Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 937 - 23.02.2009
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 937 - 23.02.2009
Notowanie ułożone co prawda w górach, ale obejmuje okres jeszcze przedurlopowy. Komentarz krótki, bo czas w kafejce trzeba spożytkować jeszcze na inne rzeczy Icon_wink2. Płyta Johna Frusciante na początku mnie nie chwyciła, ale i nie odrzuciła. Dałem jej jeszcze jedną szansę, potem jeszcze jedną, a już w górach jeszcze jedną i efekt jednak nadszedł. Album podobał się coraz bardziej, aż śmiało wkroczył do dziesiątki najlepszych płyt tygodnia. Gdy tylko włączyłem sobie płytę zespołu Rise Against i usłyszałem pierwsze dźwięki pomyślałem sobie: Offspring, słowo daję, Offspring. A potem wchodzi wokal i głos wcale nie różni się dużo od głosu Dextera Hollanda. Ale pomijając podobieństwa z jednym moich ulubionych bandów ever, płyta i tak mi się podoba. Jakbym miał najkrócej podsumować tą muzykę, to bym napisał, że to prawie Offspring, ale bez tego czegoś magicznego.

W piosenkach nowości 3. Pierwsza to Dave Matthews sprzed kilku lat, którego usłyszałem na napisach końcowych oglądanego ostatnio filmu. Po więcej szczegółów zapraszam dziś do Rockiestry. Nowe Pet Shop Boys złapało mnie niemal od razu. Pisałem już nie raz, napiszę i tutaj - "Love Inc." bardzo mi przypomina piosenki Robbiego Williamsa z płyty "Rudebox", co dla mnie jest bardzo dużym plusem. Myślę, że w następnych tygodniach należy się spodziewać poprawy wyniku. Antony And The Johnsons długo musiał pracować na swoją pozycję. W końcu się dopracował i może się cieszyć debiutem na liście.

Pozdrowienia z Bieszczad!

Notowanie 937:

01. 01. 04. 04. The Day Before The Day - Dido
02. 05. 03. 03. Tell Me It's Not Over - Starsailor
03. 03. 08. 08. Better - Guns N'Roses
04. 02. 22. 22. All Nightmare Long - Metallica
05. 04. 22. 22. The Day That Never Comes - Metallica
06. 13. 01. 01. Cisza i ogień - Coma
07. 07. 09. 09. Rozprawa o robokach - Kazik
08. 08. 04. 04. Wola istnienia - Coma
09. 09. 40. 03. M.I.A. - Avenged Sevenfold
10. 06. 10. 10. Snuff - Slipknot

11. 10. 11. Kto tam u ciebie jest? - Nosowska
12. 12. 27. Hiszpan - Lao Che
13. 11. 03. Broken Strings - James Morrison & Nelly Furtado
14. 14. 09. Wire To Wire - Razorlight
15. 20. 05. Everything - Lifehouse
16. 16. 19. Nostalgia - Mirror & Dave Gahan
17. 19. 07. Ulysses - Franz Ferdinand
18. 23. 05. Use Somebody - Kings Of Leon
19. 34. 02. Bullets - Archive
20. 15. 17. Appalachian Springs - The Verve
21. 35. 02. My Delirium - Ladyhawke
22. 24. 61. Alexander - Myslovitz
23. 22. 15. Pussylicker - Frutti di Mare
24. 17. 14. I'm Outta Time - Oasis
25. 18. 17. Stop, I Don't Love You Anymore - Sharleen Spiteri
26. 27. 36. Carolina Drama - The Raconteurs
27. 37. 02. Back Of The Van - Ladyhawke
28. 21. 11. My Mistakes Were Made For You - The Last Shadow Puppets
29. 30. 05. Psychoteka - Żywiołak
30. 33. 12. Tańcz! Parlando - Mirosław Czyżykiewicz
31. 32. 25. Raissa - Grabaż i Strachy na Lachy
32. 26. 07. Hostage Of Love - Razorlight
33. 28. 37. Siedmiu nie zawsze wspaniałych - Lao Che
34. 42. 02. Omen - The Prodigy
35. 29. 27. Devour - Shinedown
36. 25. 08. Anusia - Kazik
37. NN. 01. Some Devil - Dave Matthews
38. 38. 17. Cyanide Sweet Tooth Suicide - Shinedown
39. 31. 23. Chemicals - Scars On Broadway
40. NN. 01. Love Etc. - Pet Shop Boys
41. 45. 02. Forever - Live
42. 36. 22. Watercolor - Loaded Moses
43. 49. 07. Muchomory - Maria Peszek
44. 44. 01. Sex Fire Religion - Edguy
45. NN. 01. Her Eyes Are Underneath The Ground - Antony And The Johnsons
46. 43. 03. Honking Antelope - Serj Tankian
47. 39. 44. mpaKOmpaBIEmpaTA - Lao Che
48. 47. 26. Stepping Stone - Duffy
49. 50. 09. Like Suicide - Seether
50. 46. 23. Praca za szejset - Frutti di Mare

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

40. 23. 10. Mariola - Kazik
41. 31. 13. Mnie nie zwiedziesz - Bracia
48. 45. 13. Sound Of Madness - Shinedown

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce pod rząd.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 924:

01. 02. 24. 24. Death Magnetic - Metallica
02. 01. 15. 15. Hipertrofia - Coma
03. 03. 05. 05. Nowa ex-tradycja - Żywiołak
04. 04. 47. 47. Gospel - Lao Che
05. 05. 04. 04. Tonight: Franz Ferdinand - Franz Ferdinand
06. 06. 03. 03. Letters From The Underground - Levellers
07. NN. 01. 01. The Empyrean - John Frusciante
08. NN. 01. 01. Appeal To Reason - Rise Against
09. 09. 07. 07. Slipway Fires - Razorlight
10. 08. 12. 12. Silny Kazik pod wezwaniem - Kazik

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce pod rząd):

07. 05. 08. 08. Osiecka - Nosowska
10. 10. 03. 03. All Hope Is Gone - Slipknot
24.02.2009 06:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #2
 
ku3a napisał(a):Pierwsza to Dave Matthews sprzed kilku lat, którego usłyszałem na napisach końcowych oglądanego ostatnio filmu. Po więcej szczegółów zapraszam dziś do Rockiestry.
Zanim przeczytałem drugie zdanie już chciałem pytać o więcej, ale ok. Icon_wink2 Icon_smile2
Ale ten Hiszpan się trzyma!
All Nightmare Long niżej niż Better... :roll: Żeby to było This I Love... :roll:
Fajnie, że Cisza i ogień wyżej od Woli istnienia. Icon_razz
Pet Shop Boys nie pamiętam, a to znaczy że w okolicach średnich byli pewnie, a Antony jest świetny. Walczy i u mnie.
Ciekawe co przyniesie pourlopowe notowanie. Icon_smile2
Miłego wypoczywania dla Was. Icon_smile2
24.02.2009 07:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
W swojej Złotej Księdze zapiszę dzisiaj kolejną wiekopomną datę. Love Etc (tutaj jak widzę raczej w wersji Love incorporated - przyznam, że sam często tak na to mówię, jakaś telepatia między nami czy coIcon_razz2) na liście Kuby jako pierwszy numer PSB od 16 lat! Wow. To się nazywa coś i to coś dotyka jeszcze mojego ulubionego zespołu. Nie mogłem więc nie zacząć od tego wątku Icon_wink I nawet z góry zdobywają 1 pkt na forumową Icon_biggrin3 Ja już słuchałem sampli z płyty i hmmm ma potencjał (szykujcie się chłopcy i dziewczyny - wedle słów refrenu - na All Over The World), o czym zresztą piszę w odpowiednim temacie na tym forum. To nowocześnie wyprodukowany album, zdaje się, że dość minimalistyczny, zresztą tak jak całe Love Etc, więc może to nie jedyny ich utwór na twojej liśćie w ciągu najbliższych miesięcy - no bo kolejnych 16 lat już raczej nie będą czekać Icon_smile2 Ok - już się wystarczająco rozpisałem.

Starsailor bardzo pozytywnie zaskakuje mnie tutaj, ale coś czuję, że nic innego się ze słabej płyty nie pojawi na kuba chart. Comę w top 10 przeżyję, bo to najlepsza Coma - o tym pisałem. Archive wykonuje ruchy takie jak wszędzie. Debiut, a potem od razu wysoki awans. Nie lubię się powtarzać (a znów muszę to zrobić Icon_biggrin) - ale to będzie numer 1, tylko jak szybko? Kings Of Leon - jak tak dalej pójdzie - może pobiją wynik tej piosenki na DLP. Antony And The Johnsons to wspaniały projekt ze wspaniałym numerem, wielokrotnym numerem ''11'' u mnie. Ja już się nowej piosenki u siebie doczekać nie mogę Icon_biggrin Fajnie, że w końcu Bracia wypadli. Dość szybko im to poszło, z tego co widzę po mini-chart runie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.02.2009 08:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #4
Re: notowanie 937 - 23.02.2009
ku3a napisał(a):13. 11. 03. Broken Strings - James Morrison & Nelly Furtado
dlaczego Icon_confused

ku3a napisał(a):40. NN. 01. Love Inc. - Pet Shop Boys
wszyscy ulegają PSB Icon_lol
24.02.2009 08:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #5
 
Tomekk napisał(a):wszyscy ulegają PSB Icon_lol
nie wszyscy... Icon_wink2 [ja tu jeszcze wrócę] Icon_wink2
24.02.2009 08:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #6
 
Jak ja się cieszę, że nie ja to napisałem. Icon_wink2 Icon_cool2
24.02.2009 08:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Skamieniałych wyznawców Sleepytime Gorilla to nic nigdy nie skruszy, nawet PSB Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.02.2009 08:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #8
 
Tomekk napisał(a):wszyscy ulegają PSB
oj nie wszyscy, nie wszyscy... pewnie wrócę o bardziej przyzwoitej porze Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
25.02.2009 01:41 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 700
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
ku3a napisał(a):Pozdrowienia z Bieszczad!
Miłego wypoczynu.
ku3a napisał(a):Notowanie ułożone co prawda w górach, ale obejmuje okres jeszcze przedurlopowy.
Po urlopie zapewne pojawią się takie kawałki jak "Moje bieszczady" KSU, "Zabieszczaduj razem z nami" i "Bieszczadzkie Anioły" SDM Icon_wink2
Starsailor niespodziewanie już na 2. Cóż to bedzie za tydzień. Dido wciąż się trzyma na szczycie, tego to juz w ogóle bym się nie spodziewał. 2 razy Coma, dwa razy Metallica w top 10. To przekłada się na liste płyty. Zapewne trzeci Żywiołak jest daleko w tyle. Tylko "Psychoteka" zagościła na liście.
"Alexander" znowu w górę, tak jak i SNL Icon_smile2 . MIA wciąż i wciąż na czołowych miejscach. Takie to rzeczy tylko u Kuby Icon_wink2
James Morrison & Nelly Furtado jednak nie w top 10 i pewnie juz tam nie zagości. Takie (popwe) kawałki szybko wpadają w ucho, ale i równie szybko się nudzą.
"Hiszpan" się trzyma bardzo wysoko, zapewne na fali sukcesów na LP3 Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
25.02.2009 12:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kaczy1993 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 430
Dołączył: Feb 2009
Post: #10
Re: notowanie 937 - 23.02.2009
ku3a napisał(a):Płyta Johna Frusciante na początku mnie nie chwyciła, ale i nie odrzuciła. Dałem jej jeszcze jedną szansę, potem jeszcze jedną, a już w górach jeszcze jedną i efekt jednak nadszedł. Album podobał się coraz bardziej, aż śmiało wkroczył do dziesiątki najlepszych płyt tygodnia.

Moja reakcja chyba oczywista Icon_lol

[Obrazek: Kaczy93.gif]
26.02.2009 02:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #11
 
Tomekk napisał(a):wszyscy ulegają PSB Icon_lol
Wypraszam sobie! :roll:
Większość nagrań w TOP 10 znam i lubię. Chyba nie będę się powtarzać co sądzę o tej be Metallice. Icon_razz
ku3a napisał(a):18. 23. 05. Use Somebody - Kings Of Leon
Bardzo mnie cieszy ten ruch. U mnie też ponownie do góry idzie. Wczoraj rano przed wyjściem do szkoły usłyszałem ten kawałek w radiu i na cały dzień mi humor poprawił. Icon_wink2
Po prostu super...
Nowości nie znam, ale to nie szkodzi. Icon_wink2
26.02.2009 04:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #12
 
saferłel napisał(a):Skamieniałych wyznawców Sleepytime Gorilla to nic nigdy nie skruszy, nawet PSB Icon_wink2
Ja wyznaje zasadę; „żaden artysta nie tworzy w próżni”, więc zamknięcie się w jednym określonym stylu jest nałożeniem sobie ograniczeń na artystyczną wolność. Icon_wink2 Icon_mrgreen [napewno jeszcze tu wrócę]
27.02.2009 06:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
abd3mz napisał(a):All Nightmare Long niżej niż Better... :roll: Żeby to było This I Love... :roll:
to nie będzie "This I Love", ponieważ ten utwór grzeszy moim zdaniem tym samym co "Ekhart"...
abd3mz napisał(a):Ciekawe co przyniesie pourlopowe notowanie. Icon_smile2
ja już wiem Icon_wink2.
tadzio3 napisał(a):Miłego wypoczynu.
abd3mz napisał(a):Miłego wypoczywania dla Was. Icon_smile2
dziękujemy Icon_smile2. było miłe Icon_smile2.
saferłel napisał(a):Love Etc (tutaj jak widzę raczej w wersji Love incorporated - przyznam, że sam często tak na to mówię, jakaś telepatia między nami czy coIcon_razz2)
hehe Icon_razz. jakoś tak mi to wyszło nieświadomie. dzięki, zaraz poprawię.
saferłel napisał(a):To nowocześnie wyprodukowany album, zdaje się, że dość minimalistyczny, zresztą tak jak całe Love Etc, więc może to nie jedyny ich utwór na twojej liśćie w ciągu najbliższych miesięcy
no ciekawie się zapowiada po Twoim opisie. tym bardziej, że LE naprawdę bardzo mi się podoba.
saferłel napisał(a):Starsailor bardzo pozytywnie zaskakuje mnie tutaj, ale coś czuję, że nic innego się ze słabej płyty nie pojawi na kuba chart.
pora nadrobić trochę zaległości, w tym m.in. przesłuchać tą płytę Icon_smile2.
saferłel napisał(a):Nie lubię się powtarzać (a znów muszę to zrobić Icon_biggrin) - ale to będzie numer 1, tylko jak szybko?
u mnie? no to byłoby naprawdę coś wielkiego!
tadzio3 napisał(a):Po urlopie zapewne pojawią się takie kawałki jak "Moje bieszczady" KSU, "Zabieszczaduj razem z nami" i "Bieszczadzkie Anioły" SDM Icon_wink2
Icon_wink2 żadnego z nich w czasie urlopu nie słyszałem, ale myślałem sobie o nich, że by pasowały Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):Starsailor niespodziewanie już na 2. Cóż to bedzie za tydzień.
mam nadzieję, że jeszcze dziś zapostuję nowe notowanie.
tadzio3 napisał(a):2 razy Coma, dwa razy Metallica w top 10. To przekłada się na liste płyty. Zapewne trzeci Żywiołak jest daleko w tyle.
tak, przewaga pierwszej dwójki była ogromna.
tadzio3 napisał(a):"Hiszpan" się trzyma bardzo wysoko, zapewne na fali sukcesów na LP3 Icon_smile2
na pewno niesamowita kondycja na LP3 bardzo pomaga. ile to już razy miałem bardzo dobry nastrój z powodu usłyszenia "Hiszpana" w takich momentach, gdy myślałem, że już wypadł z Listy Icon_mrgreen .
02.03.2009 05:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #14
 
ku3a o nowym notowaniu napisał(a):ja już wiem Icon_wink2 .
No ja miałem nadzieję [i nawet ją wypowiedziałem], że This I Love się pojawi, ale skoro aż tak źle je oceniasz to chyba przestaję wypatrywać...
02.03.2009 08:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
abd3mz napisał(a):ku3a o nowym notowaniu napisał/a:
ja już wiem Icon_wink2 .
No ja miałem nadzieję [i nawet ją wypowiedziałem], że This I Love się pojawi, ale skoro aż tak źle je oceniasz to chyba przestaję wypatrywać...
Zobaczy teledysk to zmięknie. Icon_wink2 Jeśli oczywiście pojawi się jakiś oficjalny. Icon_smile2
02.03.2009 09:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości