Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
100 LAT
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #121
RE: 100 LAT
Zamknijmy ten wątek, bo się zaraz rozpęta pandemonium Icon_smile Ja na zakończenie dodam, że siły konserwatywne są postrzegane jako zło wcielone, a per saldo każdy jest potem beneficjentem ich działań. Margaret Thatcher osiągneła gigantyczny sukces, mimo ogromnego hejtu. To była reformatorka. Buldożer. Nikt jej nie lubił.
Teraz hejtuje się Orbana i Trumpa. Kaczyński do pięt im nie dorasta i nic nie robi sensownego a już krzyk jest niesamowity.
Natomiast na piedestale lądują marne Frasyniuki i Tuski oraz Markel i Macron na świecie.
[Obrazek: frasyniuk-twitter.jpg?w=500&h=433]

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.10.2018 12:10 PM przez dziobaseczek.)
26.10.2018 12:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #122
RE: 100 LAT
Trump jest głupkiem, który mówi rzeczy, których mówić mu nie wolno, ale nie zdaje sobie z tego sprawy, że czasem ujawnia sprawy, których nie powinien (dlatego polityk nie może mówić prawdy, bo po prostu czasem mu nie wolno, gdyż jest to niebezpieczne), w dodatku działa na korzyść Rosji czy Chin, nie wiem z głupoty, czy świadomie.
Kaczyński to polityczne zwierzę, nie sposób odmówić mu długotrwałego planu działania i skuteczności. Ale tak się składa, że ja nie chcę żeby realizował swoje obietnice i szczerze kibicuję każdej, żeby się nie spełniła Icon_wink2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.10.2018 12:25 PM przez Miszon.)
26.10.2018 12:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #123
RE: 100 LAT
Nie za to go hejtują (choć mogą) - Ocenimy go za kilka lat, jak żelazną damę.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
26.10.2018 12:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #124
RE: 100 LAT
dziobaseczek napisał(a):Natomiast na piedestale lądują marne Frasyniuki i Tuski oraz Markel i Macron na świecie.
dziobaseczek napisał(a):Jeśli spór intelektualny traktujesz jak polityczkowanie - to współczuję Icon_smile
Jaki spór? możesz powtórzyć?
I jeśli wyjeżdżasz tu z np. Sturhem (wyrwane strzępy F czy innej GP ) Sumlińskim (i nie tylko) to co to jest? No chyba, że słońce wstaje na zachodzie .. ale na szczęście nie dam się wciągnąć.
26.10.2018 12:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #125
RE: 100 LAT
Aro napisał(a):ale na szczęście nie dam się wciągnąć.
dałeś się wciągnąć - jako jedyny, bo reakcja jest emocjonalna a nie intelektualna. Ochłoń - na prawdę nie warto.
Aro napisał(a):(wyrwane strzępy F czy innej GP )
Nie wiem co to jest.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
26.10.2018 01:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #126
RE: 100 LAT
dziobaseczek napisał(a):reakcja jest emocjonalna
Niestety muszę Cię zmartwić, nie jest.
Powtórzę się ostatni raz, być może tym razem dotrze: podałem tylko kilka przykładów jak wygląda w tym wątku Twój "merytoryczny" i rzeczony "spór". Nic więcej.
26.10.2018 04:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #127
RE: 100 LAT
Nie zgadzam się z Tobą. Zresztą Miszon też, jakbyś był uprzejmy zauważyć. Spiszmy protokół niezgody, zamnknijmy ten wątek i oczekujmy na kolejne odsłony przez gospodarza. Zalecam ci jednak byś nie występował w roli wyroczni. Jeśli masz zastrzeżenia co do ew. Złamania regulaminu - zapraszam na priv, żeby nie zaśmiecić wątku. Wyzywam do poszanowania wolności słowa.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
26.10.2018 04:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #128
RE: 100 LAT
Może lepiej się nie wyzywajmy Icon_wink

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
26.10.2018 04:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #129
RE: 100 LAT
dziobaseczek napisał(a):Coż on takiego zrobił wybitnego?
Jako działacz opozycyjny był jedną z osób, które doprowadziły do tego co się działo w l. 1980-81, a potem także do zaistnienia III Rzeczypospolitej. W swoich poglądach był konsekwentny (co w czasie mojego życia przytrafiło się tylko dwóm politykom, których kojarzę). Konsekwentnie lewicowy, ale potrafiący przeciwstawić się pozornie lewicowej władzy i wytknąć jej błędy. Jeżeli bronił rzeczy niepopularnych to dlatego, że w to wierzył. Konsekwentny był nie tylko w sprawach politycznych, chociaż tutaj niestety raz się złamał zakładając garnitur w czasie gdy kandydował na prezydenta. Zawsze stawał w obronie najsłabszych i najbiedniejszych. Mi to wystarczy żeby uznać go za najwybitniejszego polityka w historii Polski.
dziobaseczek napisał(a):Natomiast na piedestale lądują marne Frasyniuki
Nie zgodzę się na nazywanie Frasyniuka miernym. A co do tego, na co odpowiadał Czarzasty to Okrągły stół i wybory w 1989 były wielkim zwycięstwem opozycji. I bardziej cenię takie zwycięstwo niż gdybyśmy mieli je wywalczyć karabinami kosztem dziesiątek czy nawet setek tysięcy ofiar.
27.10.2018 02:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #130
RE: 100 LAT
Kajman. Dzięki za rzeczowe odniesienie się. Powiedz tylko, dlaczego był takim ostrym przeciwnikiem dekomunizacji i tak zaciekle lobbowal za obaleniem rządu Olszewskiego?

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
27.10.2018 06:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #131
RE: 100 LAT
dziobaseczek napisał(a):dlaczego był takim ostrym przeciwnikiem dekomunizacji
A co w tym złego? Ja też nie jestem zwolennikiem. Przy okazji to jestem także przeciwnikiem ujawniania TW (chociaż z drugiej strony ciekaw byłbym, kto na mnie donosił - syn niedawno wyczytał w jakiejś książce, że aż pięć osób). Niczemu to nie służy, a potrafi zaszkodzić niewinnym osobom z nimi związanymi.
dziobaseczek napisał(a):zaciekle lobbowal za obaleniem rządu Olszewskiego
Ten rząd mi się jakoś bardzo źle kojarzy, więc wydaje mi się, że słusznie czynił.
Mnie swego czasu (pozytywnie) rozwalił wypowiedzią o karze śmierci.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.10.2018 06:47 PM przez kajman.)
27.10.2018 06:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #132
RE: 100 LAT
Czy twoim zdaniem brak dekomunizacji mógł spowodować, że nikczemne osoby z UB Czy SB uwily sobie w nowej rzeczywistości ciepłe gniazdka zamiast ponieść karę, albo przynajmniej czuć wstyd za złe rzeczy, jakie dokonywały w PRL?

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
27.10.2018 07:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #133
RE: 100 LAT
Takie rzeczy powinny odbywać się w sposób naturalny, a nie ustawowo. Moim zdaniem, jeżeli ludzie chcieli, żeby komuch Kwaśniewski został prezydentem (i to dwa razy) to ich sprawa, chociaż moim zdaniem był to najgorszy polski prezydent (pomijając Jaruzelskiego, ale on to inna para kaloszy). Jeżeli ludzie chcą, żeby w sejmie reprezentował ich były UBek to też powinna być ich sprawa.
A jeżeli chodzi o wstyd, to ten, kto czuł wstyd to go czuł, a kto nie czuł to nie będzie i tego żadna ustawa nie zmieni.
27.10.2018 07:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 540
Dołączył: Nov 2008
Post: #134
RE: 100 LAT
40. Anna Walentynowicz (1929 - 2010, działaczka społeczna, opozycjonistka w PRL, działaczka Wolnych Związków Zawodowych, współzałożycielka NSZZ „Solidarność”)

[Obrazek: d3cd791ce964.jpg]

39. Tadeusz Bór - Komorowski (1895 - 1966, generał dywizji Polskich Sił Zbrojnych, Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych w latach 1945–1947, dowódca Armii Krajowej od lipca 1943 do października 1944, zastępca dowódcy Armii Krajowej od lutego 1942 do lipca 1943, premier rządu Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie)

[Obrazek: 71d4a6d38795.jpg]

38. Henryk Sucharski (1898 - 1946, major piechoty Wojska Polskiego, komendant Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte w kampanii wrześniowej)

[Obrazek: 160b66633bd5.jpg]

37. Krzysztof Kamil Baczyński (1921 - 1944, poeta czasu wojny, podchorąży Armii Krajowej, podharcmistrz Szarych Szeregów, jeden z przedstawicieli pokolenia Kolumbów)

[Obrazek: a50359fe58b5.jpg]

36. Jan Bytnar (1921 - 1943, podharcmistrz, członek Szarych Szeregów, dowódca hufca „Południe” Grup Szturmowych)

[Obrazek: 2aa1a053a59f.jpg]

31.10.2018 09:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #135
RE: 100 LAT
Z tej piątki tylko Baczyński mnie przekonuje a i tak uważam, że jest za wysoko.
31.10.2018 09:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 540
Dołączył: Nov 2008
Post: #136
RE: 100 LAT
35. Stanisław Lem (1921 - 2006, pisarz science fiction, filozof, futurolog, krytyk)

[Obrazek: 06ba95c07e91.jpg]

34. Ryszard Kapuściński (1932 - 2007 polski reportażysta, publicysta, poeta i fotograf, zwany „cesarzem reportażu”)

[Obrazek: 9dd41c3a41a3.jpg]

33. Czesław Miłosz (1911 - 2004, poeta, prozaik, eseista, historyk literatury, tłumacz, dyplomata, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, profesor Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley i Uniwersytetu Harvarda)

[Obrazek: 45a25e2e420c.jpg]

32. Zbigniew Herbert (1924 - 1998, poeta, eseista, dramaturg, twórca słynnego cyklu poetyckiego „Pan Cogito”, autor słuchowisk)

[Obrazek: d94febba3d06.jpg]

31. Witold Gombrowicz (1904 - 1969, powieściopisarz, nowelista i dramaturg)

[Obrazek: 7030beb7fcdf.jpg]

31.10.2018 09:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #137
RE: 100 LAT
poprzednia piątka trudna - bo nie znam nikogo na tyle aby stwierdzić lubię/nie lubię czy cenię/nie cenię

druga piątka łatwiejsza: nikogo nie znam zbyt dobrze, ale całą piątkę doceniam.
jeśli miałbym wybrać z tej "10" - to KAPUŚCIŃSKI.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
31.10.2018 10:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #138
RE: 100 LAT
bear napisał(a):34. Ryszard Kapuściński
Nie moja bajka więc nie oceniam.
bear napisał(a):33. Czesław Miłosz
Jako poeta to dla mnie katastrofa. Prozsy nie tykałem.
bear napisał(a):31. Witold Gombrowicz
Też trochę za mało znam, ale doceniam (z jego twórczości najbardziej w głowie mi utkwiła marynarska gra w oczko).
bear napisał(a):32. Zbigniew Herbert
Bardzo cenię, część wierszy uwielbiam, część przekracza mój poziom pojmowania.
bear napisał(a):35. Stanisław Lem
Zdecydowanie nr 1 tutaj. Dla mnie mistrz powieści psychologicznej ukrytej w płaszczyku fantastyki, mistrz groteski i do tego autor rewelacyjnego Czasu nieutraconego (którego sam się w znacznym stopniu wyrzekł, być może nie z własnej woli).
31.10.2018 11:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #139
RE: 100 LAT
Jednak jest Herbert, Gombrowicz, Baczyński, Bytnar, Sucharski. Bear - Robisz mega robotę! Czapa z głowy!!
POLSKA !!!

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
31.10.2018 11:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #140
RE: 100 LAT
Haha, zabawnie że dawni koledzy, a potem zajadli wrogowie, czyli Miłosz i Herbert, są obok siebie. Ten pierwszy za wysoko dodam.

Lem stanowczo za nisko. Powinno być Top 20 minimum. Piątkę "literacką" ustawiłbym w kolejności: 25, 32, 31, 34, 33.

Sucharski i Bór-Komorowski to wielce kontrowersyjne postaci. Ten pierwszy jak wiemy przez większość czasu obrony Westerplatte był odsunięty od faktycznego kierowania obroną, ponieważ przeżył załamanie nerwowe pod koniec drugiego dnia (można by nawet powiedzieć, że doszło do swego rodzaju buntu przeciwko dowódcy, który naciskał na poddanie się po 24h, czyli zgodnie z pierwotnym rozkazem). Jeśli Sucharski miał być symbolem obrony Westerplatte, to w jego miejsce dałbym Franciszka Dąbrowskiego.
Ten drugi nie poniósł żadnej odpowiedzialności za bezmyślne rzucenie na śmierć kilkudziesięciu tysięcy powstańców i narażenie na nią jeszcze więcej cywili (można powiedzieć, że swego rodzaju symboliczną odpowiedzialność poniósł Okulicki, przy czym jego postać wydaje mi się w ogóle dość istotna i nie wiem czy pozytywna. Z kolei dysponujący chyba najbardziej trzeźwym spojrzeniem Sosnkowski umył ręce wyjeżdżając do Włoch).

Przy Walentynowicz trochę mnie mierzi, że jakoś rzadko się wspomina o niej w kontekście śmierci w Smoleńsku (był już także Kaczorowski z tamtego samolotu), na pewno dużo bardziej zasługuje na upamiętnienie (podobnie jak jedna z najwybitniejszych kobiet polskiej polityki, czyli Jaruga-Nowacka - jak to mówiła moja żona: "bardzo mądra kobieta").

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.10.2018 11:32 PM przez Miszon.)
31.10.2018 11:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości