Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #121
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
(11.09.2018 09:41 AM)Yacy napisał(a):  jakieś... Icon_rolleyes Bezradny

brakuje Icon_facepalm Icon_wink2
Ano brakuje. Ja się zatrzymałem chyba na 9 razach, resztę wyparłem z pamięci, bo to i tak to było o 3 za dużo w stosunku do maxa dla tego utworu.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
11.09.2018 12:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #122
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
Nie będę przedłużał, zamieszczam pierwszą dziesiątkę w całości. Żadnej nowości, dwa powroty. Tutaj więc bez niespodzianek, jedynie troszkę kolejność się pozmieniała. Top 3 jednak nie do ruszenia póki co.
A więc to tyle jeżeli chodzi o moje zestawienie sprzed kilku miesięcy. Uwielbiam takie listy więc czekam na innych użytkowników Icon_wink

10 Omega – Gyöngyhajú Lány 12 8
9 Archive – Again 5 5
8 Pink Floyd – High Hopes 7 8
7 Dire Straits – Brothers In Arms 10 11
6 The Moody Blues – Night In White Satin 11 8
5 Pink Floyd – Comfortably Numb 4 6
4 Scorpions – Wind Of Change 6 11
3 Queen – Bohemian Rhapsody 3 11
2 Pink Floyd – Wish You Were Here 2 11
1 Led Zeppelin – Stairway To Heaven 1 11

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.09.2018 10:50 AM przez tadzio3.)
11.09.2018 02:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #123
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
najbardziej dziwi Wind of Change Icon_lol
11.09.2018 03:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #124
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
Że tak wysoko czy nisko? Icon_wink

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
11.09.2018 10:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #125
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
Zaglądam tu, choć tego nie widać... Icon_wink
Bardzo podoba mi się nr 1, nr 2 też OK, no i ostatni na podium też zły nie jest Icon_smile
tadzio3 napisał(a):Uwielbiam takie listy więc czekam na innych użytkowników
Szykuję się... Icon_smile
Wypatrzyłem jeszcze jedną literówkę: "Rhapsody".

WOLNE MEDIA!!!
11.09.2018 11:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #126
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
tadzio3 napisał(a):Że tak wysoko czy nisko?
że tak wysoko Icon_wink

tadzio3 napisał(a):Uwielbiam takie listy więc czekam na innych użytkowników
potraktuję jako motywację

dzięki za top!
12.09.2018 05:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #127
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
neo01 napisał(a):Szykuję się...
Ja drugi raz się nie odważę. żeby się tego podjąć musiałbym przesłuchać jakieś 30 tysięcy piosenek.
tadzio3 napisał(a):10 Omega – Gyöngyhajú Lány 12 8
Ten utwór lubię umiarkowanie. Nigdy nie potrafiłem się zachwycić węgierskim rokiem, a w czasach mojej bardzo wczesnej młodości (teraz to już jest raczej późna) był on bardzo modny.
tadzio3 napisał(a):9 Archive – Again 5 5
A tutaj zdecydowanie daję plus i to wielki. Rewelacyjny kawałek, chociaż paradoxalnie bardziej lubię Lights.
tadzio3 napisał(a):8 Pink Floyd – High Hopes 7 8
Nie rozumiem czemu ten kawałek jest otaczany (nie tylko przez Ciebie) taką estymą. Całkiem przyjemna, ale nawet na tej płycie jest kilka lepszych rzeczy.
tadzio3 napisał(a):7 Dire Straits – Brothers In Arms 10 11
Właściwie nic nie mam do tego utworu, nawet uważam go za dobry, ale że jest w TWC przed Schodami, Rapsodią, Dzieckiem czy Epitafium jest dla mnie niezrozumiałe. Gdyby to było Private to zaskakiwałoby mnie znacznie mniej.
tadzio3 napisał(a):6 The Moody Blues – Night In White Satin 11 8
Tutaj jest tak, że niby bardzo lubię, ale przez puszczanie w TWC tego utworu z dodatkami zostałem do niego zniechęcony. A do tego zawsze mi się kojarzy z Bielszym odcieniem, który lubię bardziej.
tadzio3 napisał(a):5 Pink Floyd – Comfortably Numb 4 6
O ile nie rozumiałem fascynacji HH to tutaj jest to niezrozumienie do potęgi. Totalnie nudny kawałek, jedna z najsłabszych rzeczy na Ścianie. Nic się w nim nie dzieje i ciągnie się jak flaki z olejem. Zdecydowanie najsłabsza rzecz tutaj.
tadzio3 napisał(a):4 Scorpions – Wind Of Change 6 11
Nie jestem ich wielbicielem, ale to najlepsza rzecz, którą od nich znam. Na pewno na całkiem spory plus.
tadzio3 napisał(a):3 Queen – Bohemian Rapsody 3 11
Piękny kawałek, chociaż wszystko co jest w tym utworze (i kilka innych znakomitych rozwiązań) można znaleźć w przecudownym Bicycle Race.
tadzio3 napisał(a):2 Pink Floyd – Wish You Were Here 2 11
Z jednej strony cieszę się, że to jest najwyżej notowany utwór Floydów, z drugiej nie do końca czaję jak to może być niżej niż Shine. Ale uwielbiam.
tadzio3 napisał(a):1 Led Zeppelin – Stairway To Heaven 1 11
Z tym utworem mam tak dziwnie, że uważam, że jest to utwór, który powinien w cuglach wygrywać top wszechczasów, ale nawet w topie zespołu raczej u mnie szans na podium by nie miał (dwa razy robiłem top, raz mini top i kolejno zajmował miejsca 5, 6 i 7).
12.09.2018 08:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #128
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
PIerwsze dwa miejsca takie sobie Icon_wink2 .
A czołówka na maxa klasyczna, mało kto ma chyba taką sytuację. Faktycznie, Wind of Change się tu nieco wybija z tej klasyki.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.09.2018 12:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #129
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
Odnoszę wrażenie, że to w ogóle dość klasyczny top, a już top 10 to bardzo Icon_smile No ale widocznie Tadzio ma taki dość "klasyczny" gust (albo po prostu to są tak dobre utwory, że u wielu znajdują się w czołówce, co potwierdza TWC...).

WOLNE MEDIA!!!
12.09.2018 01:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #130
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
W pierwszej dziesiątce z mojego punktu widzenia plusy dokładnie tam, gdzie chciałbym, żeby były - przy "Brothers" i "Wind of Change", bo obydwa do góry i to o więcej niż jedno oczko Icon_smile2.
A reszta... no cóż, jeśli już koniecznie Floydzi muszą być Icon_razz, to dobrze, że akurat "Wish You Were Here" i "High Hopes" Icon_wink2.
Dzięki za top! Super było komentować i sprawdzać jak czołówka się u Ciebie zmienia Icon_smile2.
To do zobaczenia za 2 lata Icon_wink2.
13.09.2018 10:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #131
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
neo01 napisał(a):Bardzo podoba mi się nr 1, nr 2 też OK, no i ostatni na podium też zły nie jest
Ciekawe czy będą też u Ciebie Icon_wink2
thestranglers napisał(a):potraktuję jako motywację
dzięki za top!
Dzięki. Czekam więc Icon_smile2
kajman napisał(a):Ja drugi raz się nie odważę. żeby się tego podjąć musiałbym przesłuchać jakieś 30 tysięcy piosenek.
Myślę, że dał byś radę bez słuchania takiej liczby kawałków. Masz dosyć silnie skonkretyzowaną opinię na dane kawałki Icon_smile2
kajman napisał(a):Nie rozumiem czemu ten kawałek jest otaczany (nie tylko przez Ciebie) taką estymą. Całkiem przyjemna, ale nawet na tej płycie jest kilka lepszych rzeczy.
U mnie ta przyjemność słuchania jest mocno potęgowana. To napięcie, wokal i na koniec wspaniała melodia na pedal steel guitar Icon_smile2
kajman napisał(a):O ile nie rozumiałem fascynacji HH to tutaj jest to niezrozumienie do potęgi. Totalnie nudny kawałek, jedna z najsłabszych rzeczy na Ścianie. Nic się w nim nie dzieje i ciągnie się jak flaki z olejem. Zdecydowanie najsłabsza rzecz tutaj.
A w moim odczuciu jest to opus magnum PF. Wspaniały duet Gilmour - Water w refrenie i zwrotkach no i moja ulubiona solówka gitarowa na koniec, która jest chyba moją ulubioną ever.
kajman napisał(a):Piękny kawałek, chociaż wszystko co jest w tym utworze (i kilka innych znakomitych rozwiązań) można znaleźć w przecudownym Bicycle Race.
No tak, ale to zupełnie inne emocje i w zasadzie można uznać go za prymitywny kawałek w porównaniu z "Bohemian..."
Miszon napisał(a):A czołówka na maxa klasyczna, mało kto ma chyba taką sytuację.
neo01 napisał(a):Odnoszę wrażenie, że to w ogóle dość klasyczny top, a już top 10 to bardzo No ale widocznie Tadzio ma taki dość "klasyczny" gust (albo po prostu to są tak dobre utwory, że u wielu znajdują się w czołówce, co potwierdza TWC...).
A no właśnie. Uwielbiam klasykę, klasyczny rock i to widać po moim topie Icon_smile2 I Twoja Neo dobra konkluzja, że to są faktycznie znakomite kawałki Icon_wink
Miszon napisał(a):Faktycznie, Wind of Change się tu nieco wybija z tej klasyki.
Jeżeli już to prędzej "Again" nie jest takim klasykiem, a bardziej awangardą (oprócz słuchaczy Trójki), a "Wind Of Change" to zdecydowanie klasyk.
ku3a napisał(a):A reszta... no cóż, jeśli już koniecznie Floydzi muszą być , to dobrze, że akurat "Wish You Were Here" i "High Hopes"
Powoli wyklarowała się czołówka Pink Floyd, a WYWH stał się tym najlepszym już drugi raz.
ku3a napisał(a):Dzięki za top! Super było komentować i sprawdzać jak czołówka się u Ciebie zmienia
Dziękuję. Poczekam na Twój Icon_wink
ku3a napisał(a):To do zobaczenia za 2 lata
Wielce możliwe, ale pewnie z samymi polskimi Icon_wink2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
16.09.2018 07:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #132
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
z całej "10" tylko jednego utworu nie ma w moim TWC.
to Scorpionsi. uwielbiam ich ballady z wcześniejszej dekady. WOC nigdy do mnie nie przemawiało...
no i wg mnie to nie jest klasyk, podobnie jak Archive Icon_wink2

oczywiście Dire Straits rządzi! Icon_smile2
3 x Floydzi! i najwyżej ten, który u mnie jest też najwyżej! Icon_smile2
Night In White Satin stosunkowo niedawno mnie chwycił na tyle, że jest u mnie wysoko - bardzo cieszy taki skok.
kiedyś wysoko był Queen, ale przez lata kilka innych go utworów grupy go wyprzedziło a on sam mocno u mnie stracił.
Zeppelini też najlepsi ale u mnie jednak daleko daleko...

Bardzo fajnie się czytało - dziękuję. Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
16.09.2018 08:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #133
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
Widzę, że Twoje TOP 10 jest całkiem podobne do tego w Trójce.
I widzę też, że jesteś fanem Pink Floyd, bo aż 3 utwory tego zespołu w 10.
16.09.2018 08:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #134
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
tadzio3 napisał(a):Masz dosyć silnie skonkretyzowaną opinię na dane kawałki
Większości nie pamiętam. A przynajmniej nie za dokładnie. Poza tym jakieś 2/3 tego to utwory, które uważam za wybitne. A do tego nawet jeżeli wybiorę kilkaset kawałków to żeby ustawić ich kolejność to muszę je kilka razy przesłuchać.
tadzio3 napisał(a):Wspaniały duet Gilmour - Water w refrenie i zwrotkach no i moja ulubiona solówka gitarowa na koniec, która jest chyba moją ulubioną ever.
No cóż, wokal dla to tylko jeden z elementu utworu i rzadko kiedy najważniejszy. A solówka to właśnie coś, co w tym utworze razi mnie najbardziej. Sztuka dla sztuki, która do tego przeciętnego muzycznie utworu nic nie wnosi i potwornie nuży. To sztandarowy przykład solówki, która psuje utwór.
tadzio3 napisał(a):w zasadzie można uznać go za prymitywny kawałek w porównaniu z "Bohemian..."
Według mnie wprost przeciwnie. Wszystko co jest w Bohemian jest i tutaj tylko w nieco skondensowanej formie.
17.09.2018 07:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #135
RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2018
Yacy napisał(a):z całej "10" tylko jednego utworu nie ma w moim TWC.
To pokazuje jak klasyczne i sztampowe mam gusta Icon_wink
Yacy napisał(a):Night In White Satin stosunkowo niedawno mnie chwycił na tyle, że jest u mnie wysoko - bardzo cieszy taki skok.
U mnie też w biegiem lat ta piosenka tylko zyskiwała.
Yacy napisał(a):kiedyś wysoko był Queen, ale przez lata kilka innych go utworów grupy go wyprzedziło a on sam mocno u mnie stracił.
Był okres, gdzie ten kawałek był dosyć nisko. Teraz święci największe tryumfy i najwyższe miejsce w historii moich notowań.
Yacy napisał(a):Zeppelini też najlepsi ale u mnie jednak daleko daleko...
U mnie oprócz "Schodów" Zeppelini także dosyć nisko. To jedyny, który na zawsze zostanie ich moim numerem 1.
Kuba1201 napisał(a):Widzę, że Twoje TOP 10 jest całkiem podobne do tego w Trójce.
W sumie tak, gdyż wszystkie są w top 100, a niektóre także w top 10. Jestem chyba bardzo statystycznym słuchaczem topu mającym gusta zbliżone do większości Icon_wink
kajman napisał(a):I widzę też, że jesteś fanem Pink Floyd, bo aż 3 utwory tego zespołu w 10.
Niżej też jest ich kilka Icon_wink
kajman napisał(a):A do tego nawet jeżeli wybiorę kilkaset kawałków to żeby ustawić ich kolejność to muszę je kilka razy przesłuchać.
Nie ma pośpiechu. Powoli byś ułożył. To sama przyjemność. A przynajmniej dla mnie Icon_wink
kajman napisał(a):Wszystko co jest w Bohemian jest i tutaj tylko w nieco skondensowanej formie.
I to właśnie powoduje, że piosenka nie wzbudza tyle emocji ile "Bohemian". Tam za dużo wszystkiego na raz.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
18.09.2018 12:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lista Piosenek Wszech Czasów (ogólna i polska) tadzio3 15 15 037 07.05.2023 12:59 PM
Ostatni post: tadzio3
  POLSKIE PIOSENKI WSZECH CZASÓW - TOP 400 - Wydanie 5 tadzio3 188 9 534 03.05.2023 07:08 PM
Ostatni post: kajman
  Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 tadzio3 253 5 638 19.12.2021 12:25 AM
Ostatni post: kajman
  Polski top wszech czasów PTZ 2020 (4) tadzio3 216 8 707 22.03.2021 10:40 PM
Ostatni post: tadzio3
  PRZEDLISTA / TOP 100 NAJLEPSZYCH PIOSENEK W HISTORII PLP, KTÓRE NIE WESZŁY DO SETKI tadzio3 63 53 743 19.03.2015 03:56 PM
Ostatni post: tadzio3
  POLSKI TOP WSZECH CZASÓW PTZ tadzio3 258 77 062 22.02.2011 03:55 PM
Ostatni post: tadzio3
  Top Wszech Czasów Kamili tadzio3 10 3 240 08.05.2009 12:17 PM
Ostatni post: tadzio3
  Lista wszech czasów 2007 - suplement tadzio3 52 22 095 15.11.2008 09:28 PM
Ostatni post: tadzio3

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości