Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #101
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
ku3a napisał(a):cudownie, że właśnie taki utwór prowadzi w podsumowaniu wszystkich notowań LP3.
prawda jest taka, że gdyby zamienił się kolejnością wydania z Show Must Go On wcale by tak nie było...
09.09.2018 08:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #102
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
Ja myślę, że nawet gdyby Innuendo (bo tam chyba inny temat jest) się wtedy zjawiłoby to i ono by wygrywało. A Show to być może i 1000 punktów by zaliczyło.
09.09.2018 08:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #103
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
(09.09.2018 04:30 PM)kajman napisał(a):  nie jest ważne co się śpiewa
(...)
Po prostu utwór odbieram całościowo
fajne Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.09.2018 09:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #104
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
(09.09.2018 08:05 PM)thestranglers napisał(a):  prawda jest taka, że gdyby zamienił się kolejnością wydania z Show Must Go On wcale by tak nie było...
nawiązując do mojego powyższego postu - utwór traktuję całościowo, tzn. tekst + muzyka + okoliczności. zarówno te mniej jak i bardziej osobiste.
można pogdybać, że gdyby kolejna płyta okazała się jego ostatnią, to pewnie MADE IN HEAVEN byłoby na 1. tylko, że rzeczywistość jest taka jaka jest Icon_wink2 ja się cieszę, że ten utwór jest na 1, a nie np. AGAIN, które też lubię, ale...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.09.2018 09:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #105
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
Yacy napisał(a):nie np. AGAIN
No ja zdecydowanie wolałbym Again na pierwszym. Nawet wolałbym Gotye.
09.09.2018 09:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #106
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
Yacy napisał(a):można pogdybać, że gdyby kolejna płyta okazała się jego ostatnią, to pewnie MADE IN HEAVEN byłoby na 1. tylko, że rzeczywistość jest taka jaka jest
po prostu swego czasu The Show było zbyt mało docenione przez słuchaczy, wypadło w październiku po zaledwie (jak na ówczesne warunki) 15 tygodniach...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.09.2018 09:23 PM przez thestranglers.)
09.09.2018 09:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #107
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
Było mało docenione, bo Freddie żył i mało kto wiedział, że wkrótce umrze.
09.09.2018 09:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #108
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
no i dlatego wielu słuchaczy miało pewnie kaca moralnego, że nie docenili The Show na czas
09.09.2018 09:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #109
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
Ja Show nadal średnio doceniam, a Innuendo ceniłem zawsze (i dla mnie to jedyne świetne nagranie nagrane po 1978).
10.09.2018 07:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #110
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
Niezła dyskusja się tutaj rozegrała, a mnie nie było tylko jeden dzień Icon_wink
kajman napisał(a):Zawsze uważałem ten utwór za słaby, ale nie byłby przeze mnie tak znienawidzony gdyby nie długi pobyt na LP3 i pierwsze miejsce w podsumowaniu wszystkich notowań.
Pstrząc na ścisłą czołókę, wydaje mi się, że jest to najodpowiedniejsza piosenka na szczyt. Ewentualnie Archive czy Gunsi. Jeżeli jednak nie oni, cieszę się, że przede wszystkim Gotye nie zrobił tego...
kajman napisał(a):Od zawsze mój nr 1 Floydów. Ze względów konstrukcyjnych kojarzy mi się z Zegarmistrzem światła (którego też niezwykle cenię).
Ciekawe porównanie, nigdy nie łączyłem tych kawałków pod żadnym kątem.
kajman napisał(a):Kiedyś bardzo lubiłem, teraz tylko lubię.
A ja odwrotnie Icon_wink
kajman napisał(a):Temu utworowi zdecydowanie nie. Słaby utwór ze słabego ukresu działalności Mike'a (z którego lubię tylko jeden utwór).
Który?
thestranglers napisał(a):hmm... a ja z kolei nisko oceniam generalnie teksty Kultu i ten utwór mieści się w strefach mizernych jeśli chodzi o tekst
U mnie Kult to w dużej mierze świetne teksty, ale i ten klimat kultowy. Nie podrobienia Icon_smile
ku3a napisał(a):18 Joy Division – Love Will Tear Us Apart --- 1
wow, "nowość" w drugiej dziesiątce! czemu nie było wcześniej? zgubiło się / zapomniałeś / nie myślałeś o nim czy też jeszcze się tak nie podobało?
Chwilę nad tym się zastanowiłem i w gruncie rzeczy wszystkie po trochu powody. Z pewnością te 4 lata temu, kiedy już skończyłem tworzyć swoją listę, już wiedziałem, że ten kawałek to przeoczenie, bo przecież go uwielbiam. Wtedy też oglądałem film o Curtisie, słuchałem wszystkich nagrań jakie wydali pod szyldem Joy Division i ten kawałek w rok stał się takim mega ważnym, wspaniałym utworem. Wiedziałem, że jak będę Tworzył listę to będzie to nowość w top 50. A stało się, że jest aż w top 20. Już wtedy zakładałem swoją listę piosenek, które mogą walczyć o wejście do mego topu i przez kilka lat sobie ona rosła i się rozwijała. "Love will..." był pierwszy na niej Icon_smile2 A tak w ogóle już mam 4 piosenki, które są na mojej liście propozycji do następnej za te kilka lat Icon_smile2
ku3a napisał(a):17 Kult – Arahja 51 6
ależ potężny skok do drugiej dziesiątki!!
W zasadzie to taki trochę powrót, bo w poprzednim notowaniu sprzed kilku lat miał duży spadek. Teraz wraca na swoje miejsce Icon_smile2
ku3a napisał(a):16 The Connells – 74-75 28 9
bardzo dawno nie widziałem tego klipu. wtedy, "w epoce", robił wrażenie, a teraz, po 20 latach, myślę, że robiłby jeszcze większe, bo z innej perspektywy by się patrzyło... Ponadczasowy, krótko mówiąc.
Cieszę się, że masz tak pozytywny stosunek do tej piosenki Icon_smile2 A widziałeś klip zrobiony po kolejnych 20 latach, gdzie w teledysku domontowano tych samych uczniów po kolejnych 20 latach? Tak samo pokazani są członkowie zespołu. Robi wrażenie! Przynajmniej ja jestem strasznie sentymentalny i działają na mnie tego typu teledyski i wspomnienia.
ku3a napisał(a):a to z kolei Beatlesi, których lubię . nawet bardzo, bo "Let It Be" walczyłoby u mnie o ich pierwsze miejsce.
Bo krótki i się nie ciągnie Icon_wink
ku3a napisał(a):14 Metallica – The Unforgiven 18 11

cóż ja mogę powiedzieć...
chyba tylko to, że u mnie jeszcze wyżej . bo na czwartym...
U mnie kiedyś nawet na pierwszym!
ku3a napisał(a):13 Pink Floyd – Shine On You Crazy Diamond (Part I) 9 8

to by też było w najściślejszej mojej czołówce wszech czasów. ale koszmarlisty . skoro "Hey Jude" mi się strasznie ciągnie, to to coś, to już po prostu niemiłosiernie się ciągnie, dłuży i w ogóle muszę wymyślać sobie jakieś zajęcia, żeby to przetrwać jak na trójkowym topie akurat leci
To ja muszę się przyznać, że robiłem to samo, gdy w polskim topie pojawiała się piosenka SBB z tym Tryptykiem Icon_wink2 Kompletnie mnie nie rusza, a wręcz nudzi.
ku3a napisał(a):12 Wilki – Son Of The Blue Sky 16 11

fantastyczny wynik! u mnie teraz już w 8. dziesiątce, ale były czasy, gdy 2 razy było na 31.
U mnie najwyżej notowana polska piosenka! Potwierdziła swoją siłę po zwycięstwie w polskim zestawieniu sprzed 2 lat Icon_smile2
A poza tym to jeden ze zwycięzców całego topu przy jednym z pierwszych moich list wszech czasów Icon_smile2
ku3a napisał(a):no i co tu można napisać - absolutna ponadczasowość! w tamtych czasach już bardzo na mnie działał ten utwór, a teraz z każdym rokiem coraz bardziej, gdy można pod różnymi kątami spoglądać na okresy swojego życia i do tych wspomnień mówić: "those were the days of my life"...
cudownie, że właśnie taki utwór prowadzi w podsumowaniu wszystkich notowań LP3.
Tak jak wspomniałem, czas kiedy ta i "Show must..." byli na topie był troszkę przede mną. Jak przez mgłę pamiętam śmierć Freddiego i gdy o tym się mówiło, ale miałem raptem 5 lat i dopiero 3 lata później zacząłem się mocno interesować muzyką i tworzyć swoją listę, więc mimo wszystko to było poza mną.
Piękny utwór, do tego ten kontekst, że był to ostatni kawałek z teledyskiem przed śmiercią, który to został pokazany bodajkże już po śmierci.
A nie nudziło Ciebie, że ten kawałek był tyle razy na pierwszym i w ogóle na liście? Zwykle źle reagujesz na tego typu długie pobyty piosenek na LP3 Icon_wink2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
10.09.2018 04:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #111
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
Yacy napisał(a):uwielbiam, ale u Ciebie jest mega wysoko. zapewne to najwyższy instrumental?
Yacy napisał(a):nie rozumiem tej epidemii spadków polskich utworów... a może to tylko tak się wydaje? chociaż u mnie jest jeszcze kilka takich przypadków, np. OBUDŹ SIĘ.
U mnie "Jolka" akurat awansowała, jako jedna z niewielu. Ta obniżka formy być może wynika z tego, że tworzę oddzielną listę samych polskich kawałków, gdzie jakby się eksploatują. Nie mniej jednak liczba poslkich piosenek u mnie w ogólnym topie jest zdecydowanie ponadprzeciętna.
Yacy napisał(a):bardzo lubię Roxette, lubię Pretty Woman, ale ten kawałek mnie nigdy do sibie nie przekonał...
U mnie od zawsze ich numer 1. Mam jakieś bardzo pozytywne skojarzenia z tym kawałkiem, ale takie, których nie mogę uobrazowić (nie wiem jak to wyrazić inaczej). Jak słucham tego, to przypomina mi się dzieciństwo, tak ogólnie.
Yacy napisał(a):13 Pink Floyd – Shine On You Crazy Diamond (Part I) 9 8
czy mógł być kiedyś u Ciebie na podium? tak mi się coś majaczy
Tak, 3 razy na podium, dwa razy na drugim Icon_smile2
thestranglers napisał(a):a ja dzięki Topowi Tadzia sam wziąłem się za drugą edycję Listy napędowej do Życia
Ooo, świetnie Icon_smile2 Czekam więc na Twoje zestawienie Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
10.09.2018 04:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #112
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
tadzio3 napisał(a):Który?
Shadow On The Wall. Swoją drogą przeróbka Arch Enemy była u mnie na pierwszym miejscu w NL i potem bardzo dobrze radziła sobie na mojej liście. Ale oryginał jest lepszy.
tadzio3 napisał(a):gdy w polskim topie pojawiała się piosenka SBB z tym Tryptykiem Icon_wink2 Kompletnie mnie nie rusza, a wręcz nudzi.
Nie rozumiem, dlaczego akurat ten utwór święci największe sukcesy. Ma kilka dobrych momentów, ale sporo dłużyzn. Zdecydowanie lepsze (a textowo to perełka) jest Z miłości jestem, które też jest w zestawie, ale się nie potrafi przebić.
tadzio3 napisał(a):Nie mniej jednak liczba poslkich piosenek u mnie w ogólnym topie jest zdecydowanie ponadprzeciętna.
Czy ja wiem. Pewnie u wielu z nas byłoby ich jeszcze więcej. Myślę, że u mnie w obecnej chwili też.
10.09.2018 05:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #113
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
tadzio3 napisał(a):A widziałeś klip zrobiony po kolejnych 20 latach, gdzie w teledysku domontowano tych samych uczniów po kolejnych 20 latach? Tak samo pokazani są członkowie zespołu. Robi wrażenie!
wow, nie wiedziałem o tym klipie! muszę go obejrzeć! dzięki Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):A nie nudziło Ciebie, że ten kawałek był tyle razy na pierwszym i w ogóle na liście? Zwykle źle reagujesz na tego typu długie pobyty piosenek na LP3 Icon_wink2
ale to teraz, gdy, za przeproszeniem, byle shit może być ze 20 tygodni na liście, tylko dlatego, że wykonawca nazywa się tak-i-tak. wtedy jeśli coś było 15 tygodni, to znaczyło, że po prostu na to zasługuje. że utwór na to zasługuje. a 20 tygodni to już w ogóle wielki przebój. wtedy staż dużo znaczył. a teraz g***o znaczy.
ale wracając do pytania, to u mnie było tak, że: najpierw bardzo mi się ten utwór podobał. bo jest przepiękny. ale potem mijały kolejne tygodnie na pierwszym i zaczęło być niebezpiecznie Icon_razz. bo rekord mojego już wtedy ukochanego "Brothers In Arms" (11 tygodni na pierwszym) zaczął być zagrożony. i zacząłem żałować, że nie ma takiego przepisu, że można też oddawać głosy ujemne, tzn. na ileś utworów możesz głosować, ale możesz też głosować któremu utworowi głos ma być odjęty Icon_wink2. wiadomo na co chciałem głosować Icon_wink2. ale rekord został pobity. na jakiś czas znienawidziłem "These Are The Days..." Icon_wink2. ale potem mi przeszło, chyba jeszcze w czasie pobytu na Liście.
10.09.2018 10:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #114
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
ja się cieszyłem z bicia rekordu przez Gotye, to było coś w świecie, w którym kariera trwa zwykle przysłowiowe pięć minut, nawiasem mówiąc rekord pobytu na 1 należy do Australijczyka właśnie?
10.09.2018 10:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #115
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
no widzę, że należy Icon_wink

18 tyg. Gotye
14 tyg. Queen i Lao Che
11 tyg. Bryan Adams i Madonna
10 tyg. Dire Straits, Artur Rojek i Męskie Granie Orkiestra 2018 (!)
10.09.2018 10:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #116
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
(08.09.2018 12:58 PM)kajman napisał(a):  
ku3a napisał(a):ostatnie 3 minuty to już straszna męczarnia dla mnie. gdyby nie one, to dałoby się tego słuchać
A u mnie właśnie dzięki rewelacyjnie brzmiącej mi końcówce to czołówka utworów grupy.
u mnie to nie czołówka ale jak dla mnie właśnie powinni obciąć do samej końcówki, to byłoby wyżej. A tak to kilka minut trzeba czekać aż zrobi się fajniej

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
10.09.2018 11:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #117
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
thestranglers napisał(a):10 tyg. Dire Straits
11 tygodni, bo jedno notowanie było podwójne.
11.09.2018 07:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #118
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
U Queen też było jakies podwojne.

Jakieś Lao Che 14 razy?!

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.09.2018 09:18 AM przez Miszon.)
11.09.2018 09:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #119
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
jakieś... Icon_rolleyes Bezradny

brakuje Icon_facepalm Icon_wink2

a dzisiaj piosenką dnia jest Sen a'la tren z ich najnowszej płyty i chciałbym żeby przebiło WOJENKĘ Icon_razz
ale to możliwe chyba tylko na Mojej Liście, bo na razie był 10x1 Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.09.2018 09:41 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #120
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
kajman napisał(a):Shadow On The Wall.
Bardzo lubię Icon_smile2 Z resztą jak wiele z tej płyty.
kajman napisał(a):Czy ja wiem. Pewnie u wielu z nas byłoby ich jeszcze więcej. Myślę, że u mnie w obecnej chwili też.
Jesteśmy ewenementami Icon_wink2
ku3a napisał(a):ale to teraz, gdy, za przeproszeniem, byle shit może być ze 20 tygodni na liście, tylko dlatego, że wykonawca nazywa się tak-i-tak. wtedy jeśli coś było 15 tygodni, to znaczyło, że po prostu na to zasługuje. że utwór na to zasługuje. a 20 tygodni to już w ogóle wielki przebój. wtedy staż dużo znaczył. a teraz g***o znaczy.
Coś w tym jest. A to przekłada się też na to, że wiele nowych piosenek nie ma szans na debiut chociażby w top 50. To już jednak rozmowa na inny temat Icon_wink2
ku3a napisał(a):i zacząłem żałować, że nie ma takiego przepisu, że można też oddawać głosy ujemne, tzn. na ileś utworów możesz głosować, ale możesz też głosować któremu utworowi głos ma być odjęty
Hahaha, to byłoby ciekawe, swoista koszmarlista Icon_razz2
ku3a napisał(a):bo rekord mojego już wtedy ukochanego "Brothers In Arms" (11 tygodni na pierwszym) zaczął być zagrożony.
A teraz "Brothers in Arms" jest już zupełnie nisko.
ku3a napisał(a):ale rekord został pobity. na jakiś czas znienawidziłem "These Are The Days..." . ale potem mi przeszło, chyba jeszcze w czasie pobytu na Liście.
To świadczy o tym, że musiałeś naprawdę lubić ten kawałek skoro już wtedy nie nudził się.
Swoją drogą to musiały być emocje cotygodniowe, co się stanie z "These Are the Days...", pierwszy raz taka sytuacja długowieczności na liście w czasach gdy trzeba było wysyłać kartki pocztowe by zagłosować i ewentualnie dzwonić.
Yacy napisał(a):a dzisiaj piosenką dnia jest Sen a'la tren z ich najnowszej płyty
Zabrzmiało naprawdę nieźle. Płytę w całości przesłuchałem tylko dwa razy, ale w ogóle nie zwróciłem uwagi na ten kawałek.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
11.09.2018 11:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lista Piosenek Wszech Czasów (ogólna i polska) tadzio3 15 15 037 07.05.2023 12:59 PM
Ostatni post: tadzio3
  POLSKIE PIOSENKI WSZECH CZASÓW - TOP 400 - Wydanie 5 tadzio3 188 9 534 03.05.2023 07:08 PM
Ostatni post: kajman
  Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 tadzio3 253 5 638 19.12.2021 12:25 AM
Ostatni post: kajman
  Polski top wszech czasów PTZ 2020 (4) tadzio3 216 8 707 22.03.2021 10:40 PM
Ostatni post: tadzio3
  PRZEDLISTA / TOP 100 NAJLEPSZYCH PIOSENEK W HISTORII PLP, KTÓRE NIE WESZŁY DO SETKI tadzio3 63 53 744 19.03.2015 03:56 PM
Ostatni post: tadzio3
  POLSKI TOP WSZECH CZASÓW PTZ tadzio3 258 77 063 22.02.2011 03:55 PM
Ostatni post: tadzio3
  Top Wszech Czasów Kamili tadzio3 10 3 240 08.05.2009 12:17 PM
Ostatni post: tadzio3
  Lista wszech czasów 2007 - suplement tadzio3 52 22 095 15.11.2008 09:28 PM
Ostatni post: tadzio3

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości