Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
100 LAT
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #81
RE: 100 LAT
kajman napisał(a):tych których obecność jest dla mnie niezrozumiała (Kuroń)
Naprawdę wkurzające jest to, że ktoś kwestionuje czyjś wkład tylko dlatego, że ma inne (tutaj mocno lewicowe) poglądy. Masakra Icon_confused

WOLNE MEDIA!!!
21.10.2018 10:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #82
RE: 100 LAT
To był oczywiście cytat z innej osoby, nie wiem dlaczego tak się zrobiło, a nie mam możliwości edycji.

WOLNE MEDIA!!!
21.10.2018 10:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #83
RE: 100 LAT
neo01 napisał(a):mocno lewicowe
Chyba prawicowe.
neo01 napisał(a):To był oczywiście cytat z innej osoby
Często i to forum i niektóre inne także robi takie numery. Nic się nie stał.
21.10.2018 10:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #84
RE: 100 LAT
Chodziło mi o poglądy Jacka Kuronia.
Akurat się zrobiło w takiej newralgicznej kwestii, ale tak myślałem, że się nie obrazisz. Złośliwość rzeczy martwych.

WOLNE MEDIA!!!
21.10.2018 10:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #85
RE: 100 LAT
neo01 napisał(a):Chodziło mi o poglądy Jacka Kuronia.
Fakt, można to było tak odebrać, ale nie pomyślałem.
21.10.2018 10:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #86
RE: 100 LAT
Marek Grechuta, Stefan Kisielewski, Franciszek Żwirko & Stanisław Wigura. o jednak najwyżej cenię MG

Jacek Kuroń, Marek Kotański, Janusz Kusociński . tu obstawiłbym mojego imiennika Icon_smile2

Irena Kirszenstein-Szewińska, Stanisław Ignacy Witkiewicz - Pani Irena u mnie najbardziej doceniona ze wszystkich tych nazwisk! ale Witkacy od razu za nią, więc ta ostatnia piątka bardzo mocna! Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
21.10.2018 10:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #87
RE: 100 LAT
bear napisał(a):mąż stanu
Ciekawe, kto to jest mąż stanu?
neo01 napisał(a):ktoś kwestionuje czyjś wkład tylko dlatego, że ma inne (tutaj mocno lewicowe) poglądy.
Tylko dlatego? Kwestionował ktoś jego wkład? Skąd to przeświadczenie, że to tylko poglądy dają w mojej ocenie ocenę co najwyżej dostateczną. Irytowanie (Masakra) się tylko tym, że mam inne zdanie na temat tego człowieka nie spowoduje, że zmienię swoje zdanie i że rzeczywistość na temat tego człowieka będzie inna. Mnie bilans Kuronia, jako osoby publicznej nie przekonał. Ani jego działalnośc - zarówno, jako demokraty, jak i trockisty, ani nie przekonał mnie nikt w debacie. I bilans wychodzi na minus. Dużo pisać i nie mam teraz czasu na detale. Dla mnie generalnie ludzie, którzy zaciekle odrzucali lustrację i przyłożyli rękę do "nocnej zmiany" na starcie ma kilka punktów ujemnych.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
22.10.2018 11:37 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #88
RE: 100 LAT
Witkacy był jedną z moich pierwszych literackich miłości; teraz nie wiem, czy przebrnąłbym przez "Pożegnanie jesieni", ale nadal jest dla mnie kimś bliskim

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.10.2018 01:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #89
RE: 100 LAT
(23.10.2018 01:22 AM)AKT! napisał(a):  Witkacy był jedną z moich pierwszych literackich miłości
dla mnie zdecydowanie jest przede wszystkim malarzem Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
23.10.2018 08:49 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #90
RE: 100 LAT
Dla mnie jednak bardziej dramatopisarzem, ale uwielbiam też jego pejzaże fantastyczne.
23.10.2018 08:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #91
RE: 100 LAT
Yacy napisał(a):dla mnie zdecydowanie jest przede wszystkim malarzem Icon_wink2
spotkałem się już z takim postawieniem sprawy i nie ma chyba sensu się licytować Icon_wink dla mnie ogólnie jego twórczość jest w jakiejś synkretycznej symbiozie i trudno wyobrazić mi sobie witkacego bez słów, obrazów, zdjęć; cała jego historia jest fascynująca

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.10.2018 10:33 AM przez Yacy.)
23.10.2018 09:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #92
RE: 100 LAT
Zdecydowanie Witkacy to malarz dla mnie. Pamiętam serię znaczków z jego obrazami, w okresie jak miałem klasery ze znaczkami i je zbierałem.
Ale w każdym razie w tej grupie dałbym go najniżej. W ogóle jakoś strasznie wysoko wydaje mi się.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
23.10.2018 09:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #93
RE: 100 LAT
AKT! pozwoliłem sobie wyedytować Twój post, bo wcześniej był kajman jako autor tego cytatu Icon_wink2

doprecyzuję:
z czytaniem jego twórczości od zawsze miałem problem.
jeśli chodzi o oglądanie jego twórczości to zawsze korzystamy gdy mamy taką możliwość.
czy to było Zakopane czy Słupsk, do którego pojechaliśmy specjalnie z tego powodu.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
23.10.2018 10:39 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #94
RE: 100 LAT
Yacy napisał(a):jeśli chodzi o oglądanie jego twórczości to zawsze korzystamy gdy mamy taką możliwość
Ja też bym pooglądał tylko rzadko wystawiają jego sztuki.
Miszon napisał(a):W ogóle jakoś strasznie wysoko wydaje mi się.
A mi z kolei raczej za nisko.
23.10.2018 04:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #95
RE: 100 LAT
45. Krzysztof Kieślowski (1941 - 1996, polski reżyser i scenarzysta filmowy)

[Obrazek: b85d386a998a.jpg]

44. Czesław Niemen (1939 - 2004, kompozytor, multiinstrumentalista, piosenkarz, autor tekstów)

[Obrazek: 40cd3570f280.jpg]

43. Stefan Starzyński (1893 - 1939, polityk, ekonomista, prezydent Warszawy, przewodniczący Komitetu Obywatelskiego w czasie obrony Warszawy w 1939)

[Obrazek: fd7a53ef00e5.jpg]

42. Wisława Szymborska (1923 - 2012, poetka, eseista, tłumaczka, felietonista, laureatka Nagroda Nobla w 1996)

[Obrazek: a283ba6aadec.jpg]

41. Wanda Rutkiewicz (1943 - 1992, alpinistka i himalaistka, trzecia kobieta i pierwszy Polak na szczycie Mount Everest, pierwsza kobieta i pierwszy Polak na K2)

[Obrazek: 9e9204ca9a65.jpg]

24.10.2018 07:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #96
RE: 100 LAT
bear napisał(a):45. Krzysztof Kieślowski
Dobry reżyser ale chociaż sporo jego filmów mi się podobało to tylko Przypadek mnie zachwycił. W moim odczuciu zdecydowanie za wysoko.
bear napisał(a):44. Czesław Niemen
Popieram, bo mimo, że nie wszystko w jego działalności twórczej mnie przekonywało to jednak to jedna z najwybitniejszych postaci polskiej muzyki.
bear napisał(a):43. Stefan Starzyński
Tutaj wielkie zaskoczenie, bo według mnie poza tym, że znalazł się we właściwym czasie i miejscu to nic wielkiego nie uczynił.
bear napisał(a):42. Wisława Szymborska
Trochę za mało znam, ale za to co znam to ją cenię. Chociaż dla mnie w poezji polskiej był Leśmian, potem długo nic, potem Broniewski i Baczyński, potem dosyć długo nikt, a dopiero potem inni.
bear napisał(a):41. Wanda Rutkiewicz
Zdecydowanie wyżej ode mnie cenisz podróżników, odkrywców, zdobywców itp.
24.10.2018 08:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #97
RE: 100 LAT
Wisława Szymborska - piewczyni Stalina, Lenina i Partii na 42 - nie rozumiem kompletnie. Osoba kontrowersyjna i pełna mrocznych epizodów - Rezolucja w sprawie procesu krakowskiego jest dla mnie jej opus magnum. Nie przeprosiła za przyłożenie się do krzywdy niewinnych ludzi. Po wyjsciu z partii jej aktywność antykomunistyczna była dyskusyjna.
kajman napisał(a):Zdecydowanie wyżej ode mnie cenisz podróżników, odkrywców, zdobywców itp.
Oni przynajmniej nie budzą skojarzeń polityczno ideologicznych. Po prostu wykonują niezwykłe, czasem ponadludzkie rzeczy faktycznie popularyzując nasz kraj na świecie. Wielkie plusy za Niemena - Ikona - faktycznie - przeciwienstwo Szymborskiej i duma narodowa. Plusy za Starzyńskiego.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
25.10.2018 10:07 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #98
RE: 100 LAT
dziobaseczek napisał(a):Wisława Szymborska - piewczyni Stalina, Lenina i Partii na 42 - nie rozumiem kompletnie.
Każdy może błądzić, ale nie przekreśla to tego, co robiła później i przede wszystkim jej dorobku poetyckiego. A to jest najważniejsze. Tak jak nic co robił Broniewski nie przekreśla jego dorobku literackiego.
dziobaseczek napisał(a):Oni przynajmniej nie budzą skojarzeń polityczno ideologicznych.
Wielu artystów też takich skojarzeń nie budzi, a w sumie są znacznie skromniej reprezentowani.
dziobaseczek napisał(a):przeciwienstwo Szymborskiej
A na czym polega to przeciwieństwo?
dziobaseczek napisał(a):Plusy za Starzyńskiego.
A za cóż te plusy? Czym konkretnie się wsławił poza jednym wydarzeniem, które trudno nazwać jego zasługą?
25.10.2018 05:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #99
RE: 100 LAT
Może Szymborska dostała się tu tylko za poezję?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
25.10.2018 09:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #100
RE: 100 LAT
To wydaje mi się być pewne.
25.10.2018 10:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości