wszech Czasów. Mój. [2008] neon.ka 253 128 056 03.06.2009 07:55 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości