Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spiritualized - Ladies And Getleman We Are Floating...
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Spiritualized - Ladies And Getleman We Are Floating...
[Obrazek: 200px-Ladies_And_Gentlemen_We_Are_Floati...ace-cd.jpg]

Kto?: Spiritualized
Gdzie?: Anglia
Kiedy?: 1997
Jak?: Post rock, space rock, dream pop, noise pop/rock, gospel, electronic.

Oto album, który w 1997 roku w rankingach rocznych był praktycznie jedyną pozycją, która mogła zagrozić grupie Radiohead i ich Ok Computer. Sam się dziwię, że tyle zwlekałem z poznaniem tego krążka. Ladies And Gentleman...okazał się bowiem niezwykle barwnym i ociekającym w kunszt i pomysły wydawnictwem pełnym zwrotów akcji, różnobarwnej muzyki i niezwykle podniosłego nastroju. Absolutni klasyczna pozycja. Coś jakby na 5 gwiazdek....ale jeszcze muszę się z tym zapoznać o wiele dokładniej. Na razie poświęciłem tej płycie około 250 minut, ale krótka ona nie jest - 70 minut. Oprócz typowo zakręconych post rockowych kawałków jest miejsce na bardziej przystępne kompozycje (świetna tytułowa, Primal Scream-owy Come Together, przebojowe Electricity) oraz absolutne kolaże dźwiękowe (The Individual) - bo tego UTWOREM nazwać nie można.
Intrygująca, zaskakująca i trudna do słuchania - takie rzeczy lubię....no trzecią barierę pokonałem raczej bez przeszkód - taką muzykę mam chyba we krwi w jakimś stopniu Icon_biggrin, ale zdaję sobie sprawę, że nie jest to album na rodzinny piknik, niedzielne popołudniu czy jako tło pod przyjacielskie spotkanie. Trzeba tej płycie warunków. Ja też chyba jeszcze nie ''wymierzyłem''' wszystkiego i nie dopasowałem tak by doświadczyć tego epicentrycznego [uwaga - nowe słowa, ale fajne Icon_biggrin] przesłuchania ;]

Słyszał ktoś, słuchał ktoś, lubi ktoś Icon_wink ?

1. "Ladies and Gentlemen We Are Floating in Space" – 3:40
2. "Come Together" – 4:40
3. "I Think I'm in Love" – 8:09
4. "All of My Thoughts" – 4:36
5. "Stay with Me" – 5:08
6. "Electricity" – 3:46
7. "Home of the Brave" – 2:22
8. "The Individual" – 4:15
9. "Broken Heart" – 6:38
10. "No God Only Religion" – 4:21
11. "Cool Waves" – 5:05
12. "Cop Shoot Cop..." – 17:13

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.02.2009 11:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #2
 
Icon_smile2
27.02.2009 12:01 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #3
 
safer, dzięki za przypomnienie Icon_smile2
nie jest to może moja I liga, ale 3-4 płyty znam. w tym ten album. właśnie odświeżam Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
27.02.2009 01:08 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości