Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
100 LAT
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 101
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #201
RE: 100 LAT
Sundrajta napisał(a):A zatem unieważniamy wszystkie jego dokonania, tylko dlatego że był słabym moralnie człowiekiem?
Władza ma dostarczać całą prawdę, bilingi i zeznania finansowe swoim szefom (czyli nam) w zębach - ocenę zostawmy ludziom. Każdy wedle własnego uznania oceni, kto jest godny jego pieniędzy i zaufania. Jeśli widać, jak na dłoni, że ktoś kręci, kłamie, wypiera się, stosuje podwójne standardy, służy bandyckiemu systemowi z dumą, szkaluje dobre imię Polski itp to nie zaufam już temu człowiekowi i taki koleś najpewniej zniknie z życia politycznego. Tak to powinno działać w normalnej demokracji bezpośredniej. Natomiast, jeśli widzę, że się zreflektuje, stanie w prawdzie i będzie uczciwie służył obywatelowi - nie widzę powodu, by iść w tak daleko posunięte (chyba trochę odjechane) postulaty. Jeśli odbuduje zaufanie - poślę go, jako mojego sługę w swiat, żeby walczył o moje prawa i bezpieczeństwo. W PRL i w każdym niemalże socjalistycznym kraju było to wszystko postawione na głowie.
Ja akurat nie określam LW jako słabego moralnie człowieka. Twoja propozycja, by cofać się do PRL (Sic!) jest absurdalna. Patrzę na tego człowieka całościowo, a nie tylko przez pryzmat współpracy z SB. Bardzo mnie oburzało swego czasu (lata 90te), jak Gazeta Wyborcza i inni podobni wysmiewała go i szkalowała - a informacje te szły w świat. Uważam, że to było znacznie większe szkodnictwo niż ujawnienie akt IPN. Bo Wałęsa jest i będzie symolem. Trochę mi go szkoda, że np. nie zdecydował się na weryfikację grafologiczną na swoje zlecenie. Albo stanął w prawdzie. A taki Wajda czy Szymborska. Mogli powiedzieć - Słuzyłem Moskwie - jest mi głupio. Przepraszam. Od razu urosneli by w moich oczach.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
07.11.2018 02:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 948
Dołączył: Jun 2007
Post: #202
RE: 100 LAT
Sundrajta napisał(a):I nie znam żadnej osoby publicznej uczestniczącej w życiu politycznym, która się nim nie ubrudziła.
Ja uważam, że takie dwie były (przy czym jedna już nie żyje).
Miszon napisał(a):może poza Bońkiem i Lubańskim
Tylko że Lubańskiego też nie było w setce. Icon_sad
dziobaseczek napisał(a):Ma byc rozliczana z obietnic
Tylko nie to. PiS niestety zrealizował obietnice.
Sundrajta napisał(a):Aha, ja to czekam na też wielkiego kompozytora Niemena.
Był już.
Sundrajta napisał(a):zy pod wpływem naszych komentarzy bear ulegnie i przesunie kogoś sławnego choćby o jedną pozycję?
No chyba żartujesz. Gdyby tak zrobił to byłbym w totalnym szoku.
Sundrajta napisał(a):gdyby się okazało że Lech Wałęsa faktycznie donosił na swoich współpracowników
To by oznaczało, że SB rozwaliło komunę. Rewelacja.
dziobaseczek napisał(a):A taki Wajda czy Szymborska. Mogli powiedzieć - Słuzyłem Moskwie - jest mi głupio.
Tylko podejrzewam, że oni nie uważają/li, że służą Moskwie i ja się z tym zgadzam. Tak samo jak nie służyli Moskwie Kuroń, Kołakowski czy Woroszylski.
07.11.2018 06:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 558
Dołączył: Aug 2008
Post: #203
RE: 100 LAT
Szymborska może nie mówiła że służyła Moskwie, ale przyznawała się do swoich poglądów i mówiła że owszem, tak było, po prostu wierzyła w stalinizm i się tego nie wypiera.

Co do Wajdy to w sumie nie słyszałem oskarżeń pod jego adresem w tym temacie. Raczej że na zamówienie Solidarności nakręcił pochwalnego gniota plus/dał się uwieść charyzmie Wałęsy.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.11.2018 09:12 PM przez Miszon.)
07.11.2018 09:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 948
Dołączył: Jun 2007
Post: #204
RE: 100 LAT
Czyli nie służyła Moskwie, chyba że dziobaseczek i ja inaczej rozumiemy to pojęcie.
07.11.2018 10:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 101
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #205
RE: 100 LAT
kajman napisał(a):Czyli nie służyła Moskwie, chyba że dziobaseczek i ja inaczej rozumiemy to pojęcie.
Moskwa rozumiana, jako okupant koordynujacy PRL oraz jako propaganda i ideologiczny amalgamat stalinowsko - maksistowsko - leninowski. Czyli odpowiedź - tak - służyła wiernie. Wajda natomiast wpychał na siłę masę obrazów - które np. oscentacyjnie gloryfikują Armie Ludową a AK pokazywała, jako bandę nieudaczników (a czasem i złych ludzi). Owszem walczyła z Niemcami, ale po to, by się zainstalować tutaj. Zatem Wajda słuzył wiernie również. Nawet długo potem Katyń mocno zredukował w filmie okrucieństwo Rosyjskich Oprawców.
Natomiast zostawmy już Wajdę, bo obgryzam paznokcie z ciekawości, co będzie w top 20!!!

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
08.11.2018 08:50 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 206
Dołączył: Jul 2014
Post: #206
RE: 100 LAT
kajman napisał(a):Ja uważam, że takie dwie były
Znasz(łeś) ich osobiście?
kajman napisał(a):Był już.
A to przegapiłem! Szkoda że tak wcześnie. Icon_rolleyes
kajman napisał(a):No chyba żartujesz.
Oczywiście że tak. Icon_lol
kajman napisał(a):To by oznaczało, że SB rozwaliło komunę.
Polityka to bardzo przewrotna sztuka (rządzenia).
dziobaseczek napisał(a):Gazeta Wyborcza i inni podobni wysmiewała go i szkalowała - a informacje te szły w świat. Uważam, że to było znacznie większe szkodnictwo niż ujawnienie akt IPN
Dla mnie jednak te dwie kwestie wyglądają zupełnie na odwrót.
dziobaseczek napisał(a):bo obgryzam paznokcie z ciekawości, co będzie w top 20
Ja mam krótko obcięte więc nawet nie dam rady. Icon_twisted

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
08.11.2018 09:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 948
Dołączył: Jun 2007
Post: #207
RE: 100 LAT
dziobaseczek napisał(a):Moskwa rozumiana
Chodziło mi o pojęcie służyć. Pojęcie Moskwa pojąłem i nie zgadzam się absolutnie z tym stwierdzeniem. Służy się wbrew sobie, a nie zgodnie z sobą.
dziobaseczek napisał(a):AK pokazywała, jako bandę nieudaczników
A zdradź mi w jakich filmach, bo akurat tego nie kojarzę.
Sundrajta napisał(a):Znasz(łeś) ich osobiście?
Myślę, że można się w tym zorientować nawet bez kontaktów osobistych. Z jednym z nich nawet zamieniłem parę słów, ale akurat nie na temat polityki tylko na temat tego, w czym jest moim idolem (w kwestiach polityki nie zgadzamy się kompletnie).
Sundrajta napisał(a):Ja mam krótko obcięte więc nawet nie dam rady.
Musiałbyś prawie do krwi i potem jeszcze wypiłować. W innym przypadku to zawsze da radę.
08.11.2018 06:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 565
Dołączył: Nov 2008
Post: #208
RE: 100 LAT
20. Zdzisław Krasnodębski (1904 -1980), pułkownik dyplomowany pilot Wojska Polskiego, twórca i dowódca 303 Dywizjonu Myśliwskiego.

[Obrazek: b95d4307d294.jpg]

19. Władysław Bartoszewski (1922 - 2015), historyk, publicysta, dziennikarz, pisarz, działacz społeczny, polityk, dyplomata.

[Obrazek: 9027369f9a0f.jpg]

18. Witold Pilecki (1901 - 1948), rotmistrz kawalerii Wojska Polskiego, współzałożyciel Tajnej Armii Polskiej, żołnierz Armii Krajowej, więzień i organizator ruchu oporu w KL Auschwitz. Autor raportów o Holocauście, tzw. Raportów Pileckiego. Oskarżony i skazany przez władze komunistyczne Polski Ludowej na karę śmierci, stracony w 1948. W 2006 otrzymał Order Orła Białego.
[Obrazek: 8f5c06fa0cf8.jpg]

17. Danuta Siedzikówna, ps. „Inka” (1928 - 1946), sanitariuszka 4. szwadronu odtworzonej na Białostocczyźnie 5 Wileńskiej Brygady AK, w 1946 w 1 szwadronie Brygady działającym na Pomorzu, pośmiertnie mianowana podporucznikiem Wojska Polskiego.

[Obrazek: e0507f51e7d1.jpg]

16. Jan Nowak-Jeziorański (1914 - 2005), polski polityk, politolog, działacz społeczny, dziennikarz i podporucznik rezerwy WP, kurier i emisariusz Komendy AK i Rządu RP w Londynie, wieloletni dyrektor Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. Kawaler Orderu Orła Białego.

[Obrazek: 20be34a72ad1.jpg]

08.11.2018 09:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 558
Dołączył: Aug 2008
Post: #209
RE: 100 LAT
Inka jak rozumiem jako symbol, jedna z wielu, bo tak sama z siebie to jakoś szczególnie się raczej nie wyróżniła spośród tysięcy jej podobnych.

Z tego grona najmniej znany Krasnodębski, ja znam nazwisko ale ktoś mnie w środku nocy zapytał to bym nie wiedział.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
08.11.2018 09:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 948
Dołączył: Jun 2007
Post: #210
RE: 100 LAT
Poza Bartoszewskim i Nowakiem-Jeziorańskim całkiem się mijam z tą piątką, a nawet ta wymieniona dwójka jest moim zdaniem znacznie za wysoko.
08.11.2018 10:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 159
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #211
RE: 100 LAT
z kolejnych piątek:
Andrzej Wajda i Julian Tuwim
Wajda jest chyba w top 5 moich reżyserów. a może jednak nie...

dalej:
Korczak!!! i Polański.

a z ostatniej Bartoszewski i ewentualnie Jeziorański.


i tu - wahałem się czy wklejać ten link, ale nie mogę tego przetrawić - sytuacja świeżutka związana z pozycją 19. i Trujką Icon_frown

Prof. Bartoszewski nazwany w Trójce "bydlakiem"

i tu zupełnie nie chodzi o to kogo te słowa dotyczą. chodzi o Polskie Radio, o Trójkę, misyjność???

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
08.11.2018 11:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 558
Dołączył: Aug 2008
Post: #212
RE: 100 LAT
Czekamy na nazwanie w Trójce "bydlakiem" Wałęsy, a może (przez "postępową" lewicę, aby odróżnić od konserwatywnej która jedzie ostro po Bartoszewskim, szczerze mówiąc nie mam pojęcia czemu) Jana Pawła II...
Icon_frown

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.11.2018 12:03 AM przez Miszon.)
09.11.2018 12:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 206
Dołączył: Jul 2014
Post: #213
RE: 100 LAT
Jak widać standardy radia publicznego się zmieniają?! Icon_twisted

Z tej piątki jedynie właśnie bohater "afery radiowej" budzi moją sympatię.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
09.11.2018 12:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 206
Dołączył: Jul 2014
Post: #214
RE: 100 LAT
Miszon napisał(a):a może (przez "postępową" lewicę, aby odróżnić od konserwatywnej która jedzie ostro po Bartoszewskim, szczerze mówiąc nie mam pojęcia czemu) Jana Pawła II
Bez przesadyzmu...

Dodałem posta, bo jeszcze mi się przypomniało, że ostatnio oglądałem reportaż o Pileckim, który to dobrowolnie dał się złapać Niemcom, by trafić do Auschwitz i się przekonać jak tam jest! A więc i jemu pełen szacunek (tylko dlaczego spotkał go taki los?).

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
09.11.2018 12:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 558
Dołączył: Aug 2008
Post: #215
RE: 100 LAT
A potem uciekł dodam.

Co do przesady - no nie wiem, myślę że wkrótce to całkiem prawdopodobne...

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
09.11.2018 12:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 101
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #216
RE: 100 LAT
bear napisał(a):18. Witold Pilecki
To był prawdziwy symbol - który jednocześnie jest żywym dowodem na to, że Polacy robili wszystko, co możliwe, by ratować żydów. Ikona. Jest godny nawet top 10. Ale oczwywiście, gdy ktoś nie ma wiedzy - to stwierdza, jak kajman. Inka - Kolejny Symbol - Bear - Zaczynasz mi imponowac Twoimi wyborami. Bardzo dobra odsłona. Ale w niej się pojawia ciekawy aspekt. Nie wiem, czy tak wyszło przypadkowo? Życiorys Bartoszewskiego budzi niesamowite kontrowersje. Źle się stało, że Bartoszewski był mistrzem w unikanie odpowiedzi na trudne pytania. Natomiast mnie dobiło, że sprzeciwił się przyznaniu Orderu Orła Białego (pośmiertnie) generałowi Augustowi E. Fieldorfowi i właśnie rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu przy jednoczesnym poparciu przyznania Gustavowi Stresemannowi. Cała reszta, wraz tytułem naukowym, bardzo zawiłą aktywnością w II WŚ i innymi antypolskimi ruchami - nie ma dla mnie znaczenia.
Yacy napisał(a):Prof. Bartoszewski nazwany w Trójce "bydlakiem"
Jako przedstawiciel cyt Pana Profesora "ochrzczonego motłochu" stwierdzam, że nie powinno się wypowiadać ludzi obrażać - także w radiu.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.11.2018 09:22 AM przez dziobaseczek.)
09.11.2018 09:03 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 948
Dołączył: Jun 2007
Post: #217
RE: 100 LAT
dziobaseczek napisał(a):To był prawdziwy symbol
dziobaseczek napisał(a):Kolejny Symbol
Wydawało mi się, że top top osób, a nie symboli. Ale poza tym pewnie mam faktyczne skrzywienie bo jak pacyfista i w duchu anarchista najchętniej nie widziałbym w takim topie prawie żadnych wojskowych. W moim prywatnym subiektywnym topie Polaków Jagieło znalazł się nie dlatego że pokonał Krzyżaków lecz z powodu gatunkowej ochrony bobra i tura.
09.11.2018 07:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 077
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #218
RE: 100 LAT
(09.11.2018 07:15 PM)kajman napisał(a):  W moim prywatnym subiektywnym topie Polaków Jagieło znalazł się nie dlatego że pokonał Krzyżaków lecz z powodu gatunkowej ochrony bobra i tura.

Czy Jagiełło był Polakiem? Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
09.11.2018 07:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 128
Dołączył: Dec 2009
Post: #219
RE: 100 LAT
kajman napisał(a):z powodu gatunkowej ochrony bobra i tura.
Wygrałeś dziś internety! Icon_biggrin

WOLNE MEDIA!!!
09.11.2018 07:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 128
Dołączył: Dec 2009
Post: #220
RE: 100 LAT
Swoją drogą, rzeczywiście, strasznie tu wojskowymi obrodziło...
A czasy pokoju w końcu też są ważne...

WOLNE MEDIA!!!
09.11.2018 07:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości