Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kumka Olik - Jedynka
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #1
Kumka Olik - Jedynka
[Obrazek: Jedynka_Kumka-Olik,images_big,6,1799706.jpg]

Kumka Olik - Jedynka

tracklist:
1. W rytmie Joy Division
2. Grzeczne dziewczynki
3. Muszę biec
4. Koduję
5. Miasto was nie lubi
6. Postaraj się
7. Być na nie
8. Zaspane poniedziałki
9. Się nie dowiesz
10. Korkociąg
11. Jakby

Nowa grupa na polskiej scenie muzycznej. Są bardzo młodzi, pełni pasji, zadziorności. Mówi się, że grają indie rocka. Po pierwszym odsłuchu pierwsze moje skojarzenie, to: drugie Cool Kids Of Death, momentami jakbym słyszał Muchy. Ale jak mniemam byłyby to dość krzywdzące porównania i pójście na łatwiznę z mojej strony, więc posłucham ich jeszcze nie raz. Bo naprawdę warto. Energetycznie, hałaśliwie, gitarowo. Według Roberta Sankowskiego z "GW" powinniśmy usłyszeć inspiracje The Strokes i The Hives. I coś w tym jest. Na pewno klimatycznie jest podobnie. Nie potrafię powiedzieć zbyt dużo po jednym odsłuchu, zawsze potrzebuję conajmniej dwóch. Jedyne co mogę powiedzieć: podoba mi się!
Co by zachęcić jeszcze bardziej: Kumka Olik zdobyli drugą nagrodę na festiwalu w Jarocinie (2007), wzięli udział w koncercie "Debiuty" w Opolu (2007) wykonując "Białą flagę" Republiki. Wypadli tak dobrze, że podpisali kontrakt z Universal Music.

"Jedynka" ukazała się 13 lutego i promuje ją singiel "Zaspane poniedziałki". Singla możecie szukać... sami wiecie gdzie Icon_wink2
01.03.2009 03:19 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Jopkolog Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 979
Dołączył: Sep 2007
Post: #2
 
Ja też jestem po pierwszym odsłuchu całości, więc trudno o szczegółową opinię. Generalnie jest dobrze, choć momentami wydaje się, jakby chłopakom brakowało pomysłów i słychać więcej hałasu niż jakiegoś oryginalnego grania. No ale mniemam, że się chłopaki rozwiną. Promocja w Trójce tez pewnie im na dobre wyjdzie.
01.03.2009 10:30 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #3
 
vingoe napisał(a):"Zaspane poniedziałki"
Bardzo fajny utwór, u mnie na prywatnej polskiej na poz.4 Icon_biggrin3
01.03.2009 12:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Po pierwsze dowiedziałem się niedawno, że to zespół z leżącego nieopodal mojego miasta Mogilna. Jak Mogilno to pomyślałem sobie o Malarzach i Żołnierzach. I w zeszłym tygodniu dowiedziałem się, że jeden (lub dwóch) członków zespołu to syn(owie) lidera tej formacji. Icon_smile2
01.03.2009 12:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #5
 
Dokładnie to miałem napisać. Bracia Holak to właśnie synowie TEGO Holaka z Malarzy i Żołnierzy Icon_smile.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
02.03.2009 03:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości