Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ostatnio obejrzany film...
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #441
 
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSxPmptrE09si0vOtI6GiF...rwejlqNAw=]
Tym razem wziąłem się za coś starszego. I zdecydowanie komediowego po tym, jak ostatnio zaczynałem głownie seriale dramatyczne.

"Scrubs". Polski tytuł to "Hoży doktorzy".
Opowieść o kilku świeżo upieczonych lekarzach, zaczynających swoją karierę. Muszą stawić czoła przeróżnym wyzwaniom, jakie stawia przed nimi ich praca. Wszystko ubrane w lekką komedię - zdarza się, że czasem bardzo zabawną. Ciekawym chwytem jest ukazywanie myśli i rozmaitych wyobrażeń głównej postaci - Johna Doriana. Bardzo to przypomina fantazje bohaterów "Różowych lat 70-tych". Taki zabieg zdecydowanie nie pozwala, by produkcja nudziła.
Długo zwlekałem z zaczęciem oglądania Doktorów, bo strasznie długa to produkcja. Przetrwała na antenie aż 9 lat (2001-2010). Jeśli mi się nie znudzi, będę to miał na wieele miesięcy Icon_wink

Tym bardziej, że wcześniej wspomniany przeze mnie "Breaking Bad" powoli mi się kończy. Zostały zaledwie 3 odcinki. Na tym etapie nadal twierdzę, że jest warty polecenia. Były, co prawda, momenty o minimalnie niższym poziomie od początkowego, ale nie trwały one długo. Jest to chyba najbardziej dopracowany serial, jaki oglądałem. Był nawet odcinek oparty wyłącznie na dialogach. Jedyną akcją było polowanie na muchę, a i tak wciągało - niecodzienne.

Pamiętam, że jakiś czas temu wywiązała się tu malutka dyskusja na temat "Zagubionych", więc są tu fani produkcji. Mała informacja: 24 sierpnia ukazuje się pierwsze wydanie DVD wszystkich serii, a tam znajdzie się dwunastominutowy epilog o tytule "The New Man in Charge" (kto oglądał finał, wie o kogo chodzi). Umieszczono tam odpowiedzi na kilka mniejszych zagadek, które nie zostały podane wcześniej. Pojawiają się zaledwie cztery osoby z obsady. W dość sprawny i wcale nie sztuczny sposób wyjaśniają kilka rzeczy. Epilog od ponad tygodnia w sieci.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
17.08.2010 10:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #442
 
furbul napisał(a):"Scrubs". Polski tytuł to "Hoży doktorzy".
Obejrzałem kiedyś jeden odcinek i nie jestem zbyt pozytywnie nastawiony.
Nie przypomina mi to wcale "Różowych Lat 70.", które są świetne moim zdaniem.
Ten serial strasznie nudzi. i nie jestem jedyny w tej opinii Icon_wink2
17.08.2010 10:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #443
 
A mi właśnie sporo osób polecało "Scrubs" Icon_wink
Lata 70te przypomina tylko i wyłącznie dzięki temu "wchodzeniu w głowę" postaciom. Widzimy ich myśli, wyobrażenia, obawy etc. To jedyny wspólny punkt.
Poza tym twórcą serialu jest Bill Lawrence - człowiek, który przed rokiem stworzył "Cougar Town", które lubię.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
17.08.2010 10:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #444
 
O ja, uwielbiam "Scrubs" - widziałem wszystkie odcinki Icon_biggrin3
Chociaż ostatnie sezony były już średnio udane, a dziewiątego wolę nawet nie komentować - w ogóle nie zaczynaj go, zostań przy ośmiu - i tak główne wątki fabularne się na nim kończą. Moje ulubione sezony to tak gdzieś między 4 a 6 Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.08.2010 01:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #445
 
Seria 9. to zupełnie nowa opowieść. Cały serial ponoć skończył się na ósmej, a dziewiąta miała być czymś w rodzaju spin-offa bez zmiany nazwy. "Scrubbies" odpadli chyba po 13 odcinkach

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
18.08.2010 09:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 649
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #446
 
Byłem dzisiaj na "Incepcji" naprawdę fajny film, ale dla tych którzy wymagają od filmu "TROCHĘ WIĘCEJ" - czyli np. dla mnie. Na początku film taki sobie, potem na szczęście się rozkręca Icon_smile
20.08.2010 08:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #447
 
[Obrazek: Inception_poster.jpg]
Ja też byłem, ale wczoraj i muszę przyznać, że to jeden z najlepszych filmów ostatnich lat jakie widziałem. Ostatni raz tak w napięciu trzymał mnie "To nie jest kraj dla starych ludzi". Wiele naprawdę mocnych wątków i sam pomysł świetny. Bardzo się zdziwię jak nie obsypią go Oscarami Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.08.2010 09:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #448
 
[Obrazek: Persons_unknown.jpg]

Persons Unknown.
Propozycja na lato stacji NBC.
Trzynastoodcinkowy serial utrzymany jest w klimacie mystery drama z elementami sci-fi.
W produkcji możemy dostrzec podobieństwa mniejsze lub większe do: "The Prisoner", "Piły", "Wyspy Harpera", "Zagubionych" czy "Cube".
Siedem zupełnie obcych sobie osób budzi się w opuszczonym mieście. Żadna z nich nie pamięta w jaki sposób tam przybyła. Okazuje się, że każdy ich krok rejestrują wszechobecne kamery. Każda ich próba opuszczenia miasta kończy się niepowodzeniem. Niewidoczni obserwatorzy ingerują w sytuację między zakładnikami np napuszczając ich przeciw sobie.

Spodziewałem się dobrego serialu po kilku przeczytanych pochlebnych opiniach. Jednak nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobry. Kolejne odcinki wciągają jak "Zagubieni" za najlepszych czasów Icon_wink Przemyślany, dobrze zrealizowany i nieźle zagrany. Panuje w nim lekko klaustrofobiczny klimat. Ja jestem właśnie po trzech odcinkach. "Persons Unknown" z założenia miał być miniserialem, więc ewentualna niska oglądalność (która faktycznie jest niska), nie powinna wpłynąć na poziom serialu. Finałowy odcinek zostanie wyemitowany za tydzień.

A tu jest zwiastun, jeśli kogoś interesuje: http://www.youtube.com/watch?v=NgF1Ht6-W20

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
21.08.2010 11:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #449
 
dla pewności - to będzie 13 odcinków i finito, tak? bo jak to będzie miało się rozrosnąć w kolejne sezony, to ja na pewno nie będę się za to brał Icon_wink2. a 13 odcinków to w sam raz jak dla mnie Icon_smile2.
22.08.2010 08:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #450
 
To właśnie miał być z założenia miniserial. Ze spójną fabułą, która swoje rozwiązanie znajdzie w trzynastym odcinku. O żadnych przedłużeniach na kolejną serię nic nie słychać, więc potwierdza się, że po finałowym odcinku żadnego wznowienia nie będzie.
Teraz takie seriale to rzadkość. Stacje telewizyjne wolą inwestować w tytuły z możliwością kilkuletniej kontynuacji.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
22.08.2010 08:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #451
 
"Aftershock" to chiński film o trzęsieniu ziemi w Tangshan w 1976 r. - jednym z najtragiczniejszych trzęsień w historii - i o tym, co działo się później. Przejmujący na początku, potem nieco naiwny, ale ogólnie całkiem fajnie się oglądało. I zapada w pamięć~!

[Obrazek: aftershock-thumb-402x600-530820.jpg]

[Obrazek: 9itycz.jpg]
23.08.2010 06:56 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 515
Dołączył: Aug 2008
Post: #452
 
A co znaczą te 23coś, 32coś?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
23.08.2010 09:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #453
 
23 miao (23 sekundy - tyle trwało trzęsienie)
32 nian (32 lata - historia w filmie zakończyła się w 2008 roku, 32 lata po 1976)

Icon_smile2
23.08.2010 09:55 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #454
 
Ostatnio zakupione filmy :

[Obrazek: W_Pulapce_Wojny_The_Hurt_Locker.jpg]

[Obrazek: screen62.jpg]
25.08.2010 04:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #455
 
Ja wczoraj oglądałem "Control" o Ianie Curtisie z Joy Division.
Początek trochę nieciekawy, ale od pewnego momentu robi się naprawdę ciekawie; świetna kreacja Sama Rileya. Naprawdę - główny bohater został rewelacyjnie przedstawiony. Niestety reszta zespołu i inne postaci były w pewnym sensie jedynie pionkami, były bardzo jednopłaszczyznowe, co trochę odbierało filmowi wiarygodności, ale rozumiem, że cel był inny i myślę, że został osiągnięty. Naprawdę dobry film z równie rewelacyjnym soundtrackiem Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.08.2010 04:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #456
 
Cztery rewelacyjne filmy, dawno nie miałem tak dobrej passy jeśli chodzi o wielkoformatowe kino Icon_smile W kolejności obejrzenia:
Chinatown
The Sting
There Will Be Blood
Deer Hunter


Najmniej podobało mi się chyba "The Sting ("Żądło"), ale to dlatego, że dość wolno rozwijała się akcja i niektóre rzeczy były dość przerysowane. "Łowca jeleni" i "Aż poleje się krew" dają do myślenia, a "Chinatown" to może trochę takie kino dla kina, ale historia jest bardziej niż intrygująca, a Polański pokazuje, że jest naprawdę świetnym reżyserem.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.09.2010 02:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #457
 
Hmm co to było ...
[Obrazek: donnie-darko-directors-cut.jpg]
Nieczęsto oglądam filmy, ale do tego wracam przynajmniej raz na rok.
Jedni go wielbią (w tym ja), inni mieszają z błotem. Jednym słowem zdania są podzielone.
Mnie ujmuje klimat (taki psychodeliczny i mroczny oraz przełom lat 80 i 90) i MUZYKA I oczywiście gra aktorska !!!
Ja go Gorąco polecam Icon_smile

Perełki z filmu:
Tears for Fears: Head Over Heels
Echo & The Bunnymen: The Killing Moon
16.09.2010 08:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #458
 
furbul napisał(a):edit: aaa i jak mogłem zapomnieć o "The IT Crowd" - typowo brytyjski humor, lekko absurdalny + często wplecione parodie
GENIALNY SERIAL !! Ja zawsze na nim sikam ze śmiechu Icon_biggrin Wiecie może czy szykuje się 4 seria ???
16.09.2010 08:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #459
 
Czwarta seria już nawet się skończyła. Była emitowana w UK w czerwcu i lipcu.
Szykuje się nawet piąta na 2011 rokIcon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
16.09.2010 09:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #460
 
furbul napisał(a):Czwarta seria już nawet się skończyła. Była emitowana w UK w czerwcu i lipcu.
Szykuje się nawet piąta na 2011 rokIcon_wink
Już pobrałem 1 odcinek, słabszy niż poprzednie, niestety :/ ale nadal śmieszny Icon_smile
17.09.2010 08:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości